Šauktiniai į regioninius skyrius privalės atvykti iki rugsėjo pabaigos
LietuvaŠauktiniai į regioninius skyrius privalės atvykti iki rugsėjo pabaigos
2015 birželio 12, Penktadienis 12:56

Šauktiniai į regioninius skyrius privalės atvykti iki rugsėjo pabaigos

Šauktiniai į regioninius skyrius privalės atvykti iki rugsėjo pabaigos

Birželio 11 dieną suėjo 20 darbo dienų nuo 2015 m. šaukiamųjų į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašų paskelbimo terminas, per kurį Krašto apsaugos savanorių pajėgų Regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai turėjo išsiųsti šaukiamiems karo prievolininkams visus šaukimo nurodymus.

Šaukimo nurodymuose karo prievolininkams įrašytos atvykimo į skyrius datos. Jos yra paskirtos nuo gegužės pabaigos iki rugsėjo pabaigos pagal karo prievolininkų eilės numerius šaukiamųjų sąrašuose.
Kaip sako Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas majoras Žygimantas Adamonis, šiuo metu į regioninius karo prievolės ir komplektavimo skyrius atvyko 8 proc. šaukiamųjų. „Tai iš tiesų yra geras rodiklis, netgi galima teigti, kad šimtaprocentinis, atsižvelgiant į tai, jog numatyta, jog visi karo prievolininkai atvyks iki rugsėjo pabaigos ir jų atvykimas yra išdėstytas tolygiai, t. y. maždaug po 25 proc. per mėnesį," – sakė mjr. Ž. Adamonis.
Pasak mjr. Ž. Adamonio, iš dalies toks rodiklis susidarė ir dėl to, jog dalis karo prievolininkų atvyko anksčiau nei jiems paskirta (tą padaryti taip pat galima), o tam tikra dalis, be abejo, neatvyko dėl įvairių priežasčių, kurios nustatinėjamos.
„Apie galutinius ir realius statistinius rodiklius kalbėti dar ankstoka, nes dar tik atvykimo pradžia, o teigti apie vangią šaukiamųjų reakciją mažų mažiausiai būtų neteisinga," – teigė mjr. Ž. Adamonis.
Regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai rekomenduoja karo prievolininkams su jais susisiekti, jei praėjus maždaug savaitei nuo paskutinių šaukimo nurodymų išsiuntimo, jie vis dar nebūtų gavę šaukimo nurodymo savo deklaruotos gyvenamosios vietos adresu.
Šaukimo nurodymo pristatymas registruotu laišku taip pat užtrunka, gali nepasiekti adresatų, taip pat gali skirtis ir karo prievolininko faktinė gyvenamoji vieta nuo deklaruotosios.
Gavus informaciją, jog šaukimo nurodymai nepasiekė adresatų, su karo prievolininkais bus bandoma susisiekti siunčiant šaukimo nurodymus per jų artimuosius, darbovietes. Paieškai taip pat gali būti pasitelktos kitos valstybės ir savivaldybių institucijos, LR diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos. Tik kraštutiniu atveju paieška būtų vykdoma per policiją.
Atsakomybė būtų taikoma tik tiems karo prievolininkams, kurie neatvyktų į regioninius karo prievolės ir komplektavimo skyrius jiems paskirtu laiku ir nebandytų susisiekti, suderinti atvykimo į laiko, negautų karo prievolės atidėjimo ar atleidimo vienu iš įstatymų numatytu pagrindų.
Šįmet šaukimo į devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą nurodymai išsiųsti 36 825 jaunuoliams.

Krašto apsaugos ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Jau sudarinėjami šauktinių sąrašai: laukia svarbios naujovės

  Sausio 9 dieną Krašto apsaugos ministerijoje bus sudaromi 2020 metų karo prievolininkų (šauktinių) sąrašai, į kuriuos bus įtraukta apie 38 tūkst. 18–23 m. (įskaitytinai) jaunuolių. Iš jų į tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose planuojama pašaukti 3 828 karo prievolininkus.

 • Skelbiami šauktinių sąrašai

  Sausio 9 dieną interneto puslapiuose https://sauktiniai.kam.lt, www.karys.lt ir www.kam.lt paskelbti šaukimo į 2017 m. nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai. Kviečiami visi Lietuvos Respublikos piliečiai, vyrai, nuo 19 iki 26 metų (įskaitytinai) pasitikrinti ir pasižiūrėti, ar pateko į sąrašus. Visa karo prievolininkui aktuali informacija – kur ir kada pradėti ir vykdyti su šaukimu susijusias procedūras – bus pateikta karo prievolininkų sąraše.

 • Bus sudaromi šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai

  Sausio 4 dieną Krašto apsaugos ministerijoje bus sudaromi 2017 metų šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai, į kuriuos bus įtraukti 19–26 metų karo prievolininkai. Kaip ir ankstesniais metais, šeši regioniniai sąrašai bus sudaromi naudojant kompiuterių programą.

 • Šiandien minima Lietuvos kariuomenės diena

  Lapkričio 23 dieną, minint Lietuvos kariuomenės dieną ir kariuomenės atkūrimo 98-ąsias metines, Vilniuje, Katedros aikštėje, vyks iškilminga karių rikiuotė ir karių paradas Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės.

 • Per dvi valandas sulaukta daugiau kaip 100 buvusių šauktinių

  Antradienį, kovo 15 dieną, paskutinio „Žaibo kirčio" pratybų etapo metu vykdoma dalinė parengto rezervo karių mobilizacija. Pašaukti karo prievolininkai atvyko į keturis šaukimo punktus Vilniuje, Kaune, Alytuje ir Utenoje.

 • Lietuvos šaulių sąjungai kariuomenė perduoda automatinius šautuvus

  Sausio 20 dieną Lietuvos kariuomenė ir Šaulių sąjunga pasirašys sutartį ir perduos 500 vnt. automatinių šautuvų AK-4MT. Švedų gamybos ginklai bus perduoti šauliams patikėjimo teise dešimčiai metų.

 • Skelbiamas šauktinių sąrašas

  Pirmadienį, sausio 11 dieną, tautiečiai jau gali sužinoti tai, kas galės apsiauti kareiviškus batus – skelbiami šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai su pavardėmis.

 • Lietuvos kariai netrukus gaus modernizuotus savaeigius minosvaidžius

  Baigus Lietuvos kariuomenėje naudojamos savaeigės 120 milimetrų minosvaidžių sistemos modernizavimo darbus pirmąją gruodžio savaitę Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.) surengti praktiniai bandymai.

 • Tarnauti Lietuvai prisiekė beveik 500 karių

  Lapkričio 13 dieną tarnauti Lietuvai prisiekė beveik 500 jaunuolių, privalomąją pradinę karo tarnybą atliekančių Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione, Rukloje (Jonavos r.).

 • Utenos gatvėmis riedės karinė technika, jos pažiūrėti kviečiami ir uteniškiai

  Uteniškiams dar kartą atsiveria galimybės iš arčiau pamatyti karinę techniką, daugiau sužinoti apie karinę tarnybą ir galimybes tapti savanoriais. Šį savaitgalį prie prekybos centro „Senukai" uteniškių dėmesį trauks galinga Lietuvos kariuomenės technika: tankai, kariniai visureigiai, sunkvežimiai bei ginkluotė.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:684
Vakar apsilankė:12178
Šią savaitę apsilankė:12862
Šį mėnesį apsilankė:101273
Viso (nuo 2015-02-16):14125265
Šiuo metu naršo:
90
2020-07-14
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!