Baigiama statyti piramidė iš milijono monetų
LietuvaBaigiama statyti piramidė iš milijono monetų
2014 lapkričio 28, Penktadienis 11:07

Baigiama statyti piramidė iš milijono monetų

Baigiama statyti piramidė iš milijono monetų

Lapkričio 29 dieną, Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje bus pabaigta statyti monetų piramidė, sudaryta iš vieno milijono lietuviškų vieno cento monetų. Tai yra didžiausia pasaulyje piramidė, pastatyta iš monetų.

Idėja pastatyti monetų piramidę kilo Vytautui Jakštui ir Domui Jokubauskiui, studentams fizikams iš Vilniaus. Per beveik penkerius metus jie, padedami daugybės geranoriškų žmonių, surinko daugiau nei vieną milijoną smulkiausių lietuviškų monetų.

„Mūsų projekto šūkis – „Tavo centas gali!". Juo norime pasakyti, kad įdėdami kad ir labai mažą indėlį – vieną centą – žmonės gali daug pasiekti", – sakė projekto idėjos autorius V. Jakštas. Tuo, kad lietuviai moka susiburti bendram tikslui, dar kartą įsitikinta jau pradėjus monetų piramidės statybas. „Dėlioti monetas į piramidę mums padėjo kelios dešimtys savanorių. Per mažiau nei tris savaites visi drauge sukūrėme šį įspūdingą statinį", – sakė D. Jokubauskis.

Milijono centų piramidės idėją palaiko Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams". Šiam fondui po statybų bus perduoti visi žmonių paaukoti pinigai. „Mums labai smagu matyti, kaip jauni žmonės drąsiai ir ryžtingai įgyvendina savo idėjas bei svajones. Tuo pačiu džiaugiamės, kad šis projektas turės tęstinumą ir piramidės statybai surinkti pinigai bus skirti kitų žmonių svajonėms įgyvendinti, tai yra jaunųjų talentų ugdymui", – sakė fondo pirmininkė Rasa Kubilienė.

Pastatyta milijono centų piramidė bus demonstruojama iki kitų metų vasario mėnesio. Visi, norintys pamatyti didžiausią pasaulyje monetų piramidę, yra kviečiami atvykti į Lietuvos banko Pinigų muziejų Totorių g. 2/8, Vilniuje. Lankymo valandos: nuo antradienio iki penktadienio 9.00 – 18.00 val., šeštadienį 10.00 – 17.00 val. Muziejaus bei monetų piramidės lankymas – nemokamas.

Milijono centų piramidė yra sudaryta iš krūvelių, po 15 monetų kiekvienoje. Apatinis piramidės sluoksnis yra kvadratas, sudarytas iš 58x58 tokių krūvelių. Kiekvieno aukštesnio sluoksnio kraštinė mažėja viena krūvele, kol viršūnėje lieka tik viena krūvelė. Iš viso piramidės pastatymui bus panaudotos 1000935 monetos. Piramidės aukštis sieks 1,13 m, o masė – 831 kg.

monetupiramide.lt inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Aukso monetoje sužibo lazerio žvaigždė

    Lietuvos banko šiandien išleista penkių eurų kolekcinė aukso moneta, skirta fizikai, pristatyta neseniai duris atvėrusiame Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre Vilniuje. Jame šiuo metu lankytojus kviečia ir pasaulyje garsi CERN paroda.

  • Milijonas 2 eurų monetų su žodžiu AČIŪ mokys europiečius lietuvių kalbos

    Lietuvos bankas į apyvartą išleido pirmąją lietuvišką dviejų eurų proginę monetą. Ji skirta lietuvių kalbai. Vieno milijono tiražu nukaldintomis lietuviškomis monetomis galima atsiskaityti ne tik Lietuvoje, bet ir kitose eurą naudojančiose šalyse. Naujos monetos palydėtuvės į gyvenimą surengtos Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Rašytojų menėje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3661
Vakar apsilankė:10094
Šią savaitę apsilankė:30242
Šį mėnesį apsilankė:30242
Viso (nuo 2015-02-16):13831804
Šiuo metu naršo:
197
2020-06-04
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!