Medžiotojų dieną – linkėjimas nepamiršti saiko ir laikytis taisyklių
LietuvaMedžiotojų dieną – linkėjimas nepamiršti saiko ir laikytis taisyklių
2014 lapkričio 03, Pirmadienis 11:48

Medžiotojų dieną – linkėjimas nepamiršti saiko ir laikytis taisyklių

Medžiotojų dieną – linkėjimas nepamiršti saiko ir laikytis taisyklių

Kasmet medžiotojų globėjo šv. Huberto diena yra minima lapkričio 3 dieną. Ji dar vadinama Medžiotojų diena. Šia proga aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas sveikina visus medžiotojus.

„Medžioklė kai kuriems yra ne tik pomėgis, bet ir gyvenimo būdas, todėl linkiu, kad ji būtų ne tik turiningo laisvalaikio forma, tačiau ir proga atsigręžti į amžinąsias vertybes. Noriu visiems priminti ir galbūt šiek tiek pagrūmoti, kad gamta neatleidžia klaidų, tad, mielieji medžiotojai, žinodami, kad esate globojami, nepamirškite to daryti ir patys. Linkiu medžioti saikingai ir vadovaujantis garbingu medžiotojų etiketu", – sakė K.Trečiokas.
Šiuo metu Lietuvoje yra apie 28 tūkst. medžiotojų ir apie tūkstantį medžiotojų klubų ir būrelių. Ministras pasidžiaugė, kad būtent jo gimtojo Telšių miesto apskrityje daugiausia medžiotojų buriasi į kolektyvus.
Lapkričio 3 dieną nuo seno Lietuvoje prasidėdavo medžioklės sezonas. Lietuvių pagonių medžioklės deivė buvo Medeinė. Romėnai turėjo medžioklės deivę Dianą, o graikai – Artemidę. Įsigalėjus krikščionybei, Medžiotojų diena sutapatinta su šv. Huberto varduvėmis. Šv. Hubertas laikomas medžiotojų globėju.

Aplinkos ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Medžiotojų varžybose – taiklūs šūviai ir nuoširdus bendravimas

  Kaimyniniame Anykščių rajone įsikūrusiame šaudymo centre „Zala Arms“ neseniai vyko Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) Utenos skyriaus organizuotos ilgametes tradicijas turinčios medžiotojų varžybos, kuriose savo jėgas išmėgino 12 komandų. LMŽD Utenos skyriaus medžioklės žinovo žuvininko Tomo Zubovo teigimu, šis kasmetinis vasaros renginys nėra tik varžybos. Tai – graži šventė, į kurią drauge su šeimos nariais smagiai praleisti laiko susirenka mūsų rajono medžiotojų klubų šauliai.

 • Akcija „Medžiok saugiai“ vyks ir gruodį

  Spalį prasidėjusi šiemetinė aplinkosauginė akcija „Medžiok saugiai“ vyks iki gruodžio vidurio. Ji skirta užtikrinti, kad būtų vykdomi saugaus elgesio medžioklėje reikalavimai, teisėtai naudojami medžiojamųjų gyvūnų ištekliai.

 • Utenos apskrities medžiotojai sulaukė aplinkosaugininkų patikrinimo

  Utenos regiono aplinkosaugininkai, siekdami užtikrinti saugaus elgesio medžioklėje reikalavimų vykdymą, teisėtą medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimą, vykdė aplinkosauginę akciją „Medžiok saugiai", kurios metu ypatingą dėmesį skyrė medžioklių organizavimo tvarkai.

 • Medžiotojai toliau tęsia savo akcijas

  Jau keletą metų iš eilės medžiotojų klubo „Ažugiris" vyrai, kuriems vadovauja Algimantas Kunigėlis), minėdami medžiotojų globėjo šv. Huberto dieną rengia pagalbos akcijas vienišiems žmonėms.

 • Utenos medžiotojai varžėsi tradicinėse varžybose

  Utenos medžiotojai rugpjūčio 6 dieną Žala ARMS šaudykloje susirinko į savo šventę – daugiametes tradicijas turinčias varžybas. Varžybų metu vyko lėkštutės, bėgančio šerno, karabino ožio ir lapės bei vadovų taurės ir orinio šautuvo rungtys.

 • Medžiotojai įpareigojami tikrinti teritorijas aplink kiaulių laikymo vietas

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nuo šių metų liepos 9 dienos įsigalioja VMVT direktoriaus, kaip ekstremaliųjų situacijų vadovo, sprendimas, kuriuo medžiotojai afrikiniu kiaulių maru (AKM) užkrėstose teritorijose įpareigojami kartą per savaitę vykdyti laukinės faunos apžiūrą aplink kiaulių laikymo vietas, kuriose auginama daugiau kaip 100 kiaulių.

 • Medžiotojai nepaiso reikalavimų žvėrių šėryklų įrengimui

  Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus sprendimas draudžia visoje Lietuvos teritorijoje šerti šernus, pilti pašarus ant žemės, tačiau šių reikalavimų paiso ne visi medžiotojai.

 • Į mišką – su dovanomis žvėreliams

  Mažieji uteniškiai surengė gražią akciją, kurios metu ne tik pasidžiaugė snieguotos gamtos teikiamais malonumais, bet ir atliko gerą darbą – pamaitino alkstančius miško žvėrelius ir paukštelius.

 • „Ažugirio“ medžiotojai paminėjo šv. Huberto dieną

  Jau tapo gražia tradicija medžiotojų klubo „Ažugiris" vyrams, vadovaujamiems Algimanto Kunigėlio, antrus metus iš eilės minėti medžiotojų globėjo šv. Huberto dieną. Tądien rengiamos pagalbos akcijos vienišiems žmonėms. Praėjusiais metais jie talkino vienišai Balčių kaimo gyventojai, o šiemet nutarė padėti šalia Bajorų kaimo esančiame Joniškės viensėdyje (Tauragnų seniūnija) gyvenančiai Nijolei Virginijai Jokubauskienei.

 • Medžiotojai minėjo šv. Huberto dieną

  Apie 500 Utenos rajono medžiotojų lapkričio 3-ą paminėjo šv. Huberto dieną. Kaip teigė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Utenos skyriaus valdybos pirmininkas Stasys Kvedaras, ta proga Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios, skirtos medžiotojų globėjui Šv. Hubertui.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3072
Vakar apsilankė:8621
Šią savaitę apsilankė:19559
Šį mėnesį apsilankė:19559
Viso (nuo 2015-02-16):13821121
Šiuo metu naršo:
114
2020-06-03
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!