Medžiotojų dieną – linkėjimas nepamiršti saiko ir laikytis taisyklių

Kasmet medžiotojų globėjo šv. Huberto diena yra minima lapkričio 3 dieną. Ji dar vadinama Medžiotojų diena. Šia proga aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas sveikina visus medžiotojus.

„Medžioklė kai kuriems yra ne tik pomėgis, bet ir gyvenimo būdas, todėl linkiu, kad ji būtų ne tik turiningo laisvalaikio forma, tačiau ir proga atsigręžti į amžinąsias vertybes. Noriu visiems priminti ir galbūt šiek tiek pagrūmoti, kad gamta neatleidžia klaidų, tad, mielieji medžiotojai, žinodami, kad esate globojami, nepamirškite to daryti ir patys. Linkiu medžioti saikingai ir vadovaujantis garbingu medžiotojų etiketu”, – sakė K.Trečiokas.
Šiuo metu Lietuvoje yra apie 28 tūkst. medžiotojų ir apie tūkstantį medžiotojų klubų ir būrelių. Ministras pasidžiaugė, kad būtent jo gimtojo Telšių miesto apskrityje daugiausia medžiotojų buriasi į kolektyvus.
Lapkričio 3 dieną nuo seno Lietuvoje prasidėdavo medžioklės sezonas. Lietuvių pagonių medžioklės deivė buvo Medeinė. Romėnai turėjo medžioklės deivę Dianą, o graikai – Artemidę. Įsigalėjus krikščionybei, Medžiotojų diena sutapatinta su šv. Huberto varduvėmis. Šv. Hubertas laikomas medžiotojų globėju.

Aplinkos ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas