Pagerbti Lietuvos kraujo donorai
LietuvaPagerbti Lietuvos kraujo donorai
2014 spalio 21, Antradienis 09:56

Pagerbti Lietuvos kraujo donorai

Pagerbti Lietuvos kraujo donorai

Šių metų spalio 18 dieną Vilniaus Kongresų rūmuose buvo pagerbti ir apdovanoti Lietuvos neatlygintini kraujo donorai. Iškilmingo renginio metu LR Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė Lietuvos nusipelniusio donoro pažymėjimus įteikė 119, o Lietuvos donorystės žymūno pažymėjimus – 28 kraujo donorams. Aukščiausias kraujo donoro apdovanojimas - Garbės donoro vardas (kartu su tai patvirtinančiu ženklu ir pažymėjimu) buvo suteiktas 39 asmenims.

Renginio organizatoriai – VšĮ Nacionalinis kraujo centras, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų kraujo centras bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų kraujo centras – džiaugėsi gausiu būriu neatlygintinų kraujo donorų, kurie rado laiko susiburti į vieną vietą, pabendrauti ir kartu praleisti neeilinį, ypač šiltą ir prasmingą vakarą – Kongresų rūmai tą vakarą iš tiesų buvo pilni ypatingų, gyvybes kitiems dovanojančių, žmonių.
Renginiui „dirigavo" neatlygintinas kraujo donoras, radijo laidų vedėjas Vytenis Sinkevičius, o šventinę nuotaiką kūrė saksofonistas Arūnas Viduolis, šokėjai Deividas Meškauskas ir Ineta Stasiulytė, atlikėja Eva, atlikėjas Vytautas Šiškauskas, grupė „Quorum" bei grupė „Dar", kuri atliko specialiai šiai progai sukurtą padėkos neatlygintiniems kraujo donorams dainą „Ačiū".
Neatlygintina kraujo donorystė pamažu įgauna vis didesnę svarbą visuomenėje, o kraujo aukojantis žmogus supranta, kad tai daro ne dėl garbės, tačiau dėl vienos ir pačios svarbiausios moralinės paskatos – pagalbos sergančiajam.

Sveikatos ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Kviečia kraujo donorus

    Birželio 21 dieną nuo 10 iki 18 val. Utenoje, Utenio a. 4, vyks kraujo donorystės akcija Pasaulinei kraujo donoro dienai paminėti.

  • Nacionalinio kraujo centro specialistai Utenoje neranda namų

    Lietuvoje per metus reikia tūkstančių litrų kraujo, kad būtų išgelbėti žmonės, praradę didelį kraujo kiekį dėl sunkių chirurginių operacijų, patirtų traumų, avarijų, žarnyno kraujavimo ar komplikuoto gimdymo. Kraujo perpylimas skiriamas ir kraujo ligomis ar vėžiu sergantiems pacientams. Vienintelis kraujo gavimo šaltinis – dovanotas sveikų donorų kraujas. Tuo rūpinasi Nacionalinis kraujo centras, kurio darbuotojai ne viename šalies mieste turi nuolatinę rezidavimo vietą. Tačiau Utenoje svarbų darbą atliekantys specialistai – be namų. Vos spėję įprasti juos kiekvieną trečiadienį matyti miesto bibliotekoje, uteniškiai donorai nustebo prieš kelias savaites Kraujo centro mobilios laboratorijos neradę.

  • Neatlygintinai kraują aukoja labiau išsilavinę donorai

    Žmogaus kraujas yra unikalus. Iki šiol pasaulyje jam nėra sukurta dirbtinio pakaitalo, kuris galėtų pakeisti donoro kraują. Būtent dėl šios priežasties yra labai svarbu, kad nuolat atsirastų žmonių, kurie padovanotų kraujo sužeistiesiems ir ligoniams. Tai suprasdami uteniškiai noriai tampa donorais kiekvieną trečiadienį apsilankydami Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje, kur darbuojasi Nacionalinio kraujo centro medikų brigada.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2573
Vakar apsilankė:8621
Šią savaitę apsilankė:19060
Šį mėnesį apsilankė:19060
Viso (nuo 2015-02-16):13820622
Šiuo metu naršo:
91
2020-06-03
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!