Metų pradžioje – mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe protrūkis
LietuvaMetų pradžioje – mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe protrūkis
2020 vasario 25, Antradienis 14:15

Metų pradžioje – mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe protrūkis

Metų pradžioje – mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe protrūkis

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) per pirmuosius du metų mėnesius gavo septynis pranešimus apie darbe žuvusius darbuotojus. Per šį laikotarpį sunkiai pakenkta dar 21 darbuotojo sveikatai.

„Metų pradžioje netekome septynių gyvybių darbe, iš jų net penkios tik per vieną mėnesį, – sakė VDI Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vedėjas Saulius Balčiūnas. – Jau iš pirminių įvykių aprašymų matyti, kad nelaimės įvyko atliekant rizikingiausius darbus, apie kurių keliamus pavojus ir svarbą juos įvertinti bei pasirengti nuo jų apsisaugoti nuolat kalbame. Trys darbuotojai žuvo nukritę iš aukščio. Kitus darbuotojus mirtinai sužalojo užvirtęs gruntas iškasoje, virtęs medis, atliekant miško kirtimo darbus, veikiantis įrenginys, kelių transporto priemonė."
Pirminės įvykių darbe tyrimo aplinkybės leidžia teigti, kad mirčių buvo galima išvengti, jei darbdaviai kreiptų dėmesį į VDI nuolat kartojamas elementarias bazines darbuotojų saugos ir sveikatos užtikrinimo taisykles, kurios primenamos įvairias būdais: siunčiami asmeniniai laiškai pavojingiausių sektorių nelaimingiems atsitikimams darbe įmonių vadovams, nurodant galimus profesinės rizikos veiksnius darbo vietose, parengtos metodinės rekomendacijos, interaktyvios profesinės rizikos vertinimo priemonės, organizuojamos konsultacijos ir seminarai. Tačiau mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe statistika akivaizdžiai rodo, kad darbdaviai nenori ir nesiruošia girdėti VDI įspėjimų ir raginimų, o darbuotojų sauga ir sveikata dažnai lieka paskutinėje vietoje.
VDI jau pranešė, kad sausio 8 d. Druskininkuose įvyko pirmoji nelaimė darbe, nusinešusi darbuotojo gyvybę. UAB „Nava LT" statybininkams dirbant 5,5 m iškasoje, vykdant paviršinių nuotekų tinklo trasos montavimo darbus, nuslinkus gruntui buvo mirtinai traumuotas vienas iš ten dirbusių darbuotojų.
Vasario 5 d. UAB „Miškodara" atliekant miško kirtimo darbus, norint nuversti įstrigusį medį kitu medžiu (tą daryti griežtai draudžiama), virsdamas medis kliudė miško pjovėją, kuris vežant į ligoninę mirė.
Sausio 16 d. UAB „Emons transportas LT" vairuotojas žuvo eismo įvykio metu.
Vasario 12 d. UAB „Via fortis" sunkvežimio užlipo ant krovininio automobilio atlikti tentavimo darbus ir nukrito žemyn iš maždaug 4 m aukščio. Pakeliui į ligoninę nukentėjusysis nuo patirtų sužalojimų mirė.
Vasario 13 d. UAB „Kietasis biokuras" šaltkalviui dirbant pjuvenų padavimo bunkeryje, galimai klaidos pasėkoje įjungus įrenginį, pjuvenų padavimo sraigtas įtraukė darbuotojo ranką. Atvykę medikai teikė jam pagalbą, tačiau nukentėjusysis nuo patirtų sužalojimų mirė.
Vasario 15 d. UAB „Zelator" darbuotojas statybose, montuojant metalines sijas, nukrito nuo perdangos iš 12 m aukščio ir mirtinai susižalojo.
Vasario 21 d. ūkininko Č. V. Karbauskio fermoje ūkio energetikas taisė karvių varymo vartų pultą užlipęs ant į sieną atremtų kopėčių. Pirminiais duomenimis, slydus kopėčių apatinei daliai, jis nukrito žemyn iš beveik 4 metrų aukščio. Iškviesta greitoji medicinos pagalba konstatavo mirtį.
„Užkirsti kelią nelaimingiems atsitikimams darbe gali tik atsakingas darbdavių bei pačių darbuotojų požiūris. Saugai darbe užtikrinti reikia skirti laiko ne tik žinių atnaujinimui, kaip organizuoti darbus, kokias technines priemones naudoti, bet ir aptarti darbus su užduotis vykdančiais darbuotojais, įsitikinti, ar jie suprato, ko ir kaip saugotis. Šis neskirtas laikas ir yra darbuotojų gyvybių kaina," – teigė Saulius Balčiūnas.
Darbdaviams ir darbuotojams VDI yra parengusi metodines rekomendacijas nelaimingų atsitikimų darbe įvairiose srityse prevencijai.

VDI inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe – mažiau

  Valstybinė darbo inspekcija (VDI) praėjusius metus gavo 39 pranešimus apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė, ir 121 pranešimą apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai. 2019 m. 100 000 darbuotojų teko trys nelaimingi atsitikimai darbe.

 • Darbo inspektoriai su policijos pareigūnais aplankė statybvietes: rezultatai stebina

  Po ilgojo šventinio savaitgalio, balandžio 18 dieną, Utenos miesto statybvietėse triūsę darbuotojai sulaukė netikėtų svečių: darbo inspektoriai kartu su policijos pareigūnais ieškojo apšilusių ar nelegaliai dirbančių žmonių. Nors neblaivių ir nelegalių statybininkų rasti nepavyko, pro policijos pareigūnus neprasprūdo vyriškiai, išsitraukę kontrabandinių cigarečių pakelius...

 • Nauja tendencija: į Darbo biržą registruojasi mažai absolventų

  Nors šalies absolventai jau turi diplomus, jie masiškai neplūsta į darbo biržas. Specialistai mano, kad šiais metais daugeliui jų susirasti darbą pavyko dar studijuojant, kiti galbūt pasirinko emigranto kelią.
  Šiomis dienomis Utenos teritorinėje darbo biržoje tylu: čia užsiregistruoti kasdien ateina vos vienas kitas jaunas žmogus. Tačiau pernai tuo pačiu metu šioje įstaigoje buvo juntamas ypač didelis absolventų antplūdis.

 • Po savaitgalio į darbą atskubėję statybininkai pūtė į alkotesterius

  Šios savaitės pradžioje statybvietėse dirbantys statybininkai sulaukė netikėtų svečių – darbo inspektorių, kurie vykdė nelegalaus (neteisėto) darbo bei nelaimingų atsitikimų darbe, įvykstančių dėl darbuotojų neblaivumo, prevenciją. Patikrinimo neišvengė ir Utenos statybvietės – mūsų mieste patikrinti 35 statybininkai.

 • Policininkai ir darbo inspektoriai tikrins statybvietes nelegalaus darbo ir neblaivumo prevencijai

  Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos ir Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad kitą savaitę visoje šalyje policijos pareigūnai ir darbo inspektoriai Lietuvos statybvietėse atliks bendrus tikrinimus nelegalaus (neteisėto) darbo bei nelaimingų atsitikimų darbe, įvykstančių dėl darbuotojų neblaivumo, prevencijai.

 • Nelaimių darbe nemažėja

  Valstybinėje darbo inspekcijoje (VDI) per pirmą šių metų pusmetį gauti 67 pranešimai apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai, ir 18 pranešimų apie žūtis darbe. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe skaičius sumažėjo 10 atvejų arba 36 proc.
  Utenos apskrityje per pirmąjį šių metų pusmetį užregistruoti 5 nelaimingi atsitikimai darbe, vienas iš jų – mirtinas.

 • Darbo saugos instrukcijų nesilaikymas gali baigtis žūtimi

  Praėjusią savaitę „Utenos dienos" dėmesį patraukė Aušros gatvėje šalia renovuojamo namo ant pastolių žongliruojantys darbininkai. Šalmais galvų neapsunkinę, saugos diržais neprisisegę jie keberiojosi balkonais, taip stebindami ne tik žurnalistus, bet ir pro šalį skubančius uteniškius. „Baisu ne tik kad kokios plytos ant galvos nenumestų, tačiau ir kad patys žemėn nežnektelėtų", – aikčiojo stebėjusi cirko akrobatų pasirodymo vertą vaizdą viena moteris, o „Utenos diena" jį užfiksavusi nuskubėjo ieškoti paaiškinimo, ar praeivius stebinantys darbininkai nepažeidžia darbo saugos reikalavimų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:411
Vakar apsilankė:10689
Šią savaitę apsilankė:37086
Šį mėnesį apsilankė:69803
Viso (nuo 2015-02-16):14093795
Šiuo metu naršo:
122
2020-07-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!