Vietos veiklos grupėms bendradarbiauti – parama
LietuvaVietos veiklos grupėms bendradarbiauti – parama
2018 rugsėjo 26, Trečiadienis 09:33

Vietos veiklos grupėms bendradarbiauti – parama

Vietos veiklos grupėms bendradarbiauti – parama

Jei turite gerų idėjų, kaip vietos veiklos grupės (VVG) galėtų bendradarbiauti, nepraleisti progos ragina Žemės ūkio ministerija, kuri jau ketvirtą kartą kviečia teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės LEADER veiklos sritį „VVG bendradarbiavimo projektų rengimas ir įgyvendinimas“. Paraiškos priimamos nuo rugsėjo 17 iki spalio 15 d.

Įvairiapusė veikla
Kauno rajono VVG pirmininkė administracijos vadovė Kristina Švedaitė-Damašė pasakojo, kad pagal šią priemonę su partneriais lenkais jau baigia įgyvendinti tarptautinį projektą „Jie skrenda". „Šis projektas su Lenkija susijęs tuo, jog Stepono Dariaus ir Stasio Girėno „Lituanica" nukrito būtent mūsų partnerių VVG „Lider Pojezierza" teritorijoje. Šiemet buvo minimos 85-osios skrydžio metinės. Ta proga organizuoti tarptautiniai tautodailininkų plenerai tiek ant sklandytojų kalvos Netoniuose, Kauno rajone, tiek Lenkijoje, kur vyko jaunimo stovyklos. Lenkijoje, Pščelnike, buvo rekonstruota ir modernizuota S. Dariaus ir S. Girėno žūties vietos memorialo aplinka – atnaujintos medinės pavėsinės, papuoštos lenkiškos ir lietuviškos drožybos elementais. Jaunimas sukūrė filmą apie lakūnų žygdarbio svarbą. Šiam projektui įgyvendinti buvome gavę apie 37 000 Eur paramos", – sakė K. Švedaitė-Damašė.

Kretingos rajono kaimo plėtros asociacijos administravimo vadovė Lina Stanienė sakė, jog planų teikti paraišką pagal šią LEADER veiklos sritį ateityje yra, tačiau kol kas konkrečių partnerių dar neturi. „Mes norėtume įtraukti jaunimą į aktyvias visuomenines, švietėjiškas veiklas kaime. Tai galėtų būti bendrų tarptautinių edukacinių ir bendradarbiavimo stovyklų organizavimas, skatinantis kaimo jaunimo užimtumą, aktyvios saviraiškos, pasidalijimo gebėjimais ir naujų įgūdžių įgijimo galimybes. Idėja galėtų būti įgyvendinama bendradarbiaujant su Lietuvos ir artimo užsienio kaimynais lenkais ar latviais. Tačiau mes atviri ir kitoms idėjoms, kuriančioms pridėtinę vertę kaime."

Orientuota į kaimo vietoves
Žemės ūkio ministerijos 2-ojo Europos Sąjungos paramos skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Vaičiūnienė akcentavo, jog paramos pagal KPP LEADER priemonės minėtosios veiklos sritį gali kreiptis tik kaimo vietovių arba dvisektorės vietos veiklos grupės, kurios įgyvendina patvirtintas vietos plėtros strategijas.

Remiami VVG teritorinio (iki 100 000 Eur, paramos intensyvumas 95 proc.) ir tarptautinio bendradarbiavimo projektai (iki 100 000 Eur, paramos intensyvumas 100 proc.). Taip pat teikiama parengiamoji techninė parama, kuri galima tik tarptautiniams projektams inicijuoti (iki 3 000 Eur, paramos intensyvumas 100 proc.). Priemonė finansuojama iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.

Lietuvoje akivaizdi regionų atotrūkio nuo didžiųjų šalies miestų problema. Tad pagrindinis šių projektų tikslas – per bendradarbiavimo veiklą siekti efektyvesnio vietos plėtros strategijos prioritetų, tikslų ir priemonių įgyvendinimo, taip pat pasidalyti žiniomis ir patirtimi, paskatinti inovacijas ir prisidėti prie vietovės konkurencingumo didinimo, identiteto stiprinimo, vietos produktų, paslaugų propagavimo.

Būtina sąlyga – partneriai
Gauti finansavimą paraiškos teikėjas gali tik su projekto partneriais. Jais gali būti kaimo, miesto, dvisektorės ar žuvininkytės VVG. Svarbiausia – sutarti visiems dėl projekto idėjų ir tikslo. Jei projekto partneris yra ne iš Europos Sąjungos, o iš trečiosios šalies, tuomet tai gali būti ir viešojo, ir privataus sektoriaus partnerių grupė, įgyvendinanti vietos plėtros strategiją ir veikianti kaimo vietovėje.

„Projektas turi atitikti visų projekte dalyvaujančių partnerių vietos plėtros strategijos tematiką, spręsti visiems partneriams svarbią problemą. Rezultatai turi būti aktualūs visiems projekto partneriams, o jų teritorijoms – teikti konkrečią naudą. Paprasti apsikeitimai patirtimi neremiami", – pabrėžė J. Vaičiūnienė.

Užs. Nr. ŽŪM/09, Kauno rajono VVG archyvo nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Dėl paramos verslo pradžiai – rimta konkurencija

  Norintys pradėti verslą kaimo vietovėse yra ypač aktyvūs – bendra jų prašoma paramos suma yra beveik tris kartus didesnė nei skirtoji.

 • Nepasiturintiems senjorams ir neįgaliesiems – svarbios žinios

  Nuo liepos 1 d. mažas pajamas gaunantys, sunkiai besiverčiantys senjorai ir turintieji negalią kompensuojamųjų vaistų ir jiems reikiamų medicinos pagalbos priemonių gaus nemokėdami priemokų. Tai reiškia, kad, nepriklausomai nuo vaisto kainos, t. y. nesvarbu, ar anksčiau už vaistą tekdavo primokėti kelis eurus, nuo liepos 1 d., įsigydami kompensuojamuosius vaistus, šie žmonės nebeturės primokėti nė kiek.

 • Ūkininkus pasieks didesnės išmokos už gyvulius

  Gera žinia gyvulių augintojams: žemės ūkio ministras Andrius Palionis patvirtino 2019 metų susietosios paramos išmokų už mėsinį galviją, mėsinę avį, pieninės veislės bulių, pieninę ožką dydžius.

 • Pirmąjį būstą jauna šeima gali įsigyti su parama, bet ne Utenos mieste

  Registrų centrui patvirtinus nekilnojamojo turto normatyvines vertes 2020 metams, tikslinamas vietovių, kurios nuo 2020 m. sausio 1 d. nepatenka į regiono sąvoką, sąrašas. Naujos regionui nepriskiriamos vietovės yra Gargždai, įsikūrę Klaipėdos rajone, didžioji Tauragės miesto dalis, taip pat regiono sąvokos nebeatitinka visas Utenos miestas.

 • Ūkininkų sąskaitas pasieks 4,3 mln. eurų išmokų

  Penktadienį Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) ūkininkams išmokės kompensavimo lėšas už prarastas pajamas dėl pritaikytos finansų drausmės. Kompensacijos mokamos pagal 2017 m. pateiktas paraiškas už deklaruotus plotus. Finansinės drausmės mechanizmas taikomas tiesioginėms išmokoms, siekiant papildyti Europos Sąjungos žemės ūkio sektoriaus krizių rezervą, iš kurio teikiama parama žemės ūkiui.

 • Kviečia teikti paraiškas paramai

  Nuo rugpjūčio 1 dienos bičių augintojus kviečiame teikti paraiškas paramai už papildomą bičių maitinimą (cukrų) gauti.

 • Didinamos paramos išmokos už gyvulius

  Žemės ūkio ministerija patvirtinto 2018 metų susietosios paramos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius, pienines ožkas dydžius. Išmokos už gyvulius bus pradėtos mokėti nuo kovo 1 dienos ir bus mokamos iki birželio 30 dienos.

 • Verslo pradžiai kaime – pati paprasčiausia iki šiol parama

  Jau netrukus svarstantys apie verslo pradžią galės pasinaudoti visiškai nauja ES paramos priemone ir užsitikrinti iki 16 tūkst. Eur finansinę paskatą pradėti veiklą kaime. Pusė projektui reikalingų lėšų bus mokama iš karto, kita pusė – baigus projektą, kurio svarbiausias reikalavimas yra sukurti ir išlaikyti bent vieną darbo vietą.

 • Jaunuolynams ugdyti – parama net du kartus

  Kretingoje įsikūrusios bendrovės „Žemaitijos miškas“ vadovė Palmira Lipskienė prisipažįsta mokanti žmones vaikščioti po mišką žiūrint ne sau po kojomis, o daugiau kelti akis į medžių viršūnes. „Svarbu pastebėti, kaip medžiai sutaria tarpusavy, ar nekonkuruoja, ar neužgožia vieni kitų. Jeigu labiausiai šviesą mėgstantis beržas atsidurs po kitų medžių lajomis, nudžius. O štai eglė, kitų medžių užgožta, taip tūnos ilgai, bet ir 30-ies sulaukusi bus vis dar žema“, – pasakoja Palmira.

 • Sunkiau besiverčiantiems – pagalba ne tik maistu

  Lietuvoje paramą maisto produktais gauna daugiau nei 184 tūkst. gyventojų, tačiau nesunku nuspėti, jog ne ką mažiau nei maistas skurstančiajam svarbi ir kitokia pagalba. Kartais tai – mokinio krepšelis ar stovykla vaikui, kuriam gali leisti tik vasarą kieme. Kartais – ir gyvenimą keičianti pagalba kovojant su priklausomybe.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4717
Vakar apsilankė:11826
Šią savaitę apsilankė:28721
Šį mėnesį apsilankė:117132
Viso (nuo 2015-02-16):14141124
Šiuo metu naršo:
127
2020-07-15
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!