Prasidėjo ligonių kasų ir gydymo įstaigų sutarčių sudarymas
LietuvaPrasidėjo ligonių kasų ir gydymo įstaigų sutarčių sudarymas
2018 kovo 15, Ketvirtadienis 09:50

Prasidėjo ligonių kasų ir gydymo įstaigų sutarčių sudarymas

Prasidėjo ligonių kasų ir gydymo įstaigų sutarčių sudarymas

Prasidėjo teritorinių ligonių kasų (TLK) ir gydymo įstaigų, vaistinių bei optikos paslaugas teikiančių įstaigų sutarčių sudarymas. Su minėtomis įstaigomis jau derinami TLK parengti sutarčių projektai, sprendžiami dėl jų kylantys klausimai. Abiem pusėms baigus derinti minėtus projektus, pasirašomos sutartys.

Sutarčių pasirašymo pagrindas – Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžete numatytos išlaidos, kuriomis bus apmokamos pacientams suteiktos sveikatos priežiūros paslaugos mūsų šalies gydymo įstaigoms. Siekiant užtikrinti tolygesnį minėtų paslaugų vartojimą, lėšos TLK skirstomos pagal jų aptarnaujamose teritorijose gyvenančių žmonių skaičių, amžių ir lytį. Iš viso šiemet asmens sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti skiriama apie 1,2 mlrd. eurų.

Daugiausia PSDF biudžeto lėšų tenka Vilniaus TLK zonos apdraustųjų sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti – 375,6 mln. eurų, Kauno TLK zonos – 292,7 mln. eurų, Klaipėdos TLK zonos – 171,3 mln. eurų, Šiaulių TLK – 165,1 mln. eurų, o mažiausiai – Panevėžio TLK zonos apdraustųjų sveikatos priežiūros paslaugoms – 147,6 mln. eurų.

„Pagal dabar galiojančią tvarką per dešimt darbo dienų nuo TLK biudžeto patvirtinimo dienos TLK privalo gydymo įstaigas, vaistines, optikas informuoti apie prasidedantį sutarčių sudarymo procesą ir  pateikti jiems sutarties projektą, kurį per mėnesį turi suderinti abi šalys, kad sutartį būtų galima pasirašyti. Šiuo metu sutarčių projektai išsiųsti derinti visoms gydymo įstaigomis", – sakė Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktorius Viačeslavas Zaksas.

Pasak jo, kol naujos sutartys nepasirašytos, už gyventojams suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas atsiskaitoma pagal praėjusių metų sutarčių sąlygas. Sutarties pratęsimo laikotarpiu už suteiktas paslaugas mokama ne daugiau kaip 1/12 praėjusių metų pradinės sutarties metinės lėšų sumos.

Kaip ir iki šiol, TLK sudaro gydymo paslaugų apmokėjimo sutartis ne tik su savo, bet ir su kitų ligonių kasų aptarnaujamų zonų gydymo įstaigomis, kurias dažniausiai renkasi pacientai.

TLK sudaro sutartis su licenciją sveikatos priežiūros veiklai turinčiomis arba akredituotomis šiai veiklai bei pageidaujančiomis tokias sutartis sudaryti sveikatos priežiūros įstaigomis. Taip pat svarbu, kad paslaugų teikimas atitiktų Vyriausybės nustatytus kriterijus, o gydymo įstaigos būtų laiku, t. y. kaip numatyta sveikatos apsaugos ministro įsakymu,  pateikusios prašymus sudaryti sutartis. Sutartinės sumos paslaugoms apskaičiuojamos pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintus sutartinių sumų planavimo aprašus.

TLK kasos iš viso yra gavusios 1495 įstaigų prašymus sudaryti sutartis dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir šioms įstaigoms išsiuntė pasiūlymus.

Šiemet TLK gydymo įstaigoms išsiuntė 1068 pasiūlymus dėl gydytojų specialistų konsultacijų, 435 – dėl pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų, 386 – dėl stacionarinės slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų, 510 – dėl kitų slaugos paslaugų, 338 – dėl stacionarinio gydymo paslaugų, 302 – dėl priėmimo skubios pagalbos paslaugų, 52 – greitosios medicinos pagalbos paslaugų ir kt.

Valstybinės ligonių kasos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Sutartis padės išsaugoti garsaus kraštiečio atminimą

  Gegužės 16-ą Ignalinos rajone vyko atminimo renginiai, skirti Grybėnų kaime gimusiam pasaulinio lygio menininkui, teatro novatoriui, aktoriui režisieriui ir dramaturgui Giedriui Mackevičiui. Jie prasidėjo viešojoje bibliotekoje, kur susirinko žymaus kraštiečio atminimu besirūpinantys asmenys.

 • Ketvirtadienį Utenoje pasirašyta svarbi sutartis

  Kovo 14 dieną žengtas ypač svarbus žingsnis įdiegiant naujoves UAB „Utenos vandenys“ – pasirašius sutartį su vokiečių įmone WTE Wassertechnik GmbH Utenoje bus pradėtos dumblo įrenginių statybos, kurių bendra vertė daugiau kaip 14 milijonų.

 • Pasirašyta svarbi sutartis tarp verslo ir savivaldybės

  Ketvirtadienį Utenos rajono savivaldybėje Utenos verslo atstovų akivaizdoje buvo pasirašyta labai reikšminga sutartis tarp Utenos rajono savivaldybės ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialo. Sutartį pasirašė rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas ir Utenos filialo tarybos pirmininkas Vytautas Samsonas.

 • Utenoje pasirašyta svarbi sutartis

  Lapkričio 10 dieną kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“ Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su nacionaline kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija.

 • Ligonių kasos: kur kreiptis nemokamos emocinės pagalbos?

  Privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti pacientai turi galimybę atskirai pasirinkti ne tik šeimos gydytojo paslaugas teikiančią įstaigą, bet ir psichikos sveikatos centrą, sudariusį sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK). Tad žmonėms, kuriems reikalinga emocinė pagalba, jos reikėtų ieškoti ne tik telefonu, internetu, bet ir atvykus pas psichikos sveikatos specialistus.

 • Darbą pradėjo nauja Valstybinės ligonių kasos vadovė J. Sabalienė

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu nuo spalio 10 dienos ketverių metų kadencijai vadovauti Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) paskirta Jūratė Sabalienė. Iki šiol J. Sabalienė dirbo VLK Tarptautinių reikalų skyriaus vedėja.

 • Kviečia mokinius dalyvauti viktorinoje

  Spalio 2–15 dienomis Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) vėl skelbia viktoriną, skirtą mokiniams, ir kviečia joje dalyvauti Panevėžio TLK veiklos zonos (Panevėžio, Pasvalio, Biržų, Kupiškio, Rokiškio, Utenos, Visagino, Ignalinos, Anykščių, Molėtų ir Zarasų miestų bei rajonų) 9–11 klasių (1–3 gimnazijų klasių) mokinius. Viktorinoje kviečiami dalyvauti ir profesinio mokymo įstaigų mokiniai, besimokantys pagal 9–11 klasių pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas.

 • Ligonių kasos: kas žinotina sugrįžtantiems lietuvių emigrantams?

  Nors emigruojančiųjų iš Lietuvos daugėja, tačiau nemažai žmonių ir sugrįžta. Ką verta žinoti apie privalomąjį sveikatos draudimą sugrįžtantiems gyventi į Lietuvą? Kaip laiku pasirūpinti savo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ir gauti teisę į apdraustiesiems teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas?

 • Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl darbuotojų rengimo

  Švietimo ir mokslo ministerijoje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos vežėjų sąjunga. Sutartis užtikrins geresnį, darbo rinkos poreikius atitinkantį šios srities darbuotojų profesinį rengimą.

 • Sergantys priklausomybės ligomis vangiai naudojasi galimybe gydytis

  ​Nepaisant to, kad kasmet Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis už paslaugas priklausomybės ligoms gydyti sumokamos didžiulė pinigų suma, sergantys žmonės vis dar gana vangiai naudojasi galimybe pasveikti. Todėl Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina priklausomybės ligomis sergančiuosius pasinaudoti pagalba ir nemokamai gauti gydymo paslaugas, kurios esant tokiai situacijai – išties labai reikalingos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:133
Vakar apsilankė:10689
Šią savaitę apsilankė:36808
Šį mėnesį apsilankė:69525
Viso (nuo 2015-02-16):14093517
Šiuo metu naršo:
112
2020-07-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!