Judriausios savivaldybės vardą šiemet pelnė Vilnius
LietuvaJudriausios savivaldybės vardą šiemet pelnė Vilnius
2017 rugsėjo 28, Ketvirtadienis 11:32

Judriausios savivaldybės vardą šiemet pelnė Vilnius

Judriausios savivaldybės vardą šiemet pelnė Vilnius

Pasibaigus Europos judumo savaitei (rugsėjo 16–22 dienomis), Aplinkos ministerija, šios tarptautinės miestų akcijos, skirtos tvariam judėjimui, nacionalinė koordinatorė, apibendrino jos rezultatus mūsų šalyje.

Iš akcijoje dalyvavusių 42 savivaldybių Judriausios savivaldybės 2017 vardą pelnė Vilnius. Sostinėje miestiečiai skatinami rinktis „žaliąją" susisiekimo priemonę – dviratį – konkrečiais darbais. Šiemet čia tiesiama 17 km naujų dviračių takų, kitąmet suplanuota dar 20 km. Važinėjantieji savo automobiliu skatinami jį keisti viešuoju transportu. Šiuo tikslu savivaldybės taryba dar gegužę nusprendė, kad kasmet rugsėjo 22-ąją, kuri tradiciškai pažymima kaip Diena be automobilio, žmonės, pateikę vairuotojo pažymėjimą, viešuoju transportu gali vykti nemokamai. Šiemet pirmą kartą rugsėjo 22-ąją savivaldybė vieną iš miesto erdvių skyrė tik pėstiesiems ir dviratininkams. Tai Gedimino prospekto atkarpa nuo Vilniaus gatvės iki T. Vrublevskio ir Šventaragio gatvių sankryžos. Čia vyko „žaliajam" judėjimui skirti žaidimai ir konkursai.
Be Judriausios savivaldybės, išrinkta ir Judriausia mokymo įstaiga. Ja tapo Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija, organizavusi daugiausia tvariai judėti skatinančių renginių.
Judriausiu darbdaviu paskelbta UAB „Northern Baltic". Ši įmonė praėjusią vasarą surengė konkursą automobiliui „pamiršti". Jame dalyvavo visi 25 darbuotojai. Devyni iš jų beveik kasdien į darbą važinėjo dviračiais, keturi automobilį iškeitė į viešąjį transportą. Konkursas buvo baigtas dalyvavimu Vilniaus velomaratone ir maratono bėgimu Vingio parke.
Aplinkos ministerijos paskelbtą Judriausio piliečio konkursą laimėjo šiaulietis Vytautas Anužis, per akciją pėsčiomis ir dviračiu įveikęs 601 kilometrą. Judriausiu Aplinkos ministerijos darbuotoju išrinktas Atliekų departamento vyriausiasis specialistas Juozas Jezukevičius, iš Lazdynų į darbą kasdien keliaujantis dviračiu. Jis akcijos metu nuvažiavo 187 km.
Visi minėtieji laimėtojai bus pagerbti ir apdovanoti spalio 5-ą. Aplinkos ministerijos specialiuosius prizus jiems įteiks ministras Kęstutis Navickas.
Kaip Lietuvoje vyko Europos judumo savaitė, šiandien tarptautinėje konferencijoje „Civitas forum 2017", kuri vyksta Portugalijoje, Torres Vedras mieste, pristatė Aplinkos ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vyriausiasis specialistas Marius Gorochovskis. Į šią konferenciją susirinkę nacionaliniai koordinatoriai dalijasi akcijos organizavimo savo šalyse patirtimi.

Aplinkos ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Šį savaitgalį Vilniuje pakvips pomidorais ir aliejumi: vyks „Ispaniškos atostogos“

  Lėti ispaniški pusryčiai, iškylos su paelija ir sangrija, vakarai su aistringais lotyniškais šokiais – taip vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami praleisti ateinantį savaitgalį. Nuo penktadienio iki sekmadienio Vilniuje vykstančių „Ispaniškų atostogų" programoje daug dėmesio bus skiriama šokiams, ispaniškai maisto kultūrai, šeimų pramogoms atvirose erdvėse, pažintinėms ekskursijoms ir netikėtiems meno projektams.

 • Vilniaus Rotušės aikštėje šeštadienį įsikurs Holivudas

  Šį šeštadienį, kai JAV švęs Nepriklausomybės dieną, Vilniaus Rotušės aikštė pavirs Holivudu – vienu ryškiausiu amerikietiškos kultūros simboliu. Čia bus galima išvysti Holivudo raudonąjį kilimą, senovinių amerikietiškų automobilių parodą, JAV gimusį energingąjį lindihopo šokį ir pasiklausyti roko šlagerių koncerto.

 • Vilniaus vasaros programa kviečia keliauti į Indiją

  Vilniuje vasaros sezoną atidaręs pirmasis „Atostogų Vilniuje" savaitgalis, skirtas Italijai, ne tik įpūtė stilingos itališkos dvasios, bet ir daugelį atviliojo į Vilnių. Sėkmingai startavęs projektas jau šį savaitgalį – birželio 19–21 dienomis – pakvies toliau keliauti po pasaulį ir atostogauti su Indijos ritmais, spalvomis ir skoniais.

 • PUSRYČIAI VILNIUJE

  Pusryčiai, pietūs ir vakarienė – tai būtini dienos ritualai, padedantys visą dieną jaustis energingiems, darbingiems ir sveikiems. Beje, subalansuota mityba ir tinkamai pasirinktas rytinis maistas taip pat nulemia gerą bendrą savijautą ir fizinę sveikatą.

  Pusryčiavimas – pirmas, dienos pradžioje atliekamas valgymo ritualas, kurį beveik visada sudaro pasirinktas patiekalas ir šaltas arba karštas gėrimas (kava, arbata, sultys ar kt.). Verta pasakyti, kad pusryčių istorija siekia labai senus laikus. Dar nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų ant pusryčių stalo būdavo nemenkas patiekalų pasirinkimas: pieno produktai (varškė, varškės sūris, varškėčiai), įvairūs miltiniai patiekalai, košės. Kiek vėliau atsirado ir kiaušinienė, pagardinama papildomais skoniais – lašinukais, svogūnais ar mėgstamomis daržovėmis. O po daugybės metų ant stalo atsirado ir sausi pusryčiai (įvairių grūdų dribsniai, paskaninami džiovintais vaisiais ir pienu). Ilgainiui neliko abejonių, kad pusryčiams reikia pasirinkti tokį maistą, kuris būtų praturtintas naudingomis medžiagomis.
  Atidžiau pažvelgus į pusryčiavimo tendencijas matyti, kad jos labiausiai priklauso nuo individualių norų bei susiformavusių įpročių. Vieni renkasi sveikus, kiti sočius pusryčius, tačiau visiems svarbu, kad jie būtų naudingi organizmui.

  Pagrindiniai pusryčių teikiami privalumai
  Pusryčiams turi būti skiriamas atidus dėmesys, nes tinkamai subalansuoti jie gali suteikti daug naudos organizmui. Pusryčiai – tai:
  1. Geros dienos garantas – skanus ir sveikas maistas dienos pradžioje. Gerai pradėtas rytas labai svarbus visos dienos savijautai.
  2. Sotumo jausmas. Tinkami pusryčiai užtikrina, kad ilgiau nebus jaučiamas alkis bei energijos stygius, todėl nuotaika bus geresnė, o visa diena – darbingesnė.
  3. Mažesnė persivalgymo tikimybė. Sočiai ir tinkamai papusryčiavus ryte, pietų ir vakarienės metu sumažės persivalgymo tikimybė.
  4. Stipresnis imunitetas. Visaverčiai pusryčiai, sudaryti iš vitaminų ir įvairių vertingųjų medžiagų, stiprina organizmą ir saugo nuo įvairių infekcijų. Tad pusryčiams geriausia rinktis kokybišką, skalsų ir vertingos sudėties maistą.
  5. Puiki bendra savijauta. Pirmiausia, geri pusryčiai skatina spartesnę medžiagų apykaitą. Tačiau ne mažiau svarbu ir tai, kad tinkami pusryčiai suteikia energijos ir apskritai skatina sveikesnį gyvenimo būdą, nes, gavę pakankamai naudingų medžiagų ryte, žmonės rečiau valgo saldumynus, mažiau vartoja saldžių gazuotų gėrimų, dažniau renkasi daržoves ir vaisius. Be to, visaverčiai pusryčiai padeda sureguliuoti cukraus kiekį ir cholesterolio koncentraciją kraujyje – tai prisideda prie geros savijautos.
  Tad ne veltui geri pusryčiai laikomi geros dienos garantu, svarbiu fizinės ir protinės energijos užtaisu, geros nuotaikos šaltiniu ir netgi būtinybe, kuri reikalinga gerai sveikatai užtikrinti. Vis dėlto norint jausti pusryčių teikiamą naudą reikia tikslingai pasirinkti produktus, kartais – netgi susidaryti kruopštų mitybos planą. Neturintiems laiko, noro ar reikiamų žinių siūloma puiki išeitis – pasinaudoti jau suplanuotais, profesionalių virtuvės meistrų paruoštais gausiais pusryčiais. Jais kasdien galite mėgautis restorane „Šventaragio sodas“. Tai kiekvieno skoniui ir poreikiams pritaikyti pusryčiai Vilniuje.

  https://sventaragiosodas.lt/pusryciai-restorane/

 • Vertintojai tako rekonstrukcijai priekaištų neranda ir giria dėl punktualumo

  Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos darbai vyksta sklandžiai ir be reikšmingų priekaištų. Taip didžiausio šių metų Lietuvos infrastruktūros projekto įgyvendinimą vertina jį prižiūrintys specialistai. Anot jų, rangovai į duodamas pastabas visada atsižvelgia, o atsiradusius trūkumus nedelsiant ištaiso. Giriama ir darbų sparta, dėl kurios tako asfalto danga buvo paklota greičiau nei planuota.

 • Sostinėje – respublikinė derliaus šventė su sraigių lenktynėmis

  Šį savaitgalį, rugsėjo 18-20 dienomis, Vilniuje šurmuliuos respublikinė šventė „Derlius 2015“.

 • Profsąjungų mitinge už savo teises kovojo 40 uteniškių

  Ketvirtadienį prie Seimo vyko Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) surengtas mitingas prieš Darbo kodekso liberalizavimą. Mitinguojantys dalyviai reikalavo grąžinti pagal socialinį modelį sukurtas Darbo kodekso pataisas Vyriausybei ir jas koreguoti ar keisti. Tarp mitinguojančių dalyvių (organizatoriai žadėjo, kad jų turėtų būti apie 2 tūkst.) – ir 40 žmonių būrys iš Utenos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2789
Vakar apsilankė:5435
Šią savaitę apsilankė:2789
Šį mėnesį apsilankė:13603
Viso (nuo 2015-02-16):14280763
Šiuo metu naršo:
81
2020-08-03
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!