LietuvaJudriausios savivaldybės vardą šiemet pelnė Vilnius
2017 rugsėjo 28, Ketvirtadienis 11:32

Judriausios savivaldybės vardą šiemet pelnė Vilnius

Judriausios savivaldybės vardą šiemet pelnė Vilnius

Pasibaigus Europos judumo savaitei (rugsėjo 16–22 dienomis), Aplinkos ministerija, šios tarptautinės miestų akcijos, skirtos tvariam judėjimui, nacionalinė koordinatorė, apibendrino jos rezultatus mūsų šalyje.

Iš akcijoje dalyvavusių 42 savivaldybių Judriausios savivaldybės 2017 vardą pelnė Vilnius. Sostinėje miestiečiai skatinami rinktis „žaliąją" susisiekimo priemonę – dviratį – konkrečiais darbais. Šiemet čia tiesiama 17 km naujų dviračių takų, kitąmet suplanuota dar 20 km. Važinėjantieji savo automobiliu skatinami jį keisti viešuoju transportu. Šiuo tikslu savivaldybės taryba dar gegužę nusprendė, kad kasmet rugsėjo 22-ąją, kuri tradiciškai pažymima kaip Diena be automobilio, žmonės, pateikę vairuotojo pažymėjimą, viešuoju transportu gali vykti nemokamai. Šiemet pirmą kartą rugsėjo 22-ąją savivaldybė vieną iš miesto erdvių skyrė tik pėstiesiems ir dviratininkams. Tai Gedimino prospekto atkarpa nuo Vilniaus gatvės iki T. Vrublevskio ir Šventaragio gatvių sankryžos. Čia vyko „žaliajam" judėjimui skirti žaidimai ir konkursai.
Be Judriausios savivaldybės, išrinkta ir Judriausia mokymo įstaiga. Ja tapo Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija, organizavusi daugiausia tvariai judėti skatinančių renginių.
Judriausiu darbdaviu paskelbta UAB „Northern Baltic". Ši įmonė praėjusią vasarą surengė konkursą automobiliui „pamiršti". Jame dalyvavo visi 25 darbuotojai. Devyni iš jų beveik kasdien į darbą važinėjo dviračiais, keturi automobilį iškeitė į viešąjį transportą. Konkursas buvo baigtas dalyvavimu Vilniaus velomaratone ir maratono bėgimu Vingio parke.
Aplinkos ministerijos paskelbtą Judriausio piliečio konkursą laimėjo šiaulietis Vytautas Anužis, per akciją pėsčiomis ir dviračiu įveikęs 601 kilometrą. Judriausiu Aplinkos ministerijos darbuotoju išrinktas Atliekų departamento vyriausiasis specialistas Juozas Jezukevičius, iš Lazdynų į darbą kasdien keliaujantis dviračiu. Jis akcijos metu nuvažiavo 187 km.
Visi minėtieji laimėtojai bus pagerbti ir apdovanoti spalio 5-ą. Aplinkos ministerijos specialiuosius prizus jiems įteiks ministras Kęstutis Navickas.
Kaip Lietuvoje vyko Europos judumo savaitė, šiandien tarptautinėje konferencijoje „Civitas forum 2017", kuri vyksta Portugalijoje, Torres Vedras mieste, pristatė Aplinkos ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vyriausiasis specialistas Marius Gorochovskis. Į šią konferenciją susirinkę nacionaliniai koordinatoriai dalijasi akcijos organizavimo savo šalyse patirtimi.

Aplinkos ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Vertintojai tako rekonstrukcijai priekaištų neranda ir giria dėl punktualumo

    Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos darbai vyksta sklandžiai ir be reikšmingų priekaištų. Taip didžiausio šių metų Lietuvos infrastruktūros projekto įgyvendinimą vertina jį prižiūrintys specialistai. Anot jų, rangovai į duodamas pastabas visada atsižvelgia, o atsiradusius trūkumus nedelsiant ištaiso. Giriama ir darbų sparta, dėl kurios tako asfalto danga buvo paklota greičiau nei planuota.

  • Sostinėje – respublikinė derliaus šventė su sraigių lenktynėmis

    Šį savaitgalį, rugsėjo 18-20 dienomis, Vilniuje šurmuliuos respublikinė šventė „Derlius 2015“.

  • Profsąjungų mitinge už savo teises kovojo 40 uteniškių

    Ketvirtadienį prie Seimo vyko Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) surengtas mitingas prieš Darbo kodekso liberalizavimą. Mitinguojantys dalyviai reikalavo grąžinti pagal socialinį modelį sukurtas Darbo kodekso pataisas Vyriausybei ir jas koreguoti ar keisti. Tarp mitinguojančių dalyvių (organizatoriai žadėjo, kad jų turėtų būti apie 2 tūkst.) – ir 40 žmonių būrys iš Utenos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2561
Vakar apsilankė:10934
Šią savaitę apsilankė:55234
Šį mėnesį apsilankė:202372
Viso (nuo 2015-02-16):7767986
Šiuo metu naršo:
99
2018-03-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!