Vyžuonėlių dvare – moderniojo šokio ir meno sintezė
KultūraVyžuonėlių dvare – moderniojo šokio ir meno sintezė
2015 liepos 14, Antradienis 10:08

Vyžuonėlių dvare – moderniojo šokio ir meno sintezė

Vyžuonėlių dvare – moderniojo šokio ir meno sintezė

Liepos 17 dieną Utenos rajone prasidės tarptautinis Marianos Veriovkinos pleneras „Naujasis menas ir šokis", kuris suvienys 13 dailininkų iš Lietuvos ir užsienio šalių.

Sodyboje „Stiklinukas", kuri yra įsikūrusi vaizdingoje vietoje šalia Šventosios upės, įsikurs būrys lietuvių ir vokiečių menininkų. Kaip portalui udiena.lt sakė antrojo tarptautinio Marianos Veriovkinos plenero „Naujasis menas ir šokis" vadovė Rimantė Černiauskaitė–Kėrienė, šiųmetis pleneras bus išskirtinis tuo, kad jame dalyvauti pakviesti ne vien profesionalūs dailininkai, bet ir meną studijuojantys jaunuoliai.
„Kone visą savaitę jie tapys, o vakarais prisistatys vienas kitam. O pasibaigus plenerui surengs bendrą parodą. Plenero uždarymo renginys bus rengiamas Vyžuonėlių dvare. Jei oras leis, lauke vyks moderniojo šokio pasirodymai su menininkais Daiva Zabulionyte, Irina Peleckiene, Greta Kardi ir Deniso Kolomycki", – akcentavo Rimantė, pridūrusi, kad susirinkusiųjų lauke lauks ir parodos darbų pristatymas.
Pasak plenero organizatorių, kol kas dar svarstoma, koks šįmet bus aprangos kodas, tačiau vis labiau linkstama prie tos nuomonės, kad galbūt nereikėtų dalyvių apkrauti papildomais rūpesčiais. „Galbūt pagalvosim ir apie tai, kad kiekvienas dalyvis galėtų nusifotografuoti prie specialiai šiai progai pritaikyta apranga pasidabinusių žmonių", – svarstė plenero vadovė, didesnį dėmesį skirdama liepos 22 dieną Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyksiančiai viešai diskusijai dėl Vyžuonėlių dvaro paveldo išsaugojimo. Šioje diskusijoje žada dalyvauti gausus būrys žmonių – valdžios atstovų, politikų ir tų, kuriems rūpi Vyžuonėlių dvaro atgaivinimas ir išsaugojimas.
„Tai vienas aktualiausių klausimų. Šiandienis mūsų troškimas – atgaivinti dvarą. Dabar Vyžuonėlių dvaras yra apleistas, ten gyvena žmonės, dalis dvaro yra parduodama. Galbūt išpirkus dvarą ateityje būtų galima organizuoti kur kas daugiau kultūrinių renginių. Puoselėjame viltį čia įkurti savotišką menininkų rezidenciją", – ateities lūkesčiais pasidalijo Rimantė Černiauskaitė–Kėrienė.

udiena.lt ir nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Baigėsi tradicinis M. Veriovkinos simpoziumas

  Praėjusį savaitgalį Vyžuonėlių dvare, šalia Utenos, vyko 7-ojo Marianos Veriovkinos simpoziumo uždarymo šventė. Simpoziumo uždarymo metu buvo galima pasižiūrėti dailininkų iš sostinės, Dusetų (Zarasų r.), Utenos, Anykščių bei atvykusių iš užsienio simpoziumo metu sukurtų darbų.

 • Menininkus subūrė simpoziumas: uždarymas jau sekmadienį

  Utenoje ir Vyžuonose jau septintąjį kartą surengtas tarptautinis menininkų – dailininkų ir fotografų – simpoziumas, kuriame dalyvauja 14 menininkų iš JAV, Šveicarijos ir įvairių šalies vietovių.

 • Dailininkė Mariana Veriovkina ir jos tėvo dvaras užvertais langais

  Ne kiekvienas uteniškis yra buvęs mediniame Vy­žuonėlių dvare, jau pamiršusiame jame kažkada skambėjusius pokylius ir prieš daugybę metų išėju­sius amžinojo poilsio šeimininkus. Čia gyveno, kūrė ir idėjas puoselėjo rusų kilmės dailininkė Mariana Veriovkina, buvusio dvaro savininko Vladimiro Ve­riovkino dukra. Nykstantis dvaras visus metus sto­vi beveik tuščias. Jis trumpai pagyvėja vasarą – jau šeštus metus Utenos apylinkėse rengiamo dailinin­kės M. Veriovkinos atminimui ir dvarui išsaugo­ti skirto tarptautinio tapybos simpoziumo uždary­mo metu. Čia ir šiemet vyko dalyvavusių dailininkų sukurtų darbų paroda, koncertas. Nuo Utenos mies­to ir pagrindinio kelio, jungiančio Uteną ir Kupiš­kį, dvarvietė nenutolusi, bet, ko gero, tik nedaugelis žino šį kultūros paveldo objektą ir jo istoriją, o kai kurie niekada nėra buvę Vyžuonėlių dvare ir nenu­mano apie tokios vietos egzistavimą.

 • Menininkus sukvietė Tarptautinis M. Veriovkinos simpoziumas

  Liepos 10 dieną, trečiadienį, prasidėjo šeštasis Tarptautinis Marianos Veriovkinos simpoziumas „Paryžiaus pamokos“, kuriame dalyvauja būrys lietuvių menininkų, du prancūzai ir vienas estas.

 • Sudeikių galerijoje puikuojasi plenero darbai

  Sudeikių galerijoje atidarytoje parodoje iškabinti dažais kvepiantys XXI plenero tapybos darbai. Šiemet į plenerą susirinko šeši dailininkai, nutapę nemažai paveikslų. Į plenero uždarymą tradiciškai atvyko Ugniaus Vaiginio vadovaujamo Lietuvos valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ jaunimas.

 • Kūrybinis tiltas sujungs du menininkus

  Liepos 6–rugsėjo 26 dienomis Vyžuonų seniūnijoje vyks V tarptautinis Marianos Veriovkinos simpoziumas „Kūrybiniai tiltai: M. Veriovkina ir M. K. Čiurlionis". Simpoziumo renginiuose bus atskleidžiami dviejų žymių dailininkų M. K. Čiurlionio ir M. Veriovkinos ryšiai.

 • XX menininkų plenerui nuvilnijus...

  Tarptautiniai tapybos, fotografijos, skulptūros plenerai Sudeikiuose, kuriuos rengia ir koordinuoja Lina ir Virgilijus Gaižauskai, šiemet – jubiliejiniai. Surengti 20 plenerų ir sukviesti per 100 profesionalių tapytojų, skulptorių ir fotografų – nemenkas iššūkis. Kai kurie menininkai dalyvavo ne vieną kartą, o per jubiliejinį 10-ąjį plenerą į profesionalų būrį buvo priimtas jaunimas, neabejingas menui ir tikintis savo siekių tikrumu.

 • Sudeikiuose vyksta tapytojų ir skulptorių pleneras

  Birželio 6 dieną Sudeikiuose prasidėjo XIX tapytojų ir skulptorių pleneras „Alaušas-2017". Šis pleneras išskirtinis – jame dalyvauja tik mūsų krašto menininkai Dalia Puodžiukienė, Regina Skomskienė, Daiva Miškinienė, Valentinas Šimonėlis, Danius Galiauskas, Vytautas Šemelis.
  Plenero uždarymas ir parodos pristatymas vyks birželio 16 dieną 17 valandą.

 • Vyžuonėlių dvare vėl garavo arbata...

  Praėjusį sekmadienį, liepos 17-ą, Vyžuonėlėse, buvusio Veriovkinų šeimos dvaro teritorijoje, ant stalų vėl garavo rusiški virduliai (kokie ten virduliai – samovarai!), iš kurių buvo pilstoma arbata visiems atvykusiems į jau 3-ojo tapytojos Marianos Veriovkinos dailės plenero/simpoziumo uždarymą. Renginiui akomponavo grupė „Rakija Klezmer Orkestar" iš Vilniaus, grojanti tradicinę žydišką muziką, kokia Vyžuonėlėse skambėjo prie Veriovkinos, itin mėgusios jos klausytis...

 • Sekmadienį Vyžuonėlių dvaras skambės nuo muzikos ir meno mėgėjų klegesio

  Šį sekmadienį, liepos 17 dieną, 14 val. Vyžuonėlių dvare meno ir muzikos gerbėjus dailininkai iš Lietuvos, Latvijos, Vokietijos ir Gruzijos pakvies į trečiojo tarptautinio M. Veriovkinos vardo simpoziumo pirmos dalies uždarymo parodą ir koncertą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3421
Vakar apsilankė:8622
Šią savaitę apsilankė:34981
Šį mėnesį apsilankė:45795
Viso (nuo 2015-02-16):14312955
Šiuo metu naršo:
78
2020-08-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!