Kultūros ministerijos premija – ir garsiai mūsų kraštietei
KultūraKultūros ministerijos premija – ir garsiai mūsų kraštietei
2019 gruodžio 18, Trečiadienis 14:45

Kultūros ministerijos premija – ir garsiai mūsų kraštietei

Kultūros ministerijos premija – ir garsiai mūsų kraštietei
  • 17 foto

Iškilmingame renginyje Vilniaus miesto rotušėje kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas įteikė šių metų Kultūros ministerijos premijas labiausiai įvairiose srityse nusipelniusiems kultūros ir meno darbuotojams, kūrėjams. Tarp gausaus būrio nominantų pagerbta ir mūsų kraštietė Gražina Kadžytė.

M. Kvietkauskas dėkojo laureatams už pasišventimą kalbai, raštijos istorijai, tradicinės ir etninės kultūros puoselėjimui. Taip pat kultūros centrų darbuotojams, muziejininkams, restauratoriams, bibliotekininkams, kultūros edukatoriams, talentingiems jauniesiems kūrėjams. „Tai didžiulis mūsų kultūrinio gyvenimo spektras. Man šiemetines premijas norėtųsi pavadinti taip: nuo Martyno Mažvydo katekizmo iki slemo", – sakė kultūros ministras.

Martyno Mažvydo premija, skiriama už nuopelnus Lietuvos valstybės kalbai, raštijos istorijai ir knygos menui, šiais metais įteikta dr. Živilei Nedzinskaitei ir dr. Dariui Antanavičiui už fundamentalias Kražių kolegijos istorijos ir veiklos šaltinių publikacijas.
Premija už muziejininkystės darbus apdovanota Lietuvos jūrų muziejaus Edukacijos ir lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Renata Treigienė, o premija už muziejų vertybių restauravimo darbus – Lietuvos dailės muziejaus P. Gudyno restauravimo centro Mokslinių tyrimų skyriaus restauravimo technologė chemikė dr. Jurga Bagdzevičienė.
Kultūros ministerijos premija už aktyvią, kūrybingą veiklą kultūros centruose įteikta Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro direktorei Daivai Kiršgalvienei.
Premija už bibliotekininkystės, bibliografijos, knygotyros mokslinius tyrinėjimus bei praktinę veiklą bibliotekose apdovanota Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus vedėja Audronė Berezauskienė.
Premijos už geriausias kultūrinės edukacijos veiklas įteiktos Nacionalinės dailės galerijos vyr. metodininkei, edukatorei Eglei Nedzinskaitei ir kompozitorei, muzikos terapeutei, Stalo teatro vadovei Snieguolei Dikčiūtei Pranulienei.
Trys premijos įteiktos už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą: tautodailininkui, sertifikuotam tautinio paveldo amatininkui, tradicinės liaudies skulptūros ir kryždirbystės tradicijas puoselėjančiam medžio drožėjui Rimantui Zinkevičiui, Antano ir Jono Juškų muziejaus kūrėjams Arūnui ir Vidai Sniečkams ir etnologei, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto darbuotojai Gražinai Kadžytei.
Metų debiuto premiją pelnė jaunosios kartos lietuviško kino kūrėjas, kino operatorius ir režisierius Vytautas Katkus.
Penkiems menininkams kultūros ministras įteikė Jaunojo kūrėjo premijas: kino režisierei Aistei Žegulytei-Zapolskai, šiuolaikinei menininkei, antropologei, performanso kūrėjai ir scenografei Godai Palekaitei, tapytojui Povilui Ramanauskui, poetei Gretai Ambrazaitei, rašytojui ir aktoriui, slemo poezijos kūrėjui ir atlikėjui Mariui Povilui Martynenko.

Kultūros ministerijos inf., Dainiaus Labučio nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Mūsų kraštiečiui S. Šalteniui – Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija

    Ketvirtadienį Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė 2019 metų Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas. Ceremonijos metu garbingai apdovanotas ir mūsų kraštietis rašytojas Saulius Šaltenis už daugialypę literatūrinę kūrybą ir išskirtinį stilių.

  • Prasmingi uteniškių darbai – įvertinami ir pastebimi

    Besibaigiantys 2019 metai mūsų krašto žmonėms buvo išties darbingi ir prasmingi. Už išskirtinius nuo­pelnus trys kraštiečiai sulaukė ypač svarbaus aukš­čiausiosios šalies valdžios įvertinimo. Iki didžiųjų metų švenčių likus kelioms dienoms Utenos krašto dukra etnologė Gražina Kadžytė buvo garbingai ap­dovanota Kultūros ministerijos premija, rašytoją ir dramaturgą Saulių Šaltenį pasiekė žinia, kad jis vasa­rio 16 dieną bus pagerbtas Lietuvos nacionaline kul­tūros ir meno premija. Šventes džiaugsmingai sutinka ir daugybe pasiekimų galintis didžiuotis buvęs Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos mokinys Tomas Babe­lis, dabar besimokantis Vilniaus Jėzuitų gimnazijoje. Jam LR Prezidentūroje įteiktas apdovanojimas.

  • Tarp pretendentų premijai gauti – uteniškis

    Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė kūrėjų, pretenduojančių gauti 2019 metų Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas, sąrašą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:9726
Vakar apsilankė:9055
Šią savaitę apsilankė:18781
Šį mėnesį apsilankė:297555
Viso (nuo 2015-02-16):13744621
Šiuo metu naršo:
155
2020-05-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!