Vargonai skamba ir vasarą
KultūraVargonai skamba ir vasarą
2018 rugpjūčio 01, Trečiadienis 13:27

Vargonai skamba ir vasarą

Vargonai skamba ir vasarą
 • 9 foto

Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje – naujas koncertų ciklas „Vargonai skamba vasarą“. Prieš mėnesį nuskambėjo vargonai, kuriais griežė maestro prof. Leopoldas Digrys ir jo mokinė, garsi vargonininkė Renata Marcinkutė-Lesieur, o dainavo kylanti jaunoji operos solistė Eglė Stundžiaitė. Praėjusį savaitgalį, liepos 28 dieną, vargonais griežė jauna 28-erių vargonininkė Karolina Juodelytė. Beveik po mėnesio bažnyčios lankytojus pradžiugins dar viena garsi pora – mama ir sūnus – vargonininkė Virginija Survilaitė ir Vytenis Gurstis (fleita).

Jaunoji vargonininkė K. Juodelytė sutiko atsakyti į kelis „Utenos dienos" klausimus.

Esate vilnietė, bet žinome, kad giminystės šaknys yra ir mūsų krašte?

Taip esu grynakraujė vilnietė, mokiausi Vilniuje ne tik bendrojo lavinimo mokykloje, bet ir muzikos. Pirmiausia M. K. Čiurlionio menų mokykloje, domėjausi choriniu dirigavimu, grojau fortepijonu, o jau nuo 8 klasės susidomėjau vargonais. O kalbant apie giminystės šaknis jūsų krašte, noriu pasakyti, kad mano tėvelis kilęs nuo Zarasų.

Kaip atsitiko, kad jauna mergaitė susidomėjo tokiu solidžiu instrumentu?

Prie šio instrumento pastūmėjo mama Jolanta. Reikėjo pasirinkti antrą instrumentą, o mama pažinojo maestro prof. Leopoldą Digrį ir už mane nusprendė, kad reikia pabandyti.

Kas buvo pirmoji vargonų mokytoja?

Pirmoji mokytoja – Vida Emilija Prekerytė. Ji nusivedė mane į Vilniaus katedrą ir pasodino prie vargonų. O kai užgrojau, sužavėjo vargonų didybė, pakerėjo tai, kad ir aš galiu valdyti tokį didelį instrumentą.

Kas buvo po to?

Po to nusprendžiau studijuoti muzikologiją ir kaip antrą specialybę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje mokiausi Gedimino Kviklio klasėje, vėliau magistro studijas baigiau pas Virginiją Survilaitę, kuri kaip tik pas jus turi atvažiuoti rugpjūčio 25 dieną.

Girdėjome, kad Jūs ką tik grįžote iš Vokietijos?

Taip. Aš ten nuo 2012 metų. Šiuo metu gyvenu Berlyne ir nuo 2014 m. Detmoldo aukštojoje muzikos mokykloje studijuoju bažnytinę muziką. Nors ir labai domina chorinis dirigavimas, esu ir profesionali vargonininkė. O Vokietijoje galbūt gyvensiu dar porą metų, kol baigsiu studijas.

Kalbėjosi Vytautas RIDIKAS

V. Ridiko nuotr.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image 1 nuotr.jpg
 • Click to enlarge image IMG_1391.jpg
 • Click to enlarge image IMG_1400.jpg
 • Click to enlarge image IMG_1414.jpg
 • Click to enlarge image IMG_1416.jpg
 • Click to enlarge image IMG_1435.jpg
 • Click to enlarge image IMG_1439.jpg
 • Click to enlarge image IMG_1443.jpg
 • Click to enlarge image IMG_1447.jpg
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Laureatų koncertas Utenoje

  Savaitės pradžioje Utenos meno mokykloje vyko vargonininko kompozitoriaus ir pedagogo Juozo Naujalio vargonininkų konkurso laureatų koncertas.

 • Vargonininkas Justinas Šapola: „Vargonai neturi skambėti kaip kibirų orkestras“

  Rokiškėnas Justinas Šapola neseniai atšventė savo 29-ąjį gimtadienį. Kaip vargonininkas jis yra žino­mas ne tik savo gimtajame mieste bei Rokiškio ra­jone, bet ir platesniuose vandenyse. Jis – savamoks­lis restauratorius, kurio didžiausi iki šiol restauruoti vargonai naujais garsais skamba Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje.

 • Prasideda koncertų ciklas „Vargonai skamba vasarą“

  Jau antrą vasarą Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia pasiklausyti vargonų muzikos. Šeštadienį, birželio 29 dieną, po vakarinių šv. Mišių, 18.45 val., nuskambės pirmasis ciklo „Vargonai skamba vasarą“ koncertas. Vargonais grieš mūsų kraštietė, buvusi uteniškė Jurgita Kazakevičiūtė, skardžiais trimito garsais sakralią bažnyčios erdvę suvirpins trimitininkas Laurynas Lapė.

 • Sensacija: Utenoje – kylanti jaunoji operos žvaigždė

  Uteną netikėtai aplankė ir Dievo Apvaizdos bažnyčioje dainavo kylanti jaunoji operos žvaigždė 23-jų Eglė Stundžiaitė (sopranas). Kartu su ja į viešųjų įstaigų „Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis“ ir „Religinės muzikos centro“ organizuotą „Vargonai skamba vasarą“ pasirodymą atvyko maestro prof. Leopoldas Digrys bei Utenos publikai puikiai pažįstama vargonininkė prof. Renata Marcinkutė-Lesieur.

 • Vargonai skambės ne tik rudenį, bet ir vasarą

  Jau tapo gražia tradicija, kad kiekvieną rudenį Utenoje ir aplinkiniuose rajonuose vyksta Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis. Šiemet vargonų muzikos gerbėjus pradžiugins naujas renginys – koncertų ciklas „Vargonai skamba vasarą“, kuris vyks Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje. Koncertus rengia Dievo Apvaizdos parapija kartu su VšĮ Aukštaitijos vargonų muzikos festivaliu.

 • Iš Lenkijos uteniškiai išlydėti griausmingomis ovacijomis

  Neseniai Lenkijoje vykusiame XXXIX tarptautiniame vargonų ir kamerinės muzikos festivalyje uteniškiai buvo sutikti ir išlydėti griausmingomis ovacijomis. Po pasirodymo Giżycko evangelikų liuteronų bažnyčioje Utenos Trio „Magistrai" – Gediminas Kaušylas, Renata Buzėnaitė ir Zita Lukošiūnienė – liko sužavėti publikos susidomėjimo jų atliekamais aukšto lygio muzikos kūriniais, o vokiečiai uteniškiams pažadėjo pakviesti į panašius festivalius, vykstančius Vokietijoje.

 • Pagerbti vargonininkai ir bažnytinių chorų giedotojai

  Lapkričio 21 dieną Utenos Dievo Apvaizdos parapijos bažnyčioje vyko vargonininkų, bažnytinių chorų ir jų vadovų pagerbimo šventė, į kurią susirinkę parapijiečiai klausėsi bendro bažnytinio choro atliekamų giesmių, šlovinančių šv. Ceciliją, globojančią vargonininkus ir dainininkus.
  Vargonininkų ir bažnytinių chorų pagerbimo renginys Utenoje organizuojamas septintus metus. Pasak vienos šio renginio organizatorės Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistės Zitos Mackevičienės, pats tinkamiausias laikas pagerbti nusipelniusius vargonininkus – lapkričio pabaigoje minima šv. Cecilijos diena.

 • Pagerbs vargonininkus ir bažnytinių chorų vadovus

  Lapkričio 21 d. (penktadienį) 18 val. jau septintąjį kartą Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje vyks vargonininkų, bažnytinių chorų ir jų vadovų pagerbimo šventė. Bus aukojamos šv. Mišios už Anapilin iškeliavusius ir gyvus maestro vargonininkus ir bažnytinių chorų dalyvius, taip pat bus sveikinami ir bendromis giesmėmis šlovinami šventosios Cecilijos globojami vargonininkai ir dainininkai.

 • Mokytojų diena paminėta puikiu Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio koncertu

  Praėjusį sekmadienį Utenos kultūros centre įvyko baigiamasis XVIII Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio koncertas. Jame koncertavo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras, kuriam dirigavo Juozas Mantas Jauniškis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:842
Vakar apsilankė:10094
Šią savaitę apsilankė:27423
Šį mėnesį apsilankė:27423
Viso (nuo 2015-02-16):13828985
Šiuo metu naršo:
69
2020-06-04
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!