KultūraUtenoje – tarptautinė teatrų fiesta
2017 spalio 05, Ketvirtadienis 12:56

Utenoje – tarptautinė teatrų fiesta

Utenoje – tarptautinė teatrų fiesta
 • Vytautas RIDIKAS
 • 14 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Vakar prasidėjęs tarptautinis teatrų festivalis, kurį organizuoja Kupiškio, Utenos ir Pasvalio teatralai, nudžiugino, tačiau nuvylė žiūrovai, kurių į didžiąją Utenos kultūros centro salę susirinko vos kelios dešimtys. Į pirmą kartą tokio masto teatrų šventę atvyko ne tik lietuviai, kaimynai latviai, bet jame svečiuojasi ir rusai, ukrainiečiai, gruzinai bei ispanai.

Ko nepamatė Utenos žiūrovas

Šiame festivalyje ne tik Utenos, bet ir Pasvalio bei Kupiškio teatro mylėtojai išvydo dar neregėtą reiškinį – teletiltą, kuris sujungė šiuos visus tris miestus ir vienu metu visi galėjo ne tik pasisveikinti, o rajonų merai pasisakyti, tačiau ir susipažinti. Įdomus sprendimas, kaip tvirtino vienas iš šio renginio sumanytojų, Utenos kultūros centro „Žaliaduonių" teatro režisierius Šarūnas Kunickas, pirmas blynas neprisvilo, nors su teletilto transliacija ir buvo šiokių tokių trikdžių. Iš atvykusiųjų į Uteną teatralų niekas nedrįso prisipažinti, kad uteniškiai nebemyli teatro. Žiūrovų salėje buvo vos kelios dešimtys, o tuo tarpu Pasvalys galėjo didžiuotis surinkęs pilną salę.
Pirmieji, kaip ir dera šeimininkams, po teletilto scenoje pasirodė jau minėto režisieriaus teatras su muzikiniu poezijos spektakliu „Undeniu, ugniu, žalynais" pagal Reginos Katinaitės-Lumpickienės eiles. Pati tarmiškų eilių autorė, taip pat ir saujelė žiūrovų, neslėpė susijaudinimo ir su ašaromis akyse išėjo iš salės. Jautrus ir profesionaliai pastatytas, beje, nebe pirmą kartą rodomas spektaklis, pavyko. Sujaudinti reginio džiaugėsi svečiai ukrainiečiai, latviai, tik kiek kebliau jiems buvo suprasti mūsų tarmiškos kalbos vingrybes.

Ką dar gali pamatyti

Šiandien, ketvirtadienį, spektakliai Utenos kultūros centre prasideda 15 val., čia pasirodys Tiumenės srities (Rusija) teatras. Po poros valandų – Kelmės teatralai didžiojoje Utenos kultūros centro (UKC) scenoje suvaidins visiems puikiai žinomą Antano Keturakio komediją „Amerika pirtyje". 20 val. uteniškiai išvys ispanų spektaklį „Niūrus sekmadienis". Beje, šios dienos visi pasirodymai skirti Tarptautinei mokytojų dienai, į kuriuos pakviesti visi rajono mokytojai.
Visas kitas dienas iki sekmadienio vakaro Utenos žiūrovus džiugins įvairių šalių spektakliai.
Spalio 6 d. (penktadienį) 17 val. UKC didžiojoje salėje – jungtinis Pasvalio kultūros centro ir Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos teatro spektaklis „Posėdis". 18.30 val. mažojoje salėje – UKC vaikų ir jaunimo teatro studijos spektaklis „Atsargiai – liftas!" 20 val. didžiojoje salėje – Chmelnickio miesto (Ukraina) miesto teatro „Zerkalo" judesio spektaklis „Istorijos iš dėžutės".
Spalio 7 d. (šeštadienį) 14 val. didžiojoje salėje – Jurbarko Konstantino Glinskio teatro spektaklis „Prieš srovę". 16 val. didžiojoje salėje – Rokiškio liaudies teatro spektaklis „Aš tave pamiršau". 18 val. didžiojoje salėje – Anykščių kultūros centro teatro spektaklis „Margarita".
Spalio 8 d. (sekmadienį) 14 val. didžiojoje salėje – jungtinis gruzinų ir lietuvių spektaklis „Didro. (Ne) laisvės kaina". 15.30 val. mažojoje salėje – UKC Leliūnų skyriaus teatro „Le liūnė" spektaklis „Pupos". 17 val. didžiojoje salėje – Latvijos universiteto studentų teatro „Grubus eskizas" judesio spektaklis „Uždarymas".

Autoriaus nuotr.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image 1 nuotr.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2302.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2305.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2308.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2316.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2318.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2320.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2324.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2333.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2336.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2339.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2342.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2345.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2348.JPG
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Fiestoje – linksmybės ir palydėtuvės

  Kovo 24 dieną, šeštadienį, Utenio stadione vyks antroji „Utenio“ futbolo fiesta, kurioje ir vėl netrūks smagių veiklų, įdomių atrakcijų ir pakilių emocijų.

 • Saldutiškio pašonėje vėl vyko teatro improvizacijos

  Saldutiškio kraštiečių šventės metu netrūko ne tik muzikinių, tačiau ir teatro improvizacijų. Indubakių kaime (Saldutiškio sen.) vyko Ramūno Abukevičiaus organizuotos Lietuvos mėgėjų teatrų režisierių kūrybinės stovyklos baigiamasis pasirodymas.

 • Utenos rajonui „Atspindžiuose“ atstovaus „Le Liūnė“

  Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną vyko XXIII Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūros-šventės „Atspindžiai" Utenos rajono turas, kuriame kaimų ir miestelių kategorijoje dalyvavo ir spektaklius rodė Utenos kultūros centro (UKC) Daugailių, Sudeikių, Leliūnų ir Tauragnų skyrių mėgėjų teatrai.

 • Karininko duonos ragavusiam režisieriui svarbiausia – aktoriaus atsiskleidimas

  Vienas ryškiausių šalyje šio meto mėgėjų teatrų režisierių Šarūnas Kunickas, vadovaujantis Utenos kultūros centro mėgėjų teatrui „Žaliaduoniai" ir Leliūnų teatrui „Le liūnė", paskutinėmis pavasario dienomis teatro mėgėjus pradžiugino premjera – uteniškiai užplūdo Utenos kultūros centro salę ir mėgavosi spektakliu „Upė ant asfalto", pastatytu pagal Dmitrijaus Lipskerovo pjesę. Po premjeros neskubėję skirstytis žiūrovai neslėpė susižavėjimo naujausiu režisieriaus darbu ir dėkojo tiek plojimais, tiek gėlėmis, tiek nuoširdžiu „ačiū". Premjera liko patenkintas ir pats teatralas, o tai – gana reta aukštai kartelę keliančiam menininkui.

 • Daugailių krašto kultūrinio gyvenimo metraštyje – teatro istorija

  Plojimai, ovacijos, juokas, pamąstymai, gera nuotaika... Tokie patyrimai ar emocijos užplūsta kiekvienąkart apsilankius teatre. Ir nebūtinai teatras turi būti profesionalus. Dažnai „aukštumoje" esantys artistai nepasiekiami sodybų tuštėjimo metą išgyvenantiems Lietuvos kampeliams. O juk ir čia netrūksta kultūringų, išsilavinusių gyventojų. Tokiu atveju, jie patys imasi iniciatyvos ir kuria savo teatrą – taip, kaip moka, kaip išmano. Ir stebėtis nėra ko, kai salės lūžta nuo žiūrovų gausos. Jų niekada netrūksta ir Daugailiuose, kai čia rodomas naujas spektaklis, režisuotas Utenos kultūros centro (UKC) Daugailių skyriaus kultūrinių renginių organizatorės Jūratės Paliulienės.

 • Sirutėnuose – dramos mėgėjų teatro krikštynos

  Praėjusį sekmadienį Sirutėnuose netrūko šurmulio – čia į laisvalaikio salę rinkosi sirutėniškiai ir svečiai iš kitų vietovių, pakviesti kartu švęsti Tėvo dieną, sudalyvauti dramos mėgėjų teatro krikštynose, pasižiūrėti spektaklį ir linksmai pasibūti.

 • Angelė Dikmonienė: „Aš seno sukirpimo – modernus teatras ne man“

  Prieš dvejus metus, Utenos kultūros centro (UKC) Sudeikių skyriuje pradėjus dirbti kultūrinių renginių organizatorei Angelei Dikmonienei, miestelyje driokstelėjo žinia – susibūrė naujas kolektyvas – kapela. Į pirmą viešą pasirodymą susirinko pilna salė smalsuolių, panorusių pamatyti ir įvertinti naują kolektyvą. Tąkart salė ūžė nuo ovacijų. Tačiau sudeikiečių laukė dar didesnis netikėtumas – nepailstanti A. Dikmonienė šių metų balandžio mėnesio pradžioje pakvietė į spektaklio premjerą – Sudeikiuose atsirado mėgėjų teatras. Debiutas sutraukė didelį būrį žiūrovų – vietų atsisėsti gavo ne visi. Kaip kilo mintis suburti teatrą ir kaip sekasi auginti artistus, „Utenos dienos" skaitytojams papasakojo režisierė A. Dikmonienė.

 • Juozas Bartašius – žmogus, visapusiškai auginęs Uteną

  Utenoje viena miesto gatvė 2015 metais pavadinta Juozo Bartašiaus vardu. Kas buvo tas asmuo, kurio atminimą rajono valdžia pagerbė pavadindama jo vardu gatvę? Retas uteniškis galėtų pasakyti, o miesto svečias – juolab. Vis dėlto šis žmogus paliko gilų pėdsaką miesto visuomeninėje ir kultūrinėje dirvoje.

 • Loreta Juškėnienė: „Nors esame mėgėjų teatras, tai nereiškia, kad dirbame bet kaip...“

  Tauragnų miestelis gali pasigirti ne tik išskirtiniu gamtovaizdžiu ar giliausiu Lietuvos ežeru, bet ir ilgus dešimtmečius puoselėjamomis kultūros tradicijomis. Tauragnų mėgėjiško teatro pradininkas vikaras Juozas Šnapštys-Margalis dar 1908 m. pavasarį tauragniškiams pasiūlė ką nors suvaidinti. Tų pačių metų birželio mėnesį Justino Toleikio-Baužio klojimas buvo iššluotas, suolai sustatyti, scena, kurios pakilimą sumeistravo Silvestras Toleikis, užtraukta tauragniškių austomis lovatiesėmis. Gausiai susirinkusiems žiūrovams tąsyk pristatyta Dviejų Moterų komedija „Velnias spąstuose". J. Šnapščiui-Margaliui išvykus į Žemaitiją, tauragniškiai vaidintojai neišsiskirstė – telkėsi apie tuos žmones, kurie buvo susiję su menu ir laisvalaikį aukojo scenai. „Utenos diena" apie Utenos kultūros centro (UKC) Tauragnų skyriaus mėgėjų teatro „Mokas" nūdieną kalbėjosi su jo režisiere Loreta Juškėniene.

 • Utenos mėgėjų teatro kuopa

  Daugeliui žmonių bus įdomu sužinoti, kaip Utenoje vystėsi, plėtėsi mėgėjų teatro sambūris iki 1940 metų, kokius sunkumus teko įveikti ir džiaugtis kūryba, pasiektais laimėjimais ir kt. Mėgėjų teatro kuopos veikla skiriama į du laikotarpius. Pirmasis mėgėjų teatro etapas, prasidėjęs 1908 metais, tęsėsi iki 1927-ųjų. Antrasis veiklos laikotarpis, paženklintas nauju teatro pavadinimu – Utenos šaulių teatras, truko iki 1940 metų. Teatras Utenos mieste buvo vienintelė meno įstaiga, išskyrus kiną. Teatro branduolį sudarė nuolatinis dvidešimties aktorių kolektyvas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5981
Vakar apsilankė:8841
Šią savaitę apsilankė:5981
Šį mėnesį apsilankė:234149
Viso (nuo 2015-02-16):8625293
Šiuo metu naršo:
125
2018-06-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!