Utenoje – tarptautinė teatrų fiesta
KultūraUtenoje – tarptautinė teatrų fiesta
2017 spalio 05, Ketvirtadienis 12:56

Utenoje – tarptautinė teatrų fiesta

Utenoje – tarptautinė teatrų fiesta
 • Vytautas RIDIKAS
 • 14 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Vakar prasidėjęs tarptautinis teatrų festivalis, kurį organizuoja Kupiškio, Utenos ir Pasvalio teatralai, nudžiugino, tačiau nuvylė žiūrovai, kurių į didžiąją Utenos kultūros centro salę susirinko vos kelios dešimtys. Į pirmą kartą tokio masto teatrų šventę atvyko ne tik lietuviai, kaimynai latviai, bet jame svečiuojasi ir rusai, ukrainiečiai, gruzinai bei ispanai.

Ko nepamatė Utenos žiūrovas

Šiame festivalyje ne tik Utenos, bet ir Pasvalio bei Kupiškio teatro mylėtojai išvydo dar neregėtą reiškinį – teletiltą, kuris sujungė šiuos visus tris miestus ir vienu metu visi galėjo ne tik pasisveikinti, o rajonų merai pasisakyti, tačiau ir susipažinti. Įdomus sprendimas, kaip tvirtino vienas iš šio renginio sumanytojų, Utenos kultūros centro „Žaliaduonių" teatro režisierius Šarūnas Kunickas, pirmas blynas neprisvilo, nors su teletilto transliacija ir buvo šiokių tokių trikdžių. Iš atvykusiųjų į Uteną teatralų niekas nedrįso prisipažinti, kad uteniškiai nebemyli teatro. Žiūrovų salėje buvo vos kelios dešimtys, o tuo tarpu Pasvalys galėjo didžiuotis surinkęs pilną salę.
Pirmieji, kaip ir dera šeimininkams, po teletilto scenoje pasirodė jau minėto režisieriaus teatras su muzikiniu poezijos spektakliu „Undeniu, ugniu, žalynais" pagal Reginos Katinaitės-Lumpickienės eiles. Pati tarmiškų eilių autorė, taip pat ir saujelė žiūrovų, neslėpė susijaudinimo ir su ašaromis akyse išėjo iš salės. Jautrus ir profesionaliai pastatytas, beje, nebe pirmą kartą rodomas spektaklis, pavyko. Sujaudinti reginio džiaugėsi svečiai ukrainiečiai, latviai, tik kiek kebliau jiems buvo suprasti mūsų tarmiškos kalbos vingrybes.

Ką dar gali pamatyti

Šiandien, ketvirtadienį, spektakliai Utenos kultūros centre prasideda 15 val., čia pasirodys Tiumenės srities (Rusija) teatras. Po poros valandų – Kelmės teatralai didžiojoje Utenos kultūros centro (UKC) scenoje suvaidins visiems puikiai žinomą Antano Keturakio komediją „Amerika pirtyje". 20 val. uteniškiai išvys ispanų spektaklį „Niūrus sekmadienis". Beje, šios dienos visi pasirodymai skirti Tarptautinei mokytojų dienai, į kuriuos pakviesti visi rajono mokytojai.
Visas kitas dienas iki sekmadienio vakaro Utenos žiūrovus džiugins įvairių šalių spektakliai.
Spalio 6 d. (penktadienį) 17 val. UKC didžiojoje salėje – jungtinis Pasvalio kultūros centro ir Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos teatro spektaklis „Posėdis". 18.30 val. mažojoje salėje – UKC vaikų ir jaunimo teatro studijos spektaklis „Atsargiai – liftas!" 20 val. didžiojoje salėje – Chmelnickio miesto (Ukraina) miesto teatro „Zerkalo" judesio spektaklis „Istorijos iš dėžutės".
Spalio 7 d. (šeštadienį) 14 val. didžiojoje salėje – Jurbarko Konstantino Glinskio teatro spektaklis „Prieš srovę". 16 val. didžiojoje salėje – Rokiškio liaudies teatro spektaklis „Aš tave pamiršau". 18 val. didžiojoje salėje – Anykščių kultūros centro teatro spektaklis „Margarita".
Spalio 8 d. (sekmadienį) 14 val. didžiojoje salėje – jungtinis gruzinų ir lietuvių spektaklis „Didro. (Ne) laisvės kaina". 15.30 val. mažojoje salėje – UKC Leliūnų skyriaus teatro „Le liūnė" spektaklis „Pupos". 17 val. didžiojoje salėje – Latvijos universiteto studentų teatro „Grubus eskizas" judesio spektaklis „Uždarymas".

Autoriaus nuotr.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image 1 nuotr.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2302.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2305.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2308.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2316.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2318.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2320.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2324.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2333.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2336.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2339.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2342.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2345.JPG
 • Click to enlarge image IMG_2348.JPG
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Nutrūkusi gulbės giesmė noro vaidinti nesustabdė

  Mėgėjų teatrai Utenoje turi senas tradicijas. Te­atrai keitė vieni kitus, keitėsi pavadinimai, keitėsi ir aktoriai. Tačiau yra ir tokių aktorių, kurie, ne­paisant besikeičiančių laikų, savo vaidybos poste ištikimai stovi dešimtmečius. Vienas tokių – Algir­das Barčys, galintis pasigirti ne tik net šešis dešim­tmečius praleidęs scenoje, bet ir į aktorystės sūku­rį įsukęs savo sūnų bei anūką.

 • Ignalinos gimnazijos teatras IKI – tarp geriausių Lietuvos jaunimo teatrų

  Kas dvejus metus Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrai renkasi į savo tradicinę šventę–apžiūrą „Šimtakojis". Prieš porą „Šimtakojis" buvo užsukęs ir į Ignaliną. Šiemet „Šimtakojis" vėl pražygiavo per Lietuvą ir sukvietė 48 jaunimo bei 24 vaikų teatrus į keturias regionines šventes. Balandžio 5-ą Ignalinos gimnazijos teatras IKI Širvintose parodė spektaklį „Verksnių klubas", sukurtą pagal 2018-ųjų Metų knygos paaugliams pripažinimą pelnusios rašytojos Ilonos Ežerinytės apysaką. Praėjusią savaitę iš Lietuvos nacionalinio kultūros centro atskriejo džiugi žinia – teatras IKI Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų šventėje-apžiūroje „Šimtakojis" vėl tapo laureatu.

 • Jaunieji teatralai kviečia į spektaklio premjerą

  Balandžio 5 dieną 17.30 val. Utenoje jaunieji teatralai uteniškius kviečia į Utenos kultūros centro Vaikų ir jaunimo teatro studijos pastatyto spektaklio „Keistas gimtadienis“ premjerą, skirtą visai šeimai. Režisierė Vida Kairienė.

 • Fiestoje – linksmybės ir palydėtuvės

  Kovo 24 dieną, šeštadienį, Utenio stadione vyks antroji „Utenio“ futbolo fiesta, kurioje ir vėl netrūks smagių veiklų, įdomių atrakcijų ir pakilių emocijų.

 • Saldutiškio pašonėje vėl vyko teatro improvizacijos

  Saldutiškio kraštiečių šventės metu netrūko ne tik muzikinių, tačiau ir teatro improvizacijų. Indubakių kaime (Saldutiškio sen.) vyko Ramūno Abukevičiaus organizuotos Lietuvos mėgėjų teatrų režisierių kūrybinės stovyklos baigiamasis pasirodymas.

 • Utenos rajonui „Atspindžiuose“ atstovaus „Le Liūnė“

  Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną vyko XXIII Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūros-šventės „Atspindžiai" Utenos rajono turas, kuriame kaimų ir miestelių kategorijoje dalyvavo ir spektaklius rodė Utenos kultūros centro (UKC) Daugailių, Sudeikių, Leliūnų ir Tauragnų skyrių mėgėjų teatrai.

 • Karininko duonos ragavusiam režisieriui svarbiausia – aktoriaus atsiskleidimas

  Vienas ryškiausių šalyje šio meto mėgėjų teatrų režisierių Šarūnas Kunickas, vadovaujantis Utenos kultūros centro mėgėjų teatrui „Žaliaduoniai" ir Leliūnų teatrui „Le liūnė", paskutinėmis pavasario dienomis teatro mėgėjus pradžiugino premjera – uteniškiai užplūdo Utenos kultūros centro salę ir mėgavosi spektakliu „Upė ant asfalto", pastatytu pagal Dmitrijaus Lipskerovo pjesę. Po premjeros neskubėję skirstytis žiūrovai neslėpė susižavėjimo naujausiu režisieriaus darbu ir dėkojo tiek plojimais, tiek gėlėmis, tiek nuoširdžiu „ačiū". Premjera liko patenkintas ir pats teatralas, o tai – gana reta aukštai kartelę keliančiam menininkui.

 • Daugailių krašto kultūrinio gyvenimo metraštyje – teatro istorija

  Plojimai, ovacijos, juokas, pamąstymai, gera nuotaika... Tokie patyrimai ar emocijos užplūsta kiekvienąkart apsilankius teatre. Ir nebūtinai teatras turi būti profesionalus. Dažnai „aukštumoje" esantys artistai nepasiekiami sodybų tuštėjimo metą išgyvenantiems Lietuvos kampeliams. O juk ir čia netrūksta kultūringų, išsilavinusių gyventojų. Tokiu atveju, jie patys imasi iniciatyvos ir kuria savo teatrą – taip, kaip moka, kaip išmano. Ir stebėtis nėra ko, kai salės lūžta nuo žiūrovų gausos. Jų niekada netrūksta ir Daugailiuose, kai čia rodomas naujas spektaklis, režisuotas Utenos kultūros centro (UKC) Daugailių skyriaus kultūrinių renginių organizatorės Jūratės Paliulienės.

 • Sirutėnuose – dramos mėgėjų teatro krikštynos

  Praėjusį sekmadienį Sirutėnuose netrūko šurmulio – čia į laisvalaikio salę rinkosi sirutėniškiai ir svečiai iš kitų vietovių, pakviesti kartu švęsti Tėvo dieną, sudalyvauti dramos mėgėjų teatro krikštynose, pasižiūrėti spektaklį ir linksmai pasibūti.

 • Angelė Dikmonienė: „Aš seno sukirpimo – modernus teatras ne man“

  Prieš dvejus metus, Utenos kultūros centro (UKC) Sudeikių skyriuje pradėjus dirbti kultūrinių renginių organizatorei Angelei Dikmonienei, miestelyje driokstelėjo žinia – susibūrė naujas kolektyvas – kapela. Į pirmą viešą pasirodymą susirinko pilna salė smalsuolių, panorusių pamatyti ir įvertinti naują kolektyvą. Tąkart salė ūžė nuo ovacijų. Tačiau sudeikiečių laukė dar didesnis netikėtumas – nepailstanti A. Dikmonienė šių metų balandžio mėnesio pradžioje pakvietė į spektaklio premjerą – Sudeikiuose atsirado mėgėjų teatras. Debiutas sutraukė didelį būrį žiūrovų – vietų atsisėsti gavo ne visi. Kaip kilo mintis suburti teatrą ir kaip sekasi auginti artistus, „Utenos dienos" skaitytojams papasakojo režisierė A. Dikmonienė.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5925
Vakar apsilankė:6016
Šią savaitę apsilankė:11941
Šį mėnesį apsilankė:73748
Viso (nuo 2015-02-16):14340908
Šiuo metu naršo:
87
2020-08-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!