Utenos rajone sučiuptiems hašišą gabenusiems asmenims – laisvės atėmimo bausmės

Panevėžio apygardos teismo nuosprendį išgirdo keturi vyriškiai, bandę iš Ispanijos bei Lietuvos į Rusiją kontrabanda nugabenti daugiau kaip 90 kilogramų hašišo, bet buvo pričiupti Utenos rajone. Trys asmenys pripažinti kaltais dėl neteisėto disponavimo labai dideliais kiekiais narkotinių medžiagų turint tikslą jas platinti bei jų kontrabandos organizuotoje grupėje. Jiems teismas skyrė nuo 10 metų iki 10 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmes. Vienas asmuo nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleistas. Iš jo, teismo sprendimu, bus konfiskuotas automobilis Mercedes Benz 350 GLS, kurio vertė virš 52 000 eurų.

Ikiteisminį tyrimą atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, jam vadovavo ir valstybinį kaltinimą byloje palaikė Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Tyrimo duomenimis, 2017 metų rudenį organizuotos grupės nariai Ispanijoje už 85 tūkst. eurų įsigijo beveik 86 kilogramo hašišo, kurį planavo platinti Rusijoje. Labai didelį kiekį hašišo į Lietuvą jie atgabeno automobiliu su specialiai narkotinių medžiagų pervežimui įrengtomis slėptuvėmis. Vilniuje prie jau iš Ispanijos atgabento hašišo vienas nuteistasis paslėpė dar 7 kg narkotinės medžiagos – hašišo – kuris taip pat turėjo būti nugabentas į Rusiją. 2017 metų lapkričio 1-ą organizuotos grupės nario vairuojamas automobilis su hašišo kroviniu pajudėjo Rusijos link, tačiau Utenos rajone buvo sustabdytas policijos pareigūnų. Atlikę kratą, pareigūnai iš automobilio kėbule ir salone įrengtų slėptuvių ištraukė 93 kilogramus į paketus supakuoto hašišo.

Vienas nuteistasis, tuo metu gyvenęs Ispanijoje, buvo sulaikytas ir Lietuvai perduotas pagal Europos arešto orderį.

Šis Panevėžio apygardos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

LR Prokuratūros ir laikraščio „Utenos diena“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas