Sukčiai iš Ignalinos rajono gyventojos išviliojo 1 050 eurų
KriminalaiSukčiai iš Ignalinos rajono gyventojos išviliojo 1 050 eurų
2016 spalio 17, Pirmadienis 12:30

Sukčiai iš Ignalinos rajono gyventojos išviliojo 1 050 eurų

Sukčiai iš Ignalinos rajono gyventojos išviliojo 1 050 eurų

Spalio 7 dieną apie 14 val. buvo gautas gyventojos pranešimas, kad į mobiliojo ryšio telefoną paskambinęs asmuo prisistatė Ignalinos rajono policijos komisariato pareigūnu ir pranešė, kad iš pranešėjos elektroninės banko sąskaitos pavogti pinigai. Siekiant nutraukti neteisėtus veiksmus, būtina padiktuoti elektroninės bankininkystės kodus. Moterį telefoniniai sukčiai įtikino ir jie apgaulės būdu išviliojo 1 050 eurų.

Nuo 2016 metų įsigalioja griežtesni saugumo reikalavimai elektroniniams mokėjimams. „Swedbank" kodų kortelių naudotojai kai kuriuos veiksmus interneto banke ir išmaniojoje programėlėje turi papildomai patvirtinti saugumo kodu, gautu trumpąja žinute, tačiau tai nesutrukdė sukčiams išvilioti pinigų. Pranešėja sulaukė ir trumposios žinutės telefone su patvirtinimo kodu ir jį padiktavo vyrui, apsimetusiam pareigūnu.
Šiuo metu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. dėl sukčiavimo.
Policija įspėja gyventojus saugotis apgavikų, kadangi minėtas atvejis tik įrodo, jog nusikaltėliai visais įmanomais būdais ir pasinaudodami įvairiais specialių tarnybų darbuotojais bando iš patiklių asmenų išvilioti materialines vertybes. Nusikaltėlių aukomis tampa įvairaus amžiaus asmenys, kuriuos psichologiškai paveikus iš jų išviliojama nuo kelių iki keliolikos tūkstančių eurų.
Jau ne kartą skelbėme, kad telefoniniai sukčiai asmenis bando apgauti pranešdami apie įvykusius eismo įvykius ir juose nukentėjusius vaikus, ir visais atvejais yra reikalaujama pinigų. Aukų bijojimas kreiptis į teisėsaugos institucijas, apsijuokti prieš kaimynus, draugus, giminaičius priverčia patikėti skambinusiuoju. Apie apgaulę dažniausiai sužinoma tik tada, kai nusikalstama veika jau yra padaryta ir išvilioti pinigai.
Atkreiptinas dėmesys, kad sukčiavimo atvejų pasitaiko ir tuomet, kai sukčiai pasinaudoja prekybos centrų organizuojamomis akcijomis, jų gimtadieniais ar atidarymais. Trumposios SMS žinutės apie laimėtus mobiliuosius telefonus, piniginius prizus ar netgi prabangias keliones daugelio jau nebestebina, tačiau pasitaiko ir džiūgaujančių. Tuomet laimėtojų prašoma ar nurodoma paskambinti nurodytu numeriu, į nurodytą sąskaitą pervesti pinigų sumą, papildyti mobiliojo ryšio telefono sąskaitą ar padiktuoti papildymo kortelių kodus.
Gavę tokio pobūdžio pranešimą neskubėkite džiaugtis ,,laimėjimu" – loterijos, akcijos ar žaidimo organizatorius niekada nereikalauja perduoti pinigų per tarpininkus arba juos pervesti į bankines sąskaitas, loterijos, akcijos ar žaidimo organizatorius niekada nereikalauja padiktuoti papildymo kortelių kodų. Pirmiausia susisiekite su jūsų mobiliojo ryšio operatoriumi ir patikrinkite, ar tikrai vyksta loterija, akcija ar žaidimas, kuriame jūs ,,laimėjote". Niekada iš laimėtojo nereikalaujama susimokėti pridėtinės vertės mokesčio ar kito mokesčio iš anksto. Jeigu jūs tikrai laimėjote, apie prizo atsiėmimo sąlygas ir mokesčius sužinosite nuvykę pas loterijos, akcijos ar žaidimo organizatorius.
Dar kartą norime perspėti rajono gyventojus, kaip reikia elgtis norint išvengti telefoninių sukčių:
1. Įvykus eismo įvykiui ar padarius nusikaltimą, policija niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo (įtariamojo).
2. Neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų. Patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba.
Jeigu tikrai Jūsų artimą ištiko nelaimė, susiskambinkite arba susitikite su juo. Jeigu Jūsų giminaitis kelionėje, neskubėkite skambinti į ambasadą nurodytu telefono numeriu, pasitikrinkite, ar šis numeris teisingas.
3. Neperduokite pinigų per tarpininkus.
4. Neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas.
5. Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus.
6. Reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą.
7. Neatidarykite durų nepažįstamiems žmonėms, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais, kol nepatikrinote jų dokumentų ir neįsitikinote, kas iš tiesų Jus aplankė.
Jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami skambinkite į policiją trumpuoju Bendruoju pagalbos telefonu 112 arba 02.
Būkite budrūs!

Utenos AVPK inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Pervedęs pinigus už nuomą suprato, ką padarė

  Policijos pareigūnai informavo, kad praėjusį savaitgalį uteniškis kreipėsi į Utenos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą nurodydamas, kad nesėkmingai bandė išsinuomoti butą. Pervedęs pinigus ir nesusisiekęs su neva butą išnuomojančia moterimi suprato, kad jis skaudžiai apgautas.

 • Visaginiečiai bus teisiami dėl sukčiavimo organizuotoje grupėje

  Baigtas didelės apimties ikiteisminis tyrimas dėl organizuotoje grupėje vykdyto sukčiavimo. Į teisiamųjų suolą netrukus sės keturi Visagino gyventojai, interneto portaluose skelbę apie neva parduodamas transporto priemones, nekilnojamąjį turtą bei įvairius daiktus, už kuriuos iš pirkėjų išviliodavo avansą ir pradingdavo.

 • Kuktiškėse „gydytojas“ išviliojo didelę sumą pinigų

  Vasario 6 dieną į policijos pareigūnus kreipėsi kuktiškietė, praradusi daugiau kaip 8 tūkst. eurų. Juos moteris pati atidavė sukčiams.

 • Permokas už įvairias paslaugas į namus neša tik sukčiai

  Utenos apskrities vyriausiais policijos komisariatas įspėja apie naujausią sukčiavimo būdą. Pareigūnai ragina netikėti į namus atėjusiais nepažįstamais asmenimis, kurie prisistato vandenų, dujų, elektros ūkio atstovais ar socialiniai darbuotojais bei išreiškia norą grąžinti permoką už suteiktas paslaugas.

 • Utenos vyriausiausis policijos komisariatas įspėja: sukčiai vėl siautėja

  Utenos vyriausiausis policijos komisariatas kartu su UAB „Utenos butų ūkis“ įspėja, kad šiuo metu vis dažniau pasitaiko atvejų, kai sukčiai, apsimetę atstovais iš UAB „Utenos butų ūkis“, atvažiuoja pas gyventojus ir tikrina netinkamai apmokėtas sąskaitas bei reikalauja apmokėti.

 • Utenoje startavo naujas kovos su telefoniniais sukčiais būdas

  Lietuvoje netyla telefoninių sukčių skambučiai, o nusikaltėlių išradingumas į pinkles įvilioja ir mobiliojo, ir fiksuoto ryšio telefonų savininkus. Vien pernai telekomunikacijų bendrovė „Telia“ užblokavo 800 sukčių telefonų ir SIM kortelių – bemaž penktadaliu daugiau nei 2016 metais. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) bendruomenės pareigūnės pasiūlė naują kovos su sukčiais būdą – su „Telia“ sąskaitomis už fiksuoto ryšio paslaugas Utenos mieste bei rajone bus išsiųsta tūkstančiai specialių lipdukų, kurie, tikimasi, padės gyventojams nepasimauti ant apsimetėlių, siekiančių išvilioti jų santaupas, kabliuko.

 • Budrus uteniškis demaskavo sukčių ir išgelbėjo klientą nuo nemalonumų

  Telekomunikacijų bendrovėje „Tele2“ bemaž septynerius metus dirbantį uteniškį Vaidą Mikšį praėjusią savaitę išgarsino poelgis, padėjęs užkirsti kelią nusikaltimui. Budraus vadybininko dėka bendrovės klientas ne tik atgavo iš jo pavogtus asmens dokumentus, bet ir išvengė nuostolių.

 • Senoliu apsimetęs pareigūnas padėjo sulaikyti telefoninius sukčius

  Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vaidotas Žilys iš kaimynystėje gyvenančios močiutės gavęs informacijos, kad ją terorizuoja telefoniniai sukčiai, padėjo sulaikyti įtariamuosius.

  Liepos 24 dieną, apie 19.00 val., senolei (gim. 1936 m.) būnant namuose, Utenoje, į laidinį telefoną paskambino vyriškis, kuris, prisistatęs gydytoju Romu Karbausku, paprašė už Anglijoje dirbančios dukros sužalotą mergaitę atvykusiam asmeniui (tariamam sužalotos mergaitės broliui) perduoti tam tikrą sumą pinigų, skirtų mergaitei gydyti. Sutrikusi senolė į namus atėjusiam nepažįstamam asmeniui atidavė turėtus 7 000 eurų.

 • Pinigus iš gyventojų viliojantys sukčiai ir toliau kuria melagingas istorijas

  Pirmadienį Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnus pasiekė net trys mūsų rajono gyventojų pranešimai, kuriuose nurodoma, kad sukčiai apgaulės būdu iš jų išviliojo apvalias pinigų sumas.

 • Motinos turtas buvo jaukas vilioti iš pirkėjų rankpinigius

  D. Š. gyvenimas nenusisekė. Įpusėjusi ketvirtą dešimtį moteris nesukūrė šeimos, neįgijo specialybės, nesusirado darbo. Ilgą laiką glaudėsi prie motinos, gyvenančios Ignalinos rajono Kazitiškio seniūnijoje, bet galų gale iš gimtųjų namų pabėgo kitokios laimės ieškoti. Paieškos baigėsi liūdnai – moteris, nors ir registruota darbo biržoje, suradusi kampą prisiglausti Utenoje, per pomėgį išgerti ir šiaip pasiausti prisidarė skolų ir sėdo į teisiamųjų suolą už sukčiavimą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1779
Vakar apsilankė:9491
Šią savaitę apsilankė:31216
Šį mėnesį apsilankė:116884
Viso (nuo 2015-02-16):11611579
Šiuo metu naršo:
106
2019-11-14
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!