Drama Utenoje: užuot padėkojęs šeimininkui, jį subadė peiliu ir apiplėšė
KriminalaiDrama Utenoje: užuot padėkojęs šeimininkui, jį subadė peiliu ir apiplėšė
2016 sausio 27, Trečiadienis 08:47

Drama Utenoje: užuot padėkojęs šeimininkui, jį subadė peiliu ir apiplėšė

Drama Utenoje: užuot padėkojęs šeimininkui, jį subadė peiliu ir apiplėšė

Panevėžio apygardos teisme dėl plėšimo, vagystės ir sunkaus sveikatos sutrikdymo iš savanaudiškų paskatų nuteistas 40-metis uteniškis I. A. Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė Jelena Sabaliauskienė teismo prašė septynis kartus teistą vyrą pripažinti pavojingu recidyvistu ir pasiųsti ilgiems metams už grotų.

Utenoje gyvenantį I. A. teismas pripažino kaltu dėl pernai pavasarį padarytų nusikaltimų. Balandžio 4 dienos vakare pas 42 metų uteniškį G. G. į svečius užsuko bičiulis su nepažįstamu vyru, kaip vėliau paaiškėjo – I. A. Vyrai surengė išgertuves, kurių metu šeimininkas užmigo. Atsibudęs, jis namuose pasigedo sugyventinei priklausančio mobiliojo ryšio telefono. Iš buto buvo dingęs ir nepažįstamasis. G. G. prašymu bičiulis paskambino I. A. ir paprašė grąžinti bent telefono SIM kortelę.
Kitą rytą I. A. į minėtą butą atėjo ir atnešė SIM kortelę bei alaus. Alkoholio uteniškis nupirko, pakeliui taksistui pardavęs iš G. G. buto pavogtą telefoną.
Vyrams girtaujant ir pasibaigus alui, I. A. netikėtai pasiėmė kambaryje buvusį televizorių ir išėjo į kiemą. Jį pasivijusiam buto šeimininkui svečias trenkė porą kartą į veidą, tačiau šis televizorių atsiėmė ir, kaimynės padedamas, parsinešė namo.
Iš paskos į butą grįžo ir I. A. Kaip ikiteisminio tyrimo metu ir teisme pasakojo nukentėjusysis, jam atsisėdus ant lovos, svečias griebė kambaryje buvusį peilį ir netikėtai juo dūrė iš pradžių į abi šlaunis, o vėliau – į pilvą. Palikęs nugriuvusį ant žemės ir kraujuojantį G. G., nepažįstamasis čiupo televizorių ir išėjo. Kaip vėliau paaiškėjo, pagrobtą televizorių I. A. už 20 eurų iškart pardavė į iškvietimą atvažiavusiam taksistui.
Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad G. G. buvo padarytas sunkus sveikatos sutrikdymas – jam perdurtas pilvas, pažeisti vidaus organai.
Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Jelena Sabaliauskienė.
Panevėžio apygardos teismas sausio 25 dieną I. A. pripažino kaltu ir skyrė jam 8 metų laisvės atėmimo bausmę, pirmuosius 3 metus ją atliekant kalėjime.
„Žmonės turėtų būti atsargesni. Nepažįstamą vyrą į namus įsileidęs nukentėjusysis smarkiai nukentėjo – neteko turto ir vos išsaugojo gyvybę. Teisiamojo elgesys nepateisinamas – televizorių jis sumanė pagrobti tiesiog šeimininko akivaizdoje, o kad šis netrukdytų – sunkiai vyrą sužalojo peiliu", – sakė valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikiusi prokurorė J. Sabaliauskienė. Į prokurorės argumentus atsižvelgęs teismas I. A. pripažino pavojingu recidyvistu.

Generalinės prokuratūros inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos krašto kūrėja Elena Krivičienė

  Portale udiena.lt pristatome Utenos krašto kūrėjus. Kviečiame aktyviai domėtis jų kūryba ir gyvenimu. Šį kartą kviečiame trumpai susipažinti su audėja Elena Krivičiene. Kviečiame būti aktyviais ir siųsti į el. paštą Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Jus dominančius klausimus šiai kūrėjai iki lapkričio 29 dienos, o atsakymus į klausimus pateiksime vėliau.

 • Utenoje kraupus įvykis: nušautas vyriškis, kitas bandė nusišauti

  Vėlų penktadienio vakarą Utenoje, Užpalių gatvės pradžioje, buvo rastas į galvą nušautas 45 metų vyras. Tame pačiame name aptiktas ir, policijos pareigūnų manymu, persišovęs 93-ejų metų senolis. Šalia jo gulėjo mažo kalibro nelegaliai turėtas revolveris. Įtariama, kad tuo pačiu ginklu senolis peršovė ir anūkės vyrą. Senolis buvo išvežtas į Utenos ligoninę, vėliau išgabentas į Vilnių. Jo silpną gyvybę kol kas palaiko reanimacijos medikai.

 • Duris padegęs ir šaudęs vyriškis išvežtas į psichiatrijos ligoninę

  Antradienį, balandžio 11 dieną, 74 metų vyras padegė buvusios sugyventinės duris ir paleidęs seriją guminių kulkų, ne tik sulaukė policijos pareigūnų dėmesio, bet ir buvo išvežtas į Vilniaus psichiatrijos ligoninę.

 • Neramus šeštadienis Utenoje: siautėjo vyrai, nepilnametė pateko į ligoninę

  Praėjusį šeštadienį policijos pareigūnai vyko į šeimas tramdyti įsisiautėjusių mušeikų, o viena alkoholio padauginusi nepilnametė buvo atvežta į ligoninę.

 • Į užsienį vykti žadėjęs anykštėnas dingo be žinios

  Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariatas ieško dingusio be žinios Ramūno Kulio, gimusio 1977 metais gruodžio 8 dieną. Jis šių metų liepos 8 dieną paskutinį kartą skambino motinai iš Vilniaus. Žadėjo vykti į užsienį, tačiau nuo to laiko į skambučius neatsiliepia.

 • Peiliu subadė dvi moteris

  Praėjusį penktadienį Utenoje, Aušros gatvėje, vyriškis peiliu sužalojo savo motiną, kuri dėl patirtų traumų atsidūrė ligoninėje, ir moterį, šiuo metu besigydančią ambulatoriškai.

 • Anūkas sumušė senelį

  Ketvirtadienio vakarą į policijos pareigūnus kreipėsi garbaus amžiaus vyriškis, kuris pranešė, kad nukentėjo nuo savo anūko.
  Apie 20.20 val. Taikos gatvėje neblaivus 24 metų anūkas pakėlė ranką prieš savo 72 metų senelį ir jį sumušė. Agresyviai nusiteikęs jaunuolis sulaikytas.

 • Tiriama milijonus eurų kainuojančio turto pasisavinimo afera Ignalinos AE

  Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai sulaikė, o teismas 10 dienų leido suimti asmenį, kuris, kaip įtariama, bendrininkų grupėje apgaule užvaldė uždaromos Ignalinos atominės elektrinės didelės vertės turtą.

 • Sugėrovą užmušę vyrai už grotų pasiųsti ilgam

  Trijų vyrų išgertuvės Ignalinoje baigėsi tragiškai. Vienas jų buvo žiauriai nužudytas, o kiti du, kuriems Panevėžio apygardos prokurorai buvo pateikę kaltinimus dėl žmogžudystės iš chuliganiškų paskatų, teismo nuosprendžiu turės praleisti keliolika metų už grotų.

 • Moterį išžaginęs uteniškis jau laisvėje

  Utenos rajone, vienoje kaimo turizmo sodyboje, kur vyko vestuvių puota, pasirodė policininkai. Juos iškvietę žmonės pranešė apie sunkų nusikaltimą – viena šventės viešnia pareiškė buvusi išprievartauta. Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (toliau – AVPK) pranešimas apie nusikaltimą buvo gautas sekmadienį 9 valandą ryto.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4843
Vakar apsilankė:7287
Šią savaitę apsilankė:18146
Šį mėnesį apsilankė:79953
Viso (nuo 2015-02-16):14347113
Šiuo metu naršo:
54
2020-08-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!