Daugiau nei mėnesį Molėtuose ieškotą skenduolį aptiko jo žmona
KriminalaiDaugiau nei mėnesį Molėtuose ieškotą skenduolį aptiko jo žmona
2018 birželio 15, Penktadienis 11:08

Daugiau nei mėnesį Molėtuose ieškotą skenduolį aptiko jo žmona

Daugiau nei mėnesį Molėtuose ieškotą skenduolį aptiko jo žmona

Dėl gegužės 9-ą Molėtų rajone, Bebrusų ežere, nuskendusio vyro buvo vykdomos intensyvios paieškos – pirmąjį birželio savaitgalį prie Molėtų rajono ugniagesių ir Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narų prisijungė ir savanoriai iš Latvijos. Po daugiau nei mėnesio, nuskendusio vyro kūną ežere pastebėjo jo žmona.

Daugiau nei prieš mėnesį 59 metų Molėtų gyventojas po darbo sėdo į valtį ir ketino perplaukti į kitą ežero pusę. Vyrą, irkluojantį valtį, nuo kranto stebėjo jo žmona. Ji pradėjo nerimauti dėl užtrukusios sutuoktinio kelionės ir paskambino jam mobiliuoju telefonu. Pokalbio metu vyras sakė, jog prastai jaučiasi ir nebeturi jėgų.

Ežeras vyrą pasiglemžė žmonos akyse
Žmonos nerimas dėl sutuoktinio neatslūgo, tačiau jai paskambinus antrą kartą, vyras neatsiliepė. Ant kranto likusi moteris matė ežere, tamsoje, valtyje šviečiantį telefoną. Po kurio laiko, žmonai paskambinus dar kartą, vyras atsiliepė, jis buvo visai netoli lieptelio, nuo kurio galima pasiekti krantą. Sutuoktinė nubėgo prašyti pagalbos pas kaimynus, tačiau pastariesiems priplaukus prie valties, joje vyro jau nebebuvo.

Vyro paieška truko daugiau nei mėnesį – Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai kiekvieną dieną naršė ežerą ieškodami skenduolio. Vėliau prie šios paieškos prisidėjo ir Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos nariai bei savanoriai iš Latvijos. Tačiau ir gausios pareigūnų pajėgos ir pastangos buvo bevaisės.

Plūduriuojanti kūną aptiko sutuoktinė
Rankų nenuleido ir vyro žmona. Būtent ji praėjusią savaitę, birželio 12-os vakarą, sėdėdama ant lieptelio ir žvelgdama į vyrą pasiglemžusį ežerą, pastebėjo plūduriuojantį kūną. Moteris nedelsdama iškvietė policiją ir gelbėtojų pajėgas. Pareigūnai ištraukė skenduolį, o žmona atpažino, kad jis – ilgai ieškotas jos sutuoktinis.

Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rolandas Pumputis teigė, kad skenduolio iškilimo vieta – neaiški. Nuo to laiko, kai moteris pirmą kartą ežere pastebėjo kūną ir pareigūnų pajėgų atvykimo praėjo apie 20 minučių. Per tą laiką kūną galėjo nuplukdyti toliau. R. Pumputis pasakojo, kad skenduolis pirmą kartą pastebėtas ežero plote, esančiame maždaug 100 metrų spinduliu aplink ten, kur buvo vykdoma paieška. Kaip teigė R. Pumputis, mirties priežasčiai nustatyti policijos pareigūnai atlieka tyrimą. Po jo turėtų paaiškėti, ar nelaimės kaltininkė – staiga pablogėjusi vyro sveikata. „Investavome daug pastangų, žmogiškųjų išteklių", – apie daugiau nei mėnesį laiko trukusią paiešką pasakojo Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas.

Žmonės vandenyje elgiasi neatsakingai
R. Pumputis patvirtino, kad šiais metais tai jau ketvirtas nuskendęs žmogus Molėtų rajone.  R. Pumputis taip pat pasakojo apie prieš dvi savaites surengtą reidą. Kartu su savanoriais iš Latvijos ir Lietuvos saugos administracijos pareigūnais buvo tikrinama, ar piliečiai laikosi saugumo nurodymų. Buvo tikrinama, ar žmonės dėvi liemenes, jų blaivumas. Kaip paaiškėjo, į vandenį išplaukę piliečiai elgiasi neatsakingai – valtys perpildytos žmonėmis, nevengiama ir alkoholio. Pasak Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko, skaudžių įvykių gali padaugėti artėjant Joninių šventei, kuomet linksmybės ir alkoholis gali paskatinti piliečius nepaisyti saugumo taisyklių. Neblaivaus vyro kelionė į ežerą galėjo baigtis tragedija R. Pumputis pasakojo, kad nors šiais metais Molėtų rajone nuskendo keturi žmonės, šis skaičius galėjo pakilti iki septynių. Trys žmonės vos per plauką išvengė tragiško likimo, pareigūnai spėjo juos išgelbėti. Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas prisiminė nesenai įvykusi incidentą, kurio metu pilietis, buvęs visiškai neblaivus, nusprendė sėsti į valtį ir išplaukti į ežerą. Vyro ir jo valties pasigedo susirūpinę kaimynai, kurie neliko abejingi ir iškvietė pagalbą. Atvykus pareigūnams, vyras jau buvo nuplaukęs 2,5 km. Jo valtyje pasibaigė degalai, jis visiškai nesiorientavo aplinkoje. Šis įvykis galėjo tapti tragedija, tačiau vyro istorija pasibaigė laimingai –  gelbėtojai parplukdė jį į krantą.

Šaltinis: lrytas.lt

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Molėtai kviečia į miesto šventę

  Visus metus Molėtams ir Molėtų kraštui dedikuojama įvairiausių renginių – nuo konferencijų iki sporto varžybų ar parodų, o kasmetinė tradicinė Miesto šventė visa tai vainikuoja. Tikimasi, kad ji kaip visuomet bus masiškiausia Rytų Aukštaitijos vasaros šventė, jungianti keliolika renginių, kuriuose laukiama gausybės svečių.

 • Molėtai kviečia pasimatuoti žvejo batus

  Birželio 12 dieną Molėtuose, vienoje miesto poilsio salelėje, prie Pastovio ežero, atidengta skulptūra „Žvejo batai“. „Pasimatuok ir tu - gausi laimės su kaupu“ – skelbiamas įrašas batuose. Ir išties - juos smagu ne tik pasimatuoti, bet ir gražią nuotrauką Molėtuose pasidaryti.

 • Išgražės Molėtai

  Vidaus reikalų ministerija skyrė 700 000 eurų Europos Sąjungos investicijų ir 61 765 eurų Lietuvos valstybės biudžeto lėšų projektui „Molėtų miesto centrinės dalies kompleksinis sutvarkymas (I etapas)“. Jau pasirašyta rangos darbų sutartis su konkursą laimėjusia UAB „Revestus“ ir artimiausiu metu prasidės darbai.

 • Molėtuose viešėjo svečiai iš Lenkijos, Rumunijos ir Turkijos

  Molėtų pradinės mokyklos bendruomenė dalyvauja projekte „Atraskime savo šaknis, kad galėtume sukurti bendrą ateitį“. Projekto metu vyksta ir projekto dalyvių susitikimai. Pirmasis susitikimas vyko Turkijoje: ten dalyvavo ir Molėtų pradinės mokyklos atstovai, o antrasis šiomis dienomis vyko Lietuvoje. Molėtiškiai svetingai priėmė Lenkijos, Rumunijos ir Turkijos mokyklų mokinius ir mokytojus.

 • Molėtų žmonių su negalia sąjungos 30-metis: sveikinimai, iššūkiai ir viltys

  Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys su Molėtų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Genovaite Gribauskiene aplankė ir pasveikino Molėtų krašto žmonių su negalia sąjungą, kuri šiemet mini savo veiklos 30-metį. Sąjungos vadovei Marytei Baliūnaitei ir kitiems sąjungos nariams linkėjo kuo geriausios kloties, sveikatos, stiprybės, tikėjimo savo galiomis ir ateitimi, išreiškė pagarbą jų tvirta valia, dvasios stiprybe ir didžiule vidine galia mylėti žmones, kuri padeda įveikti visus kylančius sunkumus, drąsiai priimti visus gyvenimo iššūkius ir niekuomet nepasiduoti.

 • Molėtuose prisiminti ir pagerbti senieji Molėtų gyventojai žydai

  Prie Molėtuose esančio memorialo Molėtų žydams maldą už holokausto metu prarastas gyvybes sugiedojo Vilniaus choralinės sinagogos kantorius Shmuel Yatom, padėjo gėlių ir prisimindami aukas, kalbėjo Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai ​J.E. Amir Maimon, Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky, didžiausios litvakų bendruomenės Izraelyje atstovas Chona Kritzer, rašytojas Marius Ivaškevičius.

 • Molinių šventė kviečia užsukti į Molėtus

  Birželio 15–17 dienomis Molėtuose šurmuliuos Molėtų miesto šventė, skirta Lietuvos 100-mečiui. Kone tris dienas truksiančio renginio metu molėtiškiai ir svečiai galės pasigėrėti ne viena įspūdinga akimirka.

 • Molėtų rajone esančiame tvenkinyje paskendo žmogus

  Antradienį Molėtų rajone paskendo, kaip manoma, kelią bandęs sutrumpinti vyras – jis įlūžo į tvenkinį. Į įvykio vietą atskubėję ugniagesiai gelbėtojai bei medikai padėti nebegalėjo: teko konstatuoti 1953 metais gimusio vyro mirtį.

 • Renovacija Molėtuose: beveik pusė miesto modernizuota

  Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimas Utenos regione išsiskiria visoje Lietuvoje tuo, kad čia labai intensyviai renovuojami daugiabučiai namai. Prie to gerokai prisideda ir Molėtai, kur ypač didelis savivaldybės dėmesys, renovaciją administruojančių institucijų darbas ir gyventojų pasitikėjimas lemia, kad jau netrukus bus atnaujinta pusė miesto. Ir čia Molėtai nesustoja – planuoja renovuoti dar daugiau namų.

 • Molėtuose aptartas bendradarbiavimas

  „Aplink Uteną esančiuose miestuose ir miesteliuose norime matyti daugiau kvalifikuotų, konkurencingų futbolininkų, trenerių ir komandų", – diskusijoje su Molėtų savivaldybės ir futbolo bendruomenės atstovais kalbėjo buvęs Lietuvos rinktinės kapitonas, o dabar „Utenio" futbolo akademijos techninis vadovas Aurelijus Skarbalius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1427
Vakar apsilankė:20390
Šią savaitę apsilankė:146132
Šį mėnesį apsilankė:403586
Viso (nuo 2015-02-16):13031517
Šiuo metu naršo:
77
2020-03-29
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!