Daugiau nei mėnesį Molėtuose ieškotą skenduolį aptiko jo žmona

Dėl gegužės 9-ą Molėtų rajone, Bebrusų ežere, nuskendusio vyro buvo vykdomos intensyvios paieškos – pirmąjį birželio savaitgalį prie Molėtų rajono ugniagesių ir Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narų prisijungė ir savanoriai iš Latvijos. Po daugiau nei mėnesio, nuskendusio vyro kūną ežere pastebėjo jo žmona.

Daugiau nei prieš mėnesį 59 metų Molėtų gyventojas po darbo sėdo į valtį ir ketino perplaukti į kitą ežero pusę. Vyrą, irkluojantį valtį, nuo kranto stebėjo jo žmona. Ji pradėjo nerimauti dėl užtrukusios sutuoktinio kelionės ir paskambino jam mobiliuoju telefonu. Pokalbio metu vyras sakė, jog prastai jaučiasi ir nebeturi jėgų.

Ežeras vyrą pasiglemžė žmonos akyse
Žmonos nerimas dėl sutuoktinio neatslūgo, tačiau jai paskambinus antrą kartą, vyras neatsiliepė. Ant kranto likusi moteris matė ežere, tamsoje, valtyje šviečiantį telefoną. Po kurio laiko, žmonai paskambinus dar kartą, vyras atsiliepė, jis buvo visai netoli lieptelio, nuo kurio galima pasiekti krantą. Sutuoktinė nubėgo prašyti pagalbos pas kaimynus, tačiau pastariesiems priplaukus prie valties, joje vyro jau nebebuvo.

Vyro paieška truko daugiau nei mėnesį – Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai kiekvieną dieną naršė ežerą ieškodami skenduolio. Vėliau prie šios paieškos prisidėjo ir Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos nariai bei savanoriai iš Latvijos. Tačiau ir gausios pareigūnų pajėgos ir pastangos buvo bevaisės.

Plūduriuojanti kūną aptiko sutuoktinė
Rankų nenuleido ir vyro žmona. Būtent ji praėjusią savaitę, birželio 12-os vakarą, sėdėdama ant lieptelio ir žvelgdama į vyrą pasiglemžusį ežerą, pastebėjo plūduriuojantį kūną. Moteris nedelsdama iškvietė policiją ir gelbėtojų pajėgas. Pareigūnai ištraukė skenduolį, o žmona atpažino, kad jis – ilgai ieškotas jos sutuoktinis.

Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rolandas Pumputis teigė, kad skenduolio iškilimo vieta – neaiški. Nuo to laiko, kai moteris pirmą kartą ežere pastebėjo kūną ir pareigūnų pajėgų atvykimo praėjo apie 20 minučių. Per tą laiką kūną galėjo nuplukdyti toliau. R. Pumputis pasakojo, kad skenduolis pirmą kartą pastebėtas ežero plote, esančiame maždaug 100 metrų spinduliu aplink ten, kur buvo vykdoma paieška. Kaip teigė R. Pumputis, mirties priežasčiai nustatyti policijos pareigūnai atlieka tyrimą. Po jo turėtų paaiškėti, ar nelaimės kaltininkė – staiga pablogėjusi vyro sveikata. „Investavome daug pastangų, žmogiškųjų išteklių“, – apie daugiau nei mėnesį laiko trukusią paiešką pasakojo Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas.

Žmonės vandenyje elgiasi neatsakingai
R. Pumputis patvirtino, kad šiais metais tai jau ketvirtas nuskendęs žmogus Molėtų rajone.  R. Pumputis taip pat pasakojo apie prieš dvi savaites surengtą reidą. Kartu su savanoriais iš Latvijos ir Lietuvos saugos administracijos pareigūnais buvo tikrinama, ar piliečiai laikosi saugumo nurodymų. Buvo tikrinama, ar žmonės dėvi liemenes, jų blaivumas. Kaip paaiškėjo, į vandenį išplaukę piliečiai elgiasi neatsakingai – valtys perpildytos žmonėmis, nevengiama ir alkoholio. Pasak Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko, skaudžių įvykių gali padaugėti artėjant Joninių šventei, kuomet linksmybės ir alkoholis gali paskatinti piliečius nepaisyti saugumo taisyklių. Neblaivaus vyro kelionė į ežerą galėjo baigtis tragedija R. Pumputis pasakojo, kad nors šiais metais Molėtų rajone nuskendo keturi žmonės, šis skaičius galėjo pakilti iki septynių. Trys žmonės vos per plauką išvengė tragiško likimo, pareigūnai spėjo juos išgelbėti. Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas prisiminė nesenai įvykusi incidentą, kurio metu pilietis, buvęs visiškai neblaivus, nusprendė sėsti į valtį ir išplaukti į ežerą. Vyro ir jo valties pasigedo susirūpinę kaimynai, kurie neliko abejingi ir iškvietė pagalbą. Atvykus pareigūnams, vyras jau buvo nuplaukęs 2,5 km. Jo valtyje pasibaigė degalai, jis visiškai nesiorientavo aplinkoje. Šis įvykis galėjo tapti tragedija, tačiau vyro istorija pasibaigė laimingai –  gelbėtojai parplukdė jį į krantą.

Šaltinis: lrytas.lt

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas