Narkotikus platinusiems visaginiečiams – ilgi metai belangės

Vasario 1 dieną Visagino miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje visaginiečiai 31 metų V. K., 39 metų A. A. ir 54 metų R. F., buvo kaltinami didelio kiekio narkotinių medžiagų laikymu, gabenimu ir platinimu. Kartu su jais buvo teisiami zarasiškiai – 32 metų D. M., 26 metų S. R., 38 M. S. ir 28 metų visaginietė T. C., kaltinami disponavimu narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Teismas konstatavo, jog V. K., veikdamas bendrininkų grupėje su A. A. ir R. F. 2015 metų pavasarį neteisėtai laikė ir gabeno didelį kiekį, beveik 17 gramų narkotinės medžiagos – heroino mišinio, turėdami tikslą ją platinti. Iš šio kiekio galima pagaminti apie 400 dozių kvaišalų, „juodojoje rinkoje“ kainuojančių po 10 eurų.
Kaip buvo nustatyta ikiteisminio tyrimo metu, visaginietis A. A. 2015 metų kovą organizavo didelio kiekio heroino gabenimą – perdavė savo bičiuliui V. K., o šis narkotikus nugabeno į jų bendrininkės R. F. butą. Kitą dieną šiuos narkotikus V. K. vėl turėjo nuvežti A. A., tačiau buvo sulaikytas policijos pareigūnų.
Dar vienai kaltinamajai, visaginietei T. C., kaltinamai buvo pareikšti už tai, kad ji 2015 m. gegužės 14 d. už 10 eurų įsigijo dozę heroino iš to paties visaginiečio A. A.
Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad tų pačių metų balandžio mėnesio pabaigoje kaltinamasis V. K. taip pat gabeno kelias dozes heroino, kurį buvo sutaręs už 30 eurų parduoti zarasiškiams S. R. ir M. S. Tačiau sandoris nebuvo sėkmingas, V. K. sulaikė policijos pareigūnai.  Be to, 2015 m. rugpjūtį Visagine teisėsaugos pareigūnų buvo sulaikytas D. M., gabenęs 0,023 g heroino.
Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus tyrėjai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ramūnas Pačebutas.
Ikiteisminį tyrimą vykdę teisėsaugos pareigūnai įdėjo daug pastangų, kad būtų išaiškintos teisiamųjų nusikalstamos veikos. Bendrininkai buvo pasiskirstę vaidmenimis, elgėsi atsargiai –pavyzdžiui, telefoninių pokalbių metu stengdavosi neminėti narkotikų.
Valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikęs Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras Genadijus Jefimovas sakė, kad narkotikų platinimas ir vartojimas – Visagino bei aplinkinių rajonų gyventojams labai opi problema. Pasak ilgamečio prokuroro, po to, kai buvo sulaikyta minėta bei dar viena narkotikų platintojų grupė, Visagine pastebimai sumažėjo nusikaltimų, padaromų narkotikus vartojančių asmenų – vagysčių iš automobilių, butų, atvirų vagysčių gatvėse ir pan.
Visagino miesto apylinkės teismas pripažino A. A. organizavus narkotinių medžiagų platinimą bendrininkų grupėje ir, subendrinęs bausmes su anksčiau skirtomis, skyrė jam 10 metų nelaisvės. Jo bendrininkas V. K. dėl narkotikų platinimo nuteistas 8 metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimo bausme, o visaginietė R. F. už tą pačią veiką nelaisvėje praleis 9 metus ir 3 mėnesius.
Likusieji teisiamieji už disponavimą narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti nubausti piniginėmis baudomis nuo 380 iki 2 tūkst. 280 eurų.

Prokuratūros inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas