Jubiliejų atšventęs mokytojas pedagogo keliu žengia penktą dešimtmetį
Krašto žiniosJubiliejų atšventęs mokytojas pedagogo keliu žengia penktą dešimtmetį
2016 sausio 26, Antradienis 08:43

Jubiliejų atšventęs mokytojas pedagogo keliu žengia penktą dešimtmetį

Jubiliejų atšventęs mokytojas pedagogo keliu žengia penktą dešimtmetį

„Mokinys – ne indas, kurį reikia pripildyti. Tai fakelas, kurį reikia uždegti," – teigė Plutarchas. Ši graikų rašytojo, istoriko sentencija labiausiai tiktų Turmanto pagrindinėje mokykloje kūno kultūros pamokas dėstančiam Juozui Matijošaičiui. Mokytojui, kurio pedagoginis stažas jau įpusėjo penktą dešimtmetį, tikrai galima baltu pavydu pavydėti: visus žavi jo puikus fizinis aktyvumas, neblėstantis entuziazmas, gera nuotaika.

Tačiau svarbiausia, kad ne tik mokiniai, bet ir visa mokyklos bendruomenė labai myli ir gerbia savo mokytoją – aktyvų, visada linksmą ir besišypsantį, gebantį „uždegti" vaikus, o tuo pačiu ir mokyti pajusti juos ne tik sėkmės, džiaugsmo akimirkas, bet ir įdėto darbo prasmę, svarbą. Čia kiekvienas skatinamas ne tik kovoti, siekiant asmeninių rezultatų, bet tobulinant komandinį žaidimą. Tikrai ne visų mokyklų mokiniai gali pasigirti, kad kūno kultūros pamokos dažnai vyksta lauke. Iškritęs sniegas vaikus džiugina labiausiai: slidės, aktyvūs žaidimai lauke juos grūdina fiziškai ir dvasiškai.
Mažoje mokykloje, kurioje nėra jokios galimybės rinktis iš gabiausių, o dirbama su kiekvienu vaiku – pasiekiama tikrai puikių rezultatų. Todėl tądien, kai mokyklos direktorė Nina Domackienė teikė įvairius Zarasų sporto centro apdovanojimus – negalėjai nesidžiaugti, kad tiek daug varžybų buvo laimėję mokytojo J. Matijošaičio mokiniai... O didžiuotis tikrai yra kuo: mergaičių komanda užėmė 1-ąją vietą Zarasų rajono tinklinio varžybose; vaikinų komanda – 1-ąją vietą Zarasų rajono tinklinio varžybose; pirmoji berniukų komanda laimėjo 1-ąją vietą salės futbolo varžybose; antroji berniukų komanda - 2-ąją vietą salės futbolo varžybose; 2003 metų gimimo ir jaunesnių mokinių berniukų komanda, užėmusi 1-ąją vietą kvadrato varžybose; 2003 metų gimimo ir jaunesnių mokinių mergaičių komanda, iškovojusi 1-ąją vietą kvadrato varžybose.
Tačiau visi labiausiai gėrėjosi zoninių varžybų, kurios vyko Rokiškio rajone Juodupės gimnazijoje, rezultatais: 2003 m. gimimo ir jaunesniųjų mergaičių komanda zoninėse kvadrato varžybose iškovojo 2-ąją vietą, o berniukų komanda kvadrato varžybose užėmė 4-ąją vietą. Mokytojas labai gyrė mergaičių komandą, kuri labai atsakingai ir atkakliai kovojo.
Šio mėnesio pradžioje visa mokyklos bendruomenė sveikino mokytoją Juozą puikaus jubiliejaus proga. Nedaug rajone mokytojų, galinčių didžiuotis tokiu brandžiu pedagoginio darbo stažu, kasmetine gausa puikių mokinių pasiekimų. Veikiausiai kiekvienam įžiebta ugnelė įgauna stebuklingą vilties ir pasitikėjimo galią, o juos uždegusiam – suteikia ypatingos dvasios stiprybės...

Giedrė MIČIŪNIENĖ, D. Kožemiakinos nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Meilės Lukšienės premijos laureatu tapo istorijos mokytojas Arnas Zmitra

  Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje ministras Algirdas Monkevičius paskelbė naują švietimo reformos pradininkės, mokslininkės Meilės Lukšienės premijos laureatą. Premiją komisija šiemet skyrė Raseinių Šaltinio progimnazijos istorijos mokytojui Arnui Zmitrai.

 • Bene jauniausias Utenos mokytojas vaikystėje svajojo padėti žmonėms

  Jau penktus metus Dauniškio gimnazijos mokinius biologijos mokantis 28-erių Mindaugas Pranskūnas – bene jauniausias pedagogas Utenoje, tad nenuostabu, jog kurį laiką tiek gimnazistai, tiek vyresni kolegos jį painiodavo su mokiniais. Ketvirtadienį minimos Tarptautinės mokytojų dienos proga „Utenos diena" kalbėjosi su ne kartą metų mokytoju Dauniškio gimnazijoje išrinktu uteniškiu apie profesijos pasirinkimą, darbą mokykloje, laisvalaikio pomėgius.

 • Lietuvos valdovų rūmuose bus apdovanoti Metų mokytojai

  Kitą savaitę, kovo 7 dieną, Lietuvos valdovų rūmuose Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė įteiks premijas penkiems Metų mokytojams.

 • Asilę Zosę auginantis mokytojas svajoja nusiskusti plikai

  Niekam ne paslaptis, kad vyriškosios lyties pedagogai Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigose – tikra retenybė. Beveik du dešimtmečius Utenos vaikų lopšelyje-darželyje „Želmenėlis" muzikos mokytoju dirbantis Valdas Laurinavičius tikino, jog vis dar atsiranda žmonių, kurie nustemba sužinoję, kokia yra jo profesija. Lapkričio mėnesio pradžioje 40-ies metų jubiliejų švęsiantis pedagogas ne tik moko vaikus pažinti garsų pasaulį ar spardyti kamuolį futbolo aikštelėje, bet ir koncertuoja su grupe, kuria vaidmenis teatre. Dar viena Sirutėnų kaime laimę atradusio pašnekovo aistra – gyvūnai. Jo dėmesio kasdien laukia dvi Sibiro haskių veislės kalės, pulkas triušių ir... asilė, kuri nemėgsta būti viena.

 • Švietimo įstaigos pajuto mokytojų stygių

  Kaip praneša Lietuvos darbo birža, paskutinį vasaros mėnesį darbo rinka vėl suaktyvėjo – darbo jėgos paklausa, palyginti su liepa, išaugo ketvirtadaliu. Darbo biržoje įregistruota 35,4 tūkst. laisvų darbo vietų. Švietimo įstaigos rugpjūtį intensyviau ieškojo pedagogų – pateikti 554 darbo pasiūlymai įvairių dalykų pagrindinio ir vidurinio bei ikimokyklinio ugdymo specialistams. Šalies ugdymo įstaigoms pritrūko lopšelio – darželio auklėtojų, pradinio ugdymo mokytojų, muzikos, anglų ir lietuvių kalbų bei kitų disciplinų mokytojų.
  Rugpjūtį, palyginti su liepa, padidėjo įsidarbinimo galimybės virėjams, statybininkams, barmenams ir siuvėjams.

 • Nuo rugsėjo 1 dienos – papildomos lėšos mokytojų algoms didinti

  Nauji mokslo metai atneš palankių pokyčių pedagogams: daliai jų didės atlyginimų koeficientai. Tai numato švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės įsakymu patvirtintas Pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašo pakeitimas.

 • Ilgesingas mokytojo žvilgsnis į mokyklą...

  Daugiau nei 30 metų mokytoju dirbęs ir vaikus savo dėmesiu bei rūpesčiu apgaubęs fizinio lavinimo mokytojas Jonas Cesevičius ilgesingai prisiminė  laikus, kai jis dirbo mokytoju. Besišypsantis, šviesaus proto 87-erių metų senolis spindėjo gerumu ir prisipažino, kad visą savo gyvenimą pašventęs mokytojavimui bei vaikams dar ir šiandien jaučiasi nuo mokyklos širdimi nenutolęs.

 • Tarp žurnalistikos ir literatūros rinkęsis svajoklis pasuko pedagogo keliu

  Keturias dešimtis metų mokyklai pašventęs, ne vieną uteniškių kartą vedęs literatūrinių ieškojimų takais, kolegų ir mokinių prisimenamas kaip netradicinis mokytojas, improvizuotų pamokų meistras Stepas Eitminavičius sunkiai apsipranta su paties priimtu sprendimu šį rudenį į mokyklą nebegrįžti. Dangstydamas langą, pro kurį atsiveria vaizdas į mokyklą, jis mėgina apsiprasti su kitokiu gyvenimo ritmu, pasinerdamas į gilius filosofinius apmąstymus, neišsemiamas kūrybines erdves ir jaukius mokykloje praleistų metų prisiminimus.

 • Pamoka – skirta Stepui Eitminavičiui

  Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje vykusioje istorijos, geografijos, lietuvių kalbos ir literatūros integruotoje pamokoje buvo kalbama apie mokytoją, rašytoją, daugelio pedagoginių knygų autorių Stepą Eitminavičių.

 • Tarptautinę mokytojų dieną minint

  Spalio 5-ąją pažymima Tarptautinė mokytojų diena. Šią šventę 1966-aisiais pasiūlė UNESCO Tarpvyriausybinė konferencija, pripažindama lemiamą mokytojų vaidmenį švietimui, asmenybės formavimui ir dabartinės visuomenės raidai, siekdama visose šalyse garantuoti mokytojų padėtį, atitinkančią jų svarbą, ir parodyti deramą pagarbą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:387
Vakar apsilankė:12178
Šią savaitę apsilankė:12565
Šį mėnesį apsilankė:100976
Viso (nuo 2015-02-16):14124968
Šiuo metu naršo:
87
2020-07-14
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!