Ligoninės administracija grąžino pinigus už nusipirktus vaistus
Krašto žiniosLigoninės administracija grąžino pinigus už nusipirktus vaistus
2014 rugsėjo 17, Trečiadienis 10:37

Ligoninės administracija grąžino pinigus už nusipirktus vaistus

Ligoninės administracija grąžino pinigus už nusipirktus vaistus

Pacientų arba jų artimųjų pasiryžimas iki galo išsiaiškinti, ar teisėtai gydymo įstaigoje prašoma nusipirkti vaistų ir medicinos pagalbos priemonių (MPP), tikrai gali duoti teigiamų rezultatų. Svarbiausia – nebijoti šiuo klausimu kreiptis į gydymo įstaigos administraciją. Tai neseniai patyrė artimą žmogų į VšĮ Visagino ligoninės Slaugos skyrių paguldžiusi gretimo miesto gyventoja, nenorėjusi viešai skelbti savo pavardės (moters tapatybė žinoma). Panevėžio teritorinei ligonių kasai (TLK) pavyko išsiaiškinti, kad moteriai ligoninės administracija grąžino pinigus už savo lėšomis artimajam pirktus vaistus ir sauskelnes.

Kaip pasakoja moteris, apie tai, kad į ligonines patekusiems pacientams gydytojai liepia patiems nusipirkti vaistų arba MPP, anksčiau ji buvo tik girdėjusi, o neseniai pati atsidūrė tokioje situacijoje. Paguldžiusi į Visagino ligoninės Slaugos skyrių artimą žmogų, moteris išgirdo, kad gydytojas ne paprašė, o tiesiog nurodė pacientui nupirkti vaistų ir sauskelnių.
Gydytojo nurodymas buvo įvykdytas, tačiau moteris nusiuntė elektroninį paklausimą Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VASPVT) ir paklausė, koks teisės aktas leidžia iš Visagino ligoninės Slaugos skyriuje gulinčių pacientų reikalauti, kad jie nusipirktų reikalingų medikamentų ir slaugos priemonių.
Kadangi paklausimas buvo nusiųstas ne tuo adresu, jį VASPVT persiuntė Panevėžio TLK. Nors paklausime nebuvo detalizuotas galimas neteisėto mokėjimo atvejis, Panevėžio TLK raštu kreipėsi į VšĮ Visagino ligoninę ir paprašė pateikti paaiškinimą. Iš ligoninės vadovo gautas atsakymas: jeigu gydytam Slaugos skyriuje pacientui teko mokėti už medikamentus ar slaugos priemones, jis turi kreiptis į ligoninės administraciją su mokėjimų kvitais dėl konkrečios situacijos išsiaiškinimo.
Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus specialistai perdavė paklausėjai ligoninės vadovo prašymą, taip pat paaiškino, jog Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatyme nurodyta, kad vaistų ir MPP, naudojamų hospitalizuotiems stacionarinėse asmens sveikatos priežiūros įstaigose apdraustiesiems gydyti, išlaidos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, išskyrus atvejus, kai apdraustasis savo iniciatyva gydančiojo gydytojo rekomendavimu pasirenka brangesnius vaistus ar MPP, negu Lietuvos Respublikoje yra taikomi pagal nustatytas gydymo metodikas. Tuo atveju pasirinktų brangesnių paslaugų, medžiagų, procedūrų faktinių kainų ir nemokamų paslaugų, medžiagų, procedūrų bazinių kainų skirtumą apmoka pats pacientas. Vadinasi, už valstybės laiduojamas paslaugas iš paciento neturi būti reikalaujama papildomo mokesčio, jei teisės aktai nenustato kitaip.
Dar akcentuota, kad apdraustiesiems, paguldytiems į ligoninę, leidžiama išrašyti ambulatoriškai gydyti skirtus kompensuojamuosius vaistus, jei jie buvo skirti ne trumpiau kaip vieną mėnesį iki paguldymo į ligoninę. Kitų gydymui būtinų vaistų ir MPP turi parūpinti ligoninė.
Panevėžio TLK rekomendavo paklausėjai nuvykti į Visagino ligoninę išsiaiškinti situacijos arba pateikti ligoninei skundą, jei, jos manymu, buvo pažeistos paciento teisės. Vėliau sužinota, kad artimą žmogų Visagino ligoninės Slaugos skyriuje paguldžiusiai moteriai pavyko susigrąžinti vaistams ir sauskelnėms išleistus pinigus. Patirtimi ji sako pasidalijusi su daugeliu pažįstamųjų ir paraginusi kitus aklai nevykdyti gydytojų reikalavimų, jei įtariama, kad šie gali būti neteisėti.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Bus teisiamas dėl mirtino smūgio savo gyvenimo draugei

  Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas nužudymo Visagine ikiteisminis tyrimas. Į teismą perduotoje byloje 43 metų visaginietis kaltinamas savo šeimos nario tyčiniu nužudymu.

 • Visagine apdovanotieji žengė raudonuoju kilimu

  Gruodžio 14 dieną, šeštadienį, Visagino kultūros centro „Sedulinos“ salė visus sužavėjo neįprasta puošyba ir ypatinga intrigų atmosfera: kas šiandien žengs raudonuoju kilimu? Visagine vienuoliktą kartą vyko iškilmingas šventinis renginys, kuriame yra pagerbiami ir apdovanojami miesto gyventojai, šiemet pripažinti geriausiais iš geriausių įvairiose veiklos srityse.

 • Buvusi Visagino savivaldybės merė išgirdo nuosprendį

  Ketvirtadienį Panevėžio apygardos teisme paskelbtas nuosprendis buvusiai Visagino savivaldybės merei Daliai Štraupaitei, buvusiam vienos bendrovės technikos direktoriui G. V. bei kitos bendrovės tuomečiam direktoriui I. K. Pripažintai kalta dėl piktnaudžiavimo tarnyba, prekybos poveikiu bei dokumentų klastojimo buvusiai merei skirta 15 tūkst. eurų bauda, 12 tūkst. eurų vertės turto konfiskacija ir trys metai laisvės atėmimo, bausmės vykdymą atidedant trejiems metams.

 • Pasitinkant šventes – padėka Visagino geriausiems

  Gruodžio 15 dieną Visagine vyko tradicinis renginys „Mano miestas – Visaginas“. Jau devintą kartą rengiamuose apdovanojimuose Visagino bendruomenė padėkojo ir pagerbė savo geriausiuosius. Šiais metais nominantus aktyviai siūlė patys visaginiečiai, o vėliau specialiai sudaryta komisija atrinko nugalėtojus.

 • Koncertas sukvietė bardų gerbėjus

  Praėjusį penktadienį Visagino ežero paplūdimio teritorijoje dainuojamosios poezijos gerbėjai mėgavosi bardų koncertu „Smalvo vakarai“. Koncertą sveikinimo žodžiais pradėjo renginio globėja Visagino savivaldybės merė Dalia Štraupaitė, kuri padėkojo įžymiems bardams už tai, kad jie atvyko į Visaginą ir padovanojo tokį gražų koncertą. Kiekvienas koncerto dalyvis buvo apdovanotas merės padėkos raštu ir atminimo dovana.

 • Smagios įkurtuvės grupinio gyvenimo namuose

  Liepos 10 dieną įkurtuves šventė grupinio gyvenimo namų Visagine gyventojai. Į naujus namus jie įsikėlė jau gegužės pradžioje, tačiau prieš sutikdami svečius norėjo apsiprasti ir tinkamai pasiruošti.

 • Visagine lankėsi Ministras Pirmininkas S. Skvernelis

  Kovo 30 dieną Visagine lankėsi Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Čia jis susitiko su vietos verslininkais, savivaldybės atstovais ir biudžetinių įstaigų vadovais bei atsakė į visaginiečiams aktualiausius klausimus, o taip pat lankėsi Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre ir UAB „Visagino linija“.

 • Brandus tautinių šokių kolektyvo jubiliejus

  Kovo 31 dieną Visagino kultūros centro „Draugystės“ salė nusidažė margaspalvių tautinių drabužių raštais – čia įvyko Visagino kultūros centro tautinių šokių kolektyvo „Rodničiok“ 30-ties metų jubiliejaus šventė. Pasveikinti kolektyvo vadovės ir jo narių, kurie yra neatsiejama Visagino kultūros dalis, šios gražios sukakties proga ir pasimėgauti smagiais tautiniais šokiais susirinko pilna salė svečių ir ilgamečių kolektyvo gerbėjų.

 • Visaginas linksmai ir išradingai šventė Lietuvos gimtadienį

  Vasario 14–16 dienomis Visagine vyko gausybė renginių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Į šventinį šurmulį įsijungė visi – nuo didelių iki mažų. Miesto mokyklų ir neformaliojo ugdymo įstaigų bendruomenės surengė nuoširdžius, trispalvės spalvomis šviečiančius, šokiais ir dainomis skambančius Lietuvos 100-ojo gimtadienio renginius.

 • Visagine lankėsi ministras L. Kukuraitis

  Spalio 20 dieną Visagine su vizitu apsilankė Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis su savo komanda, Seimo narys Tomas Tomilinas (Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas) bei Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Žydronė Žukauskaitė–Kasparienė.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3933
Vakar apsilankė:7864
Šią savaitę apsilankė:11797
Šį mėnesį apsilankė:11797
Viso (nuo 2015-02-16):13813359
Šiuo metu naršo:
86
2020-06-02
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!