Grybų supirktuvėje – nelegalios cigaretės ir alkoholis
Krašto žiniosGrybų supirktuvėje – nelegalios cigaretės ir alkoholis
2014 rugsėjo 10, Trečiadienis 10:13

Grybų supirktuvėje – nelegalios cigaretės ir alkoholis

Grybų supirktuvėje – nelegalios cigaretės ir alkoholis

Molėtų rajone policijos pareigūnai užfiksavo administracinį teisės pažeidimą, kuomet asmuo grybų supirktuvėje laikė kontrabandines cigaretes ir alkoholį. Šias prekes vyriškis pardavinėjo arba jomis atsiskaitydavo žmonėms už nudirbtus darbus ūkyje.

Pareigūnai, rugsėjo 8-ąją vykdydami prevencines priemones vienoje Molėtų rajono seniūnijų, pastebėjo iš sodybos išeinantį vyriškį, besinešantį butelį alaus. Vyriškis pareigūnams papasakojo, kad alų įsigijo iš sodyboje esančios grybų supirktuvės, prisipažino, kad ten pat įsigijo ir cigarečių pakelį, nepaženklintą banderolėmis. Nelegaliai įsigytos prekės iš vyriškio buvo paimtos, surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas.
Netrukus policijos pareigūnai apsilankė ir grybų supirktuvėje. Čia rastas jaunuolis (g. 1990 m.) pareigūnams aiškino, kad cigaretes, alų, vyną bei degtinę laiko savo reikmėms ir tam, kad galėtų šiomis prekėmis atsiskaityti aplinkiniams gyventojams už atliktus ūkio darbus, kaip pvz. už žolės nupjovimą.
Supirktuvėje rasti 38 plastikiniai alaus buteliai, 4 l vyno, 1 l degtinės, 8 pakeliai Rusijos Federacijoje pagamintų cigarečių (be banderolių) šiuo metu saugomi Molėtų rajono policijos komisariate. Jaunuoliui už tokią veiklą surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas.
Primename, jeigu turite informacijos apie neteisėtą prekybą alkoholiniais gėrimais, tabako gaminiais, benzinu ar dyzelinu, ją galite pateikti internetu puslapyje www.beseselio.lt arba pranešti Utenos apskrities policijos pasitikėjimo (anoniminiu) tel. Nr. 8 800 20 112 arba bendruoju pagalbos tel. Nr. 112.

Utenos AVPK inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Grybų ir daržovių mišrainė žiemai

  Reikės
  0,75 l virtų grybų, 2 kg kopūsto, 1 kg morkų, 1 kg svogūnų, 3 šaukštų druskos, 5 šaukštų aštraus pomidorų padažo, lauro lapų, pipirų, petražolių lapelių.

  Gaminimas:
  kopūstą supjaustykite ir apvirkite nedideliame kiekyje vandens, virtas morkas supjaustykite, svogūnus apkepinkite. Viskas išmaišykite, sudėkite virtus grybus, pomidorų padažą, prieskonius ir troškinkite apie 15–20 min. Karštą mišrainę sudėkite į stiklainius ir sandariai uždarykite.

 • Tarybos narys savo kalėdinę eglutę papuoš... miške rastais grybais

  Tikriausiai nė vieno nebestebina, kad net viduržiemį išėjus į mišką pasivaikščioti galima prisirinkti grybų. Panašiai nutiko ir Leliūnuose gyvenančiam Utenos rajono savivaldybės tarybos nariui Kęstučiui Udrui, kuris praėjusį savaitgalį, kaip ir įprasta, išėjo pasivaikščioti ir pasigėrėti gamta.

 • Grybai naudingi, jei tinkamai renkami ir ruošiami

  Šis ruduo kaip niekada dosnus grybais. Renka juos ne tik prisiekę grybautojai, bet ir atsitiktiniai miškų lankytojai. Ir nenuostabu: grybų mitybinė vertė nuo seno žinoma.

 • Į lovą gali paguldyti grybai

  Prasidėjus grybų sezonui daugelis skuba į miškus, nes grybavimas suteikia žmogui didelį malonumą, atsipalaidavimą ir poilsį. Nors daugelis grybautojų mano, kad puikiai pažįsta valgomuosius grybus, retkarčiais į pintines papuola ir nuodingų grybų, kurie pridaro daug nemalonumų. Todėl tiek grybaujant, tiek vėliau apdorojant grybus reikia būti itin atidiems.

 • Nuodingi grybai gali sugriauti gyvenimą

  Gerai šiemet užderėję grybai traukte traukia žmones į miškus. Norint, kad ne tik grybų rinkimas, bet ir jų valgymas teiktų vien malonumą, būtina grybus gerai pažinti. Esama mirtinai nuodingų grybų, kurie labai panašūs į naudinguosius.

 • Net ir nenuodingi grybai gali būti sunkios ligos ir mirties priežastimi

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, apsinuodijimai botulotoksinu Lietuvoje yra labai reti, tačiau itin pavojingi. Per paskutinius penkerius metus (2011–2015 m.) užregistruota 13 botulizmo atvejų. Dažniausia šios ligos priežastis – namuose konservuoti grybai.

 • Daug diskusijų kėlusios grybavimo taisyklės panaikintos

  Aplinkos ministro įsakymu panaikintos Grybavimo Lietuvos miškuose taisyklės. Pripažinus netekusiomis galios šias taisykles, panaikinamas apribojimas rinkti ir supirkti baravykus, kurių kepurėlės skersmuo mažesnis negu pusantro centimetro, ir voveraites, kurių kepurėlės skersmuo mažesnis negu vienas centimetras, kadangi tokio mažo dydžio surenkamų (ir ypač superkamų) grybų kiekis nėra ir negali būti didelis ir neigiamo poveikio grybų ištekliams bei jų populiacijoms nedaro.

 • Prasidėjęs grybų sezonas grybautojus gena į miškus

  Lietaus negailintys liepos mėnesio orai miškuose išaugino grybų derlių. Tačiau tuo džiaugiasi ne visi grybautojai: vieni tuščiai išmaišo miškingas vietoves ir nieko nepeša bei namo grįžta tuščiais krepšiais, kitiems sekasi geriau, grybų randa, bet sukirmijusių.

  Kainos turguose laikosi gana aukštos: už kuklią baravykų šeimyną nesidrovima paprašyti 7 eurų, o supirktuvėse kaina tesiekia vos 3 eurus.

 • Aplinkosaugininkai įspėja: vietoj miško gėrybių, neparsineškite protokolo

  Pastaruoju metu į Lietuvos miškus patraukė pulkai grybautojų. Kad vietoj gamtos gėrybių į namus netektų grįžti su administracinio teisės pažeidimo protokolu, aplinkosaugininkai primena – būnant miške reikia nepamiršti lankymosi miške bei grybavimo taisyklių reikalavimų.

 • Miško gėrybių rinkėjams prasideda darbymetis

  Iki šiol gamta gailėjo lietaus ir paskutinius du mėnesius labai mažai lijo. Tačiau šiomis savaitėmis ne tik drėgmės, bet ir šilumos užtenka. Miškuose netrūksta uogautojų ir grybautojų. Tiesa, grybautojai nesidžiaugia gausiu derliumi: voveraitės jau dygsta, tad pirmieji grybai dažniausiai iškeliauja į turgų. Praėjusią savaitę Utenoje šviežių voveraičių kibirėlį nusipirkti buvo galima ir už 10 eurų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8636
Vakar apsilankė:8835
Šią savaitę apsilankė:17471
Šį mėnesį apsilankė:196928
Viso (nuo 2015-02-16):12247278
Šiuo metu naršo:
145
2020-01-21
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!