Garbingo amžiaus senolė vasarą sugrįžta į savo namus
Krašto žiniosGarbingo amžiaus senolė vasarą sugrįžta į savo namus
2019 gegužės 23, Ketvirtadienis 13:21

Garbingo amžiaus senolė vasarą sugrįžta į savo namus

Garbingo amžiaus senolė vasarą sugrįžta į savo namus

Susitikimas su ilgaamžiais tarsi sustabdo begaliniame bėgime, leidžia išgyventi tai, kas svarbiausia, vertingiausia, kas turi nepraeinančią prasmę... Gegužės 21 dieną Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas ir Ignalinos seniūnas Jonas Politas pasveikino 90-ąjį jubiliejų švenčiančią Vandą Pelenienę, gyvenančią gražiame Kamšos kaime (Ignalinos r.). Senolė labai džiaugėsi svečiais, sodino už stalo, vaišino, pasakojo apie savo ilgą gyvenimą.

Praėjusią žiemą Vanda praleido Vilniuje, dabar jau grįžo į savo namus, kur, pasak jos, gera ir miela, čia jos visas gyvenimas. Visi daiktai čia tarsi spinduliuoja senovę: ir balta krosnis, ir lova, kėdės, ir lentynos su daugybe senų knygų, virš lango sukabintos jaunystės nuotraukos...

Moteris gyvena viena, o savaitgaliais laukia grįžtančio sūnaus Vaclovo. Ji sakė, kad viską pati susitvarko ir valgyti prisigamina: ir blynų, ir kiaušinienės išsikepa, sriubos išsiverda. Sūnus iš anksto vandens prineša. Močiutė turi mobilųjų telefoną, mėgsta klausytis radijo, televizoriaus nežiūri, nes tai jai tiesiog nepatinka. Ir nebeskaito, nes akys labai nusilpusios.
Antrasis sūnus Alvydas nuo sunkios ligos mirė būdamas 47-erių. Ir savo vyrą Vanda palaidojo prieš 6-erius metus. Dabar džiaugiasi penkiais anūkais, proanūkiu ir dar vienu, kuris pakeliui į šį pasaulį. Sūnus prasitarė, kad savaitgalį mamai rengia didelę šventę, į kurią suvažiuos visi artimieji pasveikinti.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Pasveikinta 90 metų sulaukusi Dūkštelių gyventoja

  Sausio 13 dieną 90-ojo jubiliejaus proga pasveikinta Dūkštelių kaimo (Ignalinos r.) gyventoja Janina Veronika Jakubauskienė. Sveikatos, stiprybės ir šviesių dienų jubiliatei linkėjo Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Manfredas Žymantas, Dūkšto seniūnijos seniūnas Vytautas Kazėnas. Mamos švente džiaugėsi dukra Silva, visus prie stalo sodino, vaišino. Svečiai „Ilgiausių metų“ sugiedojo.

 • Eismą judriausioje miesto gatvėje sutrikdė avarija

  Ketvirtadienį, apie 11 val., J. Basanavičiaus gatvėje, ties įvažiavimu į bendroves „Utenos trikotažas“ ir „Utenos krosnys“, susidūrė du automobiliai. Greitosios medicinos pagalbos medikai į Utenos ligoninę išvežė vieno iš jų vairuotoją.

 • Pasveikinta 100 metų sulaukusi senolė

  Gruodžio 6 dieną pasveikinta 100 metų sulaukusi Stanislava Kurmienė, kuri gimė ir užaugo Utenos rajone, Daugailiuose. Anksčiau su savo šeima gyvenusi Molėtų rajone, šiuo metu senolė dienas leidžia pas savo anūkę Utenoje.

 • Skurdas, artimųjų abejingumas kas dieną lydi vienišą senolę

  Praėjusią savaitę „Utenos dienos" redakciją pasiekė laiškas, kuriame piktinamasi tuo, kad beveik šimto metų sulaukusi Norodiškio viensėdžio, nutolusio tris kilometrus į šiaurės vakarus nuo Kuktiškių, gyventoja 96 metų Elena Morkūnaitė apleista ir neprižiūrėta. Jame taip pat rašoma, kad seniūnijos paskirta globėja, anot tolimu senolės giminaičiu pasirašiusio anonimo, pasiima visą pensiją ir dar gauna penkiasdešimties eurų išmoką už globą iš seniūnijos. E. Morkūnaitę aplankęs giminaitis teigė, kad močiutė sublogusi ir sulysusi, miega nešvariuose skarmaluose, kambaryje netvarka ir šiukšlynas, o maisto gauna tik kartą per dieną, kai net kaliniai įkalinimo įstaigose maitinami tris kartus. Pagal laiško turinį buvo galima spręsti, jog situacija labai sudėtinga, todėl „Utenos dienos" žurnalistės lankėsi seniūnijoje bei senolės namuose ir domėjosi susidariusia problema.

 • Surado pasiklydusią senolę

  Ceikinių seniūnijos (Ignalinos r.) gyventojas Mindaugas kartu su pareigūnais rado pasiklydusią senolę. Penktadienio vakarą dingusios senolės paieška miške, tarp Ropiškėlės ir Juodiškės kaimų, baigėsi sėkmingai. Policijos pareigūnai kartu su šio rajono gyventoju ir jo motina surado pasiklydusią moterį.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:11949
Vakar apsilankė:11764
Šią savaitę apsilankė:23713
Šį mėnesį apsilankė:91923
Viso (nuo 2015-02-16):13166088
Šiuo metu naršo:
145
2020-04-07
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!