Su Carito atstovais aptarti skaudūs socialiniai klausimai
Krašto žiniosSu Carito atstovais aptarti skaudūs socialiniai klausimai
2019 gegužės 10, Penktadienis 09:09

Su Carito atstovais aptarti skaudūs socialiniai klausimai

Su Carito atstovais aptarti skaudūs socialiniai klausimai

Gegužės 9 dieną Ignalinos rajono savivaldybėje lankėsi Vilniaus arkivyskupijos Carito vadovė Jolita Matulaitytė ir pavaduotojai veiklai Rita Augutienė ir Vladyslavas Bortkevičius. Juos lydėjo Ignalinos parapijos klebonas Vidas Smagurauskas ir Carito vaikų dienos centro „Eldoradas“ vadovė Vaiva Juršėnienė. Svečiai susitiko su Ignalinos rajono savivaldybės meru Justu Rasiku ir mero pavaduotoju Manfredu Žymantu.

Buvo pristatyta Vilniaus arkivyskupijos Carito veikla, vykdomos programos, kalbėta apie Ignalinos parapijoje veikiantį vaikų dienos centrą, pagalbą socialinės rizikos ir sunkiai gyvenančioms šeimoms bei jose augantiems vaikams. Kaip sakė klebonas Vidas Smagurauskas, siekiama numatyti veiklos ir bendradarbiavimo su savivaldybe perspektyvas. Klebonas pasakojo apie įgyvendinamą europinį projektą ir rekonstruotą klebonijos pastatą, kuriame įsteigta vargingai gyvenančiųjų valgyklėlė. Greitu laiku į naujas patalpas bus perkeltas ir vaikų dienos centras. Kieme planuojama įrengti sporto aikštelę, suformuoti daržą, kur galėtų darbuotis ir vaikai, ir globojami suaugusieji. Šiuo metu parapijoje talkina apie 18 savanorių, kurie ruošia ir patiekia maistą valgyklėlės lankytojams, bendrauja su jais, padeda atlikti reikalingus darbus. Klebono planuose yra ir nedidelių, bent kelių vietų,  nakvynės namų atidarymas, nes toks poreikis tikrai yra.

Susitikime daug kalbėta apie Vilniaus arkivyskupijos Carito veiklą, kuri išties labai plati,  apima įvairias gyvenimo sritis, teikia pagalbą vaikams, šeimoms, vienišoms motinoms, globos namus palikusiems, nuteistiesiems, benamiams, kenčiantiems nuo priklausomybių. Veiklas organizuoja, vaikų dienos ir kituose centruose dirba 96 darbuotojai, jiems talkina apie 300 savanorių. Kaip sakė vadovė Jolita Matulaitytė, ignaliniečiai visada gali kreiptis pagalbos, konsultacijų bei atvykti į svečius ir pasisemti naudingos patirties. Buvo akcentuota, kad šiame darbe neverta tikėtis greitų rezultatų, kartais prireikia ir kelių metų, kol pastebi žmogaus vidinius pasikeitimus.
Rajono savivaldybės meras Justas Rasikas akcentavo, kad viena didžiausių Ignalinos problemų – socialinės rizikos šeimos ir ilgalaikiai bedarbiai. Labiausiai gaila tokiose šeimose augančių vaikų, kurie dažnai mato netinkamo gyvenimo pavyzdį, nėra ugdomi jų socialiniai įgūdžiai. Meras pasakojo apie pagalbos prašyti į savivaldybę ateinančius asmenis, kurie visiškai nesuinteresuoti dirbti, arba tuos, kurie prašo suteikti būstą, bet jo nori tik Ignalinos mieste ir niekur kitur. Toks mąstymas, pasak mero, atrodo keistas ir netgi pavojingas, na o svarbiausias tikslas, kuriam tikslinga skirti lėšų – tai vaikų laisvalaikio organizavimas, jų lavinimas, pastangos rodyti kitokį gyvenimą, suteikti reikalingų įgūdžių. Meras minėjo, kad pagalbos vaikams klausimus jis aptarė su organizacijos „Gelbėkit vaikus" atstove, taip pat liepos mėnesį planuoja susitikti su šios srities bendradarbiavimo partneriais iš Švedijos.
Susitikime kalbėta apie vaikų dienos centrų plėtros galimybes, aptarti jų finansavimo klausimai. Diskutuota, kaip daugiau dėmesio skirti tėvų įtraukimui į vaikų dienos centro Ignalinoje veiklą. Kaip sakė Vaiva Juršėnienė, šiuo metu kaip tik vyksta projektas ir tėveliai turi galimybę lankyti mokymus, gauti nemokamas psichologines konsultacijas.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:375
Vakar apsilankė:5949
Šią savaitę apsilankė:39154
Šį mėnesį apsilankė:155174
Viso (nuo 2015-02-16):10246617
Šiuo metu naršo:
51
2019-05-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!