Aptiko sprogmenį
Krašto žiniosAptiko sprogmenį
2018 liepos 19, Ketvirtadienis 09:25

Aptiko sprogmenį

Aptiko sprogmenį

Zarasų rajone, Turmanto seniūnijoje, Šakių kaime buvo rastas artilerijos sviedinys, kuris buvo sunaikintas netoli esančiame smėlio karjere.

Policijos pareigūnai pranešimą, kuriame nurodoma, kad minėtoje seniūnijoje rastas sprogmuo, gavo liepos 18 dieną apie 22 val. Į šį pranešimą buvo skubiai sureaguota ir įvestas planas ,,Skydas". Atvykus Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus Inžinerijos Bataliono išminuotojams buvo rastas 90 mm artilerijos sviedinys. Sprogmuo buvo nugabentas ir sunaikintas Sauliakalnio smėlio karjere, esančiame Turmanto seniūnijoje.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos rajone rasti sprogmenys

  Ketvirtadienį Užpalių seniūnijoje, Nosvaitėlių kaime, buvo aptikti du artilerijos sviediniai ir viena minosvaidžio mina be sprogstamosios medžiagos.

 • Sąvartyne aptiktas sprogmuo

  Šiandien ryte, apie 9 val., Utenos regiono atliekų tvarkymo centro (URATC) sąvartyne Mockėnų kaime (Utenos sen.) buvo aptiktas priešlėktuvinės gynybos 23 mm kovinis sprogmuo. Jį, kaip įtaria URAC vadovybė, iš kažkurio Utenos apskrities miesto atvežė komunalininkų automobilis.

 • Aptiktą sprogmenį saugojo Adutiškio pareigūnai

  Švenčionių rajone žemę dirbęs ir pavojingą sprogmenį aptikęs ūkininkas apie radinį pranešė pasieniečiams. Šie operatyviai ėmėsi saugoti vietovę, kol atvykę išminuotojai radinį sunaikino vietoje.

 • Gedimino kalno šlaite – granitinis patrankos sviedinys

  Tęsiantis nuošliaužų procesams Gedimino kalne, Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) specialistai toliau stebi jo šlaitų stabilumo pokyčius. Nušliaužusiame grunte jie aptiko istorinį radinį – krepšinio kamuolio dydžio granitinį patrankos sviedinį.

 • Šiais metais didžiausias surastų sprogmenų kiekis – Zarasų rajone

  Gruodžio 31 dieną Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos kariai suskaičiavo metų derlių. Palyginę su ankstesniais metais, teigia, kad šiemet sezonas – kaip niekada ilgas. Operacijos buvo vykdomos praktiškai iki pat metų galo. To ankstesniais metais dėl blogų oro sąlygų nebūdavo.

 • Vėl rastos karo granatos

  Spalio 13 dieną apie 10 val. 40 min. Zarasų rajone, Turmanto seniūnijoje, išminuotojai, vykdydami planinį valymą, rado Pirmojo pasaulinio karo 108 vienetus rankinių diskinių granatų. Kadangi granatos kėlė pavojų, jos buvo sunaikintos žvyro karjere.

 • Daunoriuose rastas sprogmuo

  Spalio 2 dieną Tauragnų seniūnijoje, Daunorių kaime, miškelyje, vykdant elektros kabelių tiesimo darbus, iškastas daiktas, panašus į sprogmenį. Išminuotojai identifikavo, kad tai yra karo laikų 82 mm minosvaidžio mina be sprogstamosios medžiagos. Mina pavojaus aplinkiniams nekėlė, tačiau išminuotojai ją paėmė.

 • Vyžuonų miške rastas sprogmuo

  Rugsėjo 20-ą, apie 17 val. 40 min., Vyžuonų sen. (Utenos r.), miškelyje, rastas daiktas, panašus į karo laikų sprogmenį. Atvykę išminuotojai nustatė, kad rasta Antrojoojo pasaulinio karo laikų 82 mm minosvaidžio mina su sprogstamuoju užtaisu. Sprogmuo dėl blogų matomumo sąlygų (tamsos) paliktas vietoje iki rugsėjo 21-os ryto. Kaip „Utenos dienai" sakė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Laura Palevičienė, kadangi sprogmuo kėlė grėsmę aplinkiniams, jis apie 11 val. buvo sunaikintas Kiauliupio karjere (Kuktiškių sen.).

 • Grasino susprogdinti prokuratūros pastatus

  Rugsėjo 15-ąją 9 val. 5 min. Utenos AVPK Zarasų skyrių pasiekė telefoninis pranešimas iš Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuratūros prokuroro, kuris informavo, jog prokuratūroje yra gautas laiškas, kuriame nurodyta, jog grasinama susprogdinti Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuratūros pastatą, esantį Zarasuose. Patikrinimo metu sprogmenų nerasta.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1230
Vakar apsilankė:11112
Šią savaitę apsilankė:66367
Šį mėnesį apsilankė:345141
Viso (nuo 2015-02-16):13792207
Šiuo metu naršo:
155
2020-05-31
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!