Alaušų ežero pakrantėje atidengta skulptūra partizanams atminti

Rugpjūčio 8 dieną Balninkuose (Molėtų r.), vykstant miestelio šventei „Kartų pynė“, Alaušų ežero pakrantėje atidengta skulptūra partizanams atminti. Iškilmėse dalyvavo miestelio gyventojai, į šventę susirinkę kraštiečiai, skautai, kareiviai, svečiai. Skulptūrą atidengė Molėtų rajono savivaldybės meras Saulius Jauneika, skulptorius Rimantas Zinkevičius, mecenatas kraštietis Laimutis Grybas, iniciatyvos iniciatorė ir įgyvendintoja kraštietė Ritonė Šalkauskienė.

Skulptūrą pašventino kun. Saulius Bužauskas, jis taip pat aukojo ir šv. Mišias už žuvusius už Lietuvos laisvę. Skulptūros papėdėje mintimis apie žuvusius ir čia palaidotus partizanus, laisvės idealus, kovą už ją ir šiandienos tąsą dalijosi istorikas Valdas Stružas, projekto sumanytoja Ritonė Šalkauskienė, Valentinas Stundys, skambėjo Vilniaus etnomuzikos ansamblio „Ūla“ dainos, Tautinė giesmė, aidėjo salvės už Lietuvą, partizanus ir Balninkų krašto žmones.

Meras S. Jauneika už aktyvią visuomeninę veiklą, savanorystę, iniciatyvas Balninkų kraštui ir istorinės atminties saugojimą bei puoselėjimą kraštietei Ritonei Šalkauskienei įteikė rajono savivaldybės padėką.

Balninkų miestelio šventė „Kartų pynė“ prasidėjo penktadienį seniūnijų krepšinio varžybomis ir tęsėsi tris dienas. Po skulptūros atidengimo turiningoje koncertinėje programoje dalyvavo kolektyvai ir atlikėjai iš pačių Balninkų, Molėtų, Utenos, Vilniaus – „Dorada“, „Decima“, „Širdies melodija“, „Nalšia“, buvo organizuojamos pramogos vaikams, vakare koncertavo Valdemaras Frankonis ir Lijana Žiedelytė, grupė „Skandalistai“.

Molėtų r. savivaldybės administracijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas