Kuktiškių krašto Garbės pilietės vardas suteiktas žurnalistei Genovaitei Šnurovai

Per Jonines Kuktiškėse vykusi Kraštiečių šventė buvo ypač spalvinga savo programa, o kiekvienam į savo gimtuosius namus sugrįžtančiam šypsojosi retkarčiais danguje švystelėjusi saulė ir nuotaikingai nusiteikę bei svetingai svečius pasitikę šio krašto žmonės.

Šventė prasidėjusi prie šv. Mykolo Arkangelo paminklo visus sukvietė iškilmingai atidaryti atnaujintą Žvejų gatvę. Gražėjančiu miesteliu pasidžiaugusi Kuktiškių seniūnijos seniūnė Gražina Bivainienė kartu su Utenos rajono savivaldybės mero patarėju Gintautu Petravičiumi perkirpo simbolinę juostelę, taip įprasmindami kone svarbiausią šių metų darbą – minėtos gatvės atkarpos sutvarkymą.
Šventė persikėlė į Kuktiškių mokyklos stadioną – čia liejosi eilių posmai, gražiausi sveikinimai jubiliatams, gražiausių sodybų šeimininkams, tačiau bene laukiamiausia Kraštiečių šventės dalis – Kuktiškių krašto Garbės pilietės vardo suteikimas.
Šiuo garbingu titulu jau yra įvertinti aštuoni kuktiškiečiai: Justinas Navlickas, Pranas Treinys, Stanislovas Maciulevičius, Danguolė Klimienė, Antanas Čiužas, Anelė Araminienė, Gražina Bivainienė ir
monsinjoras Juozas Čeberiokas. Kuktiškių seniūnijos seniūnei G. Bivainienei paskelbus, šįmet Kuktiškių krašto Garbės pilietės vardas suteiktas kuktiškietei, ilgametei žurnalistei Genovaitei Šnurovai – ji įvertinta už istorinių vertybių puoselėjimą parašytose knygose apie Kuktiškes ir gimtojo krašto garsinimą.
„Labai jaudinuosi ir nežinau ką pasakyti… Nesijaučiu verta šio titulo. Ne kažin ką aš dėl Kuktiškių padariau. Juolab, kad knygos parašytos labai seniai, visi jas užmiršo“, – kuklinosi G. Šnurova, pabrėždama tai, kad kuktiškietė esanti nuo proprosenelių laikų bei dėkojo visiems už šį įvertinimą.

Daugiau apie šį renginį skaitykite artimiausiuose laikraščio „Utenos diena“ numeriuose.

udiena.lt inf., L. Narčienės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Aktualijos

Featured

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas

Krašto žinios