Kuktiškių kultūros židinys šildė žiūrovus trankiomis melodijomis
KaimasKuktiškių kultūros židinys šildė žiūrovus trankiomis melodijomis
2015 lapkričio 11, Trečiadienis 09:00

Kuktiškių kultūros židinys šildė žiūrovus trankiomis melodijomis

Kuktiškių kultūros židinys šildė žiūrovus trankiomis melodijomis
 • Jurgita PAVILONIENĖ
 • 24 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Meteorologai prognozuoja, kad praėjusią savaitę užslinkę niūrūs debesys niekur nesitrauks ir gamta mūsų nedžiugins – bus lietinga bei vėjuota. Tačiau kai už lango šalta ir niūru, širdį galima sušildyti draugų, kaimynų apsuptyje klausantis linksmų ir trankių melodijų. Tokia proga pasinaudojo Kuktiškių miestelio gyventojai bei svečiai, lapkričio 7 dieną susirinkę Utenos kultūros centro (UKC) Kuktiškių skyriuje, kur vyko kaimo kapelų ir liaudies muzikantų šventė „Grok, armonika".

Sutemų gaubiamą Kuktiškių miestelį praėjusį šeštadienį nušvietė kultūros židinys. Tradicinė šventė „Grok, armonika" iš įvairių Lietuvos kampelių atvykusius atlikėjus sukvietė parodyti, ką jie moka geriausiai, pasidalyti dainos ir gražaus žodžio skambesiu, pažiūrėti į kitus ir gal net ko nors pasimokyti. O kad atlikėjai savo pasirodymui atiduotų visas jėgas, buvo sukurta intriga – žiūrovai, tą vakarą tapę vertintojais, rinko labiausiai jiems patikusį kolektyvą. Į koncertą atvykusiuosius pasitiko tautiniais drabužiais pasipuošusios mergaitės, kurios dalijo visiems po kaštoną, šventės pabaigoje tapusį žiūrovo valios išraiška.
Kaip sakė renginio vedėja ir kultūrinių renginių organizatorė Laimutė Kleinienė, prabilusi tarmiškai, šventė skirta paminėti Etnografinius regionų metus. Tėvų kalba ir vis netylančios dainos sužadino publiką ne tik klausytis melodijų, bet ir pasisukti valso sūkuryje ar smagiai patrypti polkos ritmu. Energinga Biržų rajono liaudiškos muzikos kapelos „Širvena" vadovė Vaidota Malinauskienė sukiojosi tarp žiūrovų, kvietė pakilti šokiui ir linksmai leisti laiką. Įtikti ir patikti žiūrovui stengėsi ovacijų sulaukusi Rokiškio rajono Juodupės kultūros centro kaimo kapela (vad. Asta Jakuntavičienė). Didelio palaikymo sulaukė Kuktiškių krašto garbės pilietė, tautodailininkė, liaudies muzikantė Anelė Araminienė, armonika atlikusi du savo kūrinius. Linksmomis ir melodingomis dainomis publiką sužavėjo Molėtų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Luokesa" (vad. Valė Umbrasienė).
Tikra vakaro staigmena – jaunųjų talentų pasirodymas. Publikai keletą kūrinių atliko Lietuvos vaikų liaudiško muzikavimo konkurso „Tramtatulis" laureatai Utenos muzikos mokyklos kapela „Sietynėlis" (vad. Rima Garsonienė). Trankiomis melodijomis šventėje pasižymėjo ir „Muzikontai iš pa Utenas" (vad. Rima ir Raimondas Garsonai).
Koncerto vedėjos L. Kleinienė ir Dalia Rauktienė pabandė išjudinti publiką tariamu uraganu – paprašė padaryti „bangą". Tačiau prie kėdžių prilipę žiūrovai sunkiai pasidavė raginimams pajudėti, todėl vedėjos mestelėjo į salę kelias saujas saldainių. Tikslas buvo pasiektas – visi puolė rinkti po kojomis nukritusių, į galvas atsitrenkusių ar tiesiai į krepšį atskriejusių cukierkų. Šypsotis skatino ne tik saldus vedėjų pokštas, bet ir nuskambėjęs raginimas vyrams pabučiuoti arčiausiai sėdinčią moterį.
Į Kuktiškėse organizuotą šventę nepasididžiavo atvykti Utenos krašte ne pirmą kartą besisvečiuojanti Kupiškio rajono Salamiesčio laisvalaikio centro kapela „Dvaras" (vad. Almantas Totoris). Pirštų miklumą demonstravo liaudies muzikantas Vytautas Zazirskas iš Juodupės (Rokiškio r.), o Ignalinos liaudiškos muzikos kapela „Ringė" (vad. Franciška Skačkauskienė) ne vieno žiūrovo širdį pavergė seniai girdėtomis jaunystės dainomis.
Šventei artėjant į pabaigą smagiai užgrojo Molėtų krašto armonininkai Algimantas Mieliauskas ir Marijonas Dikas, svečių pasirodymus vainikavo UKC Kuktiškių skyriaus liaudiškos muzikos ansamblis (vad. Stasė Kapcevičienė).
Kol po salę bėgiojusios mergaitės rinko iš žiūrovų per visą koncertą užantyje slėptus, delnuose šildytus kaštonus, į sceną rinkosi visi atlikėjai. Kolektyvų vadovus sveikino Kuktiškių seniūnijos seniūnė Gražina Bivainienė, UKC metodininkė Giedrė Katinienė, renginio šeimininkė L. Kleinienė. Padėkų už pagalbą organizuojant šventę sulaukė Stasė ir Vytautas Jankauskai, Danutė ir Jonas Burokai.
Suskaičiavus visus kaštonus paaiškėjo, kad vakaro šauniausiais tapo Ignalinos liaudiškos muzikos kapela „Ringė".

J. Pavilonienės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Pušynėlyje prie Kuktiškių siautėjo liepsnos

  Ketvirtadienio vidurdienį šalia Kuktiškių miestelio kilo gaisras – liepsnojo ypač sausa žolė, o ugnies liežuviai buvo apsiviję pakelėje augančias pušis. Dabar maždaug pusantro hektaro pušyno vietoje – juoda išdegusi paklotė. Padaryti nemenki nuostoliai.

 • Šv. Kalėdų laukimas kaimuose: žmonės vieniši, bet nepamiršti

  Žiema pagaliau atėjo ir tuoj į dažnus namus sukvies šventišką nuotaiką bei artimuosius – artėja didžiausios metų šventės. Vieni jų su nekantrumu laukia ir iš anksto perka dovanas šeimos nariams, puošia namus, kiti lūkuriuoja santūriau, ne taip džiaugsmingai. Ne kiekvienuose namuose per šventes klega gausybė balsų – kai kurie jas pasitinka vieniši ar ligos patale. Užsukome į kelis Kuktiškių seniūnijos kaimus pasiteirauti ten gyvenančių žmonių, kaip jie ruošiasi šventėms. Vyresnio amžiaus gyventojų paprašėme prisiminti senas tradicijas, vaikystėje švęstas šv. Kūčias bei Kalėdas.

 • Kuktiškių seniūnui – sveikinimai tapus daugiavaikiu tėvu

  Saulėtą ir šiltą šeštadienį (birželio 16 dieną) visi keliai vedė į Kuktiškes – 12 km į pietryčius nuo Utenos nutolusiame miestelyje šurmuliavo tradicinė kraštiečių šventė. Susirinkusieji turėjo galimybę išmėginti jėgas sportinėse vasaros žaidynėse, apžiūrėti Aurelijaus Leleivos vadovaujamo medžiotojų klubo „Aidas“ trofėjų parodą bei asmeninę kolekcininko Tomo Kleinio sendaikčių kolekciją, numalšinti alkį ragaujant ant laužo virtos žuvienės ar troškinio. Talentingos kūrėjos kvietė mokytis drožti, piešti, lipdyti, o vietiniai ir iš svetur atvykę muzikantai ragino pamiklinti kojas šokių aikštelėje.

 • Likimo pokštas: Kukučių sostinei vadovaus Aistis Kukutis

  Kuktiškių seniūnija turi naują vadovą – kelias dešimtis metų prie seniūnijos vairo stovėjusią Gražiną Bivainienę šį mėnesį pakeitė buvęs jos pagalbininkas Aistis Kukutis. Iki šiol vyresniojo specialisto pareigas Kuktiškių seniūnijoje ėjęs 35 metų uteniškis tapo jauniausiu seniūnu Utenos rajone. Naujasis seniūnas „Utenos dienai“ papasakojo apie save, šmaikščiai įvardijo, kuo ypatinga Kuktiškių seniūnija, ir atskleidė, kokius ženklus jam siuntė likimas.

 • Kuktiškių miestelio gyventojai Kalėdos smarkiai apkarto

  Antrąją šv. Kalėdų dieną Kuktiškių miestelio gyventoja pasigedo didelės pinigų sumos ir auksinių dirbinių: žiedų, grandinėlės, auskarų, apyrankės. Nuostoliai siekia kone 9 tūkstančius eurų.

 • LRT laidoje – Kuktiškės

  Šeštadienį, liepos 11 dieną,11:05 val. per LRT bus rodoma laida „Mūsų miesteliai", kurią ves Nijolė Baužytė. Šį kartą laidoje – Kuktiškės (I dalis).

 • Kuktiškių krašto Garbės pilietės vardas suteiktas žurnalistei Genovaitei Šnurovai

  Per Jonines Kuktiškėse vykusi Kraštiečių šventė buvo ypač spalvinga savo programa, o kiekvienam į savo gimtuosius namus sugrįžtančiam šypsojosi retkarčiais danguje švystelėjusi saulė ir nuotaikingai nusiteikę bei svetingai svečius pasitikę šio krašto žmonės.

 • Miestelis prie Kuksos upelės – seniūnės Gražinos Bivainienės gyvenimo dalis

  Auksiniame fone – raudonas kukutis su raudonai juodu kuodu, sparnais ir uodega. Snapas, akis ir kojos – sidabro spalvos. Tai Kuktiškių, seniūnijos centro, herbas. Seniūnija – mažiausia rajone, joje palyginti nedaug kaimų, gyventojų skaičius nesiekia nė tūkstančio – Kuktiškių seniūnijos seniūnė Gražina Bivainienė jų priskaičiuoja apie 750. Maždaug 420 jų gyvena pačiame Kuktiškių miestelyje. Likusieji – aplinkiniuose kaimuose, iš kurių didesni – Kačiūnai, Raudoniškis, Buitūnai. Yra trys seniūnaitijos – Kuktiškių, Buitūnų ir Raudoniškio. Nors Kuktiškių seniūnija nedidelė, kiekviena seniūnės darbo diena kupina rūpesčių ir netikėtumų.

 • Kuktiškėse vykusiame šaškių turnyre nugalėtojas – leliūniškis

  Prieš pat Naujuosius metus Kuktiškėse, Krašuonos pagrindinės mokyklos Kuktiškių skyriaus sporto salėje, vyko šaškių turnyras, kuriame dalyvavo Kuktiškių gyventojai, į svečius pasikvietę uteniškius, leliūniškius ir vilniečius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:173
Vakar apsilankė:10689
Šią savaitę apsilankė:36848
Šį mėnesį apsilankė:69565
Viso (nuo 2015-02-16):14093557
Šiuo metu naršo:
110
2020-07-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!