Kuktiškių kultūros židinys šildė žiūrovus trankiomis melodijomis

Meteorologai prognozuoja, kad praėjusią savaitę užslinkę niūrūs debesys niekur nesitrauks ir gamta mūsų nedžiugins – bus lietinga bei vėjuota. Tačiau kai už lango šalta ir niūru, širdį galima sušildyti draugų, kaimynų apsuptyje klausantis linksmų ir trankių melodijų. Tokia proga pasinaudojo Kuktiškių miestelio gyventojai bei svečiai, lapkričio 7 dieną susirinkę Utenos kultūros centro (UKC) Kuktiškių skyriuje, kur vyko kaimo kapelų ir liaudies muzikantų šventė „Grok, armonika”.

Sutemų gaubiamą Kuktiškių miestelį praėjusį šeštadienį nušvietė kultūros židinys. Tradicinė šventė „Grok, armonika” iš įvairių Lietuvos kampelių atvykusius atlikėjus sukvietė parodyti, ką jie moka geriausiai, pasidalyti dainos ir gražaus žodžio skambesiu, pažiūrėti į kitus ir gal net ko nors pasimokyti. O kad atlikėjai savo pasirodymui atiduotų visas jėgas, buvo sukurta intriga – žiūrovai, tą vakarą tapę vertintojais, rinko labiausiai jiems patikusį kolektyvą. Į koncertą atvykusiuosius pasitiko tautiniais drabužiais pasipuošusios mergaitės, kurios dalijo visiems po kaštoną, šventės pabaigoje tapusį žiūrovo valios išraiška.
Kaip sakė renginio vedėja ir kultūrinių renginių organizatorė Laimutė Kleinienė, prabilusi tarmiškai, šventė skirta paminėti Etnografinius regionų metus. Tėvų kalba ir vis netylančios dainos sužadino publiką ne tik klausytis melodijų, bet ir pasisukti valso sūkuryje ar smagiai patrypti polkos ritmu. Energinga Biržų rajono liaudiškos muzikos kapelos „Širvena” vadovė Vaidota Malinauskienė sukiojosi tarp žiūrovų, kvietė pakilti šokiui ir linksmai leisti laiką. Įtikti ir patikti žiūrovui stengėsi ovacijų sulaukusi Rokiškio rajono Juodupės kultūros centro kaimo kapela (vad. Asta Jakuntavičienė). Didelio palaikymo sulaukė Kuktiškių krašto garbės pilietė, tautodailininkė, liaudies muzikantė Anelė Araminienė, armonika atlikusi du savo kūrinius. Linksmomis ir melodingomis dainomis publiką sužavėjo Molėtų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Luokesa” (vad. Valė Umbrasienė).
Tikra vakaro staigmena – jaunųjų talentų pasirodymas. Publikai keletą kūrinių atliko Lietuvos vaikų liaudiško muzikavimo konkurso „Tramtatulis” laureatai Utenos muzikos mokyklos kapela „Sietynėlis” (vad. Rima Garsonienė). Trankiomis melodijomis šventėje pasižymėjo ir „Muzikontai iš pa Utenas” (vad. Rima ir Raimondas Garsonai).
Koncerto vedėjos L. Kleinienė ir Dalia Rauktienė pabandė išjudinti publiką tariamu uraganu – paprašė padaryti „bangą”. Tačiau prie kėdžių prilipę žiūrovai sunkiai pasidavė raginimams pajudėti, todėl vedėjos mestelėjo į salę kelias saujas saldainių. Tikslas buvo pasiektas – visi puolė rinkti po kojomis nukritusių, į galvas atsitrenkusių ar tiesiai į krepšį atskriejusių cukierkų. Šypsotis skatino ne tik saldus vedėjų pokštas, bet ir nuskambėjęs raginimas vyrams pabučiuoti arčiausiai sėdinčią moterį.
Į Kuktiškėse organizuotą šventę nepasididžiavo atvykti Utenos krašte ne pirmą kartą besisvečiuojanti Kupiškio rajono Salamiesčio laisvalaikio centro kapela „Dvaras” (vad. Almantas Totoris). Pirštų miklumą demonstravo liaudies muzikantas Vytautas Zazirskas iš Juodupės (Rokiškio r.), o Ignalinos liaudiškos muzikos kapela „Ringė” (vad. Franciška Skačkauskienė) ne vieno žiūrovo širdį pavergė seniai girdėtomis jaunystės dainomis.
Šventei artėjant į pabaigą smagiai užgrojo Molėtų krašto armonininkai Algimantas Mieliauskas ir Marijonas Dikas, svečių pasirodymus vainikavo UKC Kuktiškių skyriaus liaudiškos muzikos ansamblis (vad. Stasė Kapcevičienė).
Kol po salę bėgiojusios mergaitės rinko iš žiūrovų per visą koncertą užantyje slėptus, delnuose šildytus kaštonus, į sceną rinkosi visi atlikėjai. Kolektyvų vadovus sveikino Kuktiškių seniūnijos seniūnė Gražina Bivainienė, UKC metodininkė Giedrė Katinienė, renginio šeimininkė L. Kleinienė. Padėkų už pagalbą organizuojant šventę sulaukė Stasė ir Vytautas Jankauskai, Danutė ir Jonas Burokai.
Suskaičiavus visus kaštonus paaiškėjo, kad vakaro šauniausiais tapo Ignalinos liaudiškos muzikos kapela „Ringė”.

J. Pavilonienės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas