„Ką pasėsi“ parodoje auginsime savo kraštą
Kaimas„Ką pasėsi“ parodoje auginsime savo kraštą
2015 kovo 24, Antradienis 13:27

„Ką pasėsi“ parodoje auginsime savo kraštą

„Ką pasėsi“ parodoje auginsime savo kraštą

Jau šį ketvirtadienį 10 val. Aleksandro Stulginskio universitete prasideda jubiliejinė – 20-oji tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2015". Paroda vyks kovo 26–28 dienomis.
„Augink savo kraštą" – štai su tokiu šūkiu Žemės ūkio ministerija šiemet dalyvauja parodoje „Ką pasėsi...2015". Kaip pažymėjo žemės ūkio ministro patarėja Jolanta Butkevičienė, šia akcija norima atkreipti žmonių dėmesį į vietinės gamybos produktus, paskatinti juos valgyti šviežią, sveiką ir kokybišką maistą, labiau rūpintis savo sveikata, o kartu ir šalies ekonomine gerove. Kiekvienas iš mūsų galime ginti ir auginti savo šalies ekonomiką, tereikia tik kiek pakoreguoti savo kasdienius įpročius ir rinktis vartoti produktus, užaugintus šalia mūsų.

J. Butkevičienė taip pat atkreipė dėmesį, jog parodoje bus pristatoma Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programa, atsakyta į visus žmones dominančius klausimus – kas, kur, kodėl, kaip. Ji taip atkreipė dėmesį, jog šiemet parodoje nauja tai, kad mūsų verslininkai bus mokomi, kaip patekti į kitų šalių rinkas. „Parodoje dalyvaus Jungtinių Amerikos valstijų ekspertai, kurie labai konkrečiai atsakys į klausimus, nuo ko pradėti, ką daryti, kokių veiksmų imtis, kad lietuviškas pienas, duona, mėsa būtų patrauklūs JAV rinkai", – pabrėžė J. Butkevičienė.
Aleksandro Stulginskio universiteto Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktorius doc. dr. Virginijus Venskutonis atkreipė dėmesį, jog per 20 parodos gyvavimo metų ji pakeitė savo struktūrą, išvaizdą, labai smarkiai  išsiplėtė ir dar labiau plėsis kitais metais, kai abi parodos – „Ką pasėsi" ir „AgroBalt" vyks kartu. „Patirtis liudija, jog kasmet parodos ekspozicijos atsinaujina net 80 proc., nes kasmet atsiranda labai daug naujovių", – pažymėjo V. Venskutonis. Parodos lankytojai ir dalyviai galės susipažinti su naujausiais žemės ūkio pasiekimais. Savo gaminius pristatys apie 500 dalyvių –  firmų ir organizacijų, smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų. Šešiolika firmų atvyks iš užsienio – Lenkijos, Vokietijos, Latvijos, Didžiosios Britanijos. Parodos dalyviai laukia svečių iš 19 pasaulio šalių.
Gausiausia parodoje bus žemės ūkio technikos ekspozicija. Organizatoriai žada ir įvairiapuses naujausias technologijas, fermų įrangą ir produktus gyvulininkystei demonstruojančias ekspozicijas. Vis daugiau firmų pristato naujoves vandentvarkos ir šilumos ūkio įrangos srityse, didėja trąšų ir augalų apsaugos priemonių pasiūla.
Aleksandro Stulginskio universiteto Mokslo ir technologijų parko Parodų organizavimo centro vadovė Birutė Steikūnienė pažymėjo, jog vienos ekspozicijos kaina siekia apie 4 mln. eurų, o, tarkim, vienas eksponatas – pašarų smulkintuvas, kuris bus parduotas ūkininkams, kainuoja apie 508 tūkst. eurų. Ji pažymėjo, jog parodoje bus ir 2-jų, net ir 3-jų aukštų ekspozicijų. „Tai liudija, kokia gera yra šiuo metu Lietuvos žemės ūkio padėtis, nors augti, žinoma, visuomet yra kur", – pabrėžė B. Steikūnienė. Parodų organizavimo centro vadovė taip pat pastebėjo, jog kaimo plėtros programos parama labai įsuko bendruomenių plėtros ratą, todėl jos aktyviai dalyvaus parodoje su smulkiaisiais verslais.
Kaip ir kasmet, parodos lankytojų laukia ypač gausi šviečiamoji programa. Žemės ūkio ministerija aktyviai dalyvauja šioje programoje ir pristato žemės ūkio politiką, tačiau daug ir kitokios tematikos renginių. Keturiasdešimt du seminarai apims pačias įvairiausias temas, nuo gerosios patirties sklaidos iki Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metais programos. Gausu ir bendresnių temų, gvildenančių nevyriausybinių organizacijų kūrimo, šilto būsto ar ūkio valdymo programas.
Parodoje taip pat aktyviai dalyvauja Aleksandro Stulginskio universiteto studentai, kurie turi unikalią galimybę atlikti puikią praktiką ir vienoje vietoje susipažinti  su daugybe parodos eksponatų: įranga, technika,  trąšomis, sėklomis ir kt. Jaunimas skatinamas domėtis ir įsitraukti į šalies žemės ūkio veiklą. Visa paroda šiemet orientuota į savo krašto auginimą ir gynimą.

Žemės ūkio ministerijos inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos kolegijoje paroda sužibo nauja spalvų gama

  Vasario 19 dieną Utenos kolegijos Medicinos fakultete vyko Utenos kolegijos bendruomenės narių kūrybos parodos aptarimas. Į aptarimą susirinko nemažai meno gerbėjų, parodos autorių, kolegijos vadovų. Šventinę renginio nuotaiką pakėlė Utenos kolegijos studentas Julius Šimelis, saksofonu atlikęs muzikinį kūrinį.

 • Berlyne pristatytas rekordinis lietuvių šakotis

  Portale udiena.lt jau buvo rašyta, kad praėjusią savaitę Berlyne duris atvėrė ir šiuo metu vyksta 85-oji Tarptautinė žemės ūkio, maisto produktų ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė 2020“, kurioje Lietuvai atstovauja per dešimt smulkiųjų verslininkų gamintojų.

 • Zarasuose atidaryta uteniškės paroda

  Zarasų krašto muziejuje nuo lapkričio 8 dienos veikia uteniškės menininkės Saulutės Katinienės tekstilės darbų paroda ,,Ką kalba žolės“.

 • Parodoje – lekiantys žirgai

  Nuo spalio 8-os iki lapkričio 9 dienos Utenos kraštotyros muziejaus parodų salėje veikia tautodailininkės Jolitos Levčenkienės įspūdingų tapybos darbų paroda „Tos akys...“.

 • Antazavės dvare – veltinių paroda

  Amatų centre, esančiame Antazavės dvare, atidaryta zarasiškės Eglės Vaitkevičienės veltinių darbų paroda.

 • Pavasaris žemdirbiams prasideda paroda „Ką pasėsi...2019“

  Ketvirtadienį Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje prasidės tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2019“. Parodoje tradiciškai bus pristatomi naujausi žemės ūkio technologiniai sprendimai, žemės ūkio technikos eksponatai, supažindinama su aktualiomis žemdirbystės, augalininkystės, gyvulininkystės, miškininkystės, aplinkos tvarkymo ir socialinio verslo regionuose temomis.

 • Leliūnuose – nauja neįprastų keramikos darbų paroda

  Praėjusios savaitės pabaigoje Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose atidaryta keramikės Rūtos Šipalytės keramikos darbų paroda „Miestai. Keliaujantys namai“. Ši paroda – autorės naujausio projekto „Miestai. Keliaujantys namai“ fragmentų ir ankstesnių kūrinių susijusia tema derinys. Kaip „Utenos dienai“ prisipažino pati parodos autorė, jos kūriniuose architektūra atsirado ne visai atsitiktinai, nes menininkės tėvai – architektai.

 • Iš nebūties – į būtį

  Beveik du mėnesius Vytauto Valiušio keramikos muziejuje veikia Rimos Leipuvienės keramikos darbų paroda „Iš nebūties“. Gausiai lankoma paroda sulaukė didžiulio dėmesio, nes skulptūrinės keramikos darbai neeiliniai, kaip sakė menininkė, jie tarsi laiko ir patirties išvagoti gyvenimai, prisiminimai, individualios patirtys. Paroda veiks iki liepos 1 dienos.

 • Keramikos darbų parodą nudažė pavasario ir vasaros spalvos

  Jau kurį laiką Utenos kolegijos Medicinos fakulteto fojė puikuojasi dekoratyvinės keramikos dirbinių paroda. Originalius ir išskirtinius darbus eksponuojančias kūrėjas uteniškę Jovitą Paukštytę ir jos mokinę Karoliną Puodžiukaitę sieja meilė keramikai.

 • Įvertino paukščių kūrėjus

  Ne pirmus metus Utenos valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje vyksta mokinių ar darželinio amžiaus vaikų darbelių konkursai, o šiais metais mūsų rajono ugdymo įstaigų priešmokyklinukai ir pradinukai turėjo galimybę sudalyvauti kitame konkurse „Paukštis Lietuvai". Panaudoję įvairiausias medžiagas – šiaudus, popierių, siūlus, plunksnas ir t. t. – išradingi kūrėjai savo dirbiniais padabino šios įstaigos koridorių ir už tai buvo apdovanoti.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:9297
Vakar apsilankė:9860
Šią savaitę apsilankė:63321
Šį mėnesį apsilankė:342095
Viso (nuo 2015-02-16):13789161
Šiuo metu naršo:
179
2020-05-30
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!