Kitąmet bitininkai praktinius mokymus organizuos bityne
KaimasKitąmet bitininkai praktinius mokymus organizuos bityne
2014 spalio 15, Trečiadienis 13:31

Kitąmet bitininkai praktinius mokymus organizuos bityne

Kitąmet bitininkai praktinius mokymus organizuos bityne

Kasmet antrąjį spalio šeštadienį Utenos valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje renkasi bitininkai. Didžiausi darbai bitynuose jau nudirbti, tad susitikti, pasikalbėti ir pasidomėti tuo, kokie iššūkiai laukia kitąmet, šis metas – jiems palankiausias.

 

Spalio 11 dieną vykusiame Utenos rajono bitininkų pasitarime susirinko 42 dalyviai. Šios įstaigos specialistai Ž. Remeikienė, A. Šatkuvienė ir V. Tiškuvienė bitininkus supažindino su bitynams keliamais reikalavimais, kalbėjo apie saugią medaus gamybą ir jo produktų tiekimo rinkai reikalavimus. Taip pat buvo aptarti patikrinimų metu nustatyti asmens higienos, medaus ženklinimo pažeidimai bei įvairūs pažeidimai patalpose, kuriose tvarkomi bičių produktai.
Apie išskirtinės kokybės medaus gamybą patirtimi dalijosi bitininkė Gražina Skardžiuvienė. Susitikimo metu bitininkai vieningai nusprendė tai, jog kitąmet reikia organizuoti praktinius mokymus bityne.

„Utenos dienos" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Paramą gavę bitininkai stebins Lietuvos gurmanus

  Kovo 4 dieną prasidėjo paraiškų priėmimas pagal Lietuvos kaimo plėtros (toliau – KPP) 2014–2020 metų programos priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu". Šia parama siekiama skatinti prekybą, steigti prekybos vietas, užtikrinti žemės ūkio produkcijos propagavimą, populiarinimą ir gamintojų integraciją į trumpąsias tiekimo grandines. Taip vartotojas gali paprasčiau įsigyti kokybiškų vietos ūkininkų produktų iš pirmų rankų, o ūkiai – atrasti daugiau galimybių savo produktus tiekti tiesiai ant pirkėjo stalo. Vieni tokių – bitininkai iš Rokiškio rajono.

 • Bitininkai kviečiami teikti paraiškas

  Šalies bitininkai vėl gali teikti paraiškas gauti valstybės paramą. Žemės ūkio ministerijai patikslinus  Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2017–2019 metų programos priemonių įgyvendinimo taisykles,  paraiškų pagal programos priemones pateikimo terminas numatytas nuo kitų metų sausio 2-os iki vasario 5 dienos.

 • Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai vadovaus D. Remeika

  Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovu ketveriems metams skirti žemės ūkio viceministrą Darių Remeiką. Jis naujas pareigas pradės eiti nuo balandžio 27 dienos.

 • Uždrausta tiekti rinkai dar 2 rūšių „Mamuko košes“

  Tęsiant tyrimą dėl nekokybiškų maisto produktų „Mamuko košė", Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (Vilniaus VMVT) pakartotinai patikrino šių produktų gamintoją – UAB „Biogami". Be to, buvo gautas vartotojos skundas dėl įsigyto galimai nekokybiško produkto „Mamuko košė. Ekologiškų grikių kruopytės" (tinka vartoti iki šių metų lapkričio 25 d.).

 • Sugriežtinta jaunų gyvūnų augintinių įvežimo tvarka

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kartu su Muitinės departamentu patvirtino bendrą įsakymą, kuriuo siekiama užkirsti kelią nelegaliai prekybai gyvūnų augintinių jaunikliais, įvežamais į Lietuvą iš trečiųjų šalių.

 • Vienoje Utenos kebabinių rasti grubūs pažeidimai

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai šį pusmetį patikrino daugiau nei pusę Lietuvoje veikiančių kebabinių. Penktadalyje jų nustatyta grubių higienos pažeidimų, rasta netinkamai laikomų gaminių ir produktų, kurių tinkamumo vartoti terminas pasibaigęs. Paaiškėjo, kad dažniausiai kebabinėse nesilaikoma higienos reikalavimų – dažnas darbuotojas nepasitikrinęs sveikatos, neišklausęs higienos įgūdžių kurso, nepaiso asmens higienos.

 • „Mars“ atšaukiami šokoladiniai batonėliai Lietuvos parduotuvių nepasiekė

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informavo tai, kad JAV gamintojos „Mars" atšaukiami šokoladiniai batonėliai Lietuvos prekybos tinklų nepasiekė.

 • Visa Lietuvoje legaliai parduodama produkcija – saugi

  Lietuvos gyventojai neturi nerimauti dėl šalies rinkoje parduodamų maisto produktų, visa legaliai parduodama produkcija yra griežtai kontroliuojama ir saugi. Teisėsaugos institucijų išaiškintas nelegalios prekybos paukštiena atvejis – kriminalinis nusikaltimas, tačiau tyrimo metu rasta galimai nesaugi paukštiena vartotojų nepasiekė.

 • Higienos įgūdžius viešojo maitinimo įmonėse reikia tobulinti

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) šių metų lapkričio mėnesį vykdė akciją „STOP bakterijoms!", kurios metu įvairių miestų ir rajonų restoranuose, kavinėse, užkandinėse buvo tikrinama darbuotojų asmens higiena, imami mėginiai nuo darbuotojų rankų, vertinta, ar nedėvimi žiedai, ar švarūs drabužiai, pakanka priemonių rankoms plauti, personalas pasitikrinęs sveikatą ir t.t.

 • Patikrinta, ar mėsos gaminiai rūkomi saugiai ir kokybiškai

  Nuo šių metų pradžios Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrino 25 mėsos gaminių gamybos įmones, kuriose gaminamos rūkytos dešros ir kiti mėsos gaminiai. Neatitikimų daugiau nustatyta smulkiose individualiose įmonėse, gaminančiose rūkytus mėsos gaminius nedideliais kiekiais.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1969
Vakar apsilankė:13067
Šią savaitę apsilankė:63111
Šį mėnesį apsilankė:32271
Viso (nuo 2015-02-16):13106436
Šiuo metu naršo:
117
2020-04-03
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!