Surinktos paraiškos kaimo vietovėms atnaujinti
KaimasSurinktos paraiškos kaimo vietovėms atnaujinti
2020 liepos 15, Trečiadienis 14:21

Surinktos paraiškos kaimo vietovėms atnaujinti

Surinktos paraiškos kaimo vietovėms atnaujinti

Iki birželio 30 d. Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) buvo renkamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritis „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą" ir „Parama investicijoms į kaimo kultūros ir gamtos paveldą, kraštovaizdį“. 

Paprašyta per 2,7 mln. Eur

Peržvelgus surinktų paraiškų statistiką, matyti, kad kaimo vietovėms itin reikalinga parama mažos apimties infrastruktūrai tvarkyti ir (arba) kurti. NMA buvo pateiktos 27 paraiškos gauti paramą pagal KPP veiklos sritį „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą". Bendra šiose paraiškose prašoma paramos suma sudaro 2 716 843 Eur, o tai yra 40 proc. daugiau nei šiam paraiškų surinkimo etapui buvo skirta paramos lėšų (1 934 785 Eur).

Primintina, jog paraiškas pagal KPP veiklos sritį NMA galėjo teikti pareiškėjai, kurių 2019 m. spalio–lapkričio mėnesiais Regioninės plėtros departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos pateikti projektiniai pasiūlymai buvo teigiamai įvertinti ir įtraukti į regiono plėtros tarybos patvirtintą prioritetinį regiono projektų sąrašą. Kiti tinkami finansuoti projektai atsidūrė rezerviniame sąraše ir galėjo būti patvirtinti, jei liktų nepanaudotų paramos lėšų, – dabar jau aišku, jog pastariesiems pareiškėjams paramos lėšų nepakako.

Kraštovaizdžio tvarkymui – 22,9 tūkst. Eur

Pagal veiklos sritį „Parama investicijoms į kaimo kultūros ir gamtos paveldą, kraštovaizdį" buvo pateikta 1 paraiška, kurioje prašoma 22 907 Eur paramos. Tuo tarpu šiam paraiškų rinkimo etapui buvo skirta 389 919 Eur paramos lėšų, tad rezerviniame sąraše esantiems tinkamiems finansuoti projektams paramos lėšų liko daugiau kaip 367 tūkst. Eur.

Pagal veiklos sritį „Parama investicijoms į kaimo kultūros ir gamtos paveldą, kraštovaizdį" remiami reikšmingais pripažintų istorinių želdynų, istorinę, etnokultūrinę, architektūrinę, memorialinę vertę turinčių nekilnojamųjų kultūros paveldo objektų, vietovių, gamtinių ir kultūrinių kraštovaizdžio elementų bei kraštovaizdžio kompleksų tvarkymo darbai, siekiant išsaugoti ir (arba) atkurti bei pritaikyti lankymui savivaldybių valdomoje žemėje esančias saugomas teritorijas, įskaitant gamtos paveldo objektus, vertybes.

Paraiškos jau vertinamos

Šiuo metu jau atliekamas gautų paraiškų vertinimas – pirmiausia yra atliekamas paraiškų administracinės atitikties tikrinimas, po jo – paraiškų tinkamumo skirti paramą vertinimas. Visos gautos paraiškos turi būti įvertintos per 3 mėnesius nuo paskutinės paraiškų surinkimo dienos.

NMA, įvertinusi paraiškas, paraiškų vertinimo rezultatus teiks Žemės ūkio ministerijai, kur  projektų atrankos komitetas priims rekomendacinio pobūdžio sprendimą dėl finansuotinų ir (arba) nefinansuotinų projektų, o galutinį sprendimą dėl paramos skyrimo ir (arba) neskyrimo priims ministras ar jo įgaliotas asmuo bei apie jį informuos NMA. Projektams, kuriems ŽŪM sprendimu bus skirta parama, NMA, vadovaudamasi Administravimo taisyklių nustatyta tvarka, parengs paramos sutartis.
Vienas paramos gavėjas gali pretenduoti į iki 200 000 Eur su PVM siekiančią paramą. Finansuojama iki 80 procentų visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

NMA inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Nuodėgulių kaimo istorija (II)

  Nuodėguliai – nedidelis kaimelis, įsikūręs 12 km į šiaurės rytus nuo Utenos, abipus kelio, nuo seno jungusio Jotaučių ir Degsnio dvarus. Pagal Nepriklausomos Lietuvos administracinį paskirstymą priklausė Utenos apskrities Daugailių valsčiui (dabar Daugailių seniūnijai), Sudeikių parapijai. Rašant šią kaimo istoriją, remtasi vyresniosios kartos žmonių prisiminimais bei iš jų tėvų ar senelių girdėtais pasakojimais: Jadvygos Novodvorsaitės (gim. 1902 m.), Emilijos Šapokienės (gim. 1873 m.), Antano Šapokos (gim. 1898 m.), Teklės Šapokienės (gim. 1901 m.), Igno Tamošiūno (gim. 1900 m.), Bronės Tamošiūnaitės (gim. 1903 m.), Jono Žalalio (gim. 1918 m.), Genės Mitalienės (gim. 1927 m.), Angelės Kazokienės (gim. 1906 m.), Kazimiero Pakalnio (gim. 1925 m.), Veronikos Novodvorskienės (gim. 1905 m.), Stasio Karaliaus (gim. 1915 m.), Onos Leipuvienės (gim. 1933 m.), Kazio Šiožinio (gim. 1918 m.) ir Barboros Urvelytės (gim. 1908 m.).

 • Biliakiemio šventėje – dėmesys Baltijos keliui

  Praėjusį šeštadienį Utenos seniūnijos gyventojai traukė į Biliakiemyje vykusią tradicinę Žolinės-kaimynų šventę. Renginyje veiklos netrūko – buvo galima dalyvauti klumpdirbystės bei puokščių rišimo kūrybinėse dirbtuvėse, aplankyti Dalios Puodžiukienės ir jos sūnaus Astijaus kūrybos darbų parodą „Erdvėse", pasivažinėti karieta, paragauti garuojančios košės, žuvienės, naminės giros. Mažieji šventės dalyviai laiką leido jodinėdami, žaisdami įvairius žaidimus, smaližiaudami. Susirinkusiems koncertavo tradicinė kaimo kapela „Smalvos" (vadovė Danutė Stunžienė), moterų vokalinis ansamblis „Vėtrungė" (vadovė Valentina Sinkevič) ir uteniškė muzikinių televizijos projektų dalyvė Gerda Zaptoriūtė.

 • Galeliai – iš visų galų suvarytų žmonių kaimas (I)

  Prie Lukno ežero įsikūręs „iš visų galų“ suvarytas kaimas – Galeliai (Vyžuonų sen.). Čia trobų skaičius jau senokai nekinta, o gyventojų nedaugėja, atvirkščiai – jų vis mažiau. Vis dėlto Galeliuose dar yra žmonių, prisimenančių dūmines kaimo pirkias ir ankstesnį jo pavadinimą. Kaime gyveno garsus medžio drožėjas Stanislovas Karanauskas, vasaromis lankydavosi legendinis Lietuvos televizijos diktorius Vytautas Kybartas.

 • Žiezdrių kaime gyvena laumės ir velniai (II)

  Už Tauragnų plyti Žiezdrių kaimas, kuriame gyvena ne tik žmonės, bet ir bebrai, dvasios, laumės bei velniai. Tiesa, žmonių nebe marios – vieną sodybą nusipirkę užsieniečiai, kitose taip pat dažniausiai tik šiltuoju metų laiku lankosi vasarotojai. Keli likę vietiniai gyventojai išsibarstė vienišose sodybose, menančiose kažkada gyvenusias gausias šeimynas.

 • Sėlės kaime sėliai galbūt niekada ir negyveno (II)

  Penki kilometrai už Tauragnų, važiuojant Kirdeikių link, yra galimai sėliškos kilmės vardu pavadintas kaimas – Sėlė. Ankstesniu pavadinimu vietinių tebevadinamo kaimo gyventojai atsimena anuometę Sėlą buvus ne tik didelę, bet ir linksmą, pilną jaunimo. Čia nuolat būdavo rengiami šokiai, lenktyniaujama Tauragno ledu. Mokytoja Jadvyga Bivainienė visoje apylinkėje buvo žinoma dėl rengiamų klojimo teatro vaidinimų.

 • Parama kaimo bendruomenėms mažina socialinę atskirtį

  „Gyvybingas kaimas ir stiprios vietos bendruomenės – vienas iš svarbiausių mūsų prioritetų“, – sakė žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, tvirtindamas 2019 m. Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles, nustatančias paramos sąlygas ir tvarką. Kaimo bendruomenių projektams finansuoti skirtas beveik milijonas eurų.

 • Europos Sąjungos parama Lietuvos kaimui ir žemės ūkiui

  2014–2020 m. Lietuvai iš viso skirta 8 353 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) paramos lėšų. Iš jų 1 613 mln. eurų – kaimui ir žemės ūkio plėtrai. ES fondų investicijos yra svarbus Lietuvos ūkio ekonomikos variklis.

 • Verslo kūrimui ir plėtrai kaime – 19,4 mln. eurų

  Jau nuo rugpjūčio 1 dienos kaimo vietovėse veikiančios įmonės gali kreiptis dėl Europos Sąjungos paramos verslo plėtrai. Šiam paraiškų priėmimui skirta apie 19,4 mln. Eur, vienam pareiškėjui maksimali paramos suma – 200 tūkst. eurų.

 • Apsisprendimas gyventi kaime lėmė verslą

  Kretingiškiai Laima ir Marius Rimgailos sakė turėję ne vieną galimybę rinktis, kur jiems geriau sukti šeimos lizdą: ieškotis vietos gyventi mieste ar ant plyno lauko pradėti statybas Kretingos r., Petreikių kaime, netoli Laimos mamos tėviškės. „Kaimas vis dėlto nugalėjo“, – atviravo jie.

 • Kelią į kaimo širdį radęs keistuolis savo sodybos duris atvėrė režisieriui A. Puipai

  Senoji apleista Pagulbio kaimo (Molėtų r.) mokykla maždaug prieš dešimtmetį tapo menininkų traukos centru, o jau šį rudenį čia prasidės režisieriaus Algimanto Puipos režisuoto ilgametražio filmo „Kamanių medus" filmavimas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1738
Vakar apsilankė:6336
Šią savaitę apsilankė:46872
Šį mėnesį apsilankė:57686
Viso (nuo 2015-02-16):14324846
Šiuo metu naršo:
57
2020-08-09
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!