Lengvatos ūkininkams pasiekiamos paprasčiau
KaimasLengvatos ūkininkams pasiekiamos paprasčiau
2019 gruodžio 16, Pirmadienis 09:33

Lengvatos ūkininkams pasiekiamos paprasčiau

Lengvatos ūkininkams pasiekiamos paprasčiau

Ūkininkai gali naudotis jiems Elektros energetikos įstatyme numatyta lengvata galios dedamajai ar buitiniams klientams numatytais elektros tarifais, jei pateikia pažymą apie pajamas už praėjusius metus, ūkio ir žemės ūkio valdos registravimo pažymas. Pateikę dokumentus, ūkininkai gali rinktis mokėti už galios dedamąją tik tris mėnesius ir už elektrą atsiskaityti pagal buitiniams klientams taikomas elektros kainas.

Kasmet ESO sulaukia vidutiniškai apie 4 tūkst. ūkininkų prašymų gauti lengvatas. Norėdami tuo pasinaudoti, ūkininkai privalo pateikti tris dokumentus, kuriuos turi gauti iš įvairių institucijų administruojamų duomenų bazių. ESO matydamas, kad didžioji dalis būtinų dokumentų pasiekiami automatizavus procesus, inicijavo dokumentų pateikimo tvarkos pakeitimą, kad ūkininkams nebereiktų gaišti laiko užsakant dokumentus, vėliau juos pristatant ESO.

Supaprastintoms procedūroms kelią atvėrė ESO ir „Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro" pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Remiantis ja, ESO turės galimybę duomenų bazėse patikrinti ar ūkininkai atitinka įstatyme nustatytus reikalavimus (ar ūkis registruotas Ūkininkų ūkių registre, o žemės ūkio valda - Žemės ūkio ir kaimo verslo registre) ir galės matyti koks yra apskaičiuotas EDV (ekonominio dydžio vienetas). Ūkininkui beliks pateikti tik vieną dokumentą - pažymą apie žemės ūkio veiklos pajamas, kurioje nurodoma suma ir žemės ūkio veiklos pajamų dalis procentais už praėjusius metus. Kitais dokumentais pasirūpins ESO, gaudamas juos iš duomenų bazių.

Ūkininkams (ESO svetainėje ar savitarnoje) pateikus dokumentą, kad jo pajamos iš žemės ūkio veiklos sudaro daugiau nei 50%, ESO ūkininkams taikys buitinių klientų tarifus ar galios dedamosios lengvatą. Primename, kad ūkininkai pažymą už praėjusių metų pajamas turėtų pateikti pasibaigus kalendoriniams metams iki kovo 31 d.

ESO nuosekliai tobulindamas klientų aptarnavimą ir paslaugų teikimą keldamas į elektroninę erdvę, siekia, kad klientams nebeliktų poreikio vykti į Klientų aptaranavimo centrus, gaišti laiką teikiant dokumentus, juos užsakant ir pristatant ESO. Nuo 2020 m. sausio 1 d. visos ESO paslaugos bus teikiamos tik nuotoliniais klientų aptarnavimo kanalais (savitarnoje ar nemokamu telefonu 1852). Ūkininkai, dokumentų teikimo supaprastinimu galės pradėti naudotis nuo Naujųjų.

„ESO tobulindamas ir paprastindamas procesus klientams siekia sukurti tokias paslaugų gavimo sąlygas, kad procesai truktų kuo trumpiau, o procedūros nereikalautų papildomų pastangų teikiant dokumentus ar pildant reikiamas formas. Viliamės, kad ūkininkai gerai pasiskaičiuos kokią naudą pasirinkti, o ESO už juos sutvarkys du trečdalius iki šiol jiems tekusių tvarkyti dokumentų", – sakė ESO Paslaugų tarnybos vadovas Renaldas Radvila.

Ūkininkai turėtų atidžiai paskaičiuoti ar pasinaudoti teikiama lengvata, nes galutinė kaina priklauso nuo turimos leistinosios naudoti galios ir per metus suvartojamo elektros energijos kiekio. Ūkininkams, pageidaujantiems gauti lengvatą galios dedamajai ar norintiems naudotis buitiniams klientams skirtais tarifais, turėtų dokumentą pateikti per eso.lt/savitarna, skiltyje „Klauskite" arba svetainėje eso.lt, pasirinkus skiltį „Susisiekite internetu".

ESO inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Audra paliko be elektros

  Dėl naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį siautusios audros be elektros energijos buvo apie 15 tūkst. ESO klientų. Daugiausia Pakruojo, Biržų, Rokiškio, Zarasų, Alytaus ir Vilniaus rajonuose.

 • Sąskaitos už elektrą ir dujas nemaloniai nustebins kiekvieną

  Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija skelbia, kad nuo kitų metų sausio 1 dienos keisis gamtinių dujų ir elektros energijos tarifai buitiniams vartotojams.

 • Mažės elektros kaina

  Elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius" (ESO) valdyba patvirtino naujas visuomenines elektros energijos kainas 2018 metams. Bendrovės siūlymu, kainos gyventojams vidutiniškai mažėja 1,2 proc. Skaičiuojama, kad pigesnė elektra šeimai padės sutaupyti apie 2,4 euro per metus. ESO siūlomas kainas pateiks derinti Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK).

 • Nuo lapkričio gaminti elektrą savo reikmėms – greičiau ir lengviau

  Lapkričio 1 dienos įsigaliojo Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pakeitimai, kuriais yra pagerinamos sąlygos savo reikmėms elektros energiją gaminantiems vartotojams. Panaikinus perteklinius leidimus mažos galios elektrinėms iki 5 kW, beveik keturis kartus trumpėja administracinių procedūrų laikas. Be to, nuo lapkričio elektros energiją gaminančiais vartotojais galės tapti ne tik gyventojai, bet ir įmonės.

 • Elektros ir šilumos energija „iš atliekų“

  Aplinkos ministerijos skaičiavimais, iš viso į sąvartynus kasmet išvežama apie 490 tūkstančių kilogramų perdirbti netinkamų komunalinių atliekų. Ir tai neskaičiuojant pramonėje susidarančių atliekų. Tokie skaičiai įspūdingi ir keliantys iššūkių. Ką daryti, kad atliekų sąvartynuose kauptųsi kuo mažiau? Kaip galima jas įdarbinti?

 • Perkūnija sutrikdė elektros tiekimą ir Utenos regione

  Dėl perkūnijos ketvirtadienį (birželio 29 d.) fiksuoti elektros tiekimo sutrikimai pietryčių Lietuvoje. 10 val. duomenimis, elektros tiekimas buvo sutrikęs daugiau kaip 7 tūkst. „Energijos skirstymo operatoriaus" (ESO) klientų.

 • Šiemet jau nutiesta per 1 000 kilometrų požeminių kabelių

  Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) per devynis šių metų mėnesius nutiesė 1 250 kilometrų požeminių elektros kabelių. Taip dar didesniam bendrovės klientų skaičiui užtikrintas patikimesnis elektros energijos skirstymas, nes toks tinklas yra atsparus nepalankioms oro sąlygoms.

 • Elektros ir dujų vartotojams – nauji pasiūlymai

  Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir „Lietuvos dujų tiekimas“ siūlo klientams atsiskaityti už elektrą ir dujas nenaudojant popierinių atsiskaitymo knygelių. Vietoj jų klientams siūloma laisvai pasižymėti atsiskaitymui reikiamus duomenis ir juos paprastai pateikti atsiskaitant internetu arba įmokų surinkimo vietose.

 • Nuo liepos mažės elektros kainos buitiniams vartotojams

  Nuo liepos 1 dienos įsigalios nauji tarifai privatiems elektros vartotojams. Privatūs bendrovės „Energijos skirstymo operatorius" (ESO) klientai nuo šiol už elektrą mokės vidutiniškai 5,4 proc. mažiau nei pirmą pusmetį. Pastarąjį kartą mažesnės elektros kainos buvo 2009 metais.

 • Atskleidė elektros dingimo Utenoje priežastį

  Pirmadienį kelioms minutėms Utenos mieste buvo dingusi elektra: tą pajuto tiek didžiosios įmonės, tiek gyventojai. Išsiaiškinta, jog gyventojus be elektros paliko ant elektros linijos užvirtusi didžiulė eglė.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1831
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:48304
Šį mėnesį apsilankė:81021
Viso (nuo 2015-02-16):14105013
Šiuo metu naršo:
106
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!