Mokslininkai, konsultantai ir ūkininkai – ranka rankon
KaimasMokslininkai, konsultantai ir ūkininkai – ranka rankon
2018 lapkričio 28, Trečiadienis 11:00

Mokslininkai, konsultantai ir ūkininkai – ranka rankon

Mokslininkai, konsultantai ir ūkininkai – ranka rankon

Tam, kad Lietuvos žemės ir miškų ūkis būtų gyvybingas bei konkurencingas, jis turi koja kojon žengti su inovacijomis. Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritis „Parama EIP veiklos grupėms kurti ir jų veiklai vystyti" šiam tikslui vienija ūkininkus, mokslininkus ir konsultantus.

Bendradarbiavimas itin reikšmingas

Paraiškos pagal šią veiklos sritį priimamos nuo š. m. gruodžio 1 d. iki 2019 metų sausio 31 dienos. Dėl paramos gali kreiptis Europos inovacijų partnerystės (toliau – EIP) veiklos grupės.
EIP veiklos grupių tikslas – taikant žinias ir inovacijas plėtoti konkurencingą ir tvarų žemės bei miškų ūkį. Veiklos grupę turi sudaryti ne mažiau kaip trys subjektai: fiziniai ir (ar) juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio ir (ar) miškų ūkio veikla; juridiniai asmenys, vykdantys mokslo ir (arba) studijų veiklą; konsultavimo institucijos, užsiimančios fizinių ir (ar) juridinių asmenų, užsiimančių žemės ūkio ir (ar) miškų ūkio veikla, konsultavimu. EIP veiklos grupės veikloje taip pat gali dalyvauti kiti juridiniai asmenys − kaimo plėtros dalyviai (gamintojus vienijančios organizacijos, kitos institucijos).
Pažymėtina, kad įgyvendinant projektą pareiškėjo ir partnerių bendradarbiavimo procesas yra itin svarbus. Pareiškėjas privalo reguliariai konsultuotis su partneriais, informuoti juos apie projekto įgyvendinimo eigą, raštu suderinti projekto pakeitimus ir pan.

Įgyvendinama 12 projektų

EIP veiklos grupės projekto galimybių studijos rengiamos pagal vieną iš įgyvendinimo taisyklėse nurodytų temų, kaip antai, tvaraus dirvožemio naudojimo, augalų produktyvumo didinimo ir produkcijos nuostolių mažinimo, augalų sveikatos, kenksmingų organizmų ir piktžolių kontrolės, ūkininkavimo sistemų pritaikymo mažinant klimato kaitos poveikį, gyvūnų gerovės, sveikatingumo ir aplinkosaugos standartų užtikrinimo gyvulininkystės ūkiuose ir kt.
Šiuo metu įgyvendinama 12 EIP veiklos grupių projektų. Vienas jų – „Konkurencingas ūkis", kurį įgyvendina Aleksandro Stulginskio universitetas kartu su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, Upytės eksperimentiniu ūkiu, Šilutės veislininkystės ūkiu bei trimis ūkininkais. Projekto tikslas – išsiaiškinti, kaip sujungti inovatyvias pašarų auginimo, paruošimo ir galvijų šėrimo technologijas, naudojant subalansuotus pašarus, ir juos papildyti, ūkiuose panaudojant inovacinę vertikalios žemdirbystės hidroponinę technologiją septynias paras daigintomis pupomis, žirniais, miežiais, kviečiais, liucerna, rapsais, saulėgrąžomis.

Vienam EIP projektui – iki 200 tūkst. eurų

KPP priemonės „Bendradarbiavimas" veiklos sričiai „Parama EIP veiklos grupėms kurti ir jų veiklai vystyti" iš viso skirta 11 645 000 eurų. Šiam paraiškų priėmimo etapui – 3,6 mln. eurų. Parama finansuojama iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.
Didžiausia paramos suma EIP projekto galimybių studijoje numatytam bandomajam produktų, procesų ir technologijų plėtojimo bei tobulinimo projektui žemės ir miškų ūkio srityje įgyvendinti siekia iki 200 tūkst. eurų.
Paramos intensyvumas gali skirtis, atsižvelgiant į įsigyjamas investicijas: EIP veiklos grupės bendradarbiavimo, projekto viešinimo ir projekto įgyvendinimo išlaidas numatyta finansuoti iki 100 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų.
Projekto įgyvendinimo išlaidoms paramos intensyvumas gali skirtis ir svyruoti nuo 60 iki 100 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų žemės ūkio sektoriuje ir nuo 50 iki 100 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų, jei projektas įgyvendinamas miškų sektoriuje.
Siekiant užtikrinti sklandesnį ir paprastesnį projektų įgyvendinimą, EIP veiklos grupei pradedamam projektui įgyvendinti gali būti išmokamas iki 40 proc. dydžio avansas nuo skirtos paramos sumos. EIP veiklos grupė už lėšas, panaudotas projektui įgyvendinti, atsiskaito teikdama mokėjimo prašymus, prie kurių turi būti pridedami investicijas pagrindžiantys dokumentai.

Gabrielės Pastaukaitės nuotr.

                 

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Gera žinia smulkiesiems ūkininkams

  Priimtas sprendimas skirti trūkstamą paramos sumą smulkiesiems ūkininkams, kurių paraiškos surinko vienodą atrankos balų skaičių (65 balus), tačiau ne visoms joms užteko skirtos paramos. Paraiškos, dėl kurių buvo priimtas sprendimas, buvo renkamos šių metų pavasarį.

 • Ekologiškai ūkininkaujantieji paramą gali prarasti dėl klaidų

  Įsipareigojimus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Ekologinis ūkininkavimas“ šiuo metu vykdo daugiau nei 2 000 ūkininkų. Kokias klaidas dažniausiai daro ekologinių ūkių savininkai, gaunantys paramą, ir kaip išvengti sankcijų?

 • Meilė žemei keliauja iš kartos į kartą

  Kai derliaus aruodai jau pilni, o metai nenumaldomai eina į pabaigą, mūsų rajono ūkininkai buvo pakviesti į tradicinę kas antrus metus rengiamą žemdirbiams skirtą šventę, kurioje buvo atverta apdovanojimų, padėkų ir gražių žodžių skrynia mūsų krašto žemės ūkio produkcijos augintojams ir gamintojams, visiems savo žemę mylintiems žmonėms. Praėjusį penktadienį į Utenos kultūros centrą iš miestelių, kaimų ir atokesnių vienkiemių suvažiavusiems žemdirbiams, metus skaičiuojantiems nuo derliaus iki derliaus, buvo išdalyti apdovanojimai „Metų ūkis 2018“, paskelbti šimtmečio ūkiai.

 • Ūkininkus pasieks 241 mln. eurų išmokų

  Nuo spalio 16 dienos pradedama mokėti avansinės išmokos dalis už 2018 m. deklaruotus plotus, atitinkančius paramos tiesioginėmis išmokomis teikimo reikalavimus. Iš viso 2018 m. tiesioginėms išmokoms skirta 475 mln. Eurų (2017 m. – 467 mln. eurų).

 • Jėgas sujungę ūkininkai tampa partneriais

  Smulkiesiems ūkiams vis sunkiau atlaikyti konkurencijos spaudimą. Būtent tokie ūkininkai nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 30 d. kviečiami teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama smulkių ūkio subjektų bendradarbiavimui“.
  Žemės ūkio ministerija skatina smulkiųjų ūkių bendradarbiavimą – kartu dirbti, dalytis technika, ištekliais ir taip stiprinti konkurencingumą.

 • Ūkininkai sulauks ketvirtadaliu mažiau patikrų

  Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), bendradarbiaudama su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), šiais metais planuoja 25 proc. punktais sumažinti patikrų, susijusių su ūkinių gyvūnų laikymui keliamų reikalavimų kontrole.

 • Lietuvos ekologiniuose gyvulininkystės ūkiuose lankysis armėnų ūkininkai

  Armėnija yra suinteresuota tęsti dialogą tiek su Lietuva, tiek su kitomis Europos Sąjungos šalimis. Žemės ūkis yra viena aktyviausių Lietuvos bendradarbiavimo sričių su Armėnija pastaraisiais metais: vykdyti bendri projektai, ekspertų konsultacijos. Šiandien Lietuvos žemės ūkio ministerijoje susitikę abiejų šalių žemės ūkio viceministrai – Rolandas Taraškevičius ir  Armenas Harutyunyanas – aptarė tolesnio dvišalio bendradarbiavimo žemės ūkio sektoriuje perspektyvas.

 • Ūkininkai duomenis atnaujinti galės neišeidami iš namų

  Kitąmet mažės ūkininkams tenkanti administracinė našta – pradės veikti bendras Žemės ūkio ir kaimo verslo ir Ūkininkų registrų portalas, tad ūkininkai, kasmet atnaujindami žemės ūkio naudmenų duomenis viename registre, vienu prisijungimu galės atnaujinti juos ir kitame. Be to, ūkininkai galės tai padaryti savo namuose, internetu. Skaičiuojama, kad dėl to administracinės naštos dydis sumažės daugiau nei 50 tūkst. eurų per metus.

 • Pirmieji avansai – jau ūkininkų sąskaitose

  Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) spalio 16 dieną pradeda mokėti avansinę dalį išmokos už 2017 m. deklaruotus plotus.

 • Visi nukentėję ūkininkai raginami nedelsiant kreiptis į savivaldybes

  Šlapymetis suėda visą darbymetį. Ši sena lietuvių liaudies patarlė šiandien kaip niekada aktuali visiems šalies žemdirbiams. Lietuvoje dėl užsitęsusių liūčių paskelbus ekstremaliąją situaciją, daugelis dėl to nukentėjusių kaimo žmonių sutrikę tebelaukia, nes nežino, ko turėtų imtis ir kur kreiptis. Žemės ūkio ministerija informuoja: dėl liūčių patyrę žalą visos šalies žemdirbiai turi nedelsiant kreiptis į savo savivaldybes ir pateikti informaciją apie žuvusių pasėlių plotus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:383
Vakar apsilankė:8965
Šią savaitę apsilankė:18460
Šį mėnesį apsilankė:141536
Viso (nuo 2015-02-16):11112267
Šiuo metu naršo:
58
2019-09-18
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!