Mokslininkai, konsultantai ir ūkininkai – ranka rankon
KaimasMokslininkai, konsultantai ir ūkininkai – ranka rankon
2018 lapkričio 28, Trečiadienis 11:00

Mokslininkai, konsultantai ir ūkininkai – ranka rankon

Mokslininkai, konsultantai ir ūkininkai – ranka rankon

Tam, kad Lietuvos žemės ir miškų ūkis būtų gyvybingas bei konkurencingas, jis turi koja kojon žengti su inovacijomis. Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritis „Parama EIP veiklos grupėms kurti ir jų veiklai vystyti" šiam tikslui vienija ūkininkus, mokslininkus ir konsultantus.

Bendradarbiavimas itin reikšmingas

Paraiškos pagal šią veiklos sritį priimamos nuo š. m. gruodžio 1 d. iki 2019 metų sausio 31 dienos. Dėl paramos gali kreiptis Europos inovacijų partnerystės (toliau – EIP) veiklos grupės.
EIP veiklos grupių tikslas – taikant žinias ir inovacijas plėtoti konkurencingą ir tvarų žemės bei miškų ūkį. Veiklos grupę turi sudaryti ne mažiau kaip trys subjektai: fiziniai ir (ar) juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio ir (ar) miškų ūkio veikla; juridiniai asmenys, vykdantys mokslo ir (arba) studijų veiklą; konsultavimo institucijos, užsiimančios fizinių ir (ar) juridinių asmenų, užsiimančių žemės ūkio ir (ar) miškų ūkio veikla, konsultavimu. EIP veiklos grupės veikloje taip pat gali dalyvauti kiti juridiniai asmenys − kaimo plėtros dalyviai (gamintojus vienijančios organizacijos, kitos institucijos).
Pažymėtina, kad įgyvendinant projektą pareiškėjo ir partnerių bendradarbiavimo procesas yra itin svarbus. Pareiškėjas privalo reguliariai konsultuotis su partneriais, informuoti juos apie projekto įgyvendinimo eigą, raštu suderinti projekto pakeitimus ir pan.

Įgyvendinama 12 projektų

EIP veiklos grupės projekto galimybių studijos rengiamos pagal vieną iš įgyvendinimo taisyklėse nurodytų temų, kaip antai, tvaraus dirvožemio naudojimo, augalų produktyvumo didinimo ir produkcijos nuostolių mažinimo, augalų sveikatos, kenksmingų organizmų ir piktžolių kontrolės, ūkininkavimo sistemų pritaikymo mažinant klimato kaitos poveikį, gyvūnų gerovės, sveikatingumo ir aplinkosaugos standartų užtikrinimo gyvulininkystės ūkiuose ir kt.
Šiuo metu įgyvendinama 12 EIP veiklos grupių projektų. Vienas jų – „Konkurencingas ūkis", kurį įgyvendina Aleksandro Stulginskio universitetas kartu su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, Upytės eksperimentiniu ūkiu, Šilutės veislininkystės ūkiu bei trimis ūkininkais. Projekto tikslas – išsiaiškinti, kaip sujungti inovatyvias pašarų auginimo, paruošimo ir galvijų šėrimo technologijas, naudojant subalansuotus pašarus, ir juos papildyti, ūkiuose panaudojant inovacinę vertikalios žemdirbystės hidroponinę technologiją septynias paras daigintomis pupomis, žirniais, miežiais, kviečiais, liucerna, rapsais, saulėgrąžomis.

Vienam EIP projektui – iki 200 tūkst. eurų

KPP priemonės „Bendradarbiavimas" veiklos sričiai „Parama EIP veiklos grupėms kurti ir jų veiklai vystyti" iš viso skirta 11 645 000 eurų. Šiam paraiškų priėmimo etapui – 3,6 mln. eurų. Parama finansuojama iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.
Didžiausia paramos suma EIP projekto galimybių studijoje numatytam bandomajam produktų, procesų ir technologijų plėtojimo bei tobulinimo projektui žemės ir miškų ūkio srityje įgyvendinti siekia iki 200 tūkst. eurų.
Paramos intensyvumas gali skirtis, atsižvelgiant į įsigyjamas investicijas: EIP veiklos grupės bendradarbiavimo, projekto viešinimo ir projekto įgyvendinimo išlaidas numatyta finansuoti iki 100 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų.
Projekto įgyvendinimo išlaidoms paramos intensyvumas gali skirtis ir svyruoti nuo 60 iki 100 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų žemės ūkio sektoriuje ir nuo 50 iki 100 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų, jei projektas įgyvendinamas miškų sektoriuje.
Siekiant užtikrinti sklandesnį ir paprastesnį projektų įgyvendinimą, EIP veiklos grupei pradedamam projektui įgyvendinti gali būti išmokamas iki 40 proc. dydžio avansas nuo skirtos paramos sumos. EIP veiklos grupė už lėšas, panaudotas projektui įgyvendinti, atsiskaito teikdama mokėjimo prašymus, prie kurių turi būti pridedami investicijas pagrindžiantys dokumentai.

Gabrielės Pastaukaitės nuotr.

                 

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Trys įtariamieji dėl vagysčių iš ūkių – už grotų

  Panevėžio apskrities policijos pareigūnai sulaikė tris Rokiškio rajono gyventojus, įtariamus didelės vertės turto vagystėmis iš Šiaurės Lietuvos ūkininkų. Kriminalistai kratų metu rado daug vogtų daiktų, nustatė juos galimai supirkinėjusius asmenis, kuriems už tai gresia baudžiamoji atsakomybė.

 • Per karantiną gali prekiauti ūkininkai

  Dėl nuolat besikeičiančios situacijos šalyje Vyriausybei tenka dažnai keisti karantino Lietuvos teritorijoje nuostatas, įskaitant ir prekybos sąlygas. Šįkart Vyriausybė atsižvelgė į žemės ūkio ministro Andriaus Palionio siūlymą ir praplėtė prekybos galimybes ūkininkams.

 • Ragina ūkininkus prisidėti prie koronaviruso suvaldymo

  COVID-19 virusas, plintantis visame pasaulyje, palietė ir sujaukė Lietuvos šeimų gyvenimus, viešojo sektoriaus darbą ir verslų vystymą. Lietuvos žemės ūkio taryba, kuri vienija ūkininkus užsiimančius įvairių šakų ūkių puoselėjimu: augalininkystės, pienininkystės, gyvulininkystės, sodininkystės ir kt., nelieka abejinga Lietuvoje vykstantiems procesams.

 • Ūkininkus pasieks didesnės išmokos už gyvulius

  Gera žinia gyvulių augintojams: žemės ūkio ministras Andrius Palionis patvirtino 2019 metų susietosios paramos išmokų už mėsinį galviją, mėsinę avį, pieninės veislės bulių, pieninę ožką dydžius.

 • Ignalina palaiko ūkininkus

  Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas ir savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė savo palaikymą rajono ūkininkams išreiškė dalyvaudami akcijoje „Lietuva, tavo kaimas miršta“. Akcija lapkričio 26 dieną vyko visoje Lietuvoje. Ignalinoje ūkininkai traktoriais suvažiavo į aikštelę miesto pakraštyje, vėliau jie pajudėjo link Ignalinos, pravažiavo Geležinkelio ir Turistų gatvėmis iki Aukštaitijos nacionalinio parko ribos į Palūšę vedančiame kelyje. Akcijoje Ignalinoje dalyvavo 26 traktoriais važiavę ūkininkai ir 15-ka važiavusių kitomis transporto priemonėmis. Pro Ignaliną pravažiuota tris kartus. Jokių incidentų nebuvo, akcijos transporto priemonės nenaudojo signalų ir netrukdė eismui.

 • Ūkininkų sunkioji technika šturmavo Utenos gatves

  Utenoje kelios dešimtys ūkininkų su savo traktoriais antradienį užtvindė miesto gatves. Lietuvoje nuvilnijo įspėjamoji protesto akcija prieš valdžios planuojamus mokesčių pakeitimus. Ant traktorių plevėsuojančias trispalves, plakatus su užrašais „Lietuva, tavo kaimas miršta“ pritvirtinę ūkininkai piktinosi esama situacija žemės ūkyje ir laikėsi vieningos nuomonės: jeigu ūkininkai taip ir toliau bus smaugiami, su lietuviška produkcija teks visiems atsisveikinti, o nedirbamuose žemės plotuose stovės tik vieniši kryžiai.

 • Ūkininkų sąskaitas pasieks 4,3 mln. eurų išmokų

  Penktadienį Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) ūkininkams išmokės kompensavimo lėšas už prarastas pajamas dėl pritaikytos finansų drausmės. Kompensacijos mokamos pagal 2017 m. pateiktas paraiškas už deklaruotus plotus. Finansinės drausmės mechanizmas taikomas tiesioginėms išmokoms, siekiant papildyti Europos Sąjungos žemės ūkio sektoriaus krizių rezervą, iš kurio teikiama parama žemės ūkiui.

 • Gera žinia smulkiesiems ūkininkams

  Priimtas sprendimas skirti trūkstamą paramos sumą smulkiesiems ūkininkams, kurių paraiškos surinko vienodą atrankos balų skaičių (65 balus), tačiau ne visoms joms užteko skirtos paramos. Paraiškos, dėl kurių buvo priimtas sprendimas, buvo renkamos šių metų pavasarį.

 • Ekologiškai ūkininkaujantieji paramą gali prarasti dėl klaidų

  Įsipareigojimus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Ekologinis ūkininkavimas“ šiuo metu vykdo daugiau nei 2 000 ūkininkų. Kokias klaidas dažniausiai daro ekologinių ūkių savininkai, gaunantys paramą, ir kaip išvengti sankcijų?

 • Meilė žemei keliauja iš kartos į kartą

  Kai derliaus aruodai jau pilni, o metai nenumaldomai eina į pabaigą, mūsų rajono ūkininkai buvo pakviesti į tradicinę kas antrus metus rengiamą žemdirbiams skirtą šventę, kurioje buvo atverta apdovanojimų, padėkų ir gražių žodžių skrynia mūsų krašto žemės ūkio produkcijos augintojams ir gamintojams, visiems savo žemę mylintiems žmonėms. Praėjusį penktadienį į Utenos kultūros centrą iš miestelių, kaimų ir atokesnių vienkiemių suvažiavusiems žemdirbiams, metus skaičiuojantiems nuo derliaus iki derliaus, buvo išdalyti apdovanojimai „Metų ūkis 2018“, paskelbti šimtmečio ūkiai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3559
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:50032
Šį mėnesį apsilankė:82749
Viso (nuo 2015-02-16):14106741
Šiuo metu naršo:
128
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!