Ketvirtadienį prasideda paroda „Studijos 2017“
JaunimasKetvirtadienį prasideda paroda „Studijos 2017“
2017 sausio 31, Antradienis 09:19

Ketvirtadienį prasideda paroda „Studijos 2017“

Ketvirtadienį prasideda paroda „Studijos 2017“

Šių metų vasario 2 dieną 10 val. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo" prasideda didžiausia Baltijos šalyse mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos". Tris dienas truksiančios parodos metu lankytojai galės vienoje vietoje susipažinti su profesiniu mokymu, koleginėmis ir universitetinėmis studijomis, su darbo rinkoje vyraujančiu specialistų poreikiu, bus kviečiami savarankiškai priimti su ateities planavimu susijusius sprendimus.

Šiemet studijų paroda užims tris ekspozicijų sales, kuriose prisistatys daugiau nei 220 Lietuvos mokymo įstaigų, per 60 užsienio aukštųjų mokyklų, įvairios Lietuvos verslo įmonės.
Parodoje taip pat veiks Švietimo ir mokslo ministerijos stendas, kuriame bus teikiama visa informacija apie brandos egzaminus, priėmimo į profesines mokyklas ir aukštąsias mokyklas tvarką, studijų finansavimą ir kt. Čia pat mokiniai galės „pasimatuoti ateitį", t. y. nusifotografavę specialioje foto būdelėje pamatyti, kaip jie atrodys tapę pasirinktos srities specialistais.
2017 metų parodą „Studijos 2017" lydės išskirtinė renginių programa. Per tris dienas bus surengta daugiau nei 200 konferencijų, atvirų paskaitų, diskusijų, susitikimų su dėstytojais, karjeros konsultantais, savanoriais, verslumo, lyderystės ugdymo organizacijų atstovais.
Vasario 3 d. 11 val. konferencijų salėje 5.1 vyks Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojama konferencija-diskusija „Studijų Lietuvoje aktualijos", per kurią bus pristatytos pagrindinės 2017 metų studijų naujienos. Diskusijoje dalyvaus švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti prezidentas Pranas Žiliukas, Nacionalinio egzaminų centro direktorė Saulė Vingelienė, Valstybinio studijų fondo direktorius Ernestas Jasaitis, Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas, Studijų kokybės vertinimo centro direktorė Nora Skaburskienė ir Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro Inovacijų politikos analizės skyriaus vedėjas, vykdantis direktoriaus funkcijas, Ramojus Reimeris. Diskusiją moderuos žurnalistas Ignas Krupavičius.
Parodoje veiks aukštojo mokslo ir verslo ekspozicija „Inovacijų alėja". Joje lankytojai iš arti pažvelgs į technologinius mokslus, patys išbandys įvairias jų galimybes. Ekspozicijoje mokiniai susipažins su įvairiomis naujųjų medijų kultūros formomis, meno sąsajomis su informacijos ir komunikacijos technologijomis, žinių ekonomika, naujųjų medijų įtaką įvairiose visuomenės gyvenimo srityse – miesto erdvėse, versle, kultūroje, e-komercijoje.
Parodos erdvėje „Verslas jauniems" lankytojai galės klausytis jaunų ir patyrusių verslininkų bei pramogų pasaulio atstovų pranešimų, susipažinti su sėkmės istorijomis ir pripažinimą lėmusiais jų pasirinkimais. Šioje erdvėje apsilankys tarptautinė meno, dizaino ir įdomybių bendruomenė – blogo Bored Panda atstovai, menininkė Jolita Vaitkutė, projektų „Kitokie pasikalbėjimai" bei „Kvepia kelionėm" siela Mantas Bertulis, atlikėja Simona Nainė, iliuzionistas Mantas Wizard, We Love Lithuania įkūrėjas Simonas Rudaminas ir daugelis kitų.
Šių metų parodos tema – „Unikalusis AŠ", su kuria startuoja ir nauja parodos erdvė. Joje per pavyzdžius ir konkrečias patirtis mokiniai mokysis, kad svarbu daryti tai, kas patinka, kuo tiki, ir kaip tai neša asmeninę naudą bei turi pridėtinę vertę visuomenei. Čia apie netradicinius sprendimus, baimes ir kalbėjimo drąsą, galimybes Lietuvoje ir už jos ribų, savęs atradimą, savanorystę ir kūrybą pasakos žinomi žmonės.
Atsakymus į rūpimus klausimus mokiniai sužinos parodoje tiesiogiai bendraudami dalyvių stenduose, lankydami paskaitas, seminarus, dalyvaudami neformaliuose susitikimuose su mokymo įstaigų ir verslo atstovais, karjeros konsultantais, psichologais, moksleivių ir studentų organizacijų nariais, įkvepiančias sėkmės istorijas sukūrusiais žinomais žmonėmis.
Paroda „Studijos 2017" veiks vasario 2 d. 10–17 val., vasario 3 d. 10–17 val. ir vasario 4 d. 10–16 val.

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos kolegijoje paroda sužibo nauja spalvų gama

  Vasario 19 dieną Utenos kolegijos Medicinos fakultete vyko Utenos kolegijos bendruomenės narių kūrybos parodos aptarimas. Į aptarimą susirinko nemažai meno gerbėjų, parodos autorių, kolegijos vadovų. Šventinę renginio nuotaiką pakėlė Utenos kolegijos studentas Julius Šimelis, saksofonu atlikęs muzikinį kūrinį.

 • Uteniškiai dalyvauja mugėje „Studijos 2020“

  Šiomis dienomis (vasario 6–7) ekspozicijų ir parodų centre „Litexpo“ vyksta tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2020“, kurioje dalyvauja Utenos kolegija bei Utenos regioninis profesinio mokymo centras.

 • Berlyne pristatytas rekordinis lietuvių šakotis

  Portale udiena.lt jau buvo rašyta, kad praėjusią savaitę Berlyne duris atvėrė ir šiuo metu vyksta 85-oji Tarptautinė žemės ūkio, maisto produktų ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė 2020“, kurioje Lietuvai atstovauja per dešimt smulkiųjų verslininkų gamintojų.

 • Zarasuose atidaryta uteniškės paroda

  Zarasų krašto muziejuje nuo lapkričio 8 dienos veikia uteniškės menininkės Saulutės Katinienės tekstilės darbų paroda ,,Ką kalba žolės“.

 • Parodoje – lekiantys žirgai

  Nuo spalio 8-os iki lapkričio 9 dienos Utenos kraštotyros muziejaus parodų salėje veikia tautodailininkės Jolitos Levčenkienės įspūdingų tapybos darbų paroda „Tos akys...“.

 • Antazavės dvare – veltinių paroda

  Amatų centre, esančiame Antazavės dvare, atidaryta zarasiškės Eglės Vaitkevičienės veltinių darbų paroda.

 • Nuo naujų mokslo metų didinamos studijoms skiriamos valstybės lėšos

  Nuo rugsėjo 1 dienos vienai studijų vietai valstybė skirs daugiau lėšų: kolegijose – 18 proc., universitetuose – 14 proc. Šios lėšos skiriamos padidintam dėstytojų ir mokslininkų darbo užmokesčiui, taip pat 13 proc. didėjančioms studentų skatinamosioms stipendijoms gerai besimokantiems studentams.

 • Leliūnuose – nauja neįprastų keramikos darbų paroda

  Praėjusios savaitės pabaigoje Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose atidaryta keramikės Rūtos Šipalytės keramikos darbų paroda „Miestai. Keliaujantys namai“. Ši paroda – autorės naujausio projekto „Miestai. Keliaujantys namai“ fragmentų ir ankstesnių kūrinių susijusia tema derinys. Kaip „Utenos dienai“ prisipažino pati parodos autorė, jos kūriniuose architektūra atsirado ne visai atsitiktinai, nes menininkės tėvai – architektai.

 • Iš nebūties – į būtį

  Beveik du mėnesius Vytauto Valiušio keramikos muziejuje veikia Rimos Leipuvienės keramikos darbų paroda „Iš nebūties“. Gausiai lankoma paroda sulaukė didžiulio dėmesio, nes skulptūrinės keramikos darbai neeiliniai, kaip sakė menininkė, jie tarsi laiko ir patirties išvagoti gyvenimai, prisiminimai, individualios patirtys. Paroda veiks iki liepos 1 dienos.

 • Keramikos darbų parodą nudažė pavasario ir vasaros spalvos

  Jau kurį laiką Utenos kolegijos Medicinos fakulteto fojė puikuojasi dekoratyvinės keramikos dirbinių paroda. Originalius ir išskirtinius darbus eksponuojančias kūrėjas uteniškę Jovitą Paukštytę ir jos mokinę Karoliną Puodžiukaitę sieja meilė keramikai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8911
Vakar apsilankė:8718
Šią savaitę apsilankė:8911
Šį mėnesį apsilankė:287685
Viso (nuo 2015-02-16):13734751
Šiuo metu naršo:
111
2020-05-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!