„Juodasis žirgas“ – stovykla, su kuria buvo sunku atsisveikinti
Jaunimas„Juodasis žirgas“ – stovykla, su kuria buvo sunku atsisveikinti
2016 liepos 29, Penktadienis 13:51

„Juodasis žirgas“ – stovykla, su kuria buvo sunku atsisveikinti

„Juodasis žirgas“ – stovykla, su kuria buvo sunku atsisveikinti
 • Deimantė KAZOKAITĖ
 • 43 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Liepos 18–22 dienomis „Utenos žirgyne“, įsikūrusiame Joneliškio kaime, vyko 9–14 metų vaikams skirta aktyvi, kūrybiška, edukacinė stovykla „Juodasis žirgas“, kurios dalyviai turėjo galimybę sužinoti negirdėtų dalykų apie žirgus, išmokti saugaus elgesio su šiais galingais gyvūnais taisyklių, pajodinėti. Penkias dienas trukusi stovykla vaikams dovanojo galybę įspūdžių – jie šoko, dainavo, žaidė įvairius žaidimus, važinėjosi karieta, bandė sėkmę viktorinose, trumpam įsikūnijo į indėnus ir kaubojus. Beribe meile žirgams spinduliuojanti stovyklos iniciatorė Veronika Drazdauskienė „Utenos dienai“ atskleidė, kad „Juodasis žirgas“ pasinerti į nuotykius vaikus kvies ir kitąmet.

V. Drazdauskienės teigimu, stovykloje vykdytomis veiklomis buvo siekiama ugdyti vaikų atsakomybę, skatinti jų fizinį aktyvumą, suteikti galimybę bent kelioms dienoms dulkėtas miesto gatves ir sėdėjimą prie kompiuterio ar televizoriaus iškeisti į aktyvų laisvalaikį gryname ore, naujas pažintis, bendravimą.

Pirmą stovyklos dieną į Joneliškį specialiai jiems užsakytu autobusiuku atvykę vaikai susipažino vieni su kitais, padedami Vilniaus „Ryto" progimnazijos muzikos mokytojos Karolinos Alfavickaitės kūrė himną ir taisykles, kurių uoliai stengėsi laikytis iki pat paskutinės dienos. Energijos nestokojanti Indrė Petkevičienė jaunuosius stovyklautojus mokė kaubojiško šokio žingsnelių, o jojimo trenerė V. Drazdauskienė skaitė paskaitą apie saugų elgesį su žirgais, šių gyvūnų kūno kalbą. Kai vaikams buvo paaiškinta, kad būdami šalia bemaž pusę tonos sveriančių gyvūnų turi būti labai atsargūs, žirgų mylėtoja Ieva Pangonytė juos vieną po kito kvietė jodinėti. Stovyklautojų fiziniu aktyvumu rūpinosi Utenos tradicinio karate do klubo „Danas" treneris Raimondas Gruodis, kiekvieną rytą vesdavęs mankštas. Savo namų Joneliškyje duris vaikams ir savanoriškomis paskatomis (be jokio atlygio) jiems įdomias veiklas organizavusiems suaugusiesiems atvėręs „Utenos žirgyno" šeimininkas Leonardas Rinkevičius visus pakvietė leistis į žygį Ąžuolijos (kelias Utena–Vilnius) pažintiniu pėsčiųjų taku ir dovanojo įsimintiną pramogą – pasivažinėjimą karieta. Vaikai mėgavosi „Utenos žirgyne" gyvenančių žirgų Prados, Venecijos, Eicho ir Vikos draugija. Jie noriai rūpinosi abejingų nepaliekančiais gyvūnais, žaisdami indėnus pynė jiems kasas, puošė plunksnomis ir piešiniais ant kūno.
„Penkias vasaros dienas trukusioje stovykloje dalyvavę vaikai turėjo galimybę iš arčiau pažinti žirgus, atrasti savyje užslėptus talentus, užmegzti naujas pažintis. Laikui bėgant jie tapo drąsesni, pradėjo laisviau bendrauti, – tikino jojimo trenerė V. Drazdauskienė. – Paskutinę „Juodojo žirgo" stovyklos dieną surengėme uždarymo šventę, kuriai scenarijų kūrė patys stovyklautojai. Šventinę programą vaikai, stovyklą palikę su ašaromis akyse, dovanojo jų pasiimti atvykusiems tėvams. Mus, vadoves, maloniai nustebino mergaitė, pradžiuginusi savo rankomis kurtais paveikslėliais ir sausainiais, kuriuos iškepti jai padėjo mama."
„Utenos dienos" kalbinta V. Drazdauskienė negailėjo gerų žodžių rėmėjams, kurių dėka vaikai galėjo jodinėti dėvėdami apsaugos liemenes ir šalmus, gaivinosi sultimis bei ledais, kiekvieną dieną sočiai maitinosi, buvo apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų, į namus grįžo nešini viktorinose laimėtais prizais. Anot pašnekovės, daugiau nei pusei iš 26 stovyklautojų kelialapiai buvo įteikti nemokamai, nes juos finansavo stovyklos organizatoriai ir Utenos rajono savivaldybė.
Vaikus jodinėti mokanti kumelaitės Prados šeimininkė V. Drazdauskienė sakė, kad persikraustyti iš Vilniaus į Uteną buvo vienas geriausių sprendimų jos gyvenime. „Aš labai norėjau kiekvieną dieną būti arčiau gamtos. Šiame mieste man gera ir tikrai netrūksta veiklos, – kalbėjo nuosavą verslą turinti pašnekovė. – Žirgai mano gyvenime atsirado dar vaikystėje. Daugiau kaip 15 metų profesionaliai sportavau, dalyvaudavau varžybose. Dabar treniruoju vaikus, ruošiu žirgus jojimui. Kartu su I. Petkevičiene įkūrėme VšĮ „Sprendimai verslui ir visuomenei", stovykla „Juodasis žirgas" – pirmasis mūsų veiklos etapas. Turime daug ambicijų – planuojame ateityje dirbti su žirgais ir vaikais, garsinti Uteną savo prasminga veikla."

„Juodojo žirgo" archyv. nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Rajono vaikų vasaros poilsiui – 10 tūkst. eurų

  Šiais metais padidintas vaikų vasaros poilsio projektų finansavimas. Iš Europos socialinio fondo lėšų skirta 400 tūkst. eurų. Dar apie 900 tūkst. nusimačiusios savivaldybės, lėšų skirs ir Švietimo ir mokslo ministerija. Kartu sudėjus ES, valstybės biudžeto ir savivaldybių lėšas vaikų vasaros poilsiui teks daugiau kaip 1 milijonas eurų. Utenos rajono vaikai poilsiaus už 10 tūkst. eurų, skiriamų iš Utenos rajono savivaldybės biudžeto.

 • Vaikus pakvietė sveikai maitintis, sportuoti ir pramogauti

  Įpusėjus vasarai Biliakiemyje duris atvėrė Vaikų dienos stovykla, kurioje iki penktadienio žinių apie sveiką mitybą semsis ir puikiai laiką leis 30 Utenos seniūnijoje gyvenančių šeimų vaikų. Antradienį kartu su savo tėveliais atvykę įvairaus amžiaus vaikai turėjo puikią progą užmegzti pažintis vieni su kitais, o organizatoriai pasidžiaugė, kad vaikai mažiau laiko leis sėdėdami prie kompiuterio, sveikai maitinsis, sportuos ar jodinės su žirgais.

 • Alantoje stovyklauja Rusijos šiaurės ir Sibiro lietuvių vaikai

  Liepą Alantoje (Molėtų r.) vyksta penktoji, tradicinė lietuvių kalbos ir kultūros stovykla Rusijos lietuvių vaikams. Dviejų savaičių trukmės stovykloje lietuvių kilmės vaikai ir jaunuoliai iš Sankt-Peterburgo, Maskvos, kitų Rusijos šiaurės ir Sibiro lietuvių bendruomenių bei lituanistinių mokyklų mokysis lietuvių kalbos, lietuviškų dainų ir šokių, tradicinių patiekalų gamybos, susipažins su Lietuvos etnokultūra, dalyvaus pažintinėse išvykose.

 • Stovykla „Skambantys kankleliai“ baigėsi

  Šiandien uždaroma vienuoliktoji stovykla „Skambantys kankleliai". Stovykloje dalyvavo kone pusantro šimto dalyvių. Jie ne tik mokėsi atlikti bendrus kūrinius, klausėsi paskaitų, bet ir keliavo, dainavo, šoko, linksminosi. Vakar, liepos 2 dieną, Sudeikių daugiafunkciame centre stovyklautojai dovanojo skambų ir širdis virpinantį koncertą „O kieno žali sodai".

 • Pradėdamas sezoną „Juventus“ pažėrė staigmenų

  Šiandien Dubingiuose baigia fizinio pasirengimo stovyklą naujam sezonui besirengiantis Utenos „Juventus“ klubas ir visi krepšininkai bei treneriai atvyksta į Uteną ruoštis naujam 2016-2017 m. krepšinio sezonui. Prieš dieną juos aplankė ir kartu su komanda pietavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, mero patarėjas Henrikas Zabiela, klubo valdybos pirmininkas Teodoras Dalius Medikas, didžiausi komandos rėmėjai bei žurnalistai.

 • „Fuksų“ stovykla – linksmiausias pasiruošimas mokslams

  Sudeikių miestelyje esančio Alaušo ežero pakrantėje rugpjūčio 22–24 dienomis vyko Utenos kolegijos (toliau – Kolegijos) pirmakursių studentų – „fuksų“ – stovykla. Joje dalyvavo 32 pirmo kurso studentai. Stovyklos metu jaunuoliai susipažino su bendrakursiais, kolegijos vadovais ir dėstytojais.

 • Utenoje bus kuriama atminimo siena

  Utenos rajono ir miesto mokyklų 8–12 kl. mokiniai kurs atminimo sieną, kurioje bus tvirtinamos plokštelės, skirtos iš Utenos krašto kilusiems kultūros, švietimo, mokslo šviesuoliams, reikšmingiems Utenos istorijai. Atminimo sienai pasirinkta vieša vieta tarp Utenos kraštotyros muziejaus ir kepyklėlės „Vanilinis dangus".

 • Skudutiškyje – ne tik įspūdinga gamta, tyla ir ramybė

  Skudutiškis (Molėtų r.) patraukia įspūdinga gamta, ramybe ir šaltiniu ištryškusio mažo upeliuko santakoje esančia šventaviete, kur stūkso įspūdingi istorinės, mitologinės ir sakralinės vertės akmenys. Skudutiškio apylinkės garsios legendomis ir savo įvairių laikmečių istorijomis.

 • Lietuvoje – pirmoji šeimų stovykla

  Vasaros atostogų metu, o ypač pasibaigus vasarai, kuomet turėsime vaikus vėl leisti į mokyklas, o patys grįžti prie savo darbų, vienas didžiausių rūpesčių šeimoje išlieka šiltų santykių, vienybės, santarvės kūrimas ir išlaikymas, saugios meilės atmosferos puoselėjimas ir įtvirtinimas.

 • Alantoje stovyklaujantys Sibiro lietuvių vaikai gyrė Lietuvos svetingumą

  „Su tėvu namuose Rusijoje kalbu lietuviškai, todėl moku lietuvių kalbą. Dažnai lankau Vilniuje gyvenančią savo močiutę, tačiau šioje stovykloje esu pirmą kartą", – švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei trečiadienį pasakojo iš Rusijos Šiaurės į lituanistę stovyklą Alantoje, Molėtų rajone, atvykusi Marija.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4139
Vakar apsilankė:7864
Šią savaitę apsilankė:12003
Šį mėnesį apsilankė:12003
Viso (nuo 2015-02-16):13813565
Šiuo metu naršo:
102
2020-06-02
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!