Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas atvėrė duris mokiniams
JaunimasUtenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas atvėrė duris mokiniams
2016 kovo 04, Penktadienis 14:10

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas atvėrė duris mokiniams

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas atvėrė duris mokiniams

Kovo 3 dieną Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate vyko atvirų durų diena, kurios metu gausiai susirinkusiems jaunuoliams buvo pristatyta policijos veikla ir pareigūno profesija.

Susirinkusiuosius pasveikino Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Personalo skyriaus vedėjas A. Verbickas, kuris trumpai papasakojo, kur ir kada reikia kreiptis, norint gauti siuntimą mokytis Lietuvos policijos mokykloje ar Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete. Stojimo galimybes į Lietuvos policijos mokyklą pristatė Lietuvos policijos mokyklos Policijos veiklos skyriaus viršininko pavaduotojas V. Velička. Mokiniams buvo išsamiai papasakota, ką policija siūlo, jei jie pasirinktų policininko profesiją: socialines garantijas, tobulėjimo galimybes, karjeros perspektyvas. Stojimo galimybes ir reikalavimus Mykolo Romerio universitete pristatė Viešojo saugumo fakulteto lektorius E. Lankelis. Mokiniams buvo pateikta vaizdinė medžiaga bei išsamiai papasakota, kur stoti ir kokius reikalavimus reikia atitikti. Taip pat nurodyta, kur reikia kreiptis apsisprendusiems, nes pareigūnu gali būti tik tvirtai apsisprendęs ir savo tikslui atsidavęs žmogus.
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Mobiliojo būrio vadas A. Inčirauskas pristatė būrio veiklą, papasakojo apie mobiliųjų padalinių darbo specifiką, pristatė pagrindines bei papildomas policijos specialiąsias priemones, ginkluotę. Vaikams ypač rūpėjo ne tik apžiūrėti iš arti, tačiau ir savo rankomis prisiliesti prie policijoje naudojamų specialiųjų priemonių, savo rankose palaikyti ginklą.
Mokiniai taip pat turėjo galimybę pamatyti laikinojo sulaikymo kameras, domėtasi dėl kokių priežasčių asmenys yra sulaikomi. Papasakota, kaip organizuojama Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvus valdymo skyriaus veikla, kaip vaizdo stebėjimo kameromis yra fiksuojami pažeidimai.
Kriminalistinių tyrimų poskyrio vyresnysis specialistas R. Katinas papasakojo apie šiame skyriuje atliekamus kriminalistinius tyrimus, jiems atlikti reikalingą specialią įrangą, pristatė, kaip nusikaltimo vietoje paimami pirštų atspaudai daktiloskopiniams tyrimams atlikti. Jaunuoliams taip pat papasakota apie bylų tyrimų procesus, paaiškinta kriminalinės policijos tyrėjų darbo specifika.
Policijos komisariato kieme apsilankiusiųjų laukė pareigūnai, kurie supažindino su specialiojo automobilio, naudojamo Kelių policijos pareigūnų, galimybėmis. Mokiniai turėjo progą apžiūrėti tarnybinius automobilius, juose esančią amuniciją.
Lankytojus priėmę pareigūnai atsakinėjo į vaikų užduodamus klausimus, ragino savo gyvenimo kelią sieti su garbinga ir kilnia policijos pareigūno profesija.


Utenos AVPK inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Neblaivus vairuotojas pareigūnams siūlė „susitarti“, tačiau jo planas žlugo

  Ne tarnybos metu Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai, tinkamu laiku atsidūrę tinkamoje vietoje, sugebėjo užkirsti kelią galimoms skaudžioms pasekmėms.

 • Neviešas patruliavimas Utenoje: pareigūnai patikrino per pusę tūkstančio vairuotojų

  Nuo gegužės pradžios Utenos apskrities keliuose policijos pareigūnai jau užfiksavo daugiau kaip 500 Kelių eismo taisyklių pažeidimų:10 vairuotojų buvo neblaivūs, greitį viršijo 307 vairuotojai, 58 vairuotojai naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis, pažeidimus padarė 133 pėstieji, dviratininkai, vairuotojai, 24 asmenys pažeidė lenkimo taisykles, 42 nesinaudojo saugos diržais ir pan.

 • Utenos policija ieško dingusios be žinios moters

  Šių metų gegužės 2 dieną dingo iš namų išėjusi moteris. Jos buvo pasigesta vidurdienį, iki šiolei namo ji negrįžo.

 • Keliai neužtverti, bet kontroliuojami

  Balandžio 10-os vakarą policijos pareigūnai visoje šalyje pagal Policijos generalinio komisaro ir Vyriausybės nurodymą pradėjo budėjimą visuose pagrindiniuose keliuose įvažiuojant į miestus ir miestelius. Kaip „Utenos dienai“ aiškino Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas, kelius policija kontroliuos iki pirmadienio.

 • Velykų savaitgalį policija ragina likti namuose, o vykti bus galima tik išimtiniais atvejais

  Artėjant savaitgaliui policijos pareigūnai stiprina savo pajėgas ir stengsis užtikrinti karantino reikalavimų užtikrinimą. Dirbs daugiau nei 3 000 pareigūnų, įvažiuojant į miestus ir miestelius bus įrengta apie 300 policijos postų. Policija vykdys tiek viešas, tiek kitas, viešai nematomas, technines priemones, kurios taip pat padės kontroliuoti asmenų judėjimą.

 • Policija pasiruošusi užtikrinti visuomenės rimtį ir saugumą

  Atsižvelgdami situaciją dėl valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimo bei rekomendacijas maksimaliai teikti gyventojams aptarnavimo paslaugas nuotoliniu būdu, Lietuvos policija informuoja, kad gyventojams bus sudarytos sąlygos pateikti policijos įstaigai prašymus, skundus ir pranešimus išvengiant kontakto su policijos įstaigų darbuotojais. Pagal galimybes policijos komisariatuose bus įrengtos specialios vietos, kur asmuo, atvykęs į policijos įstaigą, galėtų palikti dokumentą, gauti policijos įstaigos, į kurią atvyko, darbuotojo konsultaciją telefonu, pateikiant aiškias instrukcijas bei konsultuojančių telefonu darbuotojų vidinius telefono numerius, jeigu tokių galimybių nėra – bus užtikrinamas saugaus atstumo laikymasis bendraujant. Šiuo laikotarpiu nebus organizuojami gyventojų priėmimai pas policijos įstaigos vadovus:

 • Utenos apskrities policija sėkmingai įgyvendino tarptautinį projektą

  Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (toliau – Utenos aps. VPK) kartu su partneriais sėkmingai baigė įgyvendinti INTERREG V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą Nr. LLI-082 „Sinerginės saugumo platformos sukūrimas Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje“, „SYNERGY FOR SECURITY“.

 • Jungtinis reidas Utenoje: mieste įkliuvo neblaivūs vairuotojai

  Sausio 25 dieną Utenos apskrityje dirbo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus ir Latvijos Respublikos Kelių policijos pajėgos – du ekipažai iš Lietuvos ir du iš Latvijos.

 • Pareigūnai nauju ginklu kapos sparnus kelių ereliams

  Gruodžio 9 dieną Utenos rajono savivaldybė Utenos apskrities vyriausiajam policijos komisa­riatui (AVPK) perdavė lazerinį greičio matavimo ir skaitmeninio vaizdo prietaisą „TruCam II“. Su­sitikime dalyvavusiems Utenos rajono savivaldy­bės atstovams ir žurnalistams policijos pareigūnai pademonstravo, kaip prietaisas veikia.

 • Neįprastoje automobilio vietoje rado kvaišalų

  Praėjusį penktadienį Utenoje, Paupio gatvėje, sustabdytame automobilyje buvo rasta galimai kvaišalų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1593
Vakar apsilankė:6336
Šią savaitę apsilankė:46727
Šį mėnesį apsilankė:57541
Viso (nuo 2015-02-16):14324701
Šiuo metu naršo:
64
2020-08-09
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!