Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas atvėrė duris mokiniams
JaunimasUtenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas atvėrė duris mokiniams
2016 kovo 04, Penktadienis 14:10

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas atvėrė duris mokiniams

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas atvėrė duris mokiniams

Kovo 3 dieną Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate vyko atvirų durų diena, kurios metu gausiai susirinkusiems jaunuoliams buvo pristatyta policijos veikla ir pareigūno profesija.

Susirinkusiuosius pasveikino Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Personalo skyriaus vedėjas A. Verbickas, kuris trumpai papasakojo, kur ir kada reikia kreiptis, norint gauti siuntimą mokytis Lietuvos policijos mokykloje ar Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete. Stojimo galimybes į Lietuvos policijos mokyklą pristatė Lietuvos policijos mokyklos Policijos veiklos skyriaus viršininko pavaduotojas V. Velička. Mokiniams buvo išsamiai papasakota, ką policija siūlo, jei jie pasirinktų policininko profesiją: socialines garantijas, tobulėjimo galimybes, karjeros perspektyvas. Stojimo galimybes ir reikalavimus Mykolo Romerio universitete pristatė Viešojo saugumo fakulteto lektorius E. Lankelis. Mokiniams buvo pateikta vaizdinė medžiaga bei išsamiai papasakota, kur stoti ir kokius reikalavimus reikia atitikti. Taip pat nurodyta, kur reikia kreiptis apsisprendusiems, nes pareigūnu gali būti tik tvirtai apsisprendęs ir savo tikslui atsidavęs žmogus.
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Mobiliojo būrio vadas A. Inčirauskas pristatė būrio veiklą, papasakojo apie mobiliųjų padalinių darbo specifiką, pristatė pagrindines bei papildomas policijos specialiąsias priemones, ginkluotę. Vaikams ypač rūpėjo ne tik apžiūrėti iš arti, tačiau ir savo rankomis prisiliesti prie policijoje naudojamų specialiųjų priemonių, savo rankose palaikyti ginklą.
Mokiniai taip pat turėjo galimybę pamatyti laikinojo sulaikymo kameras, domėtasi dėl kokių priežasčių asmenys yra sulaikomi. Papasakota, kaip organizuojama Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvus valdymo skyriaus veikla, kaip vaizdo stebėjimo kameromis yra fiksuojami pažeidimai.
Kriminalistinių tyrimų poskyrio vyresnysis specialistas R. Katinas papasakojo apie šiame skyriuje atliekamus kriminalistinius tyrimus, jiems atlikti reikalingą specialią įrangą, pristatė, kaip nusikaltimo vietoje paimami pirštų atspaudai daktiloskopiniams tyrimams atlikti. Jaunuoliams taip pat papasakota apie bylų tyrimų procesus, paaiškinta kriminalinės policijos tyrėjų darbo specifika.
Policijos komisariato kieme apsilankiusiųjų laukė pareigūnai, kurie supažindino su specialiojo automobilio, naudojamo Kelių policijos pareigūnų, galimybėmis. Mokiniai turėjo progą apžiūrėti tarnybinius automobilius, juose esančią amuniciją.
Lankytojus priėmę pareigūnai atsakinėjo į vaikų užduodamus klausimus, ragino savo gyvenimo kelią sieti su garbinga ir kilnia policijos pareigūno profesija.


Utenos AVPK inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Policija pasiruošusi užtikrinti visuomenės rimtį ir saugumą

  Atsižvelgdami situaciją dėl valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimo bei rekomendacijas maksimaliai teikti gyventojams aptarnavimo paslaugas nuotoliniu būdu, Lietuvos policija informuoja, kad gyventojams bus sudarytos sąlygos pateikti policijos įstaigai prašymus, skundus ir pranešimus išvengiant kontakto su policijos įstaigų darbuotojais. Pagal galimybes policijos komisariatuose bus įrengtos specialios vietos, kur asmuo, atvykęs į policijos įstaigą, galėtų palikti dokumentą, gauti policijos įstaigos, į kurią atvyko, darbuotojo konsultaciją telefonu, pateikiant aiškias instrukcijas bei konsultuojančių telefonu darbuotojų vidinius telefono numerius, jeigu tokių galimybių nėra – bus užtikrinamas saugaus atstumo laikymasis bendraujant. Šiuo laikotarpiu nebus organizuojami gyventojų priėmimai pas policijos įstaigos vadovus:

 • Utenos apskrities policija sėkmingai įgyvendino tarptautinį projektą

  Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (toliau – Utenos aps. VPK) kartu su partneriais sėkmingai baigė įgyvendinti INTERREG V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą Nr. LLI-082 „Sinerginės saugumo platformos sukūrimas Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje“, „SYNERGY FOR SECURITY“.

 • Jungtinis reidas Utenoje: mieste įkliuvo neblaivūs vairuotojai

  Sausio 25 dieną Utenos apskrityje dirbo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus ir Latvijos Respublikos Kelių policijos pajėgos – du ekipažai iš Lietuvos ir du iš Latvijos.

 • Pareigūnai nauju ginklu kapos sparnus kelių ereliams

  Gruodžio 9 dieną Utenos rajono savivaldybė Utenos apskrities vyriausiajam policijos komisa­riatui (AVPK) perdavė lazerinį greičio matavimo ir skaitmeninio vaizdo prietaisą „TruCam II“. Su­sitikime dalyvavusiems Utenos rajono savivaldy­bės atstovams ir žurnalistams policijos pareigūnai pademonstravo, kaip prietaisas veikia.

 • Neįprastoje automobilio vietoje rado kvaišalų

  Praėjusį penktadienį Utenoje, Paupio gatvėje, sustabdytame automobilyje buvo rasta galimai kvaišalų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 • Buvusiame srutų rezervuare gausiai liejosi velnio lašai

  Rugsėjo 5 dieną Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai su Valstybinės mokesčių inspekcijos bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistais Kiauliupio kaime (Kuktiškių sen.) naikino nelegalų alkoholį. Į buvusias fermų srutų talpyklas išpilta 2 317 litrų konfiskuotų svaigalų.

 • Apie saugų eismą kelyje vaikams priminė ir šuo Amsis

  Pirmadienį mieste pasklido šventiškai nusiteikę mokiniai, dar gyvenantys vasaros įspūdžiais. Prasidėjo įtemptas metas – tiek pėstiesiems, tiek vairuotojams teks dar kartą prisiminti Kelių eismo taisykles. Apie saugų eismą priminė policijos pareigūnai, šventinę dieną budėję prie pėsčiųjų perėjų, ir policijos draugas šuo Amsis, dovanojęs smagių akimirkų.

 • Skirs papildomų priemonių mokinių pasiekimams gerinti

  Svarbiausi švietimo tikslai ateinančiais mokslo metais išlieka tokie patys: mažinti atotrūkį tarp mokinių pasiekimų, gerinti mokytojų darbo sąlygas ir užtikrinti kokybišką ugdymą kiekvienam mokiniui. Apie tai buvo kalbama rugpjūčio 27 dieną Kėdainiuose vykstančioje savivaldybių švietimo konferencijoje, kurią organizavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

 • Rugsėjo mėnesį vairuotojų lauks nauji reidai

  Nuo rugsėjo 2 dieną prasidės nauji mokslo metai, gatvėse ir keliuose padaugės jaunųjų eismo dalyvių. Po vasaros atostogų darželinukai, mokiniai, studentai vyks į mokymo įstaigas autobusais ir automobiliais, dviračiais ir paspirtukais. Intensyviame eisme dalyvaus daugiau pradedančiųjų vairuotojų, keliuose padidės transporto priemonių srautai.

 • Mokinių skaičius išlieka toks pat kaip ir pernai

  Naujais mokslo metais mokinių skaičius šalies mokyklose išliks panašus kaip praėjusiais. Prognozuojama, kad pirmokų skaičius mažai skirsis nuo pernykščio – jų sugužės apie 29 tūkst.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:10384
Vakar apsilankė:13921
Šią savaitę apsilankė:10385
Šį mėnesį apsilankė:425779
Viso (nuo 2015-02-16):13053710
Šiuo metu naršo:
208
2020-03-30
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!