Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas atvėrė duris mokiniams
JaunimasUtenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas atvėrė duris mokiniams
2016 kovo 04, Penktadienis 14:10

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas atvėrė duris mokiniams

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas atvėrė duris mokiniams

Kovo 3 dieną Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate vyko atvirų durų diena, kurios metu gausiai susirinkusiems jaunuoliams buvo pristatyta policijos veikla ir pareigūno profesija.

Susirinkusiuosius pasveikino Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Personalo skyriaus vedėjas A. Verbickas, kuris trumpai papasakojo, kur ir kada reikia kreiptis, norint gauti siuntimą mokytis Lietuvos policijos mokykloje ar Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete. Stojimo galimybes į Lietuvos policijos mokyklą pristatė Lietuvos policijos mokyklos Policijos veiklos skyriaus viršininko pavaduotojas V. Velička. Mokiniams buvo išsamiai papasakota, ką policija siūlo, jei jie pasirinktų policininko profesiją: socialines garantijas, tobulėjimo galimybes, karjeros perspektyvas. Stojimo galimybes ir reikalavimus Mykolo Romerio universitete pristatė Viešojo saugumo fakulteto lektorius E. Lankelis. Mokiniams buvo pateikta vaizdinė medžiaga bei išsamiai papasakota, kur stoti ir kokius reikalavimus reikia atitikti. Taip pat nurodyta, kur reikia kreiptis apsisprendusiems, nes pareigūnu gali būti tik tvirtai apsisprendęs ir savo tikslui atsidavęs žmogus.
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Mobiliojo būrio vadas A. Inčirauskas pristatė būrio veiklą, papasakojo apie mobiliųjų padalinių darbo specifiką, pristatė pagrindines bei papildomas policijos specialiąsias priemones, ginkluotę. Vaikams ypač rūpėjo ne tik apžiūrėti iš arti, tačiau ir savo rankomis prisiliesti prie policijoje naudojamų specialiųjų priemonių, savo rankose palaikyti ginklą.
Mokiniai taip pat turėjo galimybę pamatyti laikinojo sulaikymo kameras, domėtasi dėl kokių priežasčių asmenys yra sulaikomi. Papasakota, kaip organizuojama Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvus valdymo skyriaus veikla, kaip vaizdo stebėjimo kameromis yra fiksuojami pažeidimai.
Kriminalistinių tyrimų poskyrio vyresnysis specialistas R. Katinas papasakojo apie šiame skyriuje atliekamus kriminalistinius tyrimus, jiems atlikti reikalingą specialią įrangą, pristatė, kaip nusikaltimo vietoje paimami pirštų atspaudai daktiloskopiniams tyrimams atlikti. Jaunuoliams taip pat papasakota apie bylų tyrimų procesus, paaiškinta kriminalinės policijos tyrėjų darbo specifika.
Policijos komisariato kieme apsilankiusiųjų laukė pareigūnai, kurie supažindino su specialiojo automobilio, naudojamo Kelių policijos pareigūnų, galimybėmis. Mokiniai turėjo progą apžiūrėti tarnybinius automobilius, juose esančią amuniciją.
Lankytojus priėmę pareigūnai atsakinėjo į vaikų užduodamus klausimus, ragino savo gyvenimo kelią sieti su garbinga ir kilnia policijos pareigūno profesija.


Utenos AVPK inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Policijos pareigūnai perspėjo, kur vasarą atkreips didžiausią dėmesį

  Šių metų vasara itin gausi gražių renginių ir įvairių festivalių, kuriuos pamėgo įvairaus gyvenimo būdo ir interesų žmonės. Vien liepos–rugpjūčio mėnesiais mūsų šalyje vyks mažiausiai 17 įvairių festivalių, sutraukiančių dalyvių iš visos mūsų šalies ir net užsienio. Vasaros renginiai dažniausiai vyksta kurortiniuose miestuose, poilsiavietėse, prie ežerų, vaizdingose vietovėse, o didžioji dalis dalyvių į šiuos renginius atvyksta automobiliais, autobusais, kitomis transporto priemonėmis.

 • Saugaus eismo dieną – policijos dovana gyventojams

  Balandžio 6 dieną (šeštadienį) prie Utenos daugiafunkcio sporto centro vyko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) drauge su Utenos rajono savivaldybe bei kitais partneriais organizuotas prevencinis renginys „Mes už saugų eismą!“, kurio pagrindinis tikslas – nė vieno nukentėjusio eismo dalyvio Utenos krašto keliuose.

 • Kratų metu pareigūnai rado cigarečių ir kuro

  Kaip pranešė Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, policijos pareigūnai vykdė reidą Utenos apskrityje ir rado didelius kiekius kontrabandinių cigarečių ir nelegalaus dyzelinio kuro.

 • Policija prašo gyventojų pagalbos

  Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriuje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Šių metų lapkričio 4 dieną apie 19 val. 20 min., Utenos mieste, Taikos g., prie Nr. 26 numeriu pažymėto pastato, buvo sumuštas 26 metų vaikinas, jį mušė du jaunuoliai. Nukentėjusysis nurodė, kad tuo metu, kai jis buvo mušamas, galimai matė du nepažįstami vyriškiai, kurių amžius galėjo būti apie 40-50 metų. Jie nukentėjusiojo paklausė, už ką buvo sumuštas.

 • Bandymas papirkti pareigūnus baigėsi baudžiamąja atsakomybe

  Praėjusią savaitę du Kelių eismo taisykles pažeidę vairuotojai gresiančios administracinės atsakomybės siekė išvengti neteisėtu būdu – bandydami papirkti Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnus Akmenės ir Kelmės rajonuose. Abiem atvejais pažeidėjai patraukti baudžiamojon atsakomybėn, tad už neapgalvotą poelgį atsakys dvigubai.

 • Ginančiai, saugančiai ir padedančiai Lietuvos policijai – 100

  Rugsėjo 28-ą Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (AVPK) minėjo profesinę šventę – Policijos (Angelų sargų) dieną – bei Lietuvos policijos 100 metų sukaktį. Po šv. Mišių, kurias Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje aukojo Lietuvos policijos vyriausiasis kapelionas Algirdas Toliatas, policijos pareigūnai susirinko Utenos kultūros centre, kur jų laukė sveikinimai, apdovanojimai ir grupės „Delfinai" koncertas.

 • Ignalinoje pagerbti policijos pareigūnai

  Rugsėjo 27 dieną Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis dalyvavo Paliesiaus dvare vykusiame iškilmingame Lietuvos policijos įkūrimo 100-ųjų metinių ir Angelų Sargų – Policijos dienos minėjime bei pasveikino Ignalinos rajono policijos komisariato vadovą Dainių Šidlauską, pareigūnus, darbuotojus.

 • Lietuvos mokiniai laimėjo du sidabro ir vieną bronzos medalį

  Iš Tarptautinės informatikos olimpiados (IOI 2018) Japonijoje trys Lietuvos mokiniai grįžo su medaliais. Vilniaus licėjaus abiturientas Martynas Sinkievič (mokytojas Bronius Skūpas) ir VšĮ Kauno technologijos universiteto gimnazijos abiturientas Tautvydas Jasiūnas parsivežė sidabro medalius, o Gediminas Lelešius iš tos pačios gimnazijos – bronzos medalį.

 • Baigusiems galioti dokumentams šiukšlių dėžės – ne vieta

  Uostamiesčio policijos pareigūnai pastebėjo, kaip neatsargiai žmonės kartais elgiasi: Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriuje pasikeitę ir gavę naujus dokumentus – pasus bei asmens tapatybės korteles – senuosius jie išeidami tiesiog išmeta į šiukšlių dėžę.

 • Pareigūnai vykdė akciją „Būk saugus prie vandens“

  Prevencinės priemonės metu Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai lankėsi mūsų krašto poilsiavietėse, pliažuose ir maudymosi vietose, tikrino ar poilsiautojai nedaro viešosios tvarkos pažeidimų, administracinių nusižengimų, ar laikosi saugaus elgesio taisyklių prie vandens telkinių, ar nedaro teisės pažeidimų naudodamiesi vandens transporto priemonėmis ir ar turi bei tinkamai naudojasi visomis apsaugos priemonėmis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2276
Vakar apsilankė:6456
Šią savaitę apsilankė:2276
Šį mėnesį apsilankė:173895
Viso (nuo 2015-02-16):10927790
Šiuo metu naršo:
120
2019-08-26
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!