Utenoje vyko nacionalinio mokinių muzikos kūrinių konkurso laureatų koncertas
JaunimasUtenoje vyko nacionalinio mokinių muzikos kūrinių konkurso laureatų koncertas
2015 lapkričio 06, Penktadienis 10:12

Utenoje vyko nacionalinio mokinių muzikos kūrinių konkurso laureatų koncertas

Utenoje vyko nacionalinio mokinių muzikos kūrinių konkurso laureatų koncertas
 • 9 foto, video

Neseniai Utenos muzikos mokykloje vyko neeilinis koncertas – į Uteną atvyko būrys talentingų atlikėjų, kurie, lydimi kompozitorių Gintaro Samsono, Ryčio Mažulio ir Arūno Navako, atliko nacionalinio mokinių muzikos kūrinių konkurso laureatų kūrinius.

Nacionalinis mokinių muzikos kūrinių konkursas rengiamas jau šeštus metus. Jame dalyvauja Lietuvos specialiosiose meno ir muzikos mokyklose, konservatorijose bei gimnazijose besimokantys muzikos talentai, kurie netolimoje ateityje galimai papildys lietuvių nacionalinės kompozicijos mokyklos kūrėjų gretas.
Į Uteną konkurso organizatorius atvykti paskatino Utenos muzikos mokyklų auklėtiniai, kurie taip pat dalyvauja mokinių muzikos kūrinių konkurse ir užima garbingas vietas. Koncerte tarp laureatų kūrinių skambėjo mūsų miestui atstovavusių Ugnės Laurinavičiūtės ir Astos Dirmaitės sukurti kūriniai.
U. Laurinavičiūtė su kūriniu ,,Kėlė žvirblis puotą" fleitai ir fortepijonui (mokytoja Nijolė Gelgotienė) šiais metais pelnė trečią vietą. „Tai miela, žavi ir nuoširdi, navatyvi programinė pjesė, įkvėpta vaikystės. Pasirinkta programa pasufleravo jaunajai autorei lengvumo ir grakštumo muzikai suteikiančias išraiškos priemones", – rašoma Lietuvos muzikos ir teatro akademijos tinklapyje.
A. Dirmaitės kūrinys „Mano širdin įsiveržk" sopranui, fleitai ir fortepijonui (mokyt. N. Gelgotienė) šiame konkurse užėmė antrą vietą 2014 metais.
Kaip koncerte sakė G. Samsonas, konkurse dalyvaujantys mokiniai nebūtinai vėliau pasirenka muziko kelią. Pasaulyje figūruoja ne viena pavardė, kai žmogus, būdamas gabus kitos srities specialistas, kuria aukšto lygio visame pasaulyje žinomus muzikos šedevrus. Gausiu būriu žiūrovų pasidžiaugęs kompozitorius vieną po kito skelbė kūrinius, trumpai pristatydamas jų autorius, tarp kurių – jauni dar mokykloje besimokantys vaikai ir jau studijuojantys jaunuoliai.
Tokio pobūdžio koncertai rengiami įvairiuose Lietuvos miestuose. Taip siekiama akademinės muzikos kūryba sudominti kuo daugiau mokinių ir paskatinti dalyvauti šiame konkurse. Koncertuose jaukią atmosferą kuria po nuskambėjusių kūrinių besitęsiantis pokalbis tarp atlikėjų, kompozitorių, pedagogų ir mokinių. Diskusijose neformaliai paliečiami aktualūs šiuolaikinės Lietuvių ir pasaulio muzikos kūrybos bei atlikimo klausimai.
2016 metais Kompozitorių sąjungos fondo, Lietuvos kompozitorių sąjungos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kompozicijos katedros bei Lietuvos autorių teisių gynimo agentūros LATGA pajėgomis bus rengiamas septintasis nacionalinis mokinių muzikos kūrinių konkursas. Jau žinoma jo finalinio koncerto data, tai įvyks 2016 birželio mėnesio pirmąjį šeštadienį.

„Utenos dienos" inf., Jurgitos Pavilonienės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos muzikos mokykloje vyks ypatingas koncertas

  Balandžio 26 dieną (trečiadienį) 17.30 val. Utenos muzikos mokyklos koncertų salėje vyks Klaipėdos krašto kompozitoriaus, chorvedžio, pedagogo Gedimino Purlio fortepijoninių pjesių albumo „Ir aš mažas buvau" pristatymas–koncertas.

 • Muzikos mokyklos auklėtiniai laukia Kalėdų

  Gruodžio 20 dieną Utenos muzikos mokykloje čia besimokantys mokiniai artėjančių švenčių proga surengė koncertą draugams, tėvams, mokytojams. Valsais, polkomis ir kitais įvairaus sudėtingumo kūriniais savo gebėjimais stebino ir maži, ir dideli.

 • Muzikiniais garsais suskambo Tarptautinis Veronikos Vitaitės fortepijoninių ansamblių konkursas

  Vasario 26 dieną Utenos muzikos mokykloje skleidėsi fortepijono melodijos – kūrinius atliko jaunieji muzikantai: vieni į sceną lipo pirmą kartą ir su dideliu jauduliu, kiti demonstravo savo meistriškumą, įgytą ne per vienerius metus.
  Utenoje vyko pirmasis muzikinis konkursas, kuris nuo šių metų vadinsis profesorės Veronikos Vitaitės vardu. Į Tarptautinį Veronikos Vitaitės fortepijoninių ansamblių konkursą atlikėjai atvyko iš Kupiškio, Kauno, Zarasų, Joniškio, Šiaulių, Ukmergės, Švenčionių, Anykščių, Nemenčinės ir Kaliningrado.

 • Uteniškiai – vieni geriausių jaunųjų pianistų Lietuvoje

  Prestižiniame nacionaliniame Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurse Utenos muzikos mokyklos mokiniai nuskynė laurus. Šiemet konkursas, surengtas jau 19 kartą, vyko Klaipėdos Universiteto menų akademijos koncertų salėje vasario 4–7 dienomis. Jame Utenai atstovavo Muzikos mokyklos mokytojos Zitos Lukošiūnienės parengti mokiniai Jorūnas Janaudis, Viktorija Vansevičiūtė ir Augustina Barzdaitė.

 • Belaukiant šv. Kalėdų – Muzikos mokyklos mokinių dovana

  Gruodžio 9-os vakarą Utenos muzikos mokyklos bendruomenė uteniškius pakvietė į Advento koncertą „Stebuklo laukimas", kuris vyko jaukioje ir šiltoje muzikos mokyklos salėje. Susirinkusiems žiūrovams koncertavo muzikos mokyklos mokiniai: smuikininkai, akordeonininkai, kanklininkai, saksofonininkai, pianistai, fleitininkai, dainavo Chorinio dainavimo skyriaus jaunieji dainininkai.

 • Utenos muzikos mokykloje – dviguba šventė

  Pirmąją naujų mokslo metų dieną Utenos muzikos mokyklos bendruomenė šventė ne tik mokslo metų pradžią, tačiau ir renovacijos pabaigą. Šalia atnaujintos mokyklos susirinkę mokiniai, mokytojai, tėvai, valdininkai buvo pasitikti nuotaikingų muzikos ritmų. Vaikams džiūgaujant, kad muzikos garsų nebeskros gręžiamų sienų aidas, tėvai vertino tai, kad žiemą jų atžaloms nebeteks šalti nei klasėse, nei koncertų salėje.

 • Asta Dirmaitė į Uteną parsivežė taurę

  Balandžio 28–gegužės 5 dienomis Utenos muzikos mokyklos fortepijono mokytoja Ingrida Dirmienė kartu su mokine Asta Dirmaite buvo išvykusios į Italiją, kur vyko tarptautinis konkursas „Musica insieme".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6844
Vakar apsilankė:6469
Šią savaitę apsilankė:13313
Šį mėnesį apsilankė:24127
Viso (nuo 2015-02-16):14291287
Šiuo metu naršo:
86
2020-08-04
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!