„Saulės“ gimnazijoje vieši tarptautinio projekto partneriai iš svečių šalių
Jaunimas„Saulės“ gimnazijoje vieši tarptautinio projekto partneriai iš svečių šalių
2015 rugsėjo 10, Ketvirtadienis 11:14

„Saulės“ gimnazijoje vieši tarptautinio projekto partneriai iš svečių šalių

„Saulės“ gimnazijoje vieši tarptautinio projekto partneriai iš svečių šalių
 • 5 foto

Rugsėjo 7–11 dienomis Utenos „Saulės“ gimnazijoje vieši tarptautinio Erasmus+ projekto „Ateities karjerą kuriame šiandien“, skirto tobulinti mokytojų profesinį orientavimą ir padedančio nuspręsti, kokia profesija mokiniui labiausiai tinka partneriai iš Lenkijos, Turkijos, Rumunijos ir Italijos.

Antradienį užsienio šalių delegacija lankėsi Utenos rajono savivaldybės administracijoje, kur buvo supažindinti su rajono istorija, švietimo sistema ir vykdomais ES projektais. Po susitikimo su rajono valdžia svečiai vyko apžiūrėti Molėtų rajone įsikūrusio Lietuvos etnokosmologijos muziejaus.

Trečiadienį gimnazijoje buvo surengta spaudos konferencija, kurios metu projekto dalyviai atsakinėjo į jaunųjų mokyklos laikraščio „Langas" žurnalistų klausimus ir dalijosi projekto vykdymo ypatumais. Užsienio šalių mokyklose dirbančius mokytojus nustebino tai, kad seniausios miesto gimnazijos koridoriuose per pertraukas žymiai mažiau triukšmo nei svetur. Visi projekto partneriai vieningai tvirtino, kad projektas labai svarbus kiekvienam mokytojui, padedančiam mokiniams pasirinkti tinkamą karjeros kryptį.

Kaip aiškino projekto koordinatorė Cristina Lerch, kiekvienas mokinys turės savo portfelį – individualų instrumentą – kuriame bus surašytos jo kompetencijos, gebėjimai, siekiai ir atsispindės tai, kokią pažangą jis daro. C. Lerch teigimu, tai didžiulė galimybė ne tik mokytojams ir mokiniams, bet ir tėvams, kurie galės įvertinti apčiuopiamus savo vaiko mokymosi rezultatus.

Projekto partneris iš Turkijos Mustafa Ergun paklaustas, kuo skiriasi lietuvių mokiniai nuo Turkijos mokyklose besimokančių jaunuolių juokavo, kad didžiausias skirtumas yra plaukų spalva – Lietuvoje daugiau blondinių.

„Lango“ žurnalistėms buvo įdomu, ar ir svečiose šalyse mokiniai turi dėvėti uniformas. M. Ergun tikino, kad Turkijoje mokiniai privalo paklusti šiam reikalavimui, tačiau nėra tuo labai patenkinti, o viešnios iš Lenkijos ir Italijos atskleidė, kad jų šalyse uniformos dėvimos toli gražu ne visose mokyklose.

Spaudos konferencija neapsiėjo be nuotaikingų klausimų apie antrąją Lietuvos religiją – krepšinį. Svečias iš Rumunijos negailėjo gerų žodžių žymiems Lietuvos krepšinio veteranams Arvydui Saboniui ir Šarūnui Marčiulioniui, o turkas M. Ergun nepraleido progos pagirti Turkijos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės, kurioje žaidžiantys krepšininkai, jo nuomone, tokie pat pajėgūs kaip ir lietuviai.

„Saulės“ gimnazijos mokytojų kvietimu po spaudos konferencijos svečiai lankėsi „Utenos alaus" darykloje, kur turėjo galimybę stebėti, kaip gaminamas alus.

Laikraščio „Utenos diena“ inf., D. Kazokaitės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Su atkurta Lietuva 100-metį mininčiai gimnazijai – patriotinės dovanos

  Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio fone savo garbų šimto metų jubiliejų paminėjo ir Utenos „Saulės“ gimnazija, tapusi kultūros, švietimo židiniu Utenos krašte, formavusiu ir tebeformuojančiu kilnių, taurių tikslų bei pergalės savo gyvenime siekiančius žmones. Lapkričio 23 dieną vykusios šventinės popietės, į kurią susirinko buvę ir esami darbuotojai, socialiniai partneriai, mokytojai bei mokiniai, metu skambėjo sveikinimai, o jubiliejų mininčiai gimnazijai, kaip ir dera, buvo įteiktos net kelios vėliavos. Antroji šventinė diena įvairių kartų mokytojus ir mokinius sugrąžino į prisiminimus.

 • Projektinė veikla Utenos „Saulės“ gimnazijoje

  Mokymasis veikiant, bendradarbiaujant, taikant įgytas žinias praktikoje yra, ko gero, geriausi mokinių ugdymo būdai, realiai prisidedantys prie jauno žmogaus tobulėjimo. Todėl „Saulės“ gimnazija nuolatos ieško įvairių naujų veiklų, ugdymo būdų ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų.

 • „Erasmus+“ programos projektas mokykloje-vaikų darželyje „Varpelis“

  Utenos mokyklos-vaikų darželio „Varpelis" bendruomenė kartu su dar penkiomis Europos Sąjungos šalimis pastaruosius dvejus metus dalyvauja „Erasmus+" programos tarpmokyklinių strateginių partnerysčių projekte „Už žaliuojantį pasaulį: leiskime vaikams veikti", kurio tikslas – nuo mažens vystyti socialinį bei verslumo ugdymą, skatinti vaikus atsakingai veikti, supažindinti su aplinkos apsaugos bei sociokultūrinėmis problemomis, ugdyti įvairias vertybes ir verslumui reikalingas savybes, tokias kaip pasitikėjimas savimi, atkaklumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas, atsakingumas, savarankiškumas ir komandinė dvasia.

 • Kaimynų sporto šventė suvienijo sporto mylėtojus

  Gegužės 16 dieną „Saulės" gimnazijos stadione vyko „Kaimynų sporto šventė", kurioje dalyvavo „Saulės" gimnazijos, Utenos specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenės bei policijos atstovai. Šventės tikslas – ugdyti toleranciją ir mažinti patyčias, sportuojant rasti draugų. Šventės pradžią paskelbė gimnazijos šokių grupė „Tandemus", dalyvius pasveikino „Saulės" gimnazijos direktorė Nijolė Zabukienė, Utenos daugiafunkcio sporto centro direktoriaus pavaduotoja Vilgelmina Rastenienė, Utenos apskrities VPK veiklos skyriaus tyrėja D. Maselskienė.

 • Utenos „Saulės“ gimnazistai pateko į finalinį konkurso „Temidė“ etapą

  „Saulės" gimnazijoje vyko teisinių žinių konkurso „Temidė" III etapas. Jame dalyvavo mokyklų, laimėjusių atrankinį etapą savo rajonuose, komandos: Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos, Ignalinos rajono Vidiškių gimnazijos ir Utenos „Saulės" gimnazijos komandos. Dalyvius vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų, Ignalinos, Molėtų, Anykščių policijos komisariatų veiklos skyrių vyr. tyrėjai bei komisijos pirmininkė Utenos AVPK veiklos skyriaus viršininkė D. Sapkauskienė.

 • „Saulės“ gimnazija – šiuolaikiškų žmonių bendruomenė

  Šiandien suvokiame, kad jaunoji karta turi ne tik mokytis iš vadovėlių, bet ir lavintis kūrybiškai, ugdyti save visapusiškai. „Saulės" gimnazijos mokytojams tai savaime suprantama būtinybė, todėl žinios perteikiamos realiais pavyzdžiais, lavinamas gimnazistų kritinis mąstymas. Mokyklos bendruomenė savo darbais Utenos visuomenei įrodo, kad šios gimnazijos mokiniai yra nuolat įtraukiami į įdomias veiklas. Tą akivaizdžiai atskleidžia vieną kovo mėnesio savaitę mūsų gimnazijoje vykę renginiai.

 • Ant balto popieriaus lapo sužydo vasarą menančios kompozicijos

  Į tradicija tapusį renginį, kuris dedikuojamas Žemės dienai, kasmet draugėn sukviečiami Utenos miesto ugdymo įstaigų mokiniai, kurie įtraukiami į neįprastą veiklą. Šiais metais mokiniai pasinėrė į sausų gėlių ir augalų pasaulį – iš jų sukūrė įdomias ir akį traukiančias kompozicijas.

 • „Saulės“ gimnazija tapo dar saugesnė

  Šiais laikais visuomenės reikalavimai saugumui mokyklose yra labai dideli. Tėvai tikisi, kad jų vaikas mokykloje ne tik įgis žinių, bet bus ir saugus, nepastumtas, neužgautas, neapvogtas. Pamokų ir pertraukų metu mokytojai, budintysis, valytojos prižiūri tvarką gimnazijoje. Tuo tarpu tai, kas vyksta lauke, ne visada yra pastebima, o įvykus kažkokiam įvykiui sunkiai išaiškinama. Tokiu būdu, siekiant užkirsti kelią bet kokiems incidentams, „Saulės" gimnazijos teritorijoje įrengtos vaizdo stebėjimo kameros.

 • Kalėdinis sugrįžimas į „Saulę“

  Šiandien, City Alumni pakviesti aplankėme „Saulės“ gimnaziją ir su trečiokais bei ketvirtokais turėjome po pora pamokų. Ačiū Marijai Šaraitei, kad mus pakvietė, mokytojams, direktorei, kad mus priėmė, ačiū mokiniams, kad mus ištvėrėte!!!

 • Kalėdiniai renginiai „Saulės“ gimnazijoje

  Kalėdos – didžiosios metų šventės. Šventės, kai iš po blizgesio ir spindesio ištraukiame tai, kas brangiausia – gerumą, nuoširdumą, meilę. Ir tuomet suprantame, kad kartais trūksta tiek nedaug – gal tik gero žodžio ar šypsenos, o gal tik šilto, jaukaus pabuvimo kartu. Toks pabuvimas artėjant šventėms ir buvo organizuojamas „Saulės" gimnazijoje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3764
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:50237
Šį mėnesį apsilankė:82954
Viso (nuo 2015-02-16):14106946
Šiuo metu naršo:
139
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!