Utenos apskrities jaunųjų policijos rėmėjų ir šaulių komandos sėkmė Medininkuose
JaunimasUtenos apskrities jaunųjų policijos rėmėjų ir šaulių komandos sėkmė Medininkuose
2015 liepos 22, Trečiadienis 13:13

Utenos apskrities jaunųjų policijos rėmėjų ir šaulių komandos sėkmė Medininkuose

Utenos apskrities jaunųjų policijos rėmėjų ir šaulių komandos sėkmė Medininkuose

Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos šaulių sąjunga organizavo vasaros stovyklą Vilniaus rajone, Medininkuose, į kurią suvažiavo vaikai iš visos Lietuvos. Joje dalyvavo Utenos, Kauno, Marijampolės, Alytaus, Vilniaus ir Ignalinos rajonų jaunieji policijos rėmėjai, jaunieji šauliai ir jaunieji pasieniečiai.

Į stovyklos atidarymą atvyko ir stovyklautojus pasveikino policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Renatas Požėla, Lietuvos šaulių sąjungos vadas Liudas Gumbinas, Viešojo saugumo tarnybos vadas Ričardas Pocius ir kiti stovyklos organizatoriai.
Stovyklos metu vaikai turėjo galimybę susipažinti su pasieniečių profesija, jų uždaviniais, funkcijomis, darbo specifika bei naudojama technika. Stovyklautojai aplankė pasieniečių mokyklos muziejų, stebėjo kaip dirba pasieniečių kinologai. Organizuota išvyka į Medininkų tragedijos įvykius menantį muziejų-memorialą.
Jaunieji policijos rėmėjai, jaunieji šauliai ir jaunieji pasieniečiai stebėjo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato mobiliosios kuopos pasirodymą, saugaus eismo įrenginius, buvo pristatytas kriminalistinės laboratorijos darbas.
Pristatydami savo profesiją, ugniagesiai gelbėtojai bendravo su stovyklautojais, demonstravo gaisrų gesinimo ir gelbėjimo darbų techniką, įrangą. Ugniagesiai patarė, kaip elgtis žaibuojant, būnant arti vandens telkinių bei gaisro atveju.
Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai organizavo karinį-taktinį žygį Rūdninkų poligone, kuriame stovyklautojai demonstravo ištvermę ir žinias, įgytas stovykloje. Taip pat visi aplankė vieną didžiausių pilių Lietuvoje – Medininkų pilį, esančią už 2 kilometrų nuo Baltarusijos sienos bei netoliese esantį aukščiausią Lietuvos tašką – Juozapinės kalną.
Stovykloje vaikai gyveno pagal karinį režimą ir drausmę. Visą savaitę stovyklautojai dieną pradėdavo rikiuote bei rytine mankšta. Vaikai susiskirstę į komandas rungėsi tarpusavyje, dalyvavo konkursuose, išbandė savo jėgas sportinėse varžybose. Rungtys buvo vertinamos komisijos narių ir teisėjų.
Susumavus savaitės rezultatus paaiškėjo, kad pirmąją vietą užėmė Utenos apskrities jaunųjų policijos rėmėjų ir jaunųjų šaulių komanda. Utenos komanda džiaugėsi pergale, tačiau tai nebuvo pagrindinis Utenos apskrities jaunųjų policijos rėmėjų ir jaunųjų šaulių komandos tikslas. Svarbiausia buvo ne pirmoji vieta, bet stovyklos metu įgyta nauja patirtis, susipažinimas su statutinių tarnybų veikla, įdomūs užsiėmimai, rungtys, naujos pažintys ir draugai.

Utenos AVPK inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Rajono vaikų vasaros poilsiui – 10 tūkst. eurų

  Šiais metais padidintas vaikų vasaros poilsio projektų finansavimas. Iš Europos socialinio fondo lėšų skirta 400 tūkst. eurų. Dar apie 900 tūkst. nusimačiusios savivaldybės, lėšų skirs ir Švietimo ir mokslo ministerija. Kartu sudėjus ES, valstybės biudžeto ir savivaldybių lėšas vaikų vasaros poilsiui teks daugiau kaip 1 milijonas eurų. Utenos rajono vaikai poilsiaus už 10 tūkst. eurų, skiriamų iš Utenos rajono savivaldybės biudžeto.

 • Vaikus pakvietė sveikai maitintis, sportuoti ir pramogauti

  Įpusėjus vasarai Biliakiemyje duris atvėrė Vaikų dienos stovykla, kurioje iki penktadienio žinių apie sveiką mitybą semsis ir puikiai laiką leis 30 Utenos seniūnijoje gyvenančių šeimų vaikų. Antradienį kartu su savo tėveliais atvykę įvairaus amžiaus vaikai turėjo puikią progą užmegzti pažintis vieni su kitais, o organizatoriai pasidžiaugė, kad vaikai mažiau laiko leis sėdėdami prie kompiuterio, sveikai maitinsis, sportuos ar jodinės su žirgais.

 • Alantoje stovyklauja Rusijos šiaurės ir Sibiro lietuvių vaikai

  Liepą Alantoje (Molėtų r.) vyksta penktoji, tradicinė lietuvių kalbos ir kultūros stovykla Rusijos lietuvių vaikams. Dviejų savaičių trukmės stovykloje lietuvių kilmės vaikai ir jaunuoliai iš Sankt-Peterburgo, Maskvos, kitų Rusijos šiaurės ir Sibiro lietuvių bendruomenių bei lituanistinių mokyklų mokysis lietuvių kalbos, lietuviškų dainų ir šokių, tradicinių patiekalų gamybos, susipažins su Lietuvos etnokultūra, dalyvaus pažintinėse išvykose.

 • Stovykla „Skambantys kankleliai“ baigėsi

  Šiandien uždaroma vienuoliktoji stovykla „Skambantys kankleliai". Stovykloje dalyvavo kone pusantro šimto dalyvių. Jie ne tik mokėsi atlikti bendrus kūrinius, klausėsi paskaitų, bet ir keliavo, dainavo, šoko, linksminosi. Vakar, liepos 2 dieną, Sudeikių daugiafunkciame centre stovyklautojai dovanojo skambų ir širdis virpinantį koncertą „O kieno žali sodai".

 • Pradėdamas sezoną „Juventus“ pažėrė staigmenų

  Šiandien Dubingiuose baigia fizinio pasirengimo stovyklą naujam sezonui besirengiantis Utenos „Juventus“ klubas ir visi krepšininkai bei treneriai atvyksta į Uteną ruoštis naujam 2016-2017 m. krepšinio sezonui. Prieš dieną juos aplankė ir kartu su komanda pietavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, mero patarėjas Henrikas Zabiela, klubo valdybos pirmininkas Teodoras Dalius Medikas, didžiausi komandos rėmėjai bei žurnalistai.

 • „Fuksų“ stovykla – linksmiausias pasiruošimas mokslams

  Sudeikių miestelyje esančio Alaušo ežero pakrantėje rugpjūčio 22–24 dienomis vyko Utenos kolegijos (toliau – Kolegijos) pirmakursių studentų – „fuksų“ – stovykla. Joje dalyvavo 32 pirmo kurso studentai. Stovyklos metu jaunuoliai susipažino su bendrakursiais, kolegijos vadovais ir dėstytojais.

 • Utenoje bus kuriama atminimo siena

  Utenos rajono ir miesto mokyklų 8–12 kl. mokiniai kurs atminimo sieną, kurioje bus tvirtinamos plokštelės, skirtos iš Utenos krašto kilusiems kultūros, švietimo, mokslo šviesuoliams, reikšmingiems Utenos istorijai. Atminimo sienai pasirinkta vieša vieta tarp Utenos kraštotyros muziejaus ir kepyklėlės „Vanilinis dangus".

 • Skudutiškyje – ne tik įspūdinga gamta, tyla ir ramybė

  Skudutiškis (Molėtų r.) patraukia įspūdinga gamta, ramybe ir šaltiniu ištryškusio mažo upeliuko santakoje esančia šventaviete, kur stūkso įspūdingi istorinės, mitologinės ir sakralinės vertės akmenys. Skudutiškio apylinkės garsios legendomis ir savo įvairių laikmečių istorijomis.

 • „Juodasis žirgas“ – stovykla, su kuria buvo sunku atsisveikinti

  Liepos 18–22 dienomis „Utenos žirgyne“, įsikūrusiame Joneliškio kaime, vyko 9–14 metų vaikams skirta aktyvi, kūrybiška, edukacinė stovykla „Juodasis žirgas“, kurios dalyviai turėjo galimybę sužinoti negirdėtų dalykų apie žirgus, išmokti saugaus elgesio su šiais galingais gyvūnais taisyklių, pajodinėti. Penkias dienas trukusi stovykla vaikams dovanojo galybę įspūdžių – jie šoko, dainavo, žaidė įvairius žaidimus, važinėjosi karieta, bandė sėkmę viktorinose, trumpam įsikūnijo į indėnus ir kaubojus. Beribe meile žirgams spinduliuojanti stovyklos iniciatorė Veronika Drazdauskienė „Utenos dienai“ atskleidė, kad „Juodasis žirgas“ pasinerti į nuotykius vaikus kvies ir kitąmet.

 • Lietuvoje – pirmoji šeimų stovykla

  Vasaros atostogų metu, o ypač pasibaigus vasarai, kuomet turėsime vaikus vėl leisti į mokyklas, o patys grįžti prie savo darbų, vienas didžiausių rūpesčių šeimoje išlieka šiltų santykių, vienybės, santarvės kūrimas ir išlaikymas, saugios meilės atmosferos puoselėjimas ir įtvirtinimas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3087
Vakar apsilankė:8903
Šią savaitę apsilankė:29847
Šį mėnesį apsilankė:178255
Viso (nuo 2015-02-16):12529689
Šiuo metu naršo:
173
2020-02-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!