Ministrė J. Petrauskienė susitiko su Utenos kolegijos bendruomene
JaunimasMinistrė J. Petrauskienė susitiko su Utenos kolegijos bendruomene
2017 lapkričio 13, Pirmadienis 15:51

Ministrė J. Petrauskienė susitiko su Utenos kolegijos bendruomene

Ministrė J. Petrauskienė susitiko su Utenos kolegijos bendruomene
 • 13 foto

Lapkričio 10 dieną Utenos kolegijoje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Susitikime – diskusijoje su ministre tema „Aukštojo mokslo reformos aktualijos, kokybiniai pokyčiai šalies aukštajame moksle" dalyvavo Utenos rajono savivaldybės meras, Kolegijos tarybos narys Alvydas Katinas, Kolegijos tarybos narys Sergejus Rybakovas, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų direktorius Jurgis Dumbrava, kolegijos bendruomenės nariai – administracija, dėstytojai bei kiti darbuotojai, studentų ir absolventų atstovai.

Pristatydamas ministrę J. Petrauskienę, kolegijos direktorius prof. dr. Gintautas Bužinskas pažymėjo, kad Utenos kolegijos bendruomenė nori būti aktyvi dalyvė diskutuojant apie aukštojo mokslo reformas ir pasidžiaugė, kad tokią galimybę turi ir šio susitikimo metu. Direktorius akcentavo, kad aukštojo mokslo aktualijos yra svarbios ne tik pačiai aukštojo mokslo institucijai, bet ir visam regionui, todėl susitikime, be akademinės bendruomenės, dalyvavo ir Utenos rajono valdžios, asocijuotų verslo struktūrų atstovai.

Ministrės teigimu, švietimas – tai sritis, susijusi su visais gyventojų sluoksniais, todėl šioje srityje vykstantys pokyčiai svarbūs ir rūpi visiems. Kalbėdama apie Lietuvos aukštojo mokslo pertvarkos būtinumą, ministrė akcentavo demografines problemas, išorinę ir vidinę emigraciją, studijų programų dubliavimąsi, aukštųjų mokyklų išlaidų ūkiui ir administravimui proporcingumo būtinybę ir kitas problemas. J. Petrauskienė taip pat kalbėjo apie planus pereiti prie studijų krypčių vertinimo, institucinio vertinimo metodikos peržiūrėjimą, rengiamą naują finansavimo modelį – perėjimą nuo ,,studento krepšelio" prie sutarčių su aukštąja mokykla, dėstytojų atlyginimų didinimą ir kt.

,,Pagrindinis aukštojo mokslo reformos tikslas yra kokybė, o kokybę kuria akademinė bendruomenė," – sakė ministrė. – Utenai ir regionui būtinai reikia aukštosios mokyklos, nes ji yra ne tik mokslo, bet ir kultūrinis, socialinis reiškinys. O geriausi sprendimai, kokia forma, atsižvelgiant į šiandienos iššūkius, ji turi veikti, ateina ,,ne iš viršaus", bet akademinės bendruomenės išdiskutuojami ir bendrai priimami su visomis suinteresuotomis pusėmis".

Mintis apie bendradarbiavimą kuriant regiono aukštojo mokslo viziją išsakė ir kiti diskusijos dalyviai. Rajono meras Alvydas Katinas pristatė susirinkusiems Utenos, kaip regiono centro, išskirtinumą ir atkreipė dėmesį, kad Utena tampa traukos centru gyventojams iš regiono pakraščių dėl stiprios pramonės, švietimo ir mokslo institucijų bei kultūrinio gyvenimo. Jis akcentavo, kad, norint išspręsti regionines problemas, būtinas glaudus valstybės, vietos savivaldos, verslo ir mokslo bendradarbiavimas.

Koks šioje srityje galimas konkretus bendradarbiavimas, kalbėjo kolegijos direktoriaus pavaduotoja mokslui ir plėtrai doc. dr. Vitalija Bartuševičienė. Ji priminė Vyriausybei pateiktą pasiūlymą, pagal kurį Utenos kolegija ir toliau turėtų likti savarankiška regioninė aukštoji mokykla, Utenos regionui reikalingų specialistų su aukštuoju išsilavinimu rengimo, kvalifikacijos tobulinimo bazė. Siekiant optimizuoti kolegijos veiklą ir atsižvelgiant į tai, kad savivaldos ir verslo struktūros geriausiai žino specialistų poreikį, kolegijos steigėjais, be LR Vyriausybės, siūloma įtvirtinti Utenos r. savivaldybę, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialą, kitas asocijuotas verslo struktūras. Į diskusiją taip pat įsitraukė ir savo mintis apie regioninę politiką, Utenos kolegijos viziją, mokymo įstaigos svarbą visam regionui išsakė Utenos kolegijos tarybos narys Sergejus Rybakovas, Medicinos fakulteto dekanas, Akademinės tarybos pirmininkas doc. dr. Raimundas Čepukas.

Baigdama susitikimą, Jurgita Petrauskienė palinkėjo Utenos kolegijai rasti tokį kelią, kuriuo einant jai netrūktų studentų, o studijų programos būtų perspektyvios, unikalios ir patrauklios jaunimui.

Dėkodamas ministrei už vizitą, kolegijos direktorius padovanojo knygą apie kolegijos ištakas ir jos augimą ,,Utenos kolegija. Laikmečio žingsniai".

Renginio pabaigoje J. Petrauskienės laukė maloni staigmena: Utenos kolegijos absolventė Sandra Ragaišytė, dabar vadovaujanti Utenos rajono neįgaliųjų draugijai, įteikė ypač šiltą dovaną - draugijos narių rankų darbo megztas kojines ir pintą krepšelį.

Utenos kolegijos inf., Lino Bražionio, Tado Gasiulio nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Virtualiai studijas baigusiems absolventams įteikti diplomai

  Šių metų kolegijos absolventams studijų pabaiga buvo netradicinė – ją pakoregavo karantinas ir ekstremali situacija dėl COVID-19. Paskutinių mėnesių studijos ir baigiamieji egzaminai bei baigiamųjų darbų gynimai persikėlė į virtualią erdvę, o diplomų įteikimo šventė ,,Taurapilio“ kūrybinių industrijų centre vyko laikantis visų saugumo rekomendacijų.

 • Utenos kolegija – tarp geriausių šalies mokslo kalvių

  Trečiadienį žurnalas ,,Reitingai“ septintą kartą pristatė institucinį aukštųjų mokyklų reitingą. Kolegijos buvo vertinamos pagal penkis stambius parametrus: studentai ir studijos, alumnų kuriama pridėtinė vertė ir darbdavių vertinimai, konkuravimas tarptautinėje studijų erdvėje, akademinis personalas ir studijų bazės gerovė bei studentų požiūris į savo aukštąją mokyklą.

 • Utenos kolegijoje paroda sužibo nauja spalvų gama

  Vasario 19 dieną Utenos kolegijos Medicinos fakultete vyko Utenos kolegijos bendruomenės narių kūrybos parodos aptarimas. Į aptarimą susirinko nemažai meno gerbėjų, parodos autorių, kolegijos vadovų. Šventinę renginio nuotaiką pakėlė Utenos kolegijos studentas Julius Šimelis, saksofonu atlikęs muzikinį kūrinį.

 • Darbus ir pasiekimus įvertino nominacijomis

  Vienintelės mūsų apskrityje esančios aukštosios mokyklos – Utenos kolegijos – bendruomenė jau antrus metus skelbia metų nominacijas kuriantiems, dirbantiems ar aktyviai dalyvaujantiems visuomeniniame gyvenime. Įvertindamas savo gausios bendruomenės pasiekimus, Utenos kolegijos direktorius dr. Raimundas Čepukas pasidžiaugė nominaciją pelnęs iš studentų – ją, pasak vadovo, vertina labiau nei gavęs įvairias padėkas ar apdovanojimus iš ministrų.

 • Jaunieji dizaineriai pristatė savo kolekcijas

  Rugsėjo 6 dieną tarp daugybės Utenos mies­to šventės renginių vyko ir mados improvizacija „Laikas ir materija“, kurią organizavo Utenos ko­legija (UK). Savo kolekcijas pristatė UK Verslo ir technologijos fakulteto aprangos dizaino ir tech­nologijų studijų programos bei Rėzeknės (Latvi­ja) Technologijų akademijos studentai. UK jau­niesiems dizaineriams drabužių kolekcijas padėjo pristatyti šios aukštosios mokyklos studentai ir miesto mokyklų mokiniai.

 • Utenos kolegijoje nustatyti daugybiniai administraciniai ir finansiniai pažeidimai

  Buvusio Utenos kolegijos direktoriaus Gintauto Bužinsko, įstaigai vadovavusio 10-metį, veikloje 2013–2018 metais nustatyta daugybė administracinių ir finansinių pažeidimų: jis neteikė privačių interesų deklaracijų, buvo kolegijoje įdarbinęs savo sūnus, jis pats, pažeidžiant nustatytą tvarką, buvo įdarbintas papildomiems darbams atlikti. Tai ir daugiau nustatyta Švietimo ir mokslo ministerijai rugpjūčio mėnesį atlikus Utenos kolegijos veiklos ir finansinį auditą.

 • Mokslo ir žinių dieną pradėjo šventine paskaita

  Rugsėjo 3 dieną Utenos kolegija akademinę bendruomenę ir miesto visuomenę pakvietė į Utenos kultūros centre organizuotą pirmąją naujų studijų metų paskaitą. Netradicinės interaktyvios paskaitos lektorius – Mindaugas Vidugiris, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultantas, skaitęs paskaitas ir vedęs užsiėmimus 200 Lietuvos bei užsienio mokymo įstaigų.

 • Utenos kolegija naujus studijų metus pasitiks neįprastai

  Rugsėjo 3 dieną semtis mokslo ir žinių į ugdymo įstaigas po vasaros atostogų sugrįš mokiniai, o Utenos kolegija pasitiks gausų būrį studentų. Šiais studijų metais Utenos kolegijos duris pravers beveik 400 pirmakursių. Per bendrąjį priėmimą į kolegiją priimta 8 proc. daugiau studentų nei pernai.

 • Miesto širdį papuošė „100“

  Vasario 13 dieną Utenos kolegijos studentai smagiai paminėjo artėjantį Lietuvos šimtmečio gimtadienį. Miesto širdyje, Utenio aikštėje, jie kartu su dėstytojais sudarė „gyvą“ Lietuvos vėliavos spalvų skaičių „100“ ir sudainavo Marijono Mikutavičiaus dainą „Aš tikrai myliu Lietuvą“.

 • „Utenos trikotažas“ plečia parduotuvių tinklą

  Per dvejus metus didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės bendrovė „Utenos trikotažas“ padvigubino savo parduotuvių tinklą ir 2018 m. pasitiks turėdama 15 parduotuvių. Vien šių metų lapkričio–gruodžio mėnesį klientams duris atvėrė keturios naujos „Utenos trikotažo" parduotuvės visoje Lietuvoje. Parduotuvių tinklo plėtra vyksta daugiausiai franšizės pagrindu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5389
Vakar apsilankė:6016
Šią savaitę apsilankė:11405
Šį mėnesį apsilankė:73212
Viso (nuo 2015-02-16):14340372
Šiuo metu naršo:
78
2020-08-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!