Utena prisipildė jaunimo: kolegija pradėjo naujus akademinius metus
JaunimasUtena prisipildė jaunimo: kolegija pradėjo naujus akademinius metus
2017 rugsėjo 06, Trečiadienis 14:55

Utena prisipildė jaunimo: kolegija pradėjo naujus akademinius metus

Utena prisipildė jaunimo: kolegija pradėjo naujus akademinius metus
 • 13 foto

Rugsėjo 4 dieną neišsigandusi iš ryto nušniokštusio lietaus ir plaukiančių debesų, Utenos kolegijos bendruomenė ir svečiai gausiai susirinko į Utenio aikštę, kur šventiškai pasitiko naujus akademinius metus.

Šventę pradėjęs Utenos kolegijos direktorius prof. dr. Gintautas Bužinskas pasidžiaugė gražiu pirmakursių būriu ir palinkėjo kruopščiu darbu siekti savo svajonių. Utenos rajono savivaldybės meras, Kolegijos tarybos narys Alvydas Katinas pažymėjo didelę kolegijos reikšmę miesto gyvenime. ,,Jūs suteikiate Utenai gyvastį," – jaunimui sakė meras, nepašykštėdamas tiek rimtų, tiek šmaikščių palinkėjimų. Seimo narys Edmundas Pupinis studentams ir visai bendruomenei linkėjo drąsos ir ryžto įgyvendinant savo siekius. Kokie iššūkiai laukia jauno žmogaus darbo rinkos pasaulyje, mintimis pasidalino Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinis direktorius, Kolegijos tarybos pirmininkas Danas Arlauskas.

Vienas šios šventės akcentų – kolegijos absolventų ir studentų sėkmingos istorijos. Savo studijų metų patirtimi, įkurto verslo idėjomis, profesinės karjeros pasiekimais dalinosi Kosmetologijos studijų programos absolventė Milda Klišytė, Aprangos dizaino ir technologijos studijų programos absolventė Edita Kušleikienė, Dantų technologijos studijų programos absolventas Jaunius Mickus, Verslo vadybos – Arminas Katilius, Informacinių sistemų technologijų – Algirdas Pilkauskas bei studentai Greta Rušėnaitė, būsimoji informacinių sistemų inžinierė, ir būsimasis automatinio valdymo sistemų specialistas Lukas Petrauskas. Studentus ir absolventus kalbino renginio vedėja Vaida Skardinskaitė.

Šiame akademinių metų pradžios renginyje pirmąkart kolegijos istorijoje už svarius pasiekimus buvo įteiktos Metų nominacijos.

2016-2017 akademinių metų nominantai:
Metų darbuotojas – Doc. dr. Vaida Bartkutė-Norkūnienė už aktyvią projektinę veiklą, socialinės partnerystės ir tarptautiškumo  puoselėjimą bei nuotolinių studijų plėtrą.

Metų dėstytojas – Lektorė Rasa Jodienė už puikias dalykines kompetencijas bei profesionalų Svetingumo vadybos studijų programos koordinavimą.

Metų pasiekimas – I-oji vieta tarptautiniame konkurse ,,Maisto technologas 2016" už profesinius gebėjimus bei Utenos kolegijos vardo garsinimą.

Metų iniciatyva – Tarptautinė praktinė-kūrybinė konferencija ,,Tautos savitumo ženklai: tradicijų ir modernumo dermė aprangoje" už inovatyvumo, tarptautiškumo ir kūrybiškumo puoselėjimą.

Metų renginys - Edukacinė popietė ,,Be regėjimo" už socialinės partnerystės puoselėjimą, neįgaliųjų įtrauktį bei visuomenės švietimą.

Metų savanorystė  - Socialinio darbo studijų programos studentė Raimonda Gaulytė už studentų sutelkimą savanoriškai veiklai bei aktyvų dalyvavimą ,,Maisto banko" akcijose.

Metų studentas – Informacinių sistemų technologijų studijų programos studentė Greta Rušėnaitė už aktyvų dalyvavimą studentų projektinėje veikloje bei Utenos kolegijos vardo garsinimą.

Metų absolventas – Vaikų dienos centro ,,Draugystė" socialinis darbuotojas Martynas Grunevas už bendradarbiavimą organizuojant studentų pažintines veiklas.

Laikraščio „Utenos diena" ir Utenos kolegijos inf., Tado Gasiulio nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Užsuk į Atvirą jaunimo centrą!

  Utenoje, Lauko g. 19A, veikia Atviras jaunimo centras (AJC). Čia jau trejus metus darbo dienomis lankytojai priimami nuo 13 val. iki 20 val. Miesto gyventojams jaunimo centras gali būti geriau žinomas Atviros jaunimo erdvės (AJE) vardu arba gali būti girdėtas Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro pavadinimas. 2014 metais  tuometinėje Jaunimo mokykloje buvo įkurta Atvira jaunimo erdvė. Po poros metų Jaunimo mokykla tapo Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centru, o AJE – AJC.

 • Tarp draugiškų jaunimui savivaldybių Utena nepaminėta

  Kokia yra draugiška jaunimui aplinka ir kas ją kuria? Kas paverstų regionus draugiškesniais jaunimui ir sudarytų sąlygas jauniems žmonėms grįžti į juos? Lapkričio 23 dieną Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įteikia apdovanojimus draugiškoms jaunimui savivaldybėms ir verslo įmonėms, savo pavyzdžiu rodančioms, kaip viešojo ir privataus sektoriaus atstovai jau dabar prisideda prie jaunimo situacijos gerinimo Lietuvoje.

 • Mokslo ir studijų institucijoms finansavimas bus skiriamas atsižvelgiant į studentų skaičių ir mokslinę veiklą

  Nuo 2018 m. valstybės lėšos, skiriamos aukštųjų mokyklų ir mokslinių tyrimų institutų administravimui, ūkiui ir sudėtingos infrastruktūros objektų priežiūrai, bus susietos su mokslinės veiklos rezultatais, studijų, mokslo kokybe, taip pat su valstybės finansuojamų studentų skaičiumi. Daugiau lėšų gaus tie mokslinių tyrimų institutai ir aukštosios mokyklos, kurios turės daugiau valstybės finansuojamų studentų ir vykdys daugiau mokslinės veiklos. Šią  tvarką patvirtino Vyriausybė.

 • Startas į naujus mokslo metus: pokyčių bus

  Pristatydama naujų mokslo metų naujienas, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pabrėžia visos švietimo bendruomenės susitelkimo svarbą įgyvendinant pokyčius ir siekiant geresnės mokyklos kiekvienam jos nariui. Pasak ministrės, geriausių rezultatų keičiant ir atnaujinant bendrojo ugdymo planus ir turinį bus pasiekta tik visai bendruomenei veikiant kartu.

 • Alinantis karštis nesutrukdė jaunimo šventės

  Karštą rugpjūčio 11-os popietę Utenos kultūros centro kieme susirinko saujelė aktyvaus ir nuotaikingo jaunimo – trečius metus iš eilės mūsų mieste buvo švenčiama Tarptautinė jaunimo diena. Šią dieną, kuri jau bemaž 20 metų minima visame pasaulyje, siekiama skirti daugiau dėmesio jaunų žmonių problemoms, skatinti jų dalyvavimą visuomeninėje veikloje. Šventėje netrūko šypsenų, draugiškų pašnekesių ir gyvos muzikos.

 • Ant Europos sparnų

  Eina į pabaigą dvejų metų trukmės „Erasmus+" – tai 2014–2020 m. Europos Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa, kurios veikloje siekėme dalyvauti. Finansavimas buvo skirtas programos „Erasmus+" antro pagrindinio veiksmo KA2 – bendradarbiavimo inovacijų ir dalijimosi gerąja patirtimi tikslais – bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projektui „On the wings of Europe" („Ant Europos sparnų").

 • Darbdaviai pirmumo teisę teikia pilnamečiams mokiniams

  Mokiniai vasaros atostogas leidžia ne tik poilsiaudami ir bet ir laisvalaikį derindami su laikina galimybe užsidirbti. Tačiau ne visi jaunuoliai turi išsvajotąjį darbą, mat daugelis darbdavių nenori savo įmonėse įdarbinti nepilnamečių.

 • Verslas skatinamas prisidėti prie studentų ugdymo

  Siekiant gerinti studentų ugdymo kokybę, darbdaviai skatinami aktyviai organizuoti praktikas įmonėse ir daugiau dėmesio skirti studentų verslumo bei kūrybiškumo ugdymui. Studentų praktikų organizavimo ir verslumo ugdymo projektams numatyta skirti beveik 3,5 mln. eurų ES struktūrinių fondų investicijų.

 • Utenoje viešėjo mokiniai iš Makedonijos

  Gegužės 1–17 dienomis Utenoje viešėjo mokiniai iš Makedonijos, Skopjė miesto. Jų viešnagė susijusi su ekonominio projekto NETMAC, kuris vykdomas kartu su Adolfo Šapokos gimnazija, veiklomis. Sudeikių daugiafunkciame centre apsistoję svečios šalies jaunuoliai, lydimi dviejų mokytojų, džiaugėsi, kad gali keistis patirtimi su uteniškiais, pažinti kitą kultūrą, šalį ir žmones.

 • Savanoriai Utenoje akcentavo pagalbos jaunimui svarbą

  Praėjusią savaitę į Uteną atvyko „Jaunimo linijos" savanoriai Vilius ir Liepa. Svečiai lankėsi Utenos „Saulės", Dauniškio bei Adolfo Šapokos gimnazijose. Gimnazistai turėjo puikią galimybę sužinoti pagrindinę organizacijos misiją ir kodėl verta tapti savanoriu bei kaip tai padaryti. Mūsų šalyje savižudybių skaičius vis dar išlieka gana aukštas, būtent dėl to pirmoji pagalba ir žmogaus nukreipimas tinkama linkme yra labai svarbūs.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3433
Vakar apsilankė:8622
Šią savaitę apsilankė:34993
Šį mėnesį apsilankė:45807
Viso (nuo 2015-02-16):14312967
Šiuo metu naršo:
68
2020-08-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!