Tarp žiemojančių vandens paukščių – staigmenos
ĮvairenybėsTarp žiemojančių vandens paukščių – staigmenos
2017 sausio 27, Penktadienis 14:18

Tarp žiemojančių vandens paukščių – staigmenos

Tarp žiemojančių vandens paukščių – staigmenos

Sausį saugomų teritorijų direkcijos skaičiuoja žiemojančius vandens paukščius. Jų darbuotojai dažniausiai aptinka didžiąsias antis ir gulbes, bet pasitaiko ir staigmenų. 

Viena didžiausių – didysis baublys Aukštaitijos nacionaliniame parke. Jis buvo pastebėtas, kai tūnojo Sekluočio ežero nendryne. Šiame parke paukščiai stebimi septyniolikoje apskaitos vietų, o jos maršrutai nusitęsia daugiau kaip šimtą kilometrų. Kartais prie vandens properšų gamtininkai aptinka vieną kitą pilkąjį garnį, bet didįjį baublį – pirmą kartą. Sunku nuspėti, kas jam sutrukdė išlėkti į šiltesnius kraštus peržiemoti. 
Žuvinto biosferos rezervate, Žuvinto paežerėje ties prieplauka, sausio pradžioje buvo pastebėtas 20 varnėnų būrelis. Beveik kasmet Žuvinto švendrynuose lieka žiemoti pavienės ilgasnapės vištelės. Sausio viduryje jų pėdsakai rasti trijose skirtingose ežero vietose. 
Daug paukščių liko žiemoti Pajūrio regioniniame parke. Jo darbuotojai sausio 9 d. pajūrio ruože tarp Klaipėdos molo ir Palangos tilto suskaičiavo daugiau kaip 2 tūkstančius 11 rūšių paukščių (kirai nebuvo skaičiuojami). Tarp jų vyravo didieji dančiasnapiai (1 640). Pastebėta ir nemažai klykuolių (195), ausuotųjų kragų (191), ledinių ančių (75). Pavyko pamatyti ir vieną jūrinį erelį. 

Aplinkos ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Paukščių augintojai raginami laikytis saugumo priemonių

  Žemės ūkio ministerija, atsižvelgdama į vis naujus pranešimus apie paukščių gripo protrūkius Europos valstybėse, ragina Lietuvos paukščių laikytojus išlikti itin budriais ir atidžiai stebėti auginamus paukščius.

 • Ornitologai sunerimę: kai kurios žinomos paukščių rūšys gali išnykti

  Jau praėjo daugiau nei dvidešimt metų, kai Utenos rajone buvo vykdyti išsamūs perinčių paukščių paplitimo tyrimai. 1996–1998 metų laikotarpiu buvo įvertintas daugelio paukščių rūšių paplitimas rajono teritorijoje, išskirtos ornitologiniu požiūriu vertingos, svarbios paukščiams teritorijos, o šių tyrimų ataskaitose pateiktais duomenimis iki šio naudojosi savivaldybės specialistai, gamtininkai.

  Tačiau per pastaruosius 20 metų Lietuvos paukščių faunoje įvyko nemažai pokyčių. Keičiasi kraštovaizdis, stiprėja klimato kaita. Tad kokia gi dabar yra Utenos rajono paukščių įvairovė, jų paplitimas, kas pasikeitė?

 • Įvertino paukščių kūrėjus

  Ne pirmus metus Utenos valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje vyksta mokinių ar darželinio amžiaus vaikų darbelių konkursai, o šiais metais mūsų rajono ugdymo įstaigų priešmokyklinukai ir pradinukai turėjo galimybę sudalyvauti kitame konkurse „Paukštis Lietuvai". Panaudoję įvairiausias medžiagas – šiaudus, popierių, siūlus, plunksnas ir t. t. – išradingi kūrėjai savo dirbiniais padabino šios įstaigos koridorių ir už tai buvo apdovanoti.

 • Grįžtančius paukščius pasitiks nauji namučiai

  Minėdami Žemės dieną gamtos mylėtojai Vyžuonų šile iškėlė 30 inkilų, kurie sušildys į Lietuvą sugrįžtančius sparnuočius.

 • Paukščių globa – ne pramoga, o įsipareigojimas

  Pirmosiomis kalendorinės žiemos dienomis visai nepanašu, kad greitai sulauktume tikro ledo ir sniego dangos. Tačiau prie žmonių namų jau renkasi tie paukščiai, kurie neišskrido ir sėsliai gyvens iki pavasario.

 • Paukščių žieduotojams – pats darbymetis

  Šiuo metu pietvakarių link skrendančius migruojančius paukščius galima pamatyti visur, bet didžiausia jų gausa – pamaryje ir pajūryje, kur susitelkia iš šiaurės ir rytų į Lietuvą atskridusių sparnuočių pulkai.

 • Rudeninė paukščių migracija įgyja naujų tendencijų

  Rugsėjo pirmoji dekada gamtoje yra laikas prieš intensyvųjį paukščių migracijos periodą. Šiemet gamtininkai pagal stebėjimų ir žiedavimo duomenis konstatuoja, kad užsitęsė daugelio vasarai būdingų žvirblinių paukščių migracija – gali būti, kad gamtinės sąlygos buvo jiems palankesnės nei įprastai.

 • Paukščių gerovė patikrinta penkiuose paukštynuose

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), siekdama įvertinti nevyriausybinių organizacijų pateiktos informacijos apie galimai neužtikrinamas paukščių laikymo sąlygas pagrįstumą, atliko paukštynų patikrinimus.

 • Sparnuotieji Lietuvos ambasadoriai garsins šalies vardą pasaulyje

  Kasmet milijonai Lietuvos paukščių migruoja į įvairias Europos šalis, Aziją, nemažai pasiekia ir Afrikos žemyną, tad jie – savotiški mūsų šalies ambasadoriai. Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus vykdo projektą, kurio metu per dvejus metus planuojama sužieduoti 200 paukščių ir taip jiems suteikti savotišką lietuvišką „pasą".

 • Aukštaitijos nacionaliniame parke – baltųjų gandrų staigmena

  Aukštaitijos nacionalinio parko gyvūnijos pasaulis praturtėjo retųjų paukščių lizdais. Baltieji garniai užliejamose Žemaitiškės pievų balų krūmuose šalia Kretuono ežero įsirengė visą bendriją – koloniją iš dvidešimt trijų lizdų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8539
Vakar apsilankė:10094
Šią savaitę apsilankė:35120
Šį mėnesį apsilankė:35120
Viso (nuo 2015-02-16):13836682
Šiuo metu naršo:
148
2020-06-04
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!