Gulbės ant ledo visai nelaukia žmogaus pagalbos
ĮvairenybėsGulbės ant ledo visai nelaukia žmogaus pagalbos
2017 sausio 09, Pirmadienis 13:29

Gulbės ant ledo visai nelaukia žmogaus pagalbos

Gulbės ant ledo visai nelaukia žmogaus pagalbos

Pastarosiomis dienomis, kaip ir kasmet, užšąlant vandens telkiniams, Aplinkos ministerija sulaukia gana daug pranešimų apie neišskridusias gulbes. Žmonės, sunerimę jų likimu, skambina tvirtindami, kad šie paukščiai yra prišalę prie ledo, ir reikalauja kuo skubiau vykti jų gelbėti. Tačiau tik retais atvejais, pasak gamtininkų, tas nerimas yra pagrįstas.

Dažniausiai gamtos apsaugos pareigūnai, pagal žmonių pranešimus nuvykę į vietą gelbėti paukščių, rizikuodami gyvybe eina ant ledo, o gulbės pakyla ir nuskrenda arba tiesiog pasitraukia kuo toliau nuo žmonių.
Pastebėjus ant ledo stiprius ir sveikus paukščius, tikrai nereikia skambinti gelbėtojams. Gulbės dar daug kur neskuba išskristi į žiemavietes, nes įprato, kad jas maitina žmonės. Kai kas lesalą neapsisprendusiems migruoti paukščiams neša ir dabar. Įsitikinti, ar gulbės yra sveikos, galima joms nuo kranto pasiūlius lesalo.
Kas kita – sužeisti, paliegę, skristi negalintys paukščiai, kurie pasilieka ant ledo ir tuomet, kai sveikieji išskrenda. Jie negali susirasti maisto, alksta ir šąla. Aplinkos ministerija primena, kad apie visus sužeistus, sergančius gyvūnus, kuriems reikia pagalbos, žmonės turėtų pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Aplinkos ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Sirutėniškiai neliko abejingi žiemoti paliktam gulbiukui

    Laukams apsiklojus sniegu pragyventi sunkiau tampa paukščiams, ieškantiems tinkamesnių vietovių, kur galėtų susirastų sau maisto. Tačiau ne visi gyvūnai gali patys savimi pasirūpinti: neretai jiems pagalbos ranką ištiesia geri žmonės.

  • Dauniškio ežere gyvenančias gulbes reikia stebėti

    Utenos gyvūnų globos draugija pastarosiomis dienomis sulaukia nemažai skambučių dėl Dauniškio ežere žiemojančių gulbių – nerimą žmonėms kelia tupintys, nejudantys paukščiai, kurie gali būti įšalę ežere.

  • Laukinėje gamtoje laimi stipriausias

    Portalo udiena.lt skaitytojas Algimantas Čiža maždaug apie valandą stebėjo neįprastą reiškinį Siesarčio ežere: čia vyko labai aršios dviejų gulbių grumtynės. Matydamas, kaip viena agresyviai nusiteikusi gulbė bando paskandinti kitą, vyriškis čiupo valtį, prisiyrė prie dviejų kovotojų ir išgelbėjo nuskriaustąją.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8355
Vakar apsilankė:10094
Šią savaitę apsilankė:34936
Šį mėnesį apsilankė:34936
Viso (nuo 2015-02-16):13836498
Šiuo metu naršo:
112
2020-06-04
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!