Uteniškės Editos Kušleikienės kūryba skleidėsi festivalyje „Sutarjėla“
ĮvairenybėsUteniškės Editos Kušleikienės kūryba skleidėsi festivalyje „Sutarjėla“
2016 birželio 07, Antradienis 16:12

Uteniškės Editos Kušleikienės kūryba skleidėsi festivalyje „Sutarjėla“

Uteniškės Editos Kušleikienės kūryba skleidėsi festivalyje „Sutarjėla“
 • 10 foto

Birželio 4 dieną Ignalinoje surengtas XI Aukštaitijos regiono sutartinių festivalis „Sutarjėla", atvėręs vasaros sezono vartus. Gražioje erdvėje prie Palaukinio ežero, po svyruojančiais beržais, ragų gaudesiu pradėtoje šventėje skambėjo net 18-os kolektyvų atliekamos sutartinės. Kiemeliuose triūsė senuosius lietuvių amatus pristatantys amatininkai, tautodailininkai, buvo demonstruojami lietuvių archeologiniai kostiumai ir jaunųjų dizainerių sukurtos kolekcijos „Baltiški ženklai" drabužiai. Šio festivalio simbolis – šimtaraštė juosta – į Ignaliną atkeliavo iš Panevėžio, o kitąmet aplankys Molėtus.

 

Festivalio koncertas pradėtas bendra visų dalyvių sutartine „Rimo tūto sutarjela...". Vėliau skambėjo šventės šeimininkų – folkloro ansamblio „Čiulbutė"(vad. Sigutė Mudinienė) Ignalinos krašto sutartinės. Į bendrą sutartinių pynę gražiai įsipynė giedotojų kolektyvai „Trys keturiose" iš Vilniaus, „Seluona" iš Zarasų, „Sasutalas" ir „Kadujo" iš Kauno, Utenos „Sėdauta", Švenčionėlių „Lakiūtė' „Abelėla" iš Anykščių. Kupiškio „Kupkėmis" atvežė šokamąsias grupines sutartines. Kauniečiai „Linago" sutartines grojo penkiastygėmis sutartinių kanklėmis, ragais ir skudučiais. Ragus, daudytes, skudučius pūtė ir Kupiškio „Vijūnytės" bei Kernavės „Medgrindos" folkloro kolektyvai. Dvejines sutartines giedojo žymioji Rugiaveidė su dukra, Adutiškio – Lazdinių vyresniųjų ansamblis kartu su Adutiškio jaunimo koletyvu „Vosilkėla" parodė paruginių sutartinių programą.
Koncerto metu buvo pristatomos autentiškų baltų genčių kostiumų ir jaunimo improvizacijų baltų genčių kostiumų tema, kolekcijos. Utenos kolegijos Aprangos dizaino ir technologijos studijų programos absolventė Edita Kušleikienė atvežė dvi kolekcijas – improvizacijas baltų genčių kostiumų tema – „Etno ritmu" ir „Ralio ralio". O Vilniaus dailės akademijos Telšių skyriaus studentai pristatė kolekcijas „Kopų dvasia", „Etno atgarsiai", „Etmoralė" ir „Pasivaikščiojimas miške". Buvo įdomu pakeliauti praeities vizijose, pasižiūrėti, kaip keitėsi mūsų protėvių apranga, kokios įdomios buvo drabužių detalės.
Pievelėje aplink sceną šurmuliavo archeologinių amatų kaimelis. Eksperimentinės archeologijos klubo „Pajauta" nariai demonstravo senuosius amatus:  dirbinių iš odos (žaislų, aksesuarų, avalynės) rekonstrukcijas; baltų aprangos detalių gamybą ir archainį  mezgimo būdą; senovinę puodininkystę (lipdyta ir apžiesta keramika); stiklo karolių gamybą; juvelyriką; gintaro amuletų, papuošalų rekonstrukcijas. Katile ant laužo buvo verdamas kopūstų, žirnių ir mėsos troškinys, kuriam naudoti senovės lietuvių prieskoniai: kanapių sėklos, kadagio uogos, įvairios žolelės ir kt. Kalviai demonstravo kalvystės meną, rodė jau nukaltus dailius daiktus. Visi norintys atminimui galėjo nusikalti Ignalinos jubiliejinę ir Sutarjėlos festivalio monetą.
Sutartinių atlikėjai sugiedoję paskutinę giesmę išvyko giesmėmis ir ragų garsais palydėti saulės nuo didingojo Ladakalnio. Pasiliekančius vasaros sezoną jubiliejinėje Ignalinoje kvietė pasitikti smagios grupės: „Kūjeliai" ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys".

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Saldutiškyje – nemokamas kino festivalis

  Rugpjūčio 24–26 dienomis Utenos kultūros centro Saldutiškio skyriuje (Liepų g. 18) vyks IV tarptautinis nepriklausomo kino vilkų festivalis. Festivalio filmai rodomi originalo kalba su angliškais subtitrais. Įėjimas – laisvas.

 • Festivalyje „Vaidiname žemdirbiams 2018“ – svarbios Lietuvai datos

  Kaip ir kasmet, šiemet Rokiškyje teatro mėgėjus vėl sukvies Lietuvos profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams", kuris prasidės Vasario 16-ąją ir baigsis Kovo 11-ąją. Šiųmetis festivalis įprasmins svarbias mūsų šaliai datas, o repertuare – garsių režisierių Eimunto Nekrošiaus, Oskaro Koršunovo, choreografės Anželikos Cholinos pavardės.

 • Kviečia III tarptautinis nepriklausomo kino vilkų festivalis

  Saldutiškyje startuos III tarptautinis nepriklausomo kino vilkų festivalis 2017. Rugpjūčio 25 dieną Utenos kultūros centro Saldutiškio skyriuje vyks festivalio atidarymas, kurio metu bus demonstruojami trys filmai, o rugpjūčio 26 dieną programą paįvairins trumpo metražo filmų programa. Sekmadienį, rugpjūčio 27 dieną, duoklė bus atiduota mažiesiems.

 • Aktyvias uteniškių šeimas subūrė spalvingas festivalis

  Pirmadienio popietė uteniškiams buvo ypač sportiška: Utenos „Utenio" stadione vyko festivalis „Aktyvi šeima 2017", sukvietęs septynių miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtinius, kurie kartu su savo pedagogais, tėveliais, šeimos nariais mankštinosi, dalyvavo įvairiose rungtyse bei šventinėje eisenoje.

 • Ko nematė žiūrovas, arba įspūdžiai 20-am festivaliui pasibaigus...

  Pasibaigė 20-asis Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis. Prasidėjęs rugsėjo 1 dieną, jis tęsėsi iki pat spalio mėnesio. Nors paprastai festivalis išeina už Utenos rajono ribų, šį sykį atlikėjai koncertavo tik mūsų rajone – tai šio festivalio organizatorės Zitos Lukošiūnienės sumanymas: jubiliejinio renginio koncertus skirti Utenos krašto žmonėms. Vieni pasinaudojo galimybe vietoje ir nemokamai pasiklausyti, pamatyti profesionalius muzikus, kiti savo noru liko už borto. Kad koncertai nenuvilia – tvirtino ne vienas žiūrovas. Vis dėlto yra dalykų, kurie lieka užkulisiuose. Apie tai „Utenos dienos" skaitytojams pasakojo festivalio organizatorė Z. Lukošiūnienė.

 • „Mėnuo Juodaragis“ – festivalis festivalyje

  Devynioliktasis savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis" rugpjūčio 26–28 dienomis kvies šventiškai pabaigti vasarą įsikūręs naujoje erdvėje – Dūburio ežero saloje prie Antazavės, Zarasų rajone. Ilgametes tradicijas puoselėjantis nepriklausomas renginys stebina festivalio lankytojus ne tik išskirtine muzikos, bet ir gausia kultūros bei meno programa.

 • 15 metų gyvavusi „Banga“ atsisveikino su Sudeikiais

  Savaitgalį Sudeikiuose nuvilnijo XV tarptautinis vaikų ir jaunimo kūrybinis festivalis „Banga 2016". Per 15 gyvavimo metų festivalis suvienijo Lietuvos, Estijos, Latvijos, Baltarusijos, Kanados, Kinijos jaunuosius talentus, jų mokytojus, profesionalius muzikus ir atlikėjus. Liepos 10 dieną, sekmadienį, Utenos kraštą Lietuvoje ir pasaulyje garsinusio renginio baigiamoji daina skambėjo paskutinį sykį – susirinkusiesiems ilgamečiai festivalio koordinatoriai ištarė „sudie".

 • Sudeikius drebins elektroninės muzikos festivalis

  Visą naktį kaukšėjo plaktukai, buvo testuojamas žemę bei dangų drebinantis garsas ir dėliojami paskutiniai štrichai. Viskas dėl to, kad jau šiandien išdidžia liūto galva puoštus vartus atvertų trijų dienų trukmės elektroninės muzikos festivalis „Revolution Festival 2016", vyksiantis Sudeikiuose, pietinėje Alaušo ežero pakrantėje. Lygiai 12 val. revoliuciją skelbiantis festivalis pakvies elektroninės muzikos gerbėjus užeiti į vidų.

 • Tarptautinis nepriklausomo kino vilkų festivalis 2015

  Rugpjūčio 28 d. (penktadienis)
  UKC Saldutiškio skyriuje

  12.00 val. – Festivalio atidarymas
  12.30 val. – Festivalio atidarymo filmas Baobabai tarp žemės ir jūros
  Rež. Cyrille Cornu, PRANCŪZIJA, dokumentinis, trukmė 55:10
  13.30 val. – Paslaptingas traukinys
  Rež. Joe Chang, KINIJA, vaidybinis-animacinis, trukmė 01:27:00

 • Nuskambėjo kūrybinis festivalis „Banga 2015“

  Praėjusį savaitgalį Sudeikiuose vyko XIV vaikų ir jaunimo kūrybinis festivalis „Banga 2015", skirtas 100-osioms filosofo dr. Juozo Girniaus gimimo metinėms paminėti.
  Festivalio atidarymas tradiciškai vyko Sudeikių Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje. Atidarymo koncerte įvairias dainas atliko Wang Yu, Wan Xiangou iš Kinijos, Zita Grigienė ir Dominykas Girčius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:11968
Vakar apsilankė:11764
Šią savaitę apsilankė:23732
Šį mėnesį apsilankė:91942
Viso (nuo 2015-02-16):13166107
Šiuo metu naršo:
134
2020-04-07
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!