Jaunavedžiai tuoktuvėms renkasi rūmus, dvarus ar net Europos parką
ĮvairenybėsJaunavedžiai tuoktuvėms renkasi rūmus, dvarus ar net Europos parką
2016 vasario 12, Penktadienis 09:31

Jaunavedžiai tuoktuvėms renkasi rūmus, dvarus ar net Europos parką

Jaunavedžiai tuoktuvėms renkasi rūmus, dvarus ar net Europos parką

Jaunavedžiai įsimintiniausiai gyvenimo šventei vis dažniau renkasi ne tik gražias Lietuvos vietoves, pilis ar viešbučius. Vis daugiau tuoktis nusprendusių žmonių iškilmingos vietos šiai ceremonijai ieško muziejuose ar net televizijos bokšte.

Lietuvoje registruojama vis daugiau santuokų – pernai Lietuvoje įregistruota 23 081 santuoka, o užpernai – 22 908. Didesnė jų dalis (13 737) buvo registruota civilinės metrikacijos skyriuose, reprezentacinėse arba pačių jaunavedžių pasirinktose vietose. Likusios santuokos buvo registruotos bažnyčiose (6 471) arba užsienyje (2 873) ir vėliau įtrauktos į apskaitą.
Santuokos registravimo ceremonija gali būti organizuojama savivaldybės tarybos nustatytose reprezentacinėse vietose santuokoms registruoti. Jeigu reprezentacinės vietos nėra nustatytos, santuokos registravimo ceremonija gali būti organizuojama norinčių susituokti pasirinktoje vietoje, jeigu tai neprieštarauja viešajai tvarkai ir gerai moralei, nekelia pavojaus gyvybei ar sveikatai.
Pernai, kaip ir kiekvienais metais, daugiausia santuokos registravimo ceremonijų (192) pasirinktose vietose organizavo vilniečiai (2014 m. – 179). Maždaug ketvirtadalis jų buvo registruota Rotušėje – 45 santuokos. Sostinės gyventojai taip pat santuokas registravo Verkių rūmuose (18) bei Vilniaus universiteto Botanikos sode (14). Vilniuje santuokų ceremonijos organizuotos ir netradicinėse vietose: televizijos bokšte, Planetariume, Nacionaliniame muziejuje, Energetikos, Geležinkelio, literatūriniame A. Puškino muziejuose.
Į antrąją vietą pakilo Druskininkai, kur jaunavedžių pasirinktose vietose užregistruotos 76 santuokos (2014 m. – 66). Beveik visos šios santuokos įregistruotos miesto muziejuje ir tik viena – viloje.
Trečioje vietoje – klaipėdiečiai. Uostamiestyje tokių santuokų organizuota 73 (užpernai – 82). Klaipėdos gyventojai dažniausiai rinkdavosi Pilies muziejaus Poterną (ten susituokė 16 porų), Botanikos sodą (13 porų), laivuose tuokėsi 7 poros, trys iš jų – legendiniame „Meridiane". Viena pora santuoką registravo I. Simonaitytės muziejuje.
Klaipėdos rajone pačių jaunavedžių pasirinktose vietose tuokėsi 70 porų. Populiariausia tokioms iškilmėms vieta – Olando kepurės skardis Karklės kaime, kur įregistruota 21 santuoka.
Daugiau nei dvigubai išaugo norinčių susituokti pasirinktose vietose porų skaičius Trakuose – pernai jų buvo 52 (2014 m. – 24). Populiariausios vietos – Užutrakio dvaras, pramogų kompleksai, kaimo turizmo sodybos, viena santuoka buvo registruota Paluknio aerodrome.
Palangos mieste pačių sutuoktinių pasirinktose vietose susituokė 36 pora (2014 m. – 51). Daugiausia santuokų (14) buvo registruota Birutės parke, 3 – pajūryje, likusios – įvairių vilų ir viešbučių teritorijose, Botanikos parke.
Kaune jaunavedžių pasirinktose vietose tuokėsi 35 poros (užpernai – 22). Populiariausia jaunavedžių pasirenkama vieta – Kauno botanikos sodas. Čia organizuota 13 santuokos registravimo ceremonijų, 5 – Kauno marių teritorijoje.
Šiauliečiai amžiną meilę netradicinėse vietose prisiekė 12 kartų. Dažniausiai tai buvo „Aušros" muziejaus padalinys – Chaimo Frenkelio vila (9 santuokos). Panevėžiečiai pasirinktose vietose užregistravo 8 santuokas.
Pernai Biržų pilyje tuokėsi 22 poros, 6 poros pasirinko Vilniaus rajone esantį Europos parką.
Visi norintys susituokti originalesnėje vietoje už šią paslaugą turi sumokėti 60 eurų fiksuotą valstybės rinkliavą. Tuokiantis civilinės metrikacijos skyriuose, jaunavedžiai moka mažiau – 20 eurų.
Pernai santuokų skaičius didėjo ir Utenos rajone – čia aukso žiedus sumainė 261 pora, iš jų 146 poros pasirinko Civilinės metrikacijos skyrių, amžinąją meilę prieš Dievą prisiekė 98 poros, užsienio valstybėse susituokė 16 porų. Susituokusių porų skaičius šiek tiek šoktelėjo – 2014 metais aukso žiedus sumainė 247 uteniškių poros, o 2013 metais – tik 199 poros.
Daugiausia jaunavedžių porų mylėti vienas kitą prisiekė Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje – 41, Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje – 15, Leliūnų Šv. Juozapo bažnyčioje – 17, Kirdeikių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje – devynios, Saldutiškio Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje – penkios, po kelias poras dvasininkai palaimino kitose Utenos rajono bažnyčiose.
Uteniškiai kasmet tuokiasi ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse: Vokietijoje, Rusijoje, Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje, Seišelių salose, Kinijoje, Airijoje, Turkijoje, Ispanijoje, Ukrainoje, Italijoje. Tik viena pora išdrįso tuoktis neįprastai ir pasirinko gražiame gamtos kampelyje esantį Vestuvių kalną.

Laikraščio „Utenos diena" inf., D. Kazokaitės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Tik bažnyčioje tuokęsi asmenys turėtų pasitikrinti civilinės būklės įrašus

  Teisingumo ministerija primena, kad asmenys, susituokę bažnyčioje 1992–2001 m. laikotarpiu ir neprisimenantys, ar santuoką įtraukė į apskaitą, turėtų kreiptis į Civilinės metrikacijos skyrius ir išsiaiškinti, ar sudaryta santuoka yra įtraukta į registrus. Tai reikėtų padaryti iki šių metų pabaigos.

 • Ar Lietuvoje pripažįstama užsienyje sudaryta santuoka?

  Klausimas:

  Planuojame tuoktis ne Lietuvoje, nors abu esame Lietuvos piliečiai ir čia gyvename. Ar mūsų šalyje pripažįstama užsienyje įregistruota santuoka?

 • Ar po tėvų santuokos nutraukimo galima pakeisti pavardę vaikui

  Klausimas:
  Su vyru esu nutraukusi santuoką prieš 10 metų, viena auginu vaiką. Norėčiau vaikui pakeisti pavardę (po santuokos nutraukimo susigrąžinau savo mergautinę pavardę), tačiau vyras nesutinka dėl vaiko pavardės keitimo. Ar yra būtinas jo sutikimas.

 • Dėl santuokos pripažinimo – į civilinės metrikacijos skyrius

  Teisingumo ministerija informuoja, kad keičiasi susituokusių bažnyčioje 1992–2001 metais santuokos pripažinimo tvarka.
  Nuo šiol asmenys, susituokę bažnyčioje 1992–2001 metų laikotarpiu ir neįtraukę santuokų į apskaitą iki 2014 metais, vėl gali kreiptis į civilinės metrikacijos įstaigą dėl santuokos pripažinimo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:979
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:47452
Šį mėnesį apsilankė:80169
Viso (nuo 2015-02-16):14104161
Šiuo metu naršo:
97
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!