Dieną be automobilio minėjo ir patys mažiausieji
ĮvairenybėsDieną be automobilio minėjo ir patys mažiausieji
2015 rugsėjo 22, Antradienis 13:48

Dieną be automobilio minėjo ir patys mažiausieji

Dieną be automobilio minėjo ir patys mažiausieji
 • 19 foto

Šiandien, rugsėjo 22-ąją, minint Dieną be automobilio akcentuojamas visuomenės aplinkosauginis švietimas, populiarinamas „žaliasis" transportas, raginami gyventojai vaikščioti pėsčiomis. O štai vienos ugdymo įstaigos vaikai, iš anksto pasirūpinę dviratukais ir paspirtukais, su džiaugsmu važinėjosi prie mokyklos–vaikų darželio, o auklėtojos pabrėžė judėjimo svarbą.

Antradienis Utenos mokykloje–vaikų darželyje „Eglutė" ypatingas. Vaikai iš ryto laukė valandos, kuomet galės keliauti į lauką pasivažinėti dviratukais, triratukais ir paspirtukais – šioje ugdymo įstaigoje vyko renginys, skirtas Dienai be automobilio.
Vaikai netvėrė džiaugsmu, kai auklėtojos pakvietė visus pasiimti savo transporto priemones ir važiuoti asfaltuotu taku per mokyklos–vaikų darželio sodą. Vieniems puikiai sekėsi sukti ratus, kiti, mažiausieji, mynė triratukų pedalus padedant auklėtojoms. Toks renginys, pasak pedagogių, skatina vaikus rūpintis savo sveikata ir aktyviu judėjimu.
Šiai dienai skirtas fotografijų konkursas „Aš ir mano dviratukas" į bendrą veiklą įtraukė ir ugdytinių tėvelius.

Laikraščio „Utenos diena" inf., L. Narčienės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenoje buvo minima „Diena be automobilio“

  Rugsėjo 16–22 dienomis minint Europos judumo savaitę, Utenoje vyksta įvairios akcijos. Vieną iš akcijų „Diena be automobilio“ Utenos valdybos Utenos aplinkos apsaugos inspekcija (toliau – inspekcija) surengė kartu su Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus darbuotojais.

 • Direktorė laikinai nušalinta nuo pareigų. Kas toliau?..

  Ketvirtadienį vykusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavusiems politikams buvo pateikta informacija, susijusi su Utenos mokyklos-vaikų darželio „Eglutė“ vadovės Linos Kaziukaitienės tarnybiniu patikrinimu ir laikinu nušalinimu nuo pareigų. Kol vyks tarnybinis patikrinimas, prie ugdymo įstaigos vairo laikinai stojo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Drungienė. Laikinai nuo pareigų nušalinta daugiau nei metus Ąžuolijos mikrorajone įsikūrusiai mokyklai-vaikų darželiui vadovavusi L. Kaziukaitienė savo kaltės neįžvelgia ir yra įsitikinusi, kad po tarnybinio patikrinimo viskas stos į savo vėžes ir ji sugrįš į savo darbo vietą.

 • Tarybos narys savo kalėdinę eglutę papuoš... miške rastais grybais

  Tikriausiai nė vieno nebestebina, kad net viduržiemį išėjus į mišką pasivaikščioti galima prisirinkti grybų. Panašiai nutiko ir Leliūnuose gyvenančiam Utenos rajono savivaldybės tarybos nariui Kęstučiui Udrui, kuris praėjusį savaitgalį, kaip ir įprasta, išėjo pasivaikščioti ir pasigėrėti gamta.

 • Penktadienį Ignalinoje bus įžiebta eglutė

  Gruodžio 8 dieną 16 val. Ignalinos Laisvės aikštėje sužibs eglė ir prasidės kalėdinių renginių ciklas. Šiais metais Eglutės įžiebimo ceremonijoje ignaliniečių laukia ypatinga staigmena – naujomis dekoracijomis papuoštą eglę nušvies teatralizuotos programos ugnies šou ir fejerverkai.

 • Rokiškėnai jau šį šeštadienį pirmieji Lietuvoje kviečia į Kalėdinės eglutės įžiebimo šventę, kurioje sieks Kalėdinių šaltųjų ugnelių rekordo

  Rokiškis aplenks šalies didmiesčius ir pirmasis pradės Kalėdų sezoną. Jau šį šeštadienį, lapkričio 25 d., 17val. rokiškėnai įžiebs pirmąją Lietuvos Kalėdų eglę ir sieks degančių šaltųjų ugnelių rekordo, kurio dalimi kviečia tapti visus Lietuvos žmones. Rekordą registruos Lietuvos rekordų agentūra „Factum“.

 • Dieną be automobilio – dviračiais iki Šiaudinių ir atgal

  Rugsėjo 22 dieną, kai buvo minima Tarptautinė diena be automobilio, skirta Europos judrumo savaitei užbaigti, ir kurios šūkis šiemet – „Dalindamasis pasieksi daugiau", Utenoje tradiciškai visi uteniškiai ir miesto svečiai buvo pakviesti į dviračių žygį. Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus darbuotojų organizuotame renginyje netrūko geros nuotaikos ir smagiai nusiteikusių dalyvių.

 • Kalėdų eglutė – namų šilumai

  Visi uteniškiai kviečiami dalyvauti žaliojoje akcijoje „Kalėdų eglutė – namų šilumai“. Akcijos metu surinktas eglutes ir jų šakas UAB „Utenos komunalininkas“ kaip ekologinį kurą perduos UAB „Utenos šilumos tinklai“. Tad kviečiame vaikučius ir jų tėvelius nupuoštas eglutes ir jų šakas nuo šių metų sausio 6 d. iki 9 d. 9 val. atnešti ir padėti į specialiai paruoštą vietą prie Utenos kultūros centro.

 • Bus renkama netradicinė eglutė

  Utenos kolegija kviečia visus uteniškius dalyvauti netradicinės Kalėdų eglutės parodoje–konkurse.
  Sukurtas eglutes maloniai prašome atnešti iki gruodžio 16 dienos į Utenos kolegijos Verslo ir technologijų fakultetą, Maironio g. 18, 905 kabinetą.

 • Diena be automobilio mažiesiems virto smagia atrakcija

  Ketvirtadienį visame pasaulyje minima diena be automobilio. Ta proga Utenos mokyklos–vaikų darželio „Eglutė" bendruomenė iš ryto sugužėjo su turimomis transporto priemonėmis: jomis tėveliai aprūpino ir vyriausius vaikučius, ir tuos, kurie į savo dviratuką ar paspirtuką nedrąsiai sėdosi pirmą kartą.

 • Diena be automobilio, o su baidarėmis

  Kasmet rugsėjo 16–22 dienomis Europoje vyksta savaitė, skirta darniajam miesto transportui. Per šią savaitę organizuojamos akcijos, vyksta įvairūs renginiai. Šiais metais kampanijos metu daugiausiai dėmesio skiriama temai „Pažangus ir tvarus judumas – investicija Europai". Europos judumo savaitė suteikia žmonėms galimybę apsvarstyti ir aptarti būdus, kaip būtų galima spręsti oro taršos problemas, eismo įvykių gausos ir sveikatos problemas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7125
Vakar apsilankė:8622
Šią savaitę apsilankė:38685
Šį mėnesį apsilankė:49499
Viso (nuo 2015-02-16):14316659
Šiuo metu naršo:
66
2020-08-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!