Kontrabandininkų išradingumui ribų nėra: jie stebina net visko mačiusius muitininkus
ĮvairenybėsKontrabandininkų išradingumui ribų nėra: jie stebina net visko mačiusius muitininkus
2015 rugsėjo 16, Trečiadienis 10:37

Kontrabandininkų išradingumui ribų nėra: jie stebina net visko mačiusius muitininkus

Kontrabandininkų išradingumui ribų nėra: jie stebina net visko mačiusius muitininkus
 • 11 foto

Pastarosiomis dienomis Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnams įkliūva išskirtinės vaizduotės piliečiai, per Baltarusijos-Lietuvos sieną gabenantys nelegalias akcizines prekes. Slėptuvėmis jie paverčia ne tik transporto priemones ar asmeninius daiktus, bet ir... savo kūną.

Praėjusį sekmadienį lietuvis A. T. muitininkams įkliuvo Stasylų geležinkelio poste. Pro šį postą tik savaitgaliais maršrutu „Gardinas-Vilnius" vyksta nedidelis keleivinis traukinys. Juo keliavęs A. T. muitinės pareigūnams žodžiu deklaravo nevežantis prekių, už kurias reikėtų mokėti mokesčius.

Tačiau vyriškis muitinės pareigūnams kėlė įtarimų ir jie nusprendė jį patikrinti. Ir neapsiriko: po viršutiniais drabužiais rado slepiamas cigaretes – jos lipniomis juostomis buvo pritvirtintos prie vyro kojų bei moteriškomis pėdkelnėmis – prie jo juosmens. Vyras, „prie savęs priglaudęs" 199 pakelius „Minsk" cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis, buvo keistai pastorėjęs, bet kažkodėl tikėjosi, kad muitininkai disproporcijų nepastebės.

Pirmadienį cigaretės įvairiose vietose aptiktos autobuso, vykusio maršrutu „Varanavas-Šalčininkai", keleivės Baltarusijos pilietės L. K. asmeniniame bagaže. Norėdama į Lietuvą nelegaliai atsivežti cigarečių moteris akivaizdžiai pasistengė. Tabako gaminius išslapstė higieninių paketų pakuotėse, knygose, kurių puslapius išpjaustė, ir kt. Bet tokius prekių slėpimo triukus muitininkai lengvai perpranta.

Dar vienas kontrabandininkas, tikėjęsis apmauti muitininkus, buvo sulaikytas antradienio naktį Medininkų kelio poste. Baltarusio A. Ch. vairuotas „BMW 520" automobilis, kilus įtarimui, patikrintas mobiliąja rentgeno kontrolės sistema.

Muitinio tikrinimo metu nustatyta, jog tarp keleivio asmeninių daiktų, automobilio salone, slėptuvėje už galinių sėdynių bei bagažinės skyriuje, taip pat atsarginiame rate nelegaliai gabenama beveik 500 pakelių „Minsk" cigarečių.

Visiems piliečiams už kontrabandos gabenimą surašyti Administracinio teisės pažeidimo protokolai, jiems gresia piniginės baudos. Kontrabandiniai tabako gaminiai sulaikyti.

Vilniaus teritorinės muitinės inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Anykščių rajone rastas milžiniškas kiekis kontrabandinių cigarečių

  Utenos apskrities vyriausiojo policijos (AVPK) komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai Anykščių rajono sodyboje rado 2 859 pakelius kontrabandinių cigarečių.

 • Zarasų rajono gyventojas dviračiu iš Latvijos gabeno alkoholį

  Pasieniečiai Zarasų rajone pasieniečiai sulaikė vietinį gyventoją, nelegaliai iš Latvijos dviračiu gabenusį alkoholį. Dabar jam gresia atsakomybė ir už neteisėtą sienos kirtimą, ir už akcizinių prekių gabenimą. Be to, užsienyje pabuvojęs vyras turėjo privalomai saviizoliuotis.

 • Kontrabandininkai sparnuočius gabeno kojinėse ir arbatos pakelyje

  Trys balandžiai ir dvi pušinės sniegenos sulaikytos Lavoriškių kelio poste. Muitininkai kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais tikrino vidurnaktį iš Baltarusijos atvykusį automobilį „Volkswagen“. Paaiškėjo, kad juo važiavę du vyriškiai po viršutiniais rūbais buvo prisikimšę gyvų paukščių.

 • Pasieniečių radinys – pašiūrėje paslėptas ryšulys

  Ignalinos rajone pasieniečiai aptiko nelegalių rūkalų krovinį. Jį kontrabandininkai slėpė apleistame statinyje.

 • Sulaikytas prabangus BMW su kanapių ir kokaino kontrabanda

  Pirmadienį muitininkų patrulis Juragiuose (Kauno r.) sulaikė automobilį BMW X6. Mašiną vairavęs Rusijos pilietis sakė lankęs gimines Lenkijoje, bet pareigūnus nustebino vasarinė jo apranga. Patikrinus BMW rentgeno kontrolės sistema, jo dugne įrengtose slėptuvėse aptikta 3,7 kg kokaino ir 25 kg marihuanos kontrabanda. Kvaišalų vertė juodojoje rinkoje – daugiau nei pusė milijono eurų.

 • Ignalinoje sulaikytas kontrabandą gabenęs baltarusis

  Ignalinos rajone pasieniečiams įkliuvo Baltarusijos pilietis, automobiliu gabenęs 3,5 tūkst. kontrabandinių rūkalų pakelių. Jam gresia kelių tūkstančių eurų bauda.

 • Kaltais už kontrabandą pripažinti ir du visaginiečiai, buvę VSAT darbuotojai

  Panevėžio apygardos teismas baudžiamuoju įsakymu kaltais dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pripažino penkis asmenis, gyvenančius Visagine. Tarp šių nuteistųjų yra ir du buvę Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – VSAT) darbuotojai, taip pat pripažinti kaltais piktnaudžiavus tarnybine padėtimi. Už šias nusikalstamas veikas keturiems vyrams ir vienai moteriai skirta baudų nuo 7 380 eurų iki 14 690 eurų.

 • Kontrabandininkai neteko net penkių cigarečių krovinių

  Švenčionių rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai per vieną naktį iš Neries ištraukė net penkis ledo luitais užmaskuotus baltarusiškų cigarečių krovinius. Pavienių atvejų, kuomet tokiu būdu bandoma gabenti rūkalus pastaruoju metu pasitaiko nuolat, tačiau pastebėta, jog vieno krovinio netekę kontrabandininkai dažniausiai nemėgina iškart plukdyti daugiau cigarečių.

 • Muitinės kriminalistai pernai sulaikė beveik pusę milijono eurų grynųjų pinigų kontrabandos

  Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai pernai pradėjo septynis ikiteisminius tyrimus dėl grynųjų pinigų kontrabandos. Pareigūnai iš viso 2017 m. sulaikė 408 tūkst. eurų, kuriuos mėginta nedeklaravus gabenti per Lietuvos Respublikos sieną.

 • Lietuvos muitinė 2017: keisčiausių slėptuvių TOP 5

  Lietuvos muitinės pareigūnams jau seniai tapo įprasta kontrabandines prekes traukti iš lengvuosiuose automobiliuose ar vilkikuose įrengtų slėptuvių.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2809
Vakar apsilankė:5435
Šią savaitę apsilankė:2809
Šį mėnesį apsilankė:13623
Viso (nuo 2015-02-16):14280783
Šiuo metu naršo:
72
2020-08-03
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!