Sraigių rinkimo asai per dieną sugeba uždirbti 30 eurų
ĮvairenybėsSraigių rinkimo asai per dieną sugeba uždirbti 30 eurų
2015 gegužės 25, Pirmadienis 11:13

Sraigių rinkimo asai per dieną sugeba uždirbti 30 eurų

Sraigių rinkimo asai per dieną sugeba uždirbti 30 eurų
 • Deimantė KAZOKAITĖ
 • 6 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Gegužė – tai mėnuo, kuomet prasideda vynuoginių sraigių vegetacinis laikotarpis. Sulaukę lietingų orų į pievas ir raistus skuba šliaužiojančių gyvių rinkėjai. Daugelis galvoja, kad šis užsiėmimas – lengvas būdas prasimanyti pinigų. Tuo tarpu sraigių supirkėjai vieningai tvirtina, kad sraigių rinkimas prilygsta grybavimui, jei nežinai sraigingų vietų – teks tenkintis menku atlygiu. Utenoje registruoti septyni sraigių supirkimo punktai. Šiemet už kilogramą sraigių supirkėjai moka iki 50-ies euro centų.

Turgaus gatvėje gyvenantis senjoras Dainius Deveikis sraigių supirkimu užsiima jau daugiau nei dešimtmetį. „Prieš penkiolika metų, kai dar nebuvau pensinio amžiaus, ėmiau supirkinėti grybus ir uogas, vėliau prisidėjo ir sraigės", – veiklos pradžią prisiminė D. Deveikis. Supirktuvę garaže įsirengęs vyras, kalbintas dešimtą valandą ryto, teigė, jau sulaukęs dviženklio skaičiaus klientų. Vienas užkietėjęs rinkėjas supirkėjui atvežė net 65 kilogramus sraigių, už kurias gavo kiek daugiau nei 32 eurus. Pasak D. Deveikio, norint atidaryti sraigių supirkimo punktą, ypatingų sąlygų nereikia, pakanka turėti garažo ar sandėliuko dydžio patalpą, kurioje būtų galima sraiges pasverti ir paruošti išvežimui į sraigių perdirbimo įmones. „Pasvertas sraiges pakuojame į specialus skylėtus maišus, kuriuos guldome ant euro padėklų, kad sraigės nuvarvėtų ir neplauktų sultyse. Į vieną maišą galima dėti iki 13-os kilogramų sraigių", – sakė kartu su žmona supirkimo punkte dirbantis pensininkas.

Portalo udiena.lt kalbintas vyras teigė turintis nuolatinių klientų, į supirktuvę užsukančių kone kasdien. Pasak D. Deveikio, netiesa, kad sraiges renka tik prastos reputacijos asmenys, norintys prasimanyti pinigų pigiam vynui. „Vienas vyras anksti ryte atneša sraiges ir skuba į darbą. Kartu su juo sraiges renka ir tėvas. Abu – tikrai padorūs ir tvarkingi žmonės", – klientams gerų žodžių negailėjo supirkėjas. Anot pašnekovo, į supirktuvę dažnai užsuka ir vaikai, norintys užsidirbti pinigų ledams. „Vaikai neturi kantrybės rinkti sraiges, todėl atneša vos kilogramą ar du. Kartą vienas vaikas atnešė šešias sraiges. Aš sąžiningai jas pasvėriau ir sumokėjau tuos kelis centus", – juokėsi D. Deveikis. Sraigių supirktuvės šeimininkas sakė, kad nors oficialiai sraigės renkamos nuo gegužės 1 d. iki birželio 30 d., jis veiklą baigia kiek anksčiau, kol sraigės dar būna švarios ir kokybiškos. „Su žmona planavome šiemet nebedirbti, buvome išsigandę euro, bet pripratome ir dabar jau viskas gerai. Čia gi nėra tas darbas, kur turi nuolat budėti. Būna, skaldau malkas, pamatau ateinantį klientą, aptarnauju ir vėl grįžtu darbuotis", – savo darbo dieną apibūdino pašnekovas.

Deveikio kaimynystėje sraiges pirmus metus superkantis uteniškis sakė, kad per dieną surinkti 20 kilogramų sraigių – labai geras rezultatas. Daugiausiai sraigių, anot pašnekovo, būna vyraujant šiltiems ir lietingiems orams. „Tai nėra labai lengvas darbas, žmonės ateina šlapi, purvini. Sraigių rinkimas – tarsi loterija, niekada nežinai, kiek jų rasi", – aiškino pašnekovas, teigdamas, kad sraigių supirkimo punktą įsirengė siekdamas prisidurti prie apkarpytos pensijos.

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Prasidėjo vynuoginių sraigių rinkimo sezonas

  Prasidėjus vynuoginių sraigių rinkimo sezonui aplinkosaugininkai turi keletą priminimų rinkėjams ir supirkėjams, pataria, kaip elgtis, kad nebūtų daromi pažeidimai.

 • Grūdų supirkta mažiau, ankštinių kultūrų daugiau

  Gausiems krituliams prausiant Lietuvą, grūdinių augalų nuėmimas nėra toks spartus, kaip tikėtasi. Grūdų supirkta beveik du kartus mažiau, tačiau vidutinio derlingumo rodikliai yra šiek tiek aukštesni nei praėjusiais metais.

 • Prasidėjęs grybų sezonas grybautojus gena į miškus

  Lietaus negailintys liepos mėnesio orai miškuose išaugino grybų derlių. Tačiau tuo džiaugiasi ne visi grybautojai: vieni tuščiai išmaišo miškingas vietoves ir nieko nepeša bei namo grįžta tuščiais krepšiais, kitiems sekasi geriau, grybų randa, bet sukirmijusių.

  Kainos turguose laikosi gana aukštos: už kuklią baravykų šeimyną nesidrovima paprašyti 7 eurų, o supirktuvėse kaina tesiekia vos 3 eurus.

 • Ką sraigių rinkėjai privalo žinoti?

  Nors šalyje pavasaris kasmet skirtingas – būna, kad džiugina šiltesniu ir sausesniu oru, būna, jog sulaukiam kur kas lietingesnio. Tačiau sraigių rinkėjams nederlingų metų nebūna. Net ir menkiausias lietus labai greitai moliuskus išvilioja į pamiškes ir pievas. Nemaža dalis gyventojų rinkdami sraiges deda jas ne į tinklinius, kaip derėtų, bet į plastikinius maišelius ir juose laiko kelias dienas ar savaitę iki tol, kol galės parduoti supirkėjams. Pasitaiko, kad po ilgo laikymo plastikiniuose maišuose atveža jas jau nebetinkamas supirkimui, ir, neturėdami kur jų dėti, išverčia pamiškėse. Kad žala gamtai būtų padaryta kuo mažesnė, reikia nepamiršti ir vadovautis vynuoginių sraigių išteklių naudojimo taisyklėmis.

 • Pieno supirkimo tvarkos naujovės – nuo rugpjūčio 1 dienos

  Žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės įsakymu pakeistos Pieno supirkimo taisyklės. Taisyklėse nustatyta, kad, kaip ir anksčiau, pienas parduodamas ir superkamas tik sudarius rašytinę pieno pirkimo–pardavimo sutartį, kuri turi atitikti Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, Atsiskaitymo už žemės ūkio produkciją įstatymo reikalavimus. Nauja tai, kad Seimui priėmus Ūkio subjektų, perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymą, sudarant pieno pirkimo-pardavimo sutartis privaloma vadovautis ir jame įtvirtintomis nuostatomis.

 • Lietuvoje naudotų automobilių supirkimas

  Nuo šių metų spalio mėnesio pirmos dienos įsigaliojo įstatymas, kai ilgą laiką neapdrausti ar be techninės apžiūros lengvieji automobiliai, motociklai bei sunkvežimiai buvo išregistruoti. Netvarkingų transporto priemonių atsirado apie 800 000 ir jos jau nebegali dalyvauti eisme. Kur tokius ar dar neišregistruotus automobilius dėti, iš dalies ėmėsi spręsti ir gerai uteniškiams pažįstama įmonė UAB „Regtoma".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:201
Vakar apsilankė:7238
Šią savaitę apsilankė:38999
Šį mėnesį apsilankė:49813
Viso (nuo 2015-02-16):14316973
Šiuo metu naršo:
67
2020-08-08
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!