„Švyturio Balto“ įvertinimas – pripažinimas kvietiniam alui
Įvairenybės„Švyturio Balto“ įvertinimas – pripažinimas kvietiniam alui
Pranešimas
 • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/12698
2015 gegužės 22, Penktadienis 14:43

„Švyturio Balto“ įvertinimas – pripažinimas kvietiniam alui

Pasak Dž. Armonienės, „Švyturio Balto" alaus pelnytas apdovanojimas leidžia pasijusti tarptautinio lygio aludariais. Pasak Dž. Armonienės, „Švyturio Balto" alaus pelnytas apdovanojimas leidžia pasijusti tarptautinio lygio aludariais.
 • Lauris VAINAUSKAS

Kvietinio alaus istorija ypatinga. Pradėtas virti prieš pusę amžiaus Bavarijos žemėse, pamėgtas kilmingųjų, vėliau pamirštas ir beveik išnykęs. Pastaruosius kelis dešimtmečius kvietinis alus Europoje išgyvena savo renesansą. Prie to prisidėjo ir Lietuvos aludariai.

Tiesa, mūsų šalies alaus mėgėjai prie šios tendencijos prisijungė prieš gerą dešimtmetį, kai jiems buvo pasiūlytas „Švyturio Baltas" alus. Nors tuo metu jo skonis vidutiniam vartotojui galėjo pasirodyti gana neįprastas, šiandien tai daugelio pamėgta alaus rūšis. Tai, kad „Švyturio" aludarių kruopščiai ir su užsidegimu gaminamas alus niekuo nenusileidžia vokiškiesiems giminaičiams, rodo dar vieni aukščiausi tarptautiniai „Švyturio Balto" alaus įvertinimai.

Ypatinga istorija

Kai prieš pusę amžiaus vokiečių aludariai Bavarijos miškuose pirmą kartą alui išvirti panaudojo kviečių salyklą, jie gavo tuo metu neįprastai šviesios spalvos gėrimą, kurį pavadino baltu alumi. Todėl jo pavadinime panaudotas žodis „baltas" reiškė išskirtinumą – šio alaus neišėjo priskirti jokiai to meto alaus kategorijai.
Kvietinio salyklo pagrindu pagamintas alus skyrėsi ir savo lengvu skoniu su vaisių užuominomis. Tad jau tuomet jis sietas su gėrimu, ypač tinkančiu šiltajam metų laikui ir ... kilmingiesiems. Šios rūšies alų buvo pamėgusios ir išimtinę teisę jį gaminti kelioms alaus darykloms buvo suteikusios Vokietijos kilmingosios šeimos. Tai lėmė, kad tradicinis jo gamybos metodas išliko iki šių dienų.
Vis dėlto ilgą laiką kvietinis alus buvo retai kur sutinkamas gėrimas, dažniausiai gaminamas ten, iš kur ir kilo – Bavarijos regionuose. Tačiau prieš gerą dešimtmetį Vakarų Europos šalyse prasidėjo šios rūšies alaus atgimimas, kurio iniciatoriais tapo jaunesnio amžiaus žmonės. Kvietinio alaus populiarumas auga iki šiol.

Pamėgtas ir Lietuvoje

Tuo metu Lietuvoje kvietinio alaus istoriją kūrė „Švyturio" aludariai, kurie vieni pirmųjų šalies alaus mėgėjams suteikė galimybę atrasti senas tradicijas turintį, tačiau ilgą laiką primirštu buvusį gėrimą.
„Daugiau nei dešimtmetį gaminamas „Švyturio Baltas" padėjo išplėsti lietuvių supratimą apie tai, kokio skonio ir aromato pojūčių gali suteikti alus. Jei kažkada kvietinį alų buvo galima laikyti nišiniu produktu, tai šiandien juo mėgaujasi platus vartotojų ratas", – teigė „Švyturio Balto" recepto autorė Džuljeta Armonienė.
Šviesusis Hefeweizen stiliaus kvietinis alus išsiskiria plačia skonių ir kvapų palete. Gurkštelėjus šio alaus juntamas bananų aromatas, subtilios gvazdikėlių ir citrusinių vaisių natos, maloniai derančio su sausu, rūgštoku skoniu. „Švyturio Baltas" taip pat išsiskiria savo tankia puta ir geriau juntama angliarūgšte. Bet galima mėgautis ne tik pačiu gėrimu. Jis nepriekaištingai papildo patiekalus iš žuvies ar kitų jūros gėrybių, dera su minkštaisiais sūriais ir lengvais vaisių desertais.
Tai, kas prieš gerą dešimtmetį daug kam atrodė kaip nestandartinis produktas, šiandien yra gana įprastas ir pageidaujamas pasirinkimas gerokai padidėjusioje alaus mėgėjų skonio paletėje. Dar daugiau – ne vieną tarptautinį įvertinimą pelnęs „Švyturio Baltas" lietuviams suteikia galimybę mėgautis originalią receptūrą ir geriausią pasaulinę gamybos praktiką atitinkančiu alumi.

Pasaulyje pripažinta kokybė

Tarptautinių kulinarijos apdovanojimų „Superior Taste Awards 2015" metu „Švyturio Baltas" alus už savo skonį įvertintas aukščiausiu trijų auksinių žvaigždučių apdovanojimu. Prieš dvejus metus vykusiuose apdovanojimuose šis alus pelnė dviejų auksinių žvaigždučių apdovanojimą. Apdovanojimus skiriančio tarptautinio skonio ir kokybės instituto „iTQi" vertinimo komisijoje dalyvauja patyrę ekspertai iš prestižinių Europos virtuvės ir vynų žinovų asociacijų.
„Galima sakyti, kad norint išvirti aukščiausius kokybės standartus atitinkantį alų reikia gerai sustyguotų ir iki menkiausių smulkmenų ištobulintų procesų. Tačiau vien geros technikos ir įgūdžių neužtenka. Aludariai žino, kad tikrai geram alui dar reikia ir aistros. „Švyturio Balto" alaus pelnytas apdovanojimas leidžia pasijusti tarptautinio lygio aludariais, kurie savo šalyje gamina aukščiausios kokybės produktus", – sakė Dž. Armonienė.
Instituto „iTQi" skirtas apdovanojimas tęsia „Švyturio Balto" tarptautinių įvertinimų seriją. 2009 metais šis alus pelnė du sidabro medalius Australijos tarptautiniuose alaus apdovanojimuose, kurie laikomi antrais pagal svarbą alaus apdovanojimais pasaulyje, bei JAV vykusiame Pasaulio alaus čempionate. Dar anksčiau šis alus britų mažmeninės prekybos milžinės „Tesco" buvo pripažintas geriausiu kvietinio alaus kategorijoje.

„Švyturio" nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • „Švyturys-Utenos alus“: nerimą kelia apsauginių priemonių trūkumas Lietuvoje

  Visoje Lietuvoje įsigaliojus karantinui, šalies gėrimų pramonės lyderis „Švyturys-Utenos alus“ informavo, kad tęsia savo produkcijos gamybą. Organizuojant darbus, įmonėje griežtai laikomasi medikų teikiamų rekomendacijų, ypatingą dėmesį skiriant darbuotojų saugumui, tačiau išaugus apsauginių priemonių paklausai, tenka imtis beprecedenčių žingsnių joms įsigyti. Įmonė neatmeta, kad tai gali turėti įtakos gamybos efektyvumui.

 • „Utenos“ daryklai pirmajai šalyje suteiktas išskirtinis statusas

  Tarptautinė „Carlsberg“ grupė, kuriai priklauso Lietuvos gėrimų pramonės lyderis „Švyturys-Utenos alus“, pristatydama 2019 m. veiklos rezultatus, oficialiai paskelbė – „Utenos" daryklai suteiktas „carbon neutral" statusas. Pastarasis patvirtina, jog darykla yra neutrali CO2 požiūriu, todėl gamyba joje vykdoma neteršiant atmosferos pridėtiniu anglies dvideginiu, naudojant tik atsinaujinančius energijos šaltinius. Be „Utenos" daryklos, visoje grupėje šį statusą turi tik Švedijoje veikianti Falkenbergo darykla, o mūsų šalies mastu – tai vienintelė alaus darykla, kuriai suteiktas toks įvertinimas.

 • Utenos įmonė, kurioje 44 metų stažas – ne riba

  2020-aisiais sukanka lygiai 43-eji, kai Utenoje, Pramonės rajone, buvo atidaryta tuomet didžiausia ir moderniausia „Utenos alaus“ darykla. Pirmuosius žingsnius dar 1977-aisiais uteniškiams padėjo žengti ilgametę patirtį turintys Čekijos aludariai, įrengę moderniausius to meto alaus virimo katilus, kurie veikia iki šiol. Utenoje tradicijos dera kartu su inovacijomis ir nors kiekvienas, apsilankęs daryklos alaus virimo patalpoje, gali pajusti aludarystės istoriją, „Švyturys-Utenos alus“ pirmenybę teikia racionalumui ir taiko kelias sėkmės formules: rūpinasi darbuotojais, siekdamas tapti geriausiu darbdaviu tarp pramonės įmonių, ir skiria dėmesio gamtai išsaugoti, užsibrėžęs per 10 metų visiškai panaikinti gamybos įtaką aplinkai.

 • „Švyturys–Utenos alus“: neramioje Lietuvos rinkoje sustiprinta lyderystė

  Karšta ir ilga praėjusi vasara pristabdė Lietuvos alaus rinkos mažėjimą. Rinkos lyderio pozicijas ir toliau stiprinančio „Švyturio–Utenos alaus“ (ŠUA) vadovas Rolandas Viršilas teigė, kad šalies gyventojai vis dažniau renkasi „Premium“ klasės bei nealkoholinį alų, o Lietuvos aludariai vis intensyviau ieško eksporto rinkų.

 • Saulės šviesa gamins alų Utenoje

  1 mln. eurų, 3 703 saulės energijos moduliai ir vienas megavatas (MW) elektros energijos per metus. Tai didžiausios Lietuvoje ant pastatų stogų įrengtos saulės elektrinės duomenys. Ji įrengta ant „Švyturys–Utenos alus“ (ŠUA) daryklos Utenoje stogų.

 • Alaus vagis įsidrąsino: savo žygį į parduotuvę vis kartojo

  Ketvirtadienį nelauktas „pirkėjas" apsilankė Užpaliuose esančioje maisto prekių parduotuvėje. Būdamas neblaivus 48 metų vyras, gyvenantis tame pačiame miestelyje, sėkmingai vogė alų, o ištuštindavęs butelius, į parduotuvę sugrįždavo dar kartą...

 • „Utenos alaus“ iniciatyva sutvarkyta dar viena ežero pakrantė

  Prieš kurį laiką „Utenos alaus" kolektyvas, pradėjęs aplinkosauginę iniciatyvą „Tapk išskirtiniu gamtos rėmėju", buvo nustebintas šalies gyventojų energija rūšiuoti ir priduoti panaudotą tarą. Šalies gyventojams reikėjo sunešti 10 milijonų taros vienetų į šalyje nuo vasario 1 dienos veikiančius taromatus. Šią užduotį gyventojai įvykdė su kaupu. Paskelbęs šią iniciatyvą, „Utenos alus" įsipareigojo išvalyti vieną Utenos rajono ežerų ir jo pakrantėje įrengti poilsio zoną. „Utenos alaus" daryklos kolektyvas, pasitelkęs pagalbininkus, praėjusį savaitgalį savo įsipareigojimą įvykdė.

 • Iki sekmadienio Utenoje įsikūrė galvosūkių kambarys

  „Užeik į galvosūkių kambarį – išnarpliok ekodetektyvo bylą!", – tokiu skambiu šūkiu ketvirtadienio rytą uteniškius pasitiko buvusios pieninės aikštelėje įsikūręs pirmasis Lietuvoje mobilus ant ratų įrengtas galvosūkių kambarys „Utenos ekodetektyvas". Jis yra neseniai bendrovės „Utenos alus" pradėtos aplinkosauginės iniciatyvos „Būk ištikimu gamtos rėmėju" dalis, kuria siekiama paskatinti šalies gyventojus rūšiuoti ir į taromatus priduoti panaudotą tarą.

 • „Utenos alus“ išvalys vieną iš Aukštaitijos ežerų, tačiau kurį – spręs gyventojai

  „Utenos alus" pradeda aplinkosauginę iniciatyvą „Tapk išskirtiniu gamtos rėmėju", kurios metu šalies gyventojai kviečiami rūšiuoti ir priduoti panaudotą vienkartinę tarą. Gyventojams visoje Lietuvoje pridavus 10 milijonų taros vienetų į šalyje nuo vasario 1 dienos veikiančius taromatus, „Utenos alus" išvalys vieną Utenos rajono ežerų ir įrengs jo pakrantėje poilsio zoną.

 • Vyko pažintinis turas į „Kalnapilio-Tauro grupės“ alaus daryklą

  Birželio 5-ą dieną Panevėžyje įsikūrusi „Kalnapilio-Tauro grupės" darykla į pažintinę ekskursiją pakvietė žurnalistus iš Panevėžio, Utenos ir Vilniaus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4754
Vakar apsilankė:11826
Šią savaitę apsilankė:28758
Šį mėnesį apsilankė:117169
Viso (nuo 2015-02-16):14141161
Šiuo metu naršo:
128
2020-07-15
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!